Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 151 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 7, 8, 9, 10, 11  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Devil 505
PříspěvekNapsal: stř 04.11.2020 21:16 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 11.10.2012
Příspěvky: 169
Bydliště: Ostrava
Obrázky: 0
To jsem zkoušel a nejde, on tam potom střih v nule vychází zhruba na 7 stupňů, to je moc.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Devil 505
PříspěvekNapsal: stř 19.05.2021 23:33 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 19.11.2015
Příspěvky: 180
Bydliště: Praha 9
Ahoj,
na radu Woyty jsem hledal k Devilovi 505 kovové smykátko - lynx upgrade pro Goblin. Bohužel jsem ho nikde nenašel, ale zato jsem zjistil, že přímo ALZRC dělá kovové smykátko na Devil 380, které je kompatibilní s 420 i 505 heli https://www.aliexpress.com/item/4000986402595.html - někdo z uživatelů to tam psal, tak jsem si ho objednal z Aliexpressu a jak dojde, tak ho namontuju - pokud by náhodou nesedělo, dám vědět.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Devil 505
PříspěvekNapsal: čtv 15.07.2021 11:17 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 19.11.2015
Příspěvky: 180
Bydliště: Praha 9
Ahoj,
při nastavování cykliky jsem si všiml, že páky u serv (a obecně asi všechny) jdou ladit jen o celou otočku? Protože koncovky mají jen jeden směr (s nápisem ALZRC), kterým se nasazují na kuličky, proto to jde vždy jen o celou otáčku, je to tak, nebo dělám něco špatně?
díky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Devil 505
PříspěvekNapsal: čtv 15.07.2021 11:23 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 3.1.2012
Příspěvky: 315
Bydliště: Praha
Obrázky: 1
PBS píše:
Ahoj,
při nastavování cykliky jsem si všiml, že páky u serv (a obecně asi všechny) jdou ladit jen o celou otočku? Protože koncovky mají jen jeden směr (s nápisem ALZRC), kterým se nasazují na kuličky, proto to jde vždy jen o celou otáčku, je to tak, nebo dělám něco špatně?
díky


Ano, doladíš v FBL pomocí subtrimu.

_________________
Netopyr

XL V2, Devil 380, Spirit GTR,RS,W1, Sir Edmunt Race, Bublinky, DS 12, Wave a NETOPÝR


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Devil 505
PříspěvekNapsal: ned 18.07.2021 13:42 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 19.11.2015
Příspěvky: 180
Bydliště: Praha 9
Uf, něco je špatně :(

při nastavování heli jsem zkoušel rozchodit Jeti Rex3 pomocí Ex Bus s dodaným K-bar, abych si to vyzkoušel, jestli všechno chodí jak má, bez ambicí s tím letět. Bez osazených listů a bez osazené vrtulky.
Ten Devil 505 je setovka, s 4120 motorem ze sady, K-bar i serva ze setu, regler Platinum 120 ze setu.
Zapojil jsem gyro, přijímač, baterku, K-bar. Nedařilo se mi rozchodit propojení přes S-bus ani přes Ex-bus, až to dělalo i při jednom odpojeném kabelu k motoru docela psí kusy. ale nepodařilo se to správně rozběhnout. Snad jednou se to chytlo při nastavení UDI na 16 kanálů. Samozřejmě jsem to měnil ve VStabi sw (PC) a v Jeti přijímači (Jetibox). Ale to budu asi řešit až následně.
No a nakonec při tom hraní se začalo z motoru kouřit, přitom nejel nikdy nijak dlouho (víc jak pár sekund) a bez listů.
Tak jsem zapojil jen přímo baterku, regler, motor a přijímač. Regler Platinum 120, standardní default nastavení. Přesto po pár vteřinách, kdy se motor lehce rozbíhá, se motor velmi zahřeje a začal kouřit. A to i přesto, že jsem na reglu nastavil helicopter linear throttle (externí governor se taky píše). A i při velmi malé výchylce kniplu při malých otáčkách se z motoru začne kouřit.
Je motor kaput, i když se točí, nebo je špatně něco jiného? Co?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Devil 505
PříspěvekNapsal: ned 18.07.2021 23:27 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 19.11.2015
Příspěvky: 180
Bydliště: Praha 9
Tak to vypadá na vadný motor - po připojení jiného motoru (a jiné baterky, motor je na 3S) celá sestava normálně šlape, regler je studený, reguluje.
Origo setová sestava - 6S Lipol, motor ALZRC 4120, regl Platinum 120 - bohužel motor hořel hned po zapojení, netuším, jak bych jej mohl zničit při nastavování FBL jednotky (mini K-bar setový, s Rex3 přijímačem). K motoru nikdy nebyly připojeny listy, tedy nemohlo dojít ani k přetížení, mechanika chodí lehce, stačí i potočit motorem a vše funguje. Holt asi smůla na vadný kus :( no zkusím reklamovat, stejně budu muset čekat, nebo si objednat nový z alíka, taky to bude nějakou dobu trvat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Devil 505
PříspěvekNapsal: úte 27.07.2021 11:31 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 19.11.2015
Příspěvky: 180
Bydliště: Praha 9
Tak jsem se při montáži dostal už k listům. Mám je nevyvážené cca o 0,8g - je to rozumná hodnota pro dohnání páskou, nebo to už je moc? CG (těžiště) se liší cca o 2-3 mm.
Jsou to hodnoty k doladění, nebo se mám raději podívat po lepších listech? Co byste doporučili? Preferoval bych na začátek asi něco na základní létání, bez akrobacie. Nějaké tipy kde a co?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Devil 505
PříspěvekNapsal: úte 27.07.2021 14:35 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 11.10.2012
Příspěvky: 169
Bydliště: Ostrava
Obrázky: 0
Já nedávno poprvé nasadil setovky a kupodivu ten letové projev není vůbec špatný. Ale nevyvážené jsou celkem prasácky, nicméně průhledná páska 5 cm po obvodu v místě těžiště listu to napravila.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Devil 505
PříspěvekNapsal: pát 17.09.2021 16:26 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 19.11.2015
Příspěvky: 180
Bydliště: Praha 9
Woita píše:
Dneska jsem vyzkoušel užitečnou věc, může se ladaskomu hodit, tak to tady hodím do placu. (Už jsem to psal do vedlejšího vlákna o Spiritovi, tak pokud ho někdo nesledujete, napíšu to ještě sem.)

Kdo máte řídicí jednotku Spirit, tak máte pěkný otáčkoměr pro nastavování otáček rotoru:

Spirit jde použít jako otáčkoměr, při použití vlastního (ne_Spiritového) governoru, zde asi většinou Hobbywing co byl ve stavebnici.


Takto:
Žlutý drát (snímač otáček) z reglu se připojí do Spirita do konektoru ELE/PIT/TAIL na pin PIT.
V nastavení Spirita přiřadím kanálu plynu nějaký neškodný kanál, který se nehýbe (já jsem nastavil CH1, který mám pořád na nule a není použit nikde ve Spiritovi). Potom je už aktivní tlačítko nastavení Governoru/Plynu. Vlezu tedy do nastavení, tam nastavím správně Převodový poměr (spočítám z poměru zubů od motoru k hlavní hřídeli, u Devila 505 je to 5,9) a také nastavím Dělitel snímače (myslím že u Hobbywingu je to 6).
No a Spirit mi při roztočení (Hobbywingovým interním governorem) pěkně ukazuje aktuální otáčky.
Voila!

Já mám Devil 505 super combo se setovým motorem ALZRC 4120-PRO/1200kV. A správné nastavení ve Spiritu pro správné měření otáček je následující:
- Dělitel snímače je 5 (je to 10 poĺový motor)
- Převodový poměr je 8,70 (jednak pomohl google, jednak jsem si to i takto zcela přesně přepočítal podle návodu v setu).
Pak to měří/počítá správně, a i Spirit governor ukazuje stejné očekávané i skutečné otáčky. Tak moc nevím, jestli se můžou ty sety tak lišit, že máš poměr 5,9 :D - za mne určitě i podle výpočtu nastavit hodnoty viz výše.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Devil 505
PříspěvekNapsal: čtv 18.11.2021 18:52 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 18.11.2021
Příspěvky: 3
Ahojte ... potrebujem poradit ... zvazujem medzi Devil 380, 420 a 505... co odporucate a preco?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Devil 505
PříspěvekNapsal: pát 19.11.2021 8:01 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 3.1.2012
Příspěvky: 315
Bydliště: Praha
Obrázky: 1
breny1976 píše:
Ahojte ... potrebujem poradit ... zvazujem medzi Devil 380, 420 a 505... co odporucate a preco?


Ahoj,

ani jedním neuděláš chybu, takže je to na tobě. Platí že čím větší, tím líp poletí. Takže spíš záleží co jsi za pilota a proč to chceš.

_________________
Netopyr

XL V2, Devil 380, Spirit GTR,RS,W1, Sir Edmunt Race, Bublinky, DS 12, Wave a NETOPÝR


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Devil 505
PříspěvekNapsal: pát 19.11.2021 13:41 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 18.11.2021
Příspěvky: 3
no ... taha ma to k hard 3d ale tam este niesom ...cize zvazujem medzi vykonom/viditelnostou/presnostou


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Devil 505
PříspěvekNapsal: pát 19.11.2021 15:18 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 3.1.2009
Příspěvky: 513
Bydliště: Mlada Boleslav
jak píše Netopyr
Platí že čím větší, tím líp poletí. :!:
takže když už něco máš za sebou takže určitě Devil 505
měl jsem kdy si trex450 a pak Goblin 500 a to nejde srovnat :mrgreen:

_________________
JETI DS-14 / MAVERICK / Goblin RAW / Spirit / Phoenix /


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Devil 505
PříspěvekNapsal: pát 19.11.2021 16:35 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 27.4.2014
Příspěvky: 139
Bydliště: Hradec Králové ČR
Obrázky: 0
Můžu potvrdit co píšou kluci, ale jen taková výjimka co potvrzuje pravidlo.
Mě osobně se s D380 lítalo lépe než s D420. Po té co jsem 380 rozbil, koupil jsem draka 420 a pro mě - neni to ono. (Kór když fouká vítr) Pochopitelně G500 už je o něčem jiném. Ale to už záleží na tobě a co máš nalítáno. (Dle dvou příspěvků se nedá poznat, jak jsi na tom......)

_________________
DS-12>MiniTitanE325(nostalgie)>Devil420>Goblin500>GoblinSPORT700>KRAKEN580+5xSPIRIT


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Devil 505
PříspěvekNapsal: pon 22.11.2021 18:41 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 18.11.2021
Příspěvky: 3
Ahojte ... este otazka kde nakupujete a aka je dobra cena za D505 super combo?


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 151 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 7, 8, 9, 10, 11  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz