Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 129 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: 3D vrtulník Walkera, nebo jiný?
PříspěvekNapsal: sob 10.12.2011 11:17 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 3.5.2008
Příspěvky: 2997
Bydliště: Prostějov
Blog: Zobrazit blog (1)
Mít kvalitní vrtulník a zkušenosti co se vyplatí a co ne, to není žádná snobárna. A dokonce ochota se o své těžce nabyté zkušenosti podělit s ostatníma je věc velice chvályhodná. Ale občas by to chtělo nedržet nosánek tak moc nahoru. :)


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D vrtulník Walkera, nebo jiný?
PříspěvekNapsal: sob 10.12.2011 12:25 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.6.2008
Příspěvky: 4042
Bydliště: Děčín
Obrázky: 0
To jako že jsem snob?
Ne , já jenom dokážu poznat, do čeho svůj čas investovat , a do čeho to nemá smysl. Svýho času si vážím. A nradši lítám, než šroubkuju.
Ale taky jsem si na ricco navrhl vlastní rám, vymyslel v něm vlastní rozložení serv pro cykliku a holt ho lupínkovou pilkou vyřezal z jedničky uhlíku. To není modelařina? Je. Jenže to nebyla ztráta času.

_________________
Frsky X10S Carbon
Heliny od Mikada, fpv race koptéry a trochu F3K


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D vrtulník Walkera, nebo jiný?
PříspěvekNapsal: sob 10.12.2011 12:27 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.6.2008
Příspěvky: 4042
Bydliště: Děčín
Obrázky: 0
Co třeba tohle? :
pročko za osm...
http://inzerce.modelbazar.cz/inzerat/st ... bo/405276/

_________________
Frsky X10S Carbon
Heliny od Mikada, fpv race koptéry a trochu F3K


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D vrtulník Walkera, nebo jiný?
PříspěvekNapsal: sob 10.12.2011 13:38 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.1.2010
Příspěvky: 861
Bydliště: Partizanske
Obrázky: 6
To krtek2k a Troll:
Kua chlapi. Vas si velmi vazim a kazde Vase slova su pre mna svete pismo - ale: hlavnym kriteriom zaciatocnika je vzdy co najnizsia cena, za ktoru sa aspon vznesie nad zem a skusi o com to je. Samo zrejme ze pridu pady a tu zase opet hra rolu cena oprav. Dalsia vec je psychika. Budem vzdy tvrdit, ze lahsie sa uci s lacnejsim modelom ako s drahym. A teraz skusim modelovat taku jednoduchu situaciu: Lietam si na letisku a pride za mnou otec zo synom s HK-ckom v ruke a pyta sa ci by som mu s tym mohol pomoct. Kedze mam skusenost s podobnym, vrtasom viem o com to je aj co sa tyka casu. Ale isto viem, ze by som ho do bazin neposlal.

_________________
Gaui 100,Rex 450,Prôtos 500,Frenzy TZ 50,Logo 600SE,FX18 DSM2,JR 9 DSM2,
MAX,Rival,BN-2 Islander


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D vrtulník Walkera, nebo jiný?
PříspěvekNapsal: sob 10.12.2011 13:45 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 1.8.2009
Příspěvky: 1205
Bydliště: západočesko
Obrázky: 38
To krtek2k
Cena je dobrá. Proč to asi prodává? Nemůže v tom být strach, že to hned při prvním pokusu o zvednutí roznese a osm litrů bude v ..... Takových jsem už pár poznal, když přisli, jestli bych nevěděl o nějakém zájemci. Někdy ta cena byla ještě lepší. S prodejem jsem jim nepomohl. Ale dva šoupli krabici na skříň, koupili na první pokusy HKčko a dnes už toho Rexe prohánějí beze strachu.

_________________
Ground Penetration Tester


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D vrtulník Walkera, nebo jiný?
PříspěvekNapsal: sob 10.12.2011 15:53 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 24.11.2011
Příspěvky: 27
mello ahoj
Dám ti postřeh někoho kdo je na tom stejně jako Ty a ještě o pár týdnů napřed.
Zkušenosti z koaxialu jsou ti u 6ch naprd to je fakt (sám sem to zjistil), pak mám také jinej koníček a drahej takže sem nechtěl do prvního vrtulníku nacpat cca 15tis.
Takže sem tu pár hodin četl a nakonec nedbal rad a vlítl na modelbazar koupil zánovní Walkeru V400D02 vybavil jí svým mega křížem a zjistil, že se chce válet všemi směry po přidání! Holt byla totálně rozštelovaná. Řekl sem si jsi automechanik spravuješ složitější technologie a tohle seřídit zvládneš. Tak sem tu opět četl hodiny a po pár baterkách byl vrtas ve visu! (není seřízená idealně, ale poslouchá) ano je to citu a opatrnosti a zvládneš to i bez simu, tak jako já ( 3D bez simu levně nezvládneš) Všude se tady píše, že se s tím vrtulníkem nedá lítat atd, ale není to tak řekl bych, že lítá...jo třeba jí odejde servo a motor, ale těch pár stovek za živé naučení za to stojí...
Až Walkeru rozflákám a vrtas mě zaleze pod kůži koupím T-rexe 450
:D hlavu vzhuru není to mimozemská kosmická technologie, ale věc co se jen hejbe na všechny strany!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D vrtulník Walkera, nebo jiný?
PříspěvekNapsal: ned 11.12.2011 20:08 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 27.11.2011
Příspěvky: 23
Bydliště: Mariánské Lázně
shake13, janva9:

Presne duvod proc nechci kupovat neco za 15 tis. Protoze to jednou zvednu a pujdu za 8 kupovat dily... Ale proste si prej s necim levnejsim jak 20 tis nezaletam :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D vrtulník Walkera, nebo jiný?
PříspěvekNapsal: ned 11.12.2011 20:16 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 27.11.2011
Příspěvky: 23
Bydliště: Mariánské Lázně
tom74 píše:
mello ahoj
Dám ti postřeh někoho kdo je na tom stejně jako Ty a ještě o pár týdnů napřed.
Zkušenosti z koaxialu jsou ti u 6ch naprd to je fakt (sám sem to zjistil), pak mám také jinej koníček a drahej takže sem nechtěl do prvního vrtulníku nacpat cca 15tis...


No to je presne prispevek co jsem chtel cist :)
Spousta lidi tu pise, ze si to letani predstavuju jako Hurvinek valku... Tak takhle bych si to nejak chtel predstavovat.

Navic na takove veci jako ovladani jekohokoliv RC nejsem az tak nesikovnej. Nekdo ma problem s tim, ze je vrtas otoceny cumakem k nemu, ale me to treba nikdy neprislo. A mam vystudovanou strojarinu a programovani CNC stroju, tak si rikam proc bych nemel umet po case ukecat kus plastu aby letel :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D vrtulník Walkera, nebo jiný?
PříspěvekNapsal: ned 11.12.2011 21:36 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.7.2010
Příspěvky: 5680
Bydliště: Kamenice - Praha východ
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (2)
Jasně je to jen kus plastu :D směle do toho :lol:


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D vrtulník Walkera, nebo jiný?
PříspěvekNapsal: ned 11.12.2011 22:51 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.5.2003
Příspěvky: 11187
Bydliště: Břeclav, ČR
shake13 píše:
krtek2k píše:
A ten zkušený , pokud je více zkušený , řekne:
ééééé HK? éééé to nééééé.
a uteče.


Podla tohoto pristupu rozoznas snoba od modelara. Prikladom modelara je napriklad Nakadah. Lieta s HK a vobec si nestazuje.


Nepochopil jsi. Věc je v tom, že nikdo zodpovědný se nepustí do štelování věci, která má vůle o čtvrtině rozsahu řízení a navíc co dvě hodiny jinak. Byl by za pitomce, kdyby helinu seřídil a ta by na druhý den byla zase rozhašená. Pokud se denně potkáváte na letišti, tak je průběžná pomoc jasná. Ale když někdo přijede x-kilometrů pro pomoc, tak je rozumné pomáhat jen s tím, co bude fungovat i po tom, co se vrátí domů.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D vrtulník Walkera, nebo jiný?
PříspěvekNapsal: ned 11.12.2011 23:11 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.1.2010
Příspěvky: 861
Bydliště: Partizanske
Obrázky: 6
zdzd píše:
Nepochopil jsi. Věc je v tom, že nikdo zodpovědný se nepustí do štelování věci, která má vůle o čtvrtině rozsahu řízení a navíc co dvě hodiny jinak. Byl by za pitomce, kdyby helinu seřídil a ta by na druhý den byla zase rozhašená.


Ocividne nemas s niecim podobnym ako je trebars HK alebo CopterX ziadne skusenosti. Ja mam, a to co ty tu tvrdis, nema so skutocnostou nic spolocne. Ze to nie je dokonale a ze to ma kopec nedostatkov mozem potvrdit aj ja, ale nie je to nepouzitelne. Na prve zoznamenie s heli to ale staci a da sa s tym skutocne aj lietat. Na 3D to ale urcite nie je.

_________________
Gaui 100,Rex 450,Prôtos 500,Frenzy TZ 50,Logo 600SE,FX18 DSM2,JR 9 DSM2,
MAX,Rival,BN-2 Islander


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D vrtulník Walkera, nebo jiný?
PříspěvekNapsal: pon 12.12.2011 7:51 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.5.2003
Příspěvky: 11187
Bydliště: Břeclav, ČR
shake13 píše:
zdzd píše:
Nepochopil jsi. Věc je v tom, že nikdo zodpovědný se nepustí do štelování věci, která má vůle o čtvrtině rozsahu řízení a navíc co dvě hodiny jinak. Byl by za pitomce, kdyby helinu seřídil a ta by na druhý den byla zase rozhašená.


Ocividne nemas s niecim podobnym ako je trebars HK alebo CopterX ziadne skusenosti. Ja mam, a to co ty tu tvrdis, nema so skutocnostou nic spolocne. Ze to nie je dokonale a ze to ma kopec nedostatkov mozem potvrdit aj ja, ale nie je to nepouzitelne. Na prve zoznamenie s heli to ale staci a da sa s tym skutocne aj lietat. Na 3D to ale urcite nie je.


Pár takový věcí jsem už v ruce měl a seřizoval. Hotové neštěstí. Nasadíš měrky a není co měřit, protože se to celé kroutí, šmatlá a uhýbá ve vůlích...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D vrtulník Walkera, nebo jiný?
PříspěvekNapsal: pon 12.12.2011 8:58 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.7.2010
Příspěvky: 5680
Bydliště: Kamenice - Praha východ
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (2)
Já jen přihodím svoji zkušenost. Tentográd se to nebude přímo týkat HK strojů ale spíš jejich uživatelů. A NEJEN JICH.
To byste se kolikrát divili co někteří považují za rotorvý list. :? No hnus. A od toho se samozřejmě jaké koliv dálší seřízení mechaniky odvíjí. Dost listů muže až mechaniku ničit. Číňani lupení bouchaj hlava nehlava a vůbec se neserou s tim že ten list má mít nějaké parametry. A hlavně aby dva byli sobě do páru. Vícekrát sem viděl listy který byť se zdáli po roztočené OK a měli stopu shodnou s nulovým kolektivem (nebo cca úhlem k 0°) ovšem pokud se zabralo za kolektiv byl to děs. Listy se ve stopě rozcházeli viditelně o víc jak 1cm ...... a ten zvuk :lol:

Takže, .... že si někdo koupí HKčko nic proti tomu nemám - je to boj ale .... Váš :lol: ale kolikrát páníček dosere mechaniku na max tím že to osadí tim nej hnojem co existuje.


Naposledy upravil OPR dne pon 12.12.2011 12:12, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D vrtulník Walkera, nebo jiný?
PříspěvekNapsal: pon 12.12.2011 11:16 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.1.2010
Příspěvky: 861
Bydliště: Partizanske
Obrázky: 6
Zaciatocnik a heli je asi nekonecne tema. Poznam chlapa, co si na rady skusenych kupil hned ako prvu heli Protosa 500 dobre vybavenu s DX7-kou. No zatial moc nelieta. Ja som zase podlahol recenzii v RC Revue na setovu heli 400. No a od vtedy RC Revue necitam. Potom som zistil ze existuje rcmania a to bol pre mna zlom. Dostatok informacii a skusenosti inych je to, co v zaciatkoch je na nezaplatenie. Staci citat a studovat a hladat. A zaver uz nech si urobi kazdy sam. Vela zalezi na dostatku financii. Kto na ne nemusi hladiet, urcite dobre urobi ked, hned na zaciatku investuje do kvality. Kto ma ale "hlboko do kapsy", ten nech sa na to radsej hned vybodne, alebo potom dlho a dlho studuje, a velmi dore zvazi co sa oplati a co nie.

_________________
Gaui 100,Rex 450,Prôtos 500,Frenzy TZ 50,Logo 600SE,FX18 DSM2,JR 9 DSM2,
MAX,Rival,BN-2 Islander


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D vrtulník Walkera, nebo jiný?
PříspěvekNapsal: pon 12.12.2011 16:39 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 27.11.2011
Příspěvky: 23
Bydliště: Mariánské Lázně
shake13 píše:
A zaver uz nech si urobi kazdy sam. Vela zalezi na dostatku financii. Kto na ne nemusi hladiet, urcite dobre urobi ked, hned na zaciatku investuje do kvality. Kto ma ale "hlboko do kapsy", ten nech sa na to radsej hned vybodne, alebo potom dlho a dlho studuje, a velmi dore zvazi co sa oplati a co nie.


S tim, ze se na to ma zacatecnik s nedostatkem financi vybodnout bych nesouhlasil. Potrebuju auto, ale nemam dostatek financi na mercedesa... tak koupim trabanta. Jo, ma vuli v rizeni a nema masazni sedacky, ale do prace me doveze a jeste mu dam jmeno :)

Priklad z meho zivota: Lide mi chvalili fotografie, ktere jsem delal na kompakt. Me to bavilo, o fotografii jsem ale nic nevedel, natoz co chci fotit, jestli mi to pujde, a co by mel fotak splnovat. Nechal jsem si poradit od zkuseneho fotografa, koupil jsem 3 roky starou, ale polo-profi zrcadlovku za 10 tis, pozdeji stativ a kinofilmovy blesk upravil na digi. Fotil jsem s ni pres 3 roky. Naucil jsem se jak to ovladat, prisel jsem na to co me bavi a jaky druh fotografie chci delat. A pak jsem koupil novou, drazsi a lepsi. Ale uz jsem vedel presne co musi ten fotak umet a i kdyz nekteri fotografove krouti hlavou nad mou znackou fotoaparatu, tak me to dela presne takove fotky jake chci... mozna mu dam i jmeno :D A stary fotak? Lezi na cestnem mistecku na policce a obcas z nostalgie neco vyfoti...

To cele se da prevest i na zacatecnika s heli.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 129 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz