Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Polosymetrické listy na T500
PříspěvekNapsal: ned 01.04.2012 10:23 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 29.1.2012
Příspěvky: 12
Chtěl bych na maketu vrtulníku , základ T500, váha 2300g instalovat polosymetrické listy. Přivítám vaše zkušenosti s prvotním základním nastavením křivek kolektivu . Je určitě odlišné od symetrických listů.

Děkuji za vaše zkušenosti


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Polosymetrické listy na T500
PříspěvekNapsal: ned 01.04.2012 11:21 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.7.2010
Příspěvky: 5680
Bydliště: Kamenice - Praha východ
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (2)
Je to dost o preferencích pilota. Jedny listy s polosouměrný profilem doma mám, ale ta rada Ti bude uplně k ničemu. Já nemám Tvoje ruce a pak daleko důležitější věc, mám o malinko lehčí stroj. 2070g (bez potahu :lol: )

Nejlepší by bylo létat tak jak jsi byl doposavaď zvyklí. Můžeš ubrat na otáčkách (vrtulník dostane větší setrvačnost v manévrech) a lehce ubrat na mínusovém kolektivu. Při létání s maketou toho mínusu tolik potřebovat nebudeš. Stejně tak můžeš lehce ubrat i na plusovém kolektivním vystavení listů. Ale to bych být Tebou v prvé řadě nedělal, pokud si nezažiješ všechny letové režimy a v nich vzniklé situace, s taklhle těžkým strojem a s novejma listama ty plusové úhly kolektivu ( okolo 10°-11° ) bych nechal. Je to vo rukách :) přece, nikdo Tě nebude nutit lítat na plnej knedlík.

Až s listama něco odlítáš, už budeš sám moc dobře vědět kam s čím hnout, a nebo co kde nechat.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Polosymetrické listy na T500
PříspěvekNapsal: pát 06.04.2012 15:16 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 29.1.2012
Příspěvky: 12
Dík za odpověď. Je mi jasné, že vše záleží na individuálním nastavení a zkušenostech. Chtěl jsem pouze získat základní zkušenosti od někoho kdo s těmito listy již létal. Nejsem začátečník a jisté zkušenosti již mám.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz