Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 23 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Trex470
PříspěvekNapsal: pon 16.07.2018 20:09 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 16.7.2018
Příspěvky: 4
Dobry den,
rad bych se zeptal na tuto heli. Par info od vas kdo ji litate.
Premyslim o reminkove verzi.


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Trex470
PříspěvekNapsal: pon 16.07.2018 20:24 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 24.8.2014
Příspěvky: 198
rudolf311 píše:
Dobry den,
rad bych se zeptal na tuto heli. Par info od vas kdo ji litate.
Premyslim o reminkove verzi.


:))) vubec o tom nepremejslej. Natoz to porizovat:)) byl bys asi druhej v cr a jeste i druhej nasranej:)))


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Trex470
PříspěvekNapsal: pon 16.07.2018 20:42 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 16.7.2018
Příspěvky: 4
A jake ma neduhy?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Trex470
PříspěvekNapsal: pon 16.07.2018 22:54 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 27.4.2014
Příspěvky: 139
Bydliště: Hradec Králové ČR
Obrázky: 0
Ahoj, sanchez sice tuto heli nevlastnil jako já , ale je to kamarád a byl u zrodu - stavby až po její konec. (často spolu lítáme). Ale teď k tomu zázraku, co jsem koupil 470LM v kombu.

Na začátek řeknu, když nyní postavím heli, tak mi stačí tak 5 baterek na zalítání a doladění a pak už jenom radost z letu. Tady jsem experimentoval opravdu tak 45 až 50 baterek, aby to bylo trochu dle mých představ. Smýkátko má strašně krátký krok pro natočení vrtulky. Zkoušel jsem delší listy vrtulky, nebylo to ono, motoru poklesly otáčky (nemá na to) a stejně to ustřelilo. U hlavních listů co byly dodané, tak bez kecání co byla délka listu, tak dlouhou isolačku jsem musel namotat na dovážení. To je nemyslitelné, tak jsem koupil pořádné listy 380mm. V bezvětří se s tím už dalo. Ale trochu kam vítr, tam heli. Nakonec jsem skončil u 360mm listů a původní vrtulky.
Na dodaný regulátor zapomeň, ten se tam nevejde. Používal jsem https://www.banggood.com/Hobbywing-Plat ... rehouse=CN Serva jsou tak nadlachmený k hlavní hřídeli, že čekáš kdy začne drhnout o zalomený dráty ze serv. Vůbec elektriku udělat tak, aby se za to člověk nemusel stydět byla makačka, ale jde to. 15mm ocasní trubka na tu délku je tenká a při plně napnutém řemínku stejně se šmrdlá ze vnitřku o trubku. Podle počasí (asi vlhkosti vzduchu) vzniká statika a i když jsem se snažil všechno uzemnit tak mi to párkrát resetlo Spirita. Napínáky řemene mají zvláštní rozměr ložisek, které u nás nekoupíš a po 100 baterkách tím jak jsou malé je po nich. Musíš koupit novou celou sadu napínáků.
Po 186 startech jsem to rozbil právě na statiku a i když by mě oprava vyšla na 1700,- tak jsem ji odložil na skříň, abych měl na očích co už nikdy více.
Nemám v povaze pomlouvat, ani náhodou, ale tady jsem psal pravdu, za kterou si stojím.

_________________
DS-12>MiniTitanE325(nostalgie)>Devil420>Goblin500>GoblinSPORT700>KRAKEN580+5xSPIRIT


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Trex470
PříspěvekNapsal: úte 17.07.2018 7:37 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 16.7.2018
Příspěvky: 4
to Ivo , díky za vyčerpávájící info. Musím říct, že jsem nemile překvapen. V reálu jsem ji neviděl tak beru to co je na videích. Tak budu hledat dál něco v téhle velikosti ( max 380 listy) a snadná dostupnost dílů, což jsem od Trexe očekával.

to Sanchez,( odpovídám na sz) tři roky jsem poctivě lítal B230, názory jsou různé ,mě to dalo co jsem od toho očekával. Neměl jsem s touto helinou žádné problémy, pokud jsem spadnul tak na ruce. Naučil jsem se ji opravovat a pochopil ja co funguje. Dnes zvládám invert i lehké acro a chci větší stroj.
díky rudolf311


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Trex470
PříspěvekNapsal: úte 17.07.2018 11:27 
Mazák
Mazák

Registrován: 12.11.2014
Příspěvky: 576
To len tak, nemyslim ze s tym velmi pomozem, ..no vybral by som nejaku lahsiu predlzitelnu, alebo predlzenu 450-ku. A ked jednoremen nemozem, potom moze byt trebars aj plne ozubeny. :D .................... Je to otazka penazi. Napriklad to vypada skvele, ale neviem nakolko je to skvele:
http://www.gaui.com.tw/product/x3-series/x3-basic-kit/

Do toho by som teraz neisiel, ake ma letove vlastnosti pomerne lahky a pomerne tazky vrtulnik. No ale tych pomerne tazkych treba aj viac roztocit, su narocnejsie na baterku, letovy cas sa skracuje, atd., treba aj s tym spocitat. ..Myslim si, ze tie 4 minutove zalety a pomerne tazke vrtulniky su viac pre tych skusenych a vzdatnych, ako pre zaciatocnikov, alebo pre menej vzdatnych. ............... Ale aj s pomerne tazkym a dostatocne roztocenym vrtulnikom moze trebars aj ten zaciatocnik zalietat nieco a trebars aj lahsie, ako s pomerne lahkym. ..Nieco ano. Ale nie vsetko. :lol:

Po troch a styroch minutach sa dostanem na spicku mojich schopnosti, potrebujem este dalsie tri, alebo styri minuty, aby som mohol povedat, ze som troska zalietal. :) ..Napriek tomu, ze existuju aj zasadne veci, ako napriklad; ze pomerne tazky vrtulnik s vysokymi otackami a hlavne pri vonkajsich podmienok je stabilnejsi a lepsie sa riadi, vsetko je velmi individualne a relativne. ............................ T-rexa som nikdy nemal, ale urcite sa da vytiahnut nieco aj z 470L. No ale co napisal ivkucera, to treba brat vazne, tie su fakty ..a je to inac aj skvely prispevok.

_________________
KDS 450 Q FBL _DEVO 10 v deviation4.0.1 (deviationtx.com)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Trex470
PříspěvekNapsal: úte 17.07.2018 15:44 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 24.8.2014
Příspěvky: 198
Pockej si na toto... Brzo bude venku a cena bude asi smesna. Devil x360 vyreseno.. nebo kdyz nekdo chce obslehnuto suprove a hlavne.. ma to remen.


Přílohy:
FB_IMG_1531838546720.jpg
FB_IMG_1531838546720.jpg
[ 31.77 KiB | Zobrazeno 17283 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Trex470
PříspěvekNapsal: úte 17.07.2018 16:04 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 16.7.2018
Příspěvky: 4
No, to vypada velmi slusne. Pokud budou dostupne n.dily tak proc ne.
Pockam az to vystrelej.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Trex470
PříspěvekNapsal: úte 17.07.2018 17:05 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 12.7.2014
Příspěvky: 82
Bydliště: Praha
Budu se vyjadrovat pouze k vrtulce.
Ja pouzivam a na mem B360 ocas. rouru z tohoto trexe a zatim jsem nemel problem se statikou.
Pokud jde o zadni hridel je tu mozne reseni. Pouzit osicku pro B360 ta je delsi (57mm),asi ale vcetne domku.
Draha na ose pro posun smykatka je 24mm.Remeny jsou stejné.
Motor mam taky pro trexe 470 k tomu regl foxy 45 litam pouze krivky a nedusi se to. Hlavni kolo tez z 470.
Samozrejme kazda heli je jina a nastaveni taky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Trex470
PříspěvekNapsal: úte 17.07.2018 18:11 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 27.4.2014
Příspěvky: 139
Bydliště: Hradec Králové ČR
Obrázky: 0
Mohu se zeptat, kolik točíš na rotoru?
Mě nejvíce vyhovovaly otáčky 3100. Na 3200 jsem přepínal ve větru kolem 5 až 6 m/s.

_________________
DS-12>MiniTitanE325(nostalgie)>Devil420>Goblin500>GoblinSPORT700>KRAKEN580+5xSPIRIT


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Trex470
PříspěvekNapsal: úte 17.07.2018 21:59 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 12.7.2014
Příspěvky: 82
Bydliště: Praha
Dnes jsem lital. Mirne foukalo. Otacky jsem nemeril.
Plocha krivka 55, coz neni zadna slava, pastorek, motor, hl.kolo vse schodne s T470, listy vrtulky 65mm,regl foxy45, baterka gens 1450, 6s,list rotoru 360.( vypoctem dostanes otacky co asi litam)
AR7200,predkompenzace low, zisk pro vrtulku v HL low, ziskv radiu 33,5 , radio spectrum DX6 G2, samozrejme , ze zisk v radiu je pouze cislo. Ale , zadne extra nastaveni pokud jde o jednotku a AR7200 uz dnes neni zadna slava.
A ohon drzi jak v trychtyri tak i let po ocasu z oblak k zemi.
Kdyz nastavuju ocas, tak vse v jednotce mam vypnuto a hraju si pouze se ziskem v radiu, pak litam trychtyr , rychly zatacky s piruetou a ladim hl , predkompenzace je az to posledni. Pri nastaveni neutralu ocas. serva necham mirnej strich( cca 3mm)
Normal rate jsem nikdy neresil .
Takhle to nastavuju ja. Nevim jestli to je ideal , ale u me to funguje.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Trex470
PříspěvekNapsal: stř 18.07.2018 6:20 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 27.4.2014
Příspěvky: 139
Bydliště: Hradec Králové ČR
Obrázky: 0
Dobrá, díky za odpověď. Trochu jsi mě nahlodal, jestli mu někdy nedat ještě šanci.

Ale včera mi pro vyrovnání na setrvalý stav mého letového parku přišel HD502 CELL. Tak že bubu mít jinou zábavu. Chci mít zase 4 letu schopné heli. Měj se, Ivan.

_________________
DS-12>MiniTitanE325(nostalgie)>Devil420>Goblin500>GoblinSPORT700>KRAKEN580+5xSPIRIT


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Trex470
PříspěvekNapsal: stř 18.07.2018 8:12 
Mazák
Mazák

Registrován: 12.11.2014
Příspěvky: 576
sanchez píše:
Pockej si na toto... Brzo bude venku a cena bude asi smesna. Devil x360 vyreseno.. nebo kdyz nekdo chce obslehnuto suprove a hlavne.. ma to remen.

Vyborna sprava! Vypada to na masinku, ktora je dobra volba bez debaty. ..Uvidime! :D

_________________
KDS 450 Q FBL _DEVO 10 v deviation4.0.1 (deviationtx.com)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Trex470
PříspěvekNapsal: stř 18.07.2018 8:41 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.8.2005
Příspěvky: 2351
Bydliště: Dvůr Králové n.L.
S originál X3 s řemen jsem byl nadmíru spokojen, odolná a velmi dobře létající helina, na toto jsem zvědav, jestli udrží kvalitu jak originál bude to hodně zajímavé.

_________________
Raptor E700 (MSH Brain)
MiniProtos (miniVbar 5.2)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Trex470
PříspěvekNapsal: stř 18.07.2018 9:07 
Mazák
Mazák

Registrován: 12.11.2014
Příspěvky: 576
Takze to bude vlastne klon Gaui X3 ! ... To som nasiel: http://www.rc-power.net/forum/forum.php ... d&tid=7821
Příloha:
Pohon X360.jpg
Pohon X360.jpg
[ 31.33 KiB | Zobrazeno 17109 krát ]


Iba ta jedna detaila; hlavny hriadel so 6 mm-ovym priemerom, ..spravne.

_________________
KDS 450 Q FBL _DEVO 10 v deviation4.0.1 (deviationtx.com)


Naposledy upravil helipali dne stř 18.07.2018 13:07, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 23 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz