Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 42 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: AVCS vs. Normal gyro GY 401
PříspěvekNapsal: sob 16.04.2016 8:46 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 15.12.2011
Příspěvky: 197
Bydliště: Unhošť
Ahoj,
Zacal jsem pronikat do helin s T-Rex 500 ESP. Mam vsak dotaz, zda-li by me nekdo mohl vysvetlit rozdily mezi rezimem gyra AVCS a Normal. Do ted jsem letal na AVCS ale nevim, zda-li je to spravne a co jaky rezim vlastne poskytuje.

Diky za pripadne vysvetleni rozdilu a na co mam vlastne letat.

Michal


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: AVCS vs. Normal gyro GY 401
PříspěvekNapsal: sob 16.04.2016 8:58 
Mazák
Mazák

Registrován: 12.10.2012
Příspěvky: 603
Bydliště: Praha 6 ČR
michaltucek píše:
Ahoj,
Zacal jsem pronikat do helin s T-Rex 500 ESP. Mam vsak dotaz, zda-li by me nekdo mohl vysvetlit rozdily mezi rezimem gyra AVCS a Normal. Do ted jsem letal na AVCS ale nevim, zda-li je to spravne a co jaky rezim vlastne poskytuje.

Diky za pripadne vysvetleni rozdilu a na co mam vlastne letat.

Michal

Zadej si do :Hledat: Na této stránce vlevo, AVCS vs. normal, je tam toho hafo, mohlo by ti to stačit.

_________________
MCPX-BL, blade 130x,trex 500, trex 550 dominator, dx7


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: AVCS vs. Normal gyro GY 401
PříspěvekNapsal: sob 16.04.2016 10:46 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 15.12.2011
Příspěvky: 197
Bydliště: Unhošť
Dekuji, to uz jsem nastudoval, ale porad nevim, na co se tedy spravne leta. Z prispevku mi vychazi, ze letat pouze na AVCS, jelikoz v Normalu to muze byt nekdy neriditelne. Na co tam tedy ten Normal rezim je? Letate na to nekdo?
M


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: AVCS vs. Normal gyro GY 401
PříspěvekNapsal: sob 16.04.2016 11:13 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 15.12.2011
Příspěvky: 197
Bydliště: Unhošť
Jeste bych mel dodat proc se po tom vlastne pidim. Menil jsem remen nahonu zadni vrtulky, cili jsem sundaval gyro. Vse probehlo bez problemu, gyro jsem vratil na original podlozky align na sve misto. A ted v rezimu AVCS mi vrtulnik obcas zasne cukat ocasem a chce se otocit doleva a cuka se tam. Ja to vyrovnam povelem kniplu ale za chvilku opet to same a to trhani ocasem je dost vyrazne. A v rezimu normal to nedela. Nemate nekdo tucha, co je spatne? Pred vymenou remene bylo vse v poradku. A zmirneni zisku gyra na to nema vliv. Proste chce zatacet doleva.

Diky
M


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: AVCS vs. Normal gyro GY 401
PříspěvekNapsal: sob 16.04.2016 11:29 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.1.2014
Příspěvky: 727
Bydliště: Přerov, Czech Reuplic
michaltucek píše:
Jeste bych mel dodat proc se po tom vlastne pidim. Menil jsem remen nahonu zadni vrtulky, cili jsem sundaval gyro. Vse probehlo bez problemu, gyro jsem vratil na original podlozky align na sve misto. A ted v rezimu AVCS mi vrtulnik obcas zasne cukat ocasem a chce se otocit doleva a cuka se tam. Ja to vyrovnam povelem kniplu ale za chvilku opet to same a to trhani ocasem je dost vyrazne. A v rezimu normal to nedela. Nemate nekdo tucha, co je spatne? Pred vymenou remene bylo vse v poradku. A zmirneni zisku gyra na to nema vliv. Proste chce zatacet doleva.

Diky
M


To může být cokoliv, od vysokých vibrací, až po špatně fungující mechaniku vrtulky, včetně problému pocházejícího od řemenu.

_________________
LOGO 550 SX - Brain // SAB Goblin 380 - Brain // HELI-X V6


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: AVCS vs. Normal gyro GY 401
PříspěvekNapsal: sob 16.04.2016 11:31 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 15.12.2011
Příspěvky: 197
Bydliště: Unhošť
S mechanikou vrtulky jsem nic nedelal, pouze vymena remene a nove listy vrtulky. Neprislo mi, ze by sel dat remen opacne. Nebo to mozne je? Co mam tedy zkontrolovat?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: AVCS vs. Normal gyro GY 401
PříspěvekNapsal: sob 16.04.2016 11:33 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 27.5.2012
Příspěvky: 1687
Bydliště: Kroměříž
Obrázky: 38
Možná AVCS nemá správné nastavení "neutrálu". Pokud jsi ladil ocas, tak jsi to určitě nastavil v normal režimu. Já jej ladím tak, že párkrát odstartuju a nastavením délky táhla (ne trimy na rádiu) od serva k přepákování ke smykátku. Teprve až se vrťas neotáčí, tak ten "neutrál" uložím tím rychlým překlikáním přepínačem mezi normal a AVCS a ta poloha se právě uloží do toho AVCS. V tom režimu je létání asi nejpohodlnější, protože bezvětří je málokdy a právě ten režim pomáhá udržovat polohu ocasu.
Příloha:
401.JPG
401.JPG
[ 80.86 KiB | Zobrazeno 12363 krát ]



Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: AVCS vs. Normal gyro GY 401
PříspěvekNapsal: sob 16.04.2016 11:37 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2008
Příspěvky: 1959
Bydliště: Kralupy n.vlt
Obrázky: 0
Řemen jde dát opačně.Překřížením na druhou stranu.Vrtulka se pak točí obráceně.Zkontroluj to.Cukání může způsobit volný řemen.Přeskakuje.Zatáčení-posunutý neutrál gyra.

_________________
https://www.youtube.com/user/dagxcz/videos
http://dagx.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: AVCS vs. Normal gyro GY 401
PříspěvekNapsal: sob 16.04.2016 12:01 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 15.12.2011
Příspěvky: 197
Bydliště: Unhošť
Remen je spravne, vse se toci tak jak ma. Tak zkusim nastavit ten neutral AVCS ale nejde mi do hlavy, proc by se mel rozhodit pouze sundanim gyra, to mi hlava nebere.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: AVCS vs. Normal gyro GY 401
PříspěvekNapsal: sob 16.04.2016 12:17 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 15.12.2011
Příspěvky: 197
Bydliště: Unhošť
Ted jsem jeste preulozil gyro, nebot jsem si vsiml, ze jsem ho nalepil trosku krive, pootocene doprava. Ale opravdu mirne.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: AVCS vs. Normal gyro GY 401
PříspěvekNapsal: sob 16.04.2016 12:38 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2008
Příspěvky: 1959
Bydliště: Kralupy n.vlt
Obrázky: 0
Píšeš že s mechanikou vrtulky si nic nedělal,jen vyměnil řemen.Jak si dokázal vyměnit řemen a nic nerozebrat? Minimálně domeček si rozebrat musel a při napínání řemene si určitě neutrál rozhodil.Zkrátka výměna řemene znamená opět seřídit gyro.

Popíšu Ti co se stalo kdysi jednou mě.Vyměnil jsem řemen ale překroutil ho a vrtulka se točila obráceně.V té době jsem neměl moc zkušeností a nevšiml si toho.Listy vrtulky jsem nasadil samozřejmě náběžkou správně po směru točení sestavy.Ale neřešil jsem že se točí na druhou stranu.Lítalo to ale neutrál byl jinde a bylo potřeba to doladit.Až mnohem později jsem zjistil že to mám špatně.Nestalo se ti to samé?

_________________
https://www.youtube.com/user/dagxcz/videos
http://dagx.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: AVCS vs. Normal gyro GY 401
PříspěvekNapsal: sob 16.04.2016 13:09 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 15.12.2011
Příspěvky: 197
Bydliště: Unhošť
Ano, domeček jsem rozdělal. A samozřejmě jsem řemen původně při výměně obráceně dal ale zavčas si toho všimnul,takže jsem ho překroutil správně. Na listy vrtulky jsem si právě dával pozor a měnil je tak jak byly staré. Při napínání řemene by mělo smysl rozhození gyra v případě, že bych tím měnil délku táhla od serva ke šmykátku ale to se nestalo, neboť řemen napínám povytažením trubky z trupu, tudíž se v zad pohybuje celý ocas včetně serva. Tam by podle mě nemělo k ničemu dojít. Nebo se mýlim??? Budu rád za osvětlení.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: AVCS vs. Normal gyro GY 401
PříspěvekNapsal: sob 16.04.2016 14:03 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 27.5.2012
Příspěvky: 1687
Bydliště: Kroměříž
Obrázky: 38
michaltucek píše:
... Při napínání řemene by mělo smysl rozhození gyra v případě, že bych tím měnil délku táhla od serva ke šmykátku ale to se nestalo, neboť řemen napínám povytažením trubky z trupu, tudíž se v zad pohybuje celý ocas včetně serva. Tam by podle mě nemělo k ničemu dojít. Nebo se mýlim??? Budu rád za osvětlení.

Jo, to máš vlastně pravdu, nicméně je to divné. Pokud režim normal zůstal beze změny, tak by měl i AVCS zůstat tak, jak byl. Něco se muselo změnit. Zkus ten neutrál z normal režimu uložit do AVCS a pak napiš.
Edit: a taky je důležité mít při zapojování aku ve vysílači nastavený ten AVCS režim. Pak se může přepínat, jak je libo, ale při zapojení aku je podle manuálu nutné mít zvolený AVCS.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: AVCS vs. Normal gyro GY 401
PříspěvekNapsal: sob 16.04.2016 15:53 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 15.12.2011
Příspěvky: 197
Bydliště: Unhošť
Tak se nezadařilo, stav stále stejný. Natočil jsem krátké video viz odkaz níže. To směrové náhlé cukání je vidět už při rozběhu rotoru do vyšších otáček a za letu není způsobené mými zásahy. Máte nějaký nápad podle videa kde hledat šotka?

https://youtu.be/6rUiQg7HYAs

Michal


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: AVCS vs. Normal gyro GY 401
PříspěvekNapsal: sob 16.04.2016 15:56 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.1.2014
Příspěvky: 727
Bydliště: Přerov, Czech Reuplic
Video je soukromé.

_________________
LOGO 550 SX - Brain // SAB Goblin 380 - Brain // HELI-X V6


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 42 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz