Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 44 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Align T-Rex 500 versus MSH Protos 500
PříspěvekNapsal: ned 05.01.2014 23:31 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 22.9.2013
Příspěvky: 177
Bydliště: Brno
Můžete mi prosím vy zkušenější dát nějaká pro a proti a pomoci s výběrem?
Snažím se něčeho dobrat na netu, ale nejsem z toho moc moudrej...
Zatím se mi zdá, že MSH na tom bude hůř s dostupností dílů, možná naopak ty díly o něco lacinější, ale možná se pletu. Fakt se moc neorientuju a čím víc čtu, tím větší z toho mám v palici bramboračku...

_________________
PROTOS 500 karbon FBL + Mini V-Bar, HK500-TT + KDS FlyMentor, DX7s


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: ned 05.01.2014 23:46 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 18.3.2010
Příspěvky: 2878
Bydliště: Zavar, SK
Trochu OT, ale: z Brna je tu dost sikovnych helinarov, nebolo by jednoduchsie za nimi skocit? Pripadne ze by ti nastavili, to, co mas? Myslim, ze osobne stretnutie by to dalo viac, ako diskusie na tomto fore ...

_________________
X9D & T16Pro & TX16S & nejaké lietadlá, heli a koptéry www.rcmodelytt.sk


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 05.01.2014 23:59 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 22.9.2013
Příspěvky: 177
Bydliště: Brno
Nó, taky jsem si to tak ze začátku myslel. Ale skočit kam? Zatím jsem se dověděl že se nikde pravidelně neschází (pivo apod.) na lítání přijedou tři, čtyři, fouká tam, a chtějí si zalítat a né kafrat...
Krom toho tři názory nejsou moc silný statistický vzorek.


... napřed mě napomeneš, že jsme na fóru a kde teda mám dotaz, a když se zeptám, tak zase špatně... Ty mě nemáš rád, co? :evil:

_________________
PROTOS 500 karbon FBL + Mini V-Bar, HK500-TT + KDS FlyMentor, DX7s


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 06.01.2014 0:58 
Helimaniacs Brno
Helimaniacs Brno
Uživatelský avatar

Registrován: 10.11.2010
Příspěvky: 4631
Bydliště: Brno, CZ
Blog: Zobrazit blog (4)
Vladimíre, viz má odpověď v našem vlákně, případně dnes lépe vlákno NHL Brno, které je živější. Bohužel je začátek ledna, takže celodenní kecání na ploše moc nehrozí. Na druhou stranu není problém se o tom pobavit, pokud zrovna není deset pod nulou ;)

Tři názory ti sice nemusí připadat jako velký statistický vzorek, ale budou to tři skuteční lidé, kteří spolu odlétali tisíce baterek a ne anketa o tom, co se komu zrovna líbí. A minimálně toho Protose si prohlédneš...

_________________
Tom


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 06.01.2014 7:11 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 18.3.2010
Příspěvky: 2878
Bydliště: Zavar, SK
Vladimír píše:
Ty mě nemáš rád, co? :evil:

Vobec nie, len vidim, ze tapes v mnohych veciach ( ako ja, ked som zacinal) a osahat si veci nazivo, aj s fundovanym vysvetlenim od ludi, ktori lietat vedia a helinam sa rozumeju, je podla mna lepsie, nez diskutovat na fore. Navyse s ludmi, o ktorych nevies, ci su naozaj dobri, alebo obcas len robia ramena :lol:
Ktosi tu tu raz trefne poznamenal, ze dobry pilot zalieta akrobacku aj s hajzlovou doskou: ked uz nieco mas ( HK500), pride mi rozumne to poriadne nastavit a lietat, nez hladat nejaky "zazracny" vrtas pre zaciatocnika...

_________________
X9D & T16Pro & TX16S & nejaké lietadlá, heli a koptéry www.rcmodelytt.sk


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 06.01.2014 9:10 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.7.2010
Příspěvky: 5680
Bydliště: Kamenice - Praha východ
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (2)
Pokud máš již visení alespoň ocasem k sobě zažité a nendělá Ti problém vrtulník celou baterku udržet podvozkem na místě 0,5x0,5m tak ber pádlového protose 500. Má to daleko lépe napákovanou hlavu, vliv padel je lépe řešen i pro rychlejší dopřednej let a pak co je důležité, vliv padel a poměr pák je variabilní. Tzn. že pokud budeš potřebovat na začátku trochen té stability použiješ pomalejší variantu napákování od desky cykliky k závěsům spolu s větším vlivem padel. Až budeš mět 3D nutkání :lol: pro pána přiostříme. Rex 500 je autobus a pokud máš radči pomalejší přesnější let podobající se spíš dospělé heli a budeš jen tak poletovat sem tam nějaké akro tak je taky dobrej. Tvrdou akrobacii to umí také jen to musíš trošku víc roztočit. Jak je těžší oproti Protosu, tak je jakoby pro učení na začátek lepší. Bohužel má napákování hlavy napevno (starší verze) tak je to takovej trošku kompromis spíš do stabilna. Novou verzi s proměnnou geometrií jsem neměl možnost létat takže netuším jak na tom je. Ale poletí to taky .... bych si tak od stolu dovolil typnout.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pon 06.01.2014 10:35 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 29.12.2009
Příspěvky: 1357
Za me protos. Levnejsi dily, vydrzi horsi zachazeni, s bezpadlem se da chovani prizpusobit jakkoli.
Trex je ale vice blbuvzdorny co se tyce stavby a kvuli vaze presnejsi. To ale zase resi fbl.
Protos se dodava s kvalitnejsim motorem a esc, kde funguje poradne governor.

_________________
Spirit System


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 06.01.2014 11:23 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2003
Příspěvky: 1215
Bydliště: Hrádek nad Nisou
Já bych se taky přikláněl k rozchození toho HK.
Chápu, že zážitek s vrtulkou Tě rozhodil, ale spousta lidí to létá a funguje jim to.
Nahrazováním rozbitých dílu těma origo od Alignu si to pak postupně přestavíš.
Je asi zbytečné utrácení, kupovat novou, když už jednu máš.
Pokud přeci a podle toho co jsi psal jinde, tak bych Ti doporučil toho Rexe.
Nezdá se, že Tě láká ostřejší létání a tak Ti bude sedět spíš těžká a stabilní heli, což je spíše parketa Rexe. A nějaký ty díly z HK použít půjdou :wink:

Jinak, pokud Ti "baui" nabízí pomoc, ber jí všema deseti.
Je to dobrý pilot a fajn člověk, který rád poradí a pomůže. :wink:
Mně poradil spoustu dobrých věcí a vždy ochotně.

_________________
LA700, Logo 550SX, MiniProtos 4S, Gaui NX4, Ricco, miniHquad
Futaba, Spirit, iCharger


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pon 06.01.2014 12:17 
Helimaniacs Brno
Helimaniacs Brno
Uživatelský avatar

Registrován: 12.12.2010
Příspěvky: 4475
Bydliště: Brno
Obrázky: 10
Mám dva roky Protose a jsem přesvědčený, že je to lepší a levnější cesta, než se neustále pokoušet létat s něčím, co je ve výsledku poruchové, drahé a koneckonců i nebezpečné. Tím něčím myslím HK-XXX.
Volba mezi Protosem a Trexem-500 už tak jednoznačná není, každému bude vyhovovat něco jiného.
Vladimírovi jsme už pomoc nabídli, ale zatím ji nevyužil.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pon 06.01.2014 12:25 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 3.5.2008
Příspěvky: 2997
Bydliště: Prostějov
Blog: Zobrazit blog (1)
Vladimír píše:
Nó, taky jsem si to tak ze začátku myslel. Ale skočit kam? ....

Můžeš skočit třeba za mnou do práce. :) Sice v Brně nebydlím, ale dost často tam dělám.Většinou tam mám noční, takže po večerech času dost. Možná by ses dověděl pár odpovědí na své dotazy.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 06.01.2014 17:52 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 22.9.2013
Příspěvky: 177
Bydliště: Brno
No, abyste si nemysleli že se tady snažíte a já to ani nečtu. Čtu, a přemýšlím. Jen mojí dubové palici trvá trochu dýl, než ji naformátujete... Nějak jsem si to postupně všechno přerovnal, a po konzultacích zde to vidím to asi takhle:

To původní HKčko s neznámou minulostí, které jsem loni pořídíl z druhé ruky za cenu serv a motoru a u kterého se mi nedařilo se uspokojivě zbavit vibrací jsem poté co se mi rozstřelila ocasní vrtulka odsoudil k zániku. Odstrojil jsem ho, rozebral, a co zbylo nepoškozeno jsem vytřídil do sáčků a uložil.

Než ale pořídím něco co mi přiroste k srdci nějakého otloukánka potřebovat budu, protože je víc než stoprocentní jistota, že se několika ranám na úplném začátku nevyhnu. Když jsem zjistil, že nový set HK500 TT pořídím pod 100 dolarů, tak jsem si dnes jeden na to první otloukání koupil, navěším na něj co mi zbylo a zatím budu otloukat. Jakési náhradní díly mi tady zbyly po nebožce :wink:
Vím že jsem napsal, že mi HK už nesmí do baráku, ale tady promluvila ekonomika. Málokterý opravdický stroj se dá po havárce opravit za méně než sto dolarů, kdežto v případě HKčka si můžu v té ceně dopřát celý nový stroj :) Až moje spotřeba vrtulníků klesne pod 1kus na 10 baterek, uvídím co dál... :lol:

Na opravdické létání si ve středu jedu koupit slušně vystrojeného Protose 500. Je sice v bezpádle, ale je k němu i původní pádlová hlava. Takže pokud rada zkušenějších říká učit se na pádlech, můžu to přehodit zpět a bezpádlo nechat zatím ve skříni na další level.
Citace:
PROTOS 500 karbon FBL. Výbava : Mini V-Bar, serva SAVOX 3x SH1250, 1x SH1257. Motor Lipotech, regulátor RCE-BL60G, Duží tuning - duralové kladky, karbonové listy BBT MANIAC, k tomu 2x pohonnou aku NANO-TECH 6s 2200mAh + novou pádlovou hlavu

Předpokládám, že nejméně do léta ho budu stejně jen oprašovat a těšit se na chvíli kdy najdu odvahu vzít ho na procházku. Jestli ho do té doby opravdu osadím tím systémem NAZA-H mezitím zvážím.

Pokud si na mě někdo z kluků brňáků najde čas, jidlo a pití platím ! :lol:
Zatím teda moc nevím kdy a kam bych se mohl přijít podívat. Vím kde je "závora" (tam už jsem byl) tuším kde je "školka", ale nevím kam chodíte létat do haly. Vzhledem k ročnímu období by to ale asi bylo nejlepší místo na pokec.

P.S.
Pokud někdo ze zkušených vidí toto pořadí kroků jako špatné, tak mě ještě prosím zkuste zastavit.

_________________
PROTOS 500 karbon FBL + Mini V-Bar, HK500-TT + KDS FlyMentor, DX7s


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 06.01.2014 18:17 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2003
Příspěvky: 1215
Bydliště: Hrádek nad Nisou
No, zastavit, to už je asi pozdě, když jsi objednal jak HK, tak i vzal Protose.
S Protosem jsi samozřejmě chybu neudělal, je to dobrá heli s velkym potenciálem pro pilotní růst.
Akorát by se mi k tomu HK víc hodil Rex 500.
Jsou velmi podobné, spousta dílů shodná, tak by Ti z HK do budoucna zbyly náhradní díly.
Navíc by jsi byl zvyklý na letový projev a taky na nastavování i seřizování.
Teď máš dvě heli stejné velikosti, ale každá je trochu jiná, což by mohl být trochu zádrhel při případném přechodu z jedné na druhou, pokud by jsi je chtěl střídat.
Osobně bych volil jedno, nebo druhé. Určitě ale ne kombinaci, nebo alespoň né provoz obou zárověň.
Budeš doma držet náhradní díly na dva různé typy.
Jinak ta výbava Protose je dobrá, snad jen regl bych chtěl jinej, pokud není rozchozenej governor z V-Baru.
Pokud je to tedy za dobrou cenu a počkáš s tim, než si budeš trochu věřit, bude Ti sloužit dobře.

Co se týče doporučení, zda FB, či FBL, nepovažuji se za žádného experta a vše co jsem psal, je pouze má zkušenost. Stejně tak Ti může druhý říct přesně opačnou radu.
Každý Ti napíše/zdělí svůj názor a argumenty, ale je na Tobě, jak si to přebereš.
Nakonec je to Tvá heli, kterou pošleš do vzduchu a na nikom se pak nemůžeš léčit, že Ti poradil špatně.

Tak jako tak držim palce.

_________________
LA700, Logo 550SX, MiniProtos 4S, Gaui NX4, Ricco, miniHquad
Futaba, Spirit, iCharger


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pon 06.01.2014 18:25 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 22.9.2013
Příspěvky: 177
Bydliště: Brno
Pozdě by snad nebylo. Sto dolarů mi líto nebude, a když tak to můžu poslat za pár korun do světa...
bonis píše:
Akorát by se mi k tomu HK víc hodil Rex 500.

No já jsem o něm dost vážně uvažoval, ale na první roztřískání mi ho bylo líto.
Toko HKčka mi tak líto nebude, mám na něj pifku. :)

_________________
PROTOS 500 karbon FBL + Mini V-Bar, HK500-TT + KDS FlyMentor, DX7s


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 06.01.2014 18:30 
Helimaniacs Brno
Helimaniacs Brno
Uživatelský avatar

Registrován: 10.11.2010
Příspěvky: 4631
Bydliště: Brno, CZ
Blog: Zobrazit blog (4)
Mě by nebylo líto ani toho T-Rexe :oops: Ale pravdou je, že bych s ním byl ochotný lítat. U roztočeného HK už nechci ani stát poblíž...

_________________
Tom


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 06.01.2014 18:39 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 22.9.2013
Příspěvky: 177
Bydliště: Brno
baui píše:
U roztočeného HK už nechci ani stát poblíž...
Jsi mi připoměl... Dá se někde koupit kompletní sada kvalitních šroubků na rexe, nebo aspoň těch důležitých? nerad bych podruhé zažil ten přetržený šroubek na gripu...

_________________
PROTOS 500 karbon FBL + Mini V-Bar, HK500-TT + KDS FlyMentor, DX7s


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 44 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz