Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 14 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: HK500CMT
PříspěvekNapsal: čtv 23.12.2010 12:36 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.11.2006
Příspěvky: 922
Bydliště: Praha 9
mate HK500CMT nekdo take doma? taky jste meli nekolik nedostatku pri sestavovani?

jasne, vse se dalo vyresit, jen mne prekvapuje, ze to prodavaji a pritom to nejde bez uprav sestavit. jinak to vypada dobre, vse se toci a pohybuje lehce a instalace ostatnich komponent byla ok.

upravy:

1/ ocasni trubka o 3 mm delsi : zkracena pilkou na zelezo a pilnikem
2/ o 2 cm delsi tahlo vrtuky : zakoupeno original
3/ krive a vyssi hlavni kolo : pokus o narovnani a zvetseni prostoru pilnikem pro hlavni kolo v bocnicich
4/ jeden list je o 0.5 mm vyssi v miste upinani do gripu : obrouseno smirkem
5/ pro jistotu vymeneny hridele (hlavni, pricna) a reminek za original

mate nekdo dalsi zkusenosti?


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 23.12.2010 13:52 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 15.6.2007
Příspěvky: 1816
Cintamani tohle vubec neresi, jednou na kvantitu a ne na kvalitu. Ono vsechno leti, ale jak to uz je otazka. U HK bych mel spis strach z pouzitych materialu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 23.12.2010 14:24 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.11.2006
Příspěvky: 922
Bydliště: Praha 9
mel jsem HK250GT nez jsem to predelal na Trexe. jenze duvod predelani byl spis zjisteni, jak to zmeni chovani vrtulniku. a covece nic zasadniho se nedelo. HK250GT lital paradne, problemu bylo jen par a kdyz se na to podivam zpetne, nebyl duvod ke konverzi. stejne bezproblemove (nebo spis maloproblemove) reseni jsem cekal i u toho petikila. no ale dopadlo to tak, jak jsem psal vyse.

_________________
T-Rex 500 ESP (GP780), T-Rex 450 Pro (MicroBeast), T-Rex 250 (FM), Blade mCPx - DX7


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 23.12.2010 19:16 
Helimaniacs Brno
Helimaniacs Brno
Uživatelský avatar

Registrován: 10.5.2010
Příspěvky: 893
Já mám HK 500 GT, nevím jaký je rozdíl mezi verzemi CMT a GT, ale já jsem neměl a hlavně nemám cca po 150 startech jakékoliv mechanické potíže. Sestavování jsem nedělal já, ale podle toho co vím tak žádný problém nebyl. Všechny osy, kola a ložiska preventivně vyměněny za Align.

_________________
HK 600 GT, HK 500 GT, T-rex 600, Maketa MD 530 na sračku, Hornet X3D-nikdy víc..DX7Kdo nepadá, lítá pod svoje možnosti...tak tohle všechno je už minulost...[url=http://www.helimaniacs.cz][img]http://www.helimaniacs.cz/logo.jpg[/img][/url]


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 23.12.2010 22:40 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 29.12.2009
Příspěvky: 1357
Ja mam taky predelane HK 500 GT a krome toho, ze je to proste HK jsem na tom nenasel nijak extra rozdily, v letovem projevu rozhodne ne.
Pokud tam nekdo nejaky najde, pak to delaji jedine loziska a prip. vule.
Letovy projev je dan hlavne elektronikou, na kterou si vetsinou majitele HK nekoupi nic moc kvalitniho, takze se neni cemu divit, ze to nelita stejne jako trex.
Osobne letam napr. porad na puvodni remen, nevidim duvod ho menit, je jako novy, stejne tak bocnice, ktere jsou z pevnejsiho materialu nez je laminat/uhlik.

_________________
Spirit System


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 24.12.2010 15:04 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.11.2006
Příspěvky: 922
Bydliště: Praha 9
prave, prave. ono mi totiz prijde, ze verze GT uz byla doladena, tam je vse ok. ale verze CMT (the CMT is all metal, all carbon and allll good!) neni proste dodelana, asi k tomu davaji dily z GT, jenze ty rozmerove napasuji, protoze zadek prosel upravama. proto se snazim sehnat nekoho, kdo si koupil presne verzi CMT. diky za reakce.

btw: nemate krive hlavni hnaci kolo (musim koupil original a ten je okolo tisicovky!)

_________________
T-Rex 500 ESP (GP780), T-Rex 450 Pro (MicroBeast), T-Rex 250 (FM), Blade mCPx - DX7


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 24.12.2010 15:17 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.12.2007
Příspěvky: 602
Bydliště: Vsetín
Hlavní kola jsou křivé snad na všech HK strojích. Pokud to nikde nedrhne a není to "extra" šišaté, dá se s tím létat. Jinak 2ks originál hlavních kol stojí 350kč


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 24.12.2010 15:22 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 7.10.2008
Příspěvky: 1764
Bydliště: Ustí nad Labem
No jo ale když chceš na HK použit Align kolo. Musíš koupit i to druhy a volnobezku, jinak to do kupy nejde. Takže to za litr je...

_________________
T-rex 600EFL, Prôtos 500, Miniprôtos, Solo Pro 180, Ansmann X2, Beatle110BS
Futaba T8FG,GT3C


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 24.12.2010 15:34 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.12.2007
Příspěvky: 602
Bydliště: Vsetín
Vím, že volnoběžky nepasují, ale o kolech jsem nikde nečetl. Na HK píšou, že kolo HK sedí na Align sestavě o 2mm výš, ale ničemu to prý nevadí. Myslím, že jsem originál Align na HK kupoval, ale v hrobce jsem žádné zbytky s logem Align nenašel, tak se mi to asi už všecko plete...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 25.12.2010 16:52 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.11.2006
Příspěvky: 922
Bydliště: Praha 9
tak to koupim cely, aspon prijdu na to, co k sobe pasuje a co ne. ale zacina se mi to nejak prodrazovat :)
vim, ze to je nakupem HK, nemusite to psat :)

_________________
T-Rex 500 ESP (GP780), T-Rex 450 Pro (MicroBeast), T-Rex 250 (FM), Blade mCPx - DX7


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 25.12.2010 17:00 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 7.10.2008
Příspěvky: 1764
Bydliště: Ustí nad Labem
Tuhle cestičku jsem šlapal taky :lol: To bylo nejdřív kovový přepákování do hlavy, pak lepší listy a vrtulku, pak pořádnej držák serva vrtulky, pak ty uzubený kola, pak kovovou páku smykátka, pak set kardanu, atak dále. O elektronice nemluvim. Najednou když to spočítám, je v tom origo ESPčko i s pořádnou výbavou. Už jsem to vzdal a draka HK-Align prodal. Už to teda lítalo slušně, ale přestalo mě to bavit...

_________________
T-rex 600EFL, Prôtos 500, Miniprôtos, Solo Pro 180, Ansmann X2, Beatle110BS
Futaba T8FG,GT3C


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 26.12.2010 0:20 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.11.2006
Příspěvky: 922
Bydliště: Praha 9
jojo, podobnej pribeh mam s HK250GT. postupne jsem nahrazoval originalama a prichazel na to, co je naopak vyhodnejsi z HK. pri prichodu spokojenosti jsem zjistil, ze jsem o dost pretahl cenu celeho originalu. jenze vis co, krasne jsem se ucil (tento proces trva) a finance rozlozil v case. a i kdyz bych se z toho mel poucit a koupit hned original, tahle cesta mi vyhovuje. stroj se postupne stava mou soucasti, kdyz vim, co a od koho (HK/Align) je pro nej nejlepsi a financne nejvyhodnejsi (kde se usetrit da a kde je potreba poradnej kus kovu). takze zaver o HK: 250tka litala krasne, neduhy jsem nasel a odstranil a nejvetsi zklamani prislo kdyz jsem vymenil celou hlavu a komplet mechaniku vrtulky a tim, s ostatnima vymenenyma dilama, z toho udelal Trex 250 a zadna zmena v letovem projevu se nekonala. takze zustanu mixer HK a Align, protoze kdyz nekdy najdes cas, bavi te to a nechces bezhlave utracet, je to nejlepsi cesta. i kdyz po mirne pokrocilem zacatku stoji o trochu vic. ale to se casem vrati na objevenych levnejsich dilech, ktere lze beze strachu nebo omezeni pouzit z HK.

_________________
T-Rex 500 ESP (GP780), T-Rex 450 Pro (MicroBeast), T-Rex 250 (FM), Blade mCPx - DX7


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 03.02.2011 22:46 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 4.11.2008
Příspěvky: 217
Bydliště: Kutná Hora
Ahoj Gattore nebo kdokoliv kdo má CMT,
byly v krabici i ty plastové podložky pod serva a šrouby na připevnění serv? Je tam i transportní držák listů? Co je tam vůbec navíc oproti fotce na jejich webu? Chybí tam totiž fotka v rozsypu.
Díky za info.

_________________
Bývalo: ALIGN T-REX 500 ESP 3G, DX7, Phoenix RC

Nejlepší věci na světě nejsou věci.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 04.02.2011 16:05 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.11.2006
Příspěvky: 922
Bydliště: Praha 9
ahoj, drzak listu tam je. drzaky serv tam jsou take. ale kovove, ne plastove. coz je sice fajn, ale u jednoho jsem mel spatne vyvrtane diry a navic to nevypadalo nejak moc pritulne, takze jsem to nakonec stejne nahradil 2,5mm matkou a jejich sroubama, ktere se mimochodem nechaji ve velikosti na imbus 1,5mm rady strhnout. takze nakonec tak skoncily original Align a matky za 19kc. je s tim voprus, ale kdyz uz to jednou das dohromady, je to dobre :)

_________________
T-Rex 500 ESP (GP780), T-Rex 450 Pro (MicroBeast), T-Rex 250 (FM), Blade mCPx - DX7


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 14 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz