Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 

Jaký vrtulník by jste doporučili?
T-rexe 500 CF 69%  69%  [ 11 ]
Loga 500 3D 31%  31%  [ 5 ]
Celkem hlasů : 16
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Logo 500 vs T-rex 500
PříspěvekNapsal: pon 25.08.2008 20:24 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 25.3.2008
Příspěvky: 45
Bydliště: Liberec
Poprosil bych o radu zkušených. Stojím před rozhodnutím koupě Loga 500 nebo T-rexe 500. Vím že Logo je třída 550 a jsou potřeba větší baterie i celkové větší pořizovací náklady. Jde mě spíš o sortiment náhradních dílů, letové schopnosti (nechci lítat brutální akrobacii), zpracování a podobně. Pro T-rexe ve prospěch uhlíkový rám, kovová rotorová hlava, rozšířenost. U Loga mě zaráží za tu cenu plastový rám, rotorová hlava. Moc krát děkuji za vaše názory, především majitelů těchto krásných strojů.


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 25.08.2008 20:54 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 15.6.2007
Příspěvky: 1816
Mam T500 a kamarad ma Logo 500. Dostupnost nahr. dilu je pro Logo omezena, protoze dily u nas koupis jen u Helimanie, ale Nemecko neni daleko.

Ted k porovnani,jak jsi napsal Logo je uz 30.trida. Logo je perfektne zpracovane a kvalita je vynikajici. Cena je vyssi i proto, ze je to Mikado. Kamarad ho ma osazene Kontronikem a V-Barem a na letani je to bomba. I kdyz je tam par veci, ktere trosku nedomysleli. Musis brat v uvahu, ze se jedna o vetsi stroj a tudiz budes muset venovat pozornost vyberu pohunu a dalsiho vybaveni. Ve verzi 3D uz dostanes stroj v plne vyzbroji, takze nebudes muset investovat do tunningu.


T-Rex je spotrebak, dostupnost nahr. dilu je lepsi nez pro Logo. Kvalita je nekde jinde, ale to se clovek nemuze divit, protoze za tu cenu dostanes drak, motor, regl.


Zalezi na tobe, jake jsou tvoje fin. moznosti a co od toho cekas.

Muj nazor je znamy, ja bych do niceho vetsiho v elektru nez trida 550 nesel, protoze uz mi to prijde nerentabilni a nitro vychazi lepe. Ale na elektre mam rad, prijdu, zapnu baterky a letam. Zadne srani s motorem, kdyz zrovna nema svuj den :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Logo 500
PříspěvekNapsal: ned 21.09.2008 20:27 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 20.9.2008
Příspěvky: 1
Mám jak TRex 500 upravený na VBar tak i Logo 500 3D VBar. Logo je větší a těžší (zvláště když je poháněno jako u mě 10x A123). Jinak letové vlastnosti jsou nesrovnatelné, Logo prostě letí tam, kam jej člověk pošle, což o TRex 500 se tak zcela nedá tvrdit (i když jinak je to velmi povedený a obratný vrtulník, svojí ovladatelností bližší 50kovým vrtulníkům než třeba TRex 450). Nejvíce je to vidět na obratech, kde se uplatňuje gyroskopický moment rotoru, nebo třeba ve výkrutech, Logo tyto obraty letí naprosto rovně a přesně, tak to nezalítne ani např. Raptor 50. Samozřejmě, létání je hlavně o rukách, ale člověk by se měl soustředit na zalétnutí obratu a ne na potlačování nepříznivých tendencí vrtulníku. Takže, jak je uváděno na mnoha serverech, je to hlavně o penězích, máš li na to, Logo je lepší.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Logo 500 vs T-rex 500
PříspěvekNapsal: pon 22.09.2008 6:10 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 3.5.2008
Příspěvky: 2997
Bydliště: Prostějov
Blog: Zobrazit blog (1)
teejay píše:
Poprosil bych o radu zkušených. Stojím před rozhodnutím koupě Loga 500 nebo T-rexe 500. Vím že Logo je třída 550 a jsou potřeba větší baterie i celkové větší pořizovací náklady. Jde mě spíš o sortiment náhradních dílů, letové schopnosti (nechci lítat brutální akrobacii), zpracování a podobně. Pro T-rexe ve prospěch uhlíkový rám, kovová rotorová hlava, rozšířenost. U Loga mě zaráží za tu cenu plastový rám, rotorová hlava. Moc krát děkuji za vaše názory, především majitelů těchto krásných strojů.

Ty se ptáš už podruhé na to samé a opět jsi dostal stejné odpovědi. Rozhodnout se Ti nikdo nepomůže. To je jenom na Tobě.Logo je opravdu o několik tříd lepší po všech stránkách kromě finanční.Já létám Logo. Kamarád Trexe 500. Často létáme spolu. I když jeho Trex létá parádně, on to umí, a umí vrtulník osadit a naladit tak, že s něho vyždímá všechno co v něm je.Teď Trexe prodává a chce Logo 500. Podle mně jsou to dobře utracené peníze i když je dražší. A s Tvou nedůvěrou k plastům. Nedělej chybu naprosté většiny začátečníků kteří automaticky předpokládají že co je uhlíkové a kovové je lepší než plastové. Není to vždy pravda.Téměř vždy je kovové těžší, ale ne vždy pevnější. U levných heli uhlík není až tak moc uhlíkový a dural je mnohem více hliníkový než duralový. Takže kvalitní ( ale kvalitní a ten u Loga kvalitní je) plast bývá lepší než různé podezřelé uhlíky a duraly.Tím Tě vůbec nechci odradit od Trexe 500, to je jenom obecná informace.Dostupnost ND na Logo je stejná jako na Trexe. Všechno mají skladem a všechno budeš mít za 2-3 dny doma. Pokud jsou z toho jednoho obchodu schopni cokoli vždy poslat do tří dnů, je jedno kolik obchodů u nás je. Koupit to můžeš jenom z jednoho. Problém by byl, kdyby Helimania skončila. V tom případě mají všchno v online shopu u Mikada . Jaké mají ale dodací lhůty nemám tušení.
Tak, a teď babo, raď. :roll:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Logo 500 vs T-rex 500
PříspěvekNapsal: pon 22.09.2008 8:28 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2007
Příspěvky: 6689
Bydliště: Berounsko
A s Tvou nedůvěrou k plastům. Nedělej chybu naprosté většiny začátečníků kteří automaticky předpokládají že co je uhlíkové a kovové je lepší než plastové. Není to vždy pravda.Téměř vždy je kovové těžší, ale ne vždy pevnější. U levných heli uhlík není až tak moc uhlíkový a dural je mnohem více hliníkový než duralový.

Svata pravda Velebnosti. Sam jsem zacinal s 450 a osazoval jsem ji jako blazen vsemi tuningy. Litat me to nenaucilo. Ted davam jen ty tuningove dily o kterych vim ze jsou nezbytne nutne pro bezpecnost nebo pevnost, a nebo ktere mi prokazatelne zlepsi letove vlastnosti. Sam jsem byl prekvapen jak malo takovych dilu je opravdu potreba. Slusne stavebnice proste funguji. Pravda je, ze se dnes podivam na neci helinu a ve vetsine pripadu je okamzite poznat kdo je zacatecnik. Takova heli se blisti, leskne a zari modre nebo cervene. Nic proti tomu. Mam taky rad pekne veci, ale neni to nezbytne. Dnes radeji koupim palivo nebo baterky.
Omlouvam se za diakritiku. Momentalne pisu na klavesnici bez ni.

_________________
Bell 206, Mi-8, nejaka letadla, Jeti DS-16


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 22.09.2008 20:27 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 25.3.2008
Příspěvky: 45
Bydliště: Liberec
Moc krát díky za názory, není někdo z vás vlastníků loga 500 ze severu (liberecka)?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 28.09.2008 15:37 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 25.3.2008
Příspěvky: 45
Bydliště: Liberec
Nebo alespoň odněkud poblíž :)


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz