Switch to full style
Vrtulníky do velikosti 500.
Odeslat odpověď

T-rex 500 ESP

čtv 28.01.2010 13:25

Ahoj,
chtěl bych zjistit několik informací ohledně T-rex 500 ESP, je to dobrej stroj? chtěl bych si ho pořídit, tak bych se chtěl optat, jaké akumulátory se do něj hodí nejlépe? kdesi jsem viděl že tam měli 2 x 3S, někde zase 1 x 6S, jak se ty dva tříčlánky propojí? dále bych se chtěl zeptat, jaké vrtulkolkové sevo sedí nejlépe? přemýšlím o gyru gp750 a k němu dodávají servo DS420, je to dobrá volba? a taky bych se pro jistotu zeptal, jestli k němu dodávají i potrobný návod, jak ho sestavit :D nejsem ještě žádnej odborník, tak abych to zvládl sestavit tak aby to správně fakalo. mám doma blade 400 a ten jsem měl párkrát skoro celej rozmontovanej, tak nějaky ty zkušenosti asi už mám, ale bez návodu bych si to asi netroufl. myslím, že dotazů ještě pár položím, ale pro zatím to jistě stačí :)
díky všem, kteří budou reagovat!

čtv 28.01.2010 13:46

Gyro je dobrá volba, servo nee. Align rozlišuje serva takto:
410 je servo pro cykliku trexe 250 a 450
510 je servo pro cykliku trexe 500
610 je servo pro cykliku trexe 600 a 700
420 je servo vrtulky pro trexe 250
520 je servo vrtulky pro trexe 450 a 500
620 je servo vrtulky pro trexe 600
650 je servo vrtulky pro trexe 700

Mnoho lidí používá dva tříčlánky spojené do serie jednoduše proto že už je měli a třeba pro ně mají i jiné využití ( letadlo, Trex 450 atd ). Je úplně jedno jestli máš jednu 6s baterii nebo dvě 3s.

Re: T-rex 500 ESP

čtv 28.01.2010 13:48

lousek píše:Ahoj,
chtěl bych zjistit několik informací ohledně T-rex 500 ESP, je to dobrej stroj? chtěl bych si ho pořídit, tak bych se chtěl optat, jaké akumulátory se do něj hodí nejlépe? kdesi jsem viděl že tam měli 2 x 3S, někde zase 1 x 6S, jak se ty dva tříčlánky propojí? dále bych se chtěl zeptat, jaké vrtulkolkové sevo sedí nejlépe? přemýšlím o gyru gp750 a k němu dodávají servo DS420, je to dobrá volba? a taky bych se pro jistotu zeptal, jestli k němu dodávají i potrobný návod, jak ho sestavit :D nejsem ještě žádnej odborník, tak abych to zvládl sestavit tak aby to správně fakalo. mám doma blade 400 a ten jsem měl párkrát skoro celej rozmontovanej, tak nějaky ty zkušenosti asi už mám, ale bez návodu bych si to asi netroufl. myslím, že dotazů ještě pár položím, ale pro zatím to jistě stačí :)
díky všem, kteří budou reagovat!


Ahoj..
Jestli je to dobrý stroj ?? to si se neměl ptát už vidim tady tu přestřelku :lol: :lol: :lol:

zázraky nečekej ale sloužit ti bude dobře...... vyměň všechen spojovací materiál (šrouby) a budeš mít klid...

K těm akumulátorům ......
To záleží podle toho jakou nabiječku máš doma .......??
Jinak vhodnější na komfort používání je 6S ale budou náročnější na nabiječ ale i 2x3S jde velice dobře použít ......

tebou vybraná serva bych neměnil ... jsou spolehlivá a když tady pročmucháš témata tak se o nich hodně dozvíš a případně zjistíš pokud by ti nevyhovovala za co je vyměnit.....

Gyro bych taky nechal ......dost lidí (a zkušenejch ) proti němu nic nemaj
(já ho nemám -nemůžu soudit) a stim návodem taky nevim ale řekl bych že tam bude....... :wink:

snad jsem ti alespoň malinko pomohl ........ :)

čtv 28.01.2010 13:52

gyro mám a funguje dobře ale pokud bych ho měl dnes za tu cenu kupovat tak bych přemýšlel spíš o Spartanu

Re: T-rex 500 ESP

čtv 28.01.2010 13:55

1ondra9 píše:
lousek píše:Ahoj,
chtěl bych zjistit několik informací ohledně T-rex 500 ESP, je to dobrej stroj? chtěl bych si ho pořídit, tak bych se chtěl optat, jaké akumulátory se do něj hodí nejlépe? kdesi jsem viděl že tam měli 2 x 3S, někde zase 1 x 6S, jak se ty dva tříčlánky propojí? dále bych se chtěl zeptat, jaké vrtulkolkové sevo sedí nejlépe? přemýšlím o gyru gp750 a k němu dodávají servo DS420, je to dobrá volba? a taky bych se pro jistotu zeptal, jestli k němu dodávají i potrobný návod, jak ho sestavit :D nejsem ještě žádnej odborník, tak abych to zvládl sestavit tak aby to správně fakalo. mám doma blade 400 a ten jsem měl párkrát skoro celej rozmontovanej, tak nějaky ty zkušenosti asi už mám, ale bez návodu bych si to asi netroufl. myslím, že dotazů ještě pár položím, ale pro zatím to jistě stačí :)
díky všem, kteří budou reagovat!


Ahoj..
Jestli je to dobrý stroj ?? to si se neměl ptát už vidim tady tu přestřelku :lol: :lol: :lol:

zázraky nečekej ale sloužit ti bude dobře...... vyměň všechen spojovací materiál (šrouby) a budeš mít klid...

K těm akumulátorům ......
To záleží podle toho jakou nabiječku máš doma .......??
Jinak vhodnější na komfort používání je 6S ale budou náročnější na nabiječ ale i 2x3S jde velice dobře použít ......

tebou vybraná serva bych neměnil ... jsou spolehlivá a když tady pročmucháš témata tak se o nich hodně dozvíš a případně zjistíš pokud by ti nevyhovovala za co je vyměnit.....

Gyro bych taky nechal ......dost lidí (a zkušenejch ) proti němu nic nemaj
(já ho nemám -nemůžu soudit) a stim návodem taky nevim ale řekl bych že tam bude....... :wink:

snad jsem ti alespoň malinko pomohl ........ :)





já sem ale kokot... DS -420 a 520 neni to samí žejo ?? :roll: :lol: :lol: :lol:

čtv 28.01.2010 14:18

1ondra9-Jestli jsi co pises,to nevim. :lol: Ale taky nevim,proc by se na petistovce meli menit sroubky? Narozdil od ruznych klonu,ma T-Rex sroubky v pohode.
Lousek- T-Rex 500 je podle me jedna z nejlepsich elektro helin ( pomer cena vykon)

čtv 28.01.2010 14:27

Koupil bych toto:
http://www.telink.eu/cz-detail-100283-t ... combo.html

Gyro Futabu 520 nebo Spartana. A nebo bych chvilinku pockal a koupil Flybar od Alignu, ta cena bude urcite zajimava. Baterie jednoznacne 2x3S nebo 6S Lipol a volil bych Hyperiony G3 nabijeni 5C, proste parada.

Odkaz neberte jako reklamu.

Samozrejme, pokud nakoupis venku, tak se da docela podstatne usetrit, ale trochu slozitejsi reklamace atd..

čtv 28.01.2010 15:17

Sali píše:1ondra9-Jestli jsi co pises,to nevim. :lol: Ale taky nevim,proc by se na petistovce meli menit sroubky? Narozdil od ruznych klonu,ma T-Rex sroubky v pohode.
Lousek- T-Rex 500 je podle me jedna z nejlepsich elektro helin ( pomer cena vykon)


sakra neřeš co jsem - snad vým co píšu...... néé?? :lol: :lol:
Jo šroubky jsou v pohodě do tý doby než kůli strženýmu imbusu budeš měnit o díl navíc (v mém případě to byla bočnice :evil: :evil: )
a kóór v gripech bych o tom ani nepřemýšlel a hned vyměnil........

Jinak s tebou souhlasim rexa 500 je fajn stroj a ta verze ESP bych řekl že v dané velikosti - cena / hudba neni konkurence

MSH je ale taky fajn stroj.......... :)

čtv 28.01.2010 15:27

Zima dlouhá, tak schválně.
Co je lepší? Logo 400 vs Logo 500 vs Protos vs Rex500 ?
:)

čtv 28.01.2010 15:46

freddix píše:Zima dlouhá, tak schválně.
Co je lepší? Logo 400 vs Logo 500 vs Protos vs Rex500 ?
:)


NOSTROMO :?: :?: :?:

čtv 28.01.2010 15:49

Musím jen potvrdit - šroubky stojí za nic, velmi brzo a rádo se protočí vnitřní imbus a to používám kvalitní nářadí.
Vyměnil jsem je za JP (tuším) a lahoda, ani investičně to nebylo nic nákladného.

Pokud ale povolí, nikdy nebyl problém pomocí malého pilníčku vytvořit zářez pro plochý šroubovák a vše povolit.

čtv 28.01.2010 15:50

freddix píše:Zima dlouhá, tak schválně.
Co je lepší? Logo 400 vs Logo 500 vs Protos vs Rex500 ?
:)


Kdyz uz Logo, tak Logo 500, ale kdyz uz Logo 500, tak rovnou Logo 600 :lol:

A jeste pokud to beres jako stroj pro vycvik, tak se koukni na cena ND. Pokud ano, tak bych sel radeji do T-Rexe.

čtv 28.01.2010 17:13

Mám rexe 500 ESP a je to můj nejoblíbenější stroj, prostě se mi s ním fajn lítá :-)
Koupil jsem tu combo sadu dodal GY 401 (měl jsem jí doma) a S9257 a jsem spokojenej.
Logo je fajn ale ty díly by mohli být za ty prachy potažený zlatem.

Re: T-rex 500 ESP

čtv 28.01.2010 17:22

lousek píše:Ahoj,
chtěl bych zjistit několik informací ohledně T-rex 500 ESP, je to dobrej stroj? chtěl bych si ho pořídit, tak bych se chtěl optat, jaké akumulátory se do něj hodí nejlépe? kdesi jsem viděl že tam měli 2 x 3S, někde zase 1 x 6S, jak se ty dva tříčlánky propojí? dále bych se chtěl zeptat, jaké vrtulkolkové sevo sedí nejlépe? přemýšlím o gyru gp750 a k němu dodávají servo DS420, je to dobrá volba? a taky bych se pro jistotu zeptal, jestli k němu dodávají i potrobný návod, jak ho sestavit :D nejsem ještě žádnej odborník, tak abych to zvládl sestavit tak aby to správně fakalo. mám doma blade 400 a ten jsem měl párkrát skoro celej rozmontovanej, tak nějaky ty zkušenosti asi už mám, ale bez návodu bych si to asi netroufl. myslím, že dotazů ještě pár položím, ale pro zatím to jistě stačí :)
díky všem, kteří budou reagovat!


Ahoj, každý ti sem napíše a vychválí to své, osobně T-Rex 500 CF vlastnim, hodně záleží na nastavení, buďto zvolíš ostřejší a rychlé nastavení, nebo jak se rádo slovně používá, nastavení tupé, kdy se T-Rex 500 chová jako autobus, hodně to platí, osadíš-li rexe baterii A123, jeho hmotnost je něco kolem 1800g, což už neni nejméně.Díly jsou v široké škále dostupné, volba CF rámu,VOP,SOP, atd, je taky příjemnou záležitostí.Co dodat k bezpádlové hlavě, už to tu na foru zaznělo, cena v USA je někde kolem 399 dolarů, což neni tak mnoho(dostaneš za ty peníze, Hlavu, řídící systém a někda i CF listy Align 425 D = 56g. 425F mají 65g)Osobně bych přišetřil a zakoupil V-Bar 4.0 + konverzní set což vychází na 12000,- včetně montáže a seřízení.V-Bar je prostě V-Bar.
Co se týče baterii, osobně létám na 6S 2500mAh 22,2V FlightPower a MegaPower, mam jich 6ks a chystám se je pomalu změnit na Hyperion G3 35C, rychlé nabíjení a osobně jsem viděl na baterii více jak 300 cyklů, stav baterie, bez poklesu výkonu.Tím co Hyperion G3 nabízí, značně stírá výhodu baterie A123, a to předevšim jeho rychlost nabíjení 10-12min.

Co se týče Protose, hodně jsem o něm uvažoval, vlastně ani navim proč, ale Align T-Rex 500 to vyhrál.Možná jako druhá heli to bude právě MSH Protos :wink:

čtv 28.01.2010 17:47

Drop-Myslim,ze Tvoje dalsi volba by mel byt T-Rex 600,je to paradni politani a nebo potom rovnou T-Rex 700. :wink: Zustan verny znacce. :lol:
Odeslat odpověď