Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 35 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: čtv 03.10.2013 11:10 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.6.2008
Příspěvky: 4042
Bydliště: Děčín
Obrázky: 0
Aktualizace: 27. dubna 2003

_________________
Frsky X10S Carbon
Heliny od Mikada, fpv race koptéry a trochu F3K


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
PříspěvekNapsal: čtv 03.10.2013 15:06 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2010
Příspěvky: 6838
Bydliště: Žilina, SK
Obrázky: 15
shake13 píše:
Tak nejak to bude ako pises - nitro je taky div chemie a fyziky, ale funguje :)

Veru, naozaj je to tak, že čím viac nitra tým lepšie to chladí viď http://cs.wikipedia.org/wiki/Nitromethan, lepšie je to opísane v anglickej http://en.wikipedia.org/wiki/Nitromethane alebo ešte lepšie v ruskej jazykovej verzii http://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%9D%D0% ... 0%B0%D0%BD.

_________________
Neviem byť stručný :(, ale mnohé myšlienky sa dvoma slovami povedať nedajú :)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: čtv 03.10.2013 15:15 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2010
Příspěvky: 6838
Bydliště: Žilina, SK
Obrázky: 15
krtek2k píše:
Aktualizace: 27. dubna 2003

Nedalo mi, abych přece jen ještě nezareagoval. :D

Jj, máš pravdu, ty stránky jsou víc jak 10 let staré. :(
Ale myslím si, že až na ty uváděné cenové relace (které dnes jsou zcela jinde), většina toho, co je tam napsáno stále platí a je užitečné si to přečíst. 8)
Jen by mě zajímalo, zda ten autor, podle jeho slov odpůrce nitrování, dnes létá na nitro, či nikoliv? Nebo na elektriku a už to neřeší :wink:
Mj je to druhá informace v tomhle vláknu, že někdo zabíhá motory na stojanu. :wink:

_________________
Neviem byť stručný :(, ale mnohé myšlienky sa dvoma slovami povedať nedajú :)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: čtv 03.10.2013 15:26 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.8.2005
Příspěvky: 2351
Bydliště: Dvůr Králové n.L.
Víťa lítá nitro i elektro, doba se změnila. Změnila se i konstrukce motorů. Dnešní helimotor prostě bez nitra nejede, má větší trysky, jiný kompresní poměr.
Jeden z motorů jsem ve stojanu zabíhal, druhý přímo v heli, oba jely stejně. Nechápu proč se drbat se stojanem atd. Florbaláky na gripy bych rozhodně nedával. Stačí místo nich dát něco jiného, třeba listy.

_________________
Raptor E700 (MSH Brain)
MiniProtos (miniVbar 5.2)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 25.11.2013 11:32 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 15.5.2012
Příspěvky: 219
Bydliště: Opava
Obrázky: 0
Citace od uživatele VTjr

Zaběhneš jednou a poctivě a pak Ti motor dlouho slouží a už jen do něj leješ palivo. Pokud to odflákneš, tak řešíš furt nějaké problémy a nejezdíš, resp. nelétáš.

Jinak i v elektrice bylo něco "jako" záběh. U LiPol to tolik neplatí, ale kdysi se NiCd články taky musely formovat (dokonce i 20 až 50 cyklů) i když s tím to srovnávat nelze.

A já taky nikoho nepřemlouvám aby se dal na spalováky. Někomu to voní a vzrušuje ho to, jinému neříká nic a pak vidí jen ty nedostatky. Ale i elektrika má své neduhy a kdybychom otevřeli debatu na toto téma, tak by tu byla z toho zbytečná mela. Elektrika má i spoustu výhod, to nepopírám. Přesto je to tak jako s tureckou a instantní kávou. Kdo má rád turka, ten ho pije přes všechny racionální argumenty vyznavačů instatní a filtrované kávy. Já mam rád kávu instantní, ale motory spalovací :wink: Jen když to řve, ječí, rachotí, čoudí, smradí, mastí - to je pro mne ten pravý adrenalin :lol: pro mé uši rajská hudba, pro můj nos opojná vůně paliva a dýmu a krém na ruce :lol: To nepochopíš :mrgreen:[/quote]

Naprosto souhlasím :D :D


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 35 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz