Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 68 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: ned 05.04.2020 5:00 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 3.1.2009
Příspěvky: 515
Bydliště: Mlada Boleslav
Petronel vybírej a ptej se musíš hlavně byt jisty co vybereš a vyhovovat hlavně tobě to je základ

helipali i kdyby helinku nekoupil a jen se ptal stale to je jen jeho věc

_________________
JETI DS-14 / MAVERICK / Goblin RAW / Spirit / Phoenix /


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: ned 05.04.2020 8:32 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 10.2.2014
Příspěvky: 327
Bydliště: Černošice/Praha
S Goblinem 500 jsem běžně létal 2100rpm, a někdy i 1900rpm pro opravdu lehkou akrobacii. Potom byl letový čas lehce přes 7 minut

_________________
TDF, TDR, Logo 600SX, Oxy 4 Max @ 3Digi, VBar Neo, Spirit, Grapuner mz-32, mx-20


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 05.04.2020 9:35 
Mazák
Mazák

Registrován: 12.11.2014
Příspěvky: 576
Petronel a vasylp, co som pisal, nepisal som kvoli sebe, ked by v tom bol moj osobny zaujem, nenapisem to.

Nemoze byt moj zaujem, aby niekto, ako teraz vasylp mi naznacil, ze co mam, alebo nemam pisat predsa. Dostal som tu od vas viac nez dost a velakrat nespravodlivo, ked by som sa vykaslal na ten forum, nebolo by to asi vobec prekvapive.

Nikdy som tu nenapisal nikomu nic skarede a snazil som sa vzdy aspon nebyt nespravodlivy. Ano aj aj som napisal trapne, alebo smiesne veci, alebo som sa niekedy pomylil. .................... A vidim to tak, ze ani Petronel nikoho tu neuraza, pise slusne a pekne, tak kludne tu pokracuj Petronelu, ked myslis to vazne s helinami, ked chces pokracovat ten hobby po niekolkorocnej pauze. Co som napisal; mal som pred ocami tvoj prospech.

Takze Petronel, len do toho! :)

_________________
KDS 450 Q FBL _DEVO 10 v deviation4.0.1 (deviationtx.com)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 05.04.2020 11:06 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 21.2.2016
Příspěvky: 367
Ahoj Vasylp,

děkuji Ti za podporu, vážím si ji.

Pro heli jsem se už rozhodl, zatím veden Goblin 500, v závěsu je Logo 550SX. Ještě si musím v hlavě schválit výdej financi a je to :-)

Hezké poledne


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 05.04.2020 11:10 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 21.2.2016
Příspěvky: 367
TomasN píše:
S Goblinem 500 jsem běžně létal 2100rpm, a někdy i 1900rpm pro opravdu lehkou akrobacii. Potom byl letový čas lehce přes 7 minut


Ahoj, moc díky za info, to jsem potřeboval. Plánuju, pokud to bude Goblin, pořídit baterie 3700 mAh, 35C (Gens Ace, Turnigy).


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 05.04.2020 12:14 
Mazák
Mazák

Registrován: 12.11.2014
Příspěvky: 576
A kde bol ten dobrak vasylp, ked ja som potreboval podporu? Aj to je smiesne co napisal vasylp, kolko ti pomohol Petronel? O co mu vlastne slo? ..................... No nic.

_________________
KDS 450 Q FBL _DEVO 10 v deviation4.0.1 (deviationtx.com)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 05.04.2020 13:32 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 3.1.2009
Příspěvky: 515
Bydliště: Mlada Boleslav
Petronel až si pořdiš helinku a budeš chtít snížit otáčky tak pamatuj že regulátor musí ideál být nastaven na 80% výkonu tedy ladit taky pastorkem na motoru aby nedocházelo k přetížení

_________________
JETI DS-14 / MAVERICK / Goblin RAW / Spirit / Phoenix /


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 05.04.2020 13:56 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 21.2.2016
Příspěvky: 367
[quote="helipali"]

Ahoj, je zbytečný se tady dohadovat jako malí kluci na pískovišti. Tobě jsem vděčný za pomoc při odpovědích, Vasylpovi také, radil mě a radí, navíc ještě přes sz. A trapní a směšní (myslím si, že je to normální) jsme při dotazích byli určitě všichni modeláři. Nevěřím, že bychom se nikdy minimálně jednou nezeptali znovu na věc, které nám někdo už před chvíli neřekl :-)

[quote="vasylp"]

Díky, regulátor tak nastavím. Dříve jsem lítal na křivky plynu, teď nastavím governor. Zkusím Castle Talon 90. Pastorek nastavím zatím podle doporučení a uvidím.

Hezké odpoledne


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 05.04.2020 14:54 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 10.2.2014
Příspěvky: 327
Bydliště: Černošice/Praha
Petronel píše:

Ahoj, moc díky za info, to jsem potřeboval. Plánuju, pokud to bude Goblin, pořídit baterie 3700 mAh, 35C (Gens Ace, Turnigy).
3700mAh budou asi moc lehké, nebudeš mít dost místa aby jsi ji posunul kvůli těžišti dostatečně dopředu a budeš to mít těžké na ocas. Já tam létal 4400mAh, myslím že tyhle https://www.peckamodel.cz/ace4400625-ge ... 00-mah-35c
A také HRB 5000mAh, ta už je ale zbytečně těžká i když těžiště nastavit šlo.

Jen si toho Goblina rozmysli. Když s tím spadneš, tak pravděpodobně budeš kupovat nový ocas a ten není zrovna levný.

Já bych bral spíše Logo 550. Sice jsem s ním neletěl, ale mám Logo 600SX, to už snad nebude tak velký rozdíl. Goblina 500 Sport jsem se zbavil a Logo stále mám a je to momentálně můj nejstarší vrtulník.

Ale pokud odmyslíš cenu oprav, tak Goblin 500 určitě není špatná volba. Je to asi nejmenší vrtulník o kterém bych uvažoval, pokud bych musel mít jenom jeden

_________________
TDF, TDR, Logo 600SX, Oxy 4 Max @ 3Digi, VBar Neo, Spirit, Grapuner mz-32, mx-20


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 06.04.2020 6:30 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 3.1.2009
Příspěvky: 515
Bydliště: Mlada Boleslav
TomasN píše:

Jen si toho Goblina rozmysli. Když s tím spadneš, tak pravděpodobně budeš kupovat nový ocas a ten není zrovna levný.



Goblin navrhl ten ocas tak aby při menším pádu podotýkaným (menším) praskly plastové šrouby ocas se utrhne a nepoškodí
pišu to z vlastni zkušenosti jednou jsem autorotoval v invertu přímo na listy a podruhe mi helinka převratilas na bok při vzletnuti :-(
ale při větši raně to je bohužel pravda :cry:

_________________
JETI DS-14 / MAVERICK / Goblin RAW / Spirit / Phoenix /


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 06.04.2020 8:33 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 10.2.2014
Příspěvky: 327
Bydliště: Černošice/Praha
Tak ono to je s pádem vždy ošidné. Někdy rána jak blázen a nic moc se nestane. Někdy se zdá, že to je lehký pád a škody dost velké. A nikdo z nás, bohudík, nemá statisticky významný počet pádů, aby dělal závěry. O tom plastovém šroubu vím. Ale je otázkou ta účinnost... Já sice s Goblinem nespadnul, ale kamarád kterému jsem ho potom prodal několikrát a pokaždé to ocas nepřežil. A uhlíkový ocas na Goblina je prostě dražší než hliníková trubka... S tím musí začátečník také počítat...

_________________
TDF, TDR, Logo 600SX, Oxy 4 Max @ 3Digi, VBar Neo, Spirit, Grapuner mz-32, mx-20


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 06.04.2020 21:12 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 3.5.2008
Příspěvky: 2997
Bydliště: Prostějov
Blog: Zobrazit blog (1)
Už jsem to psal mockrát , a počítám že mne ani Ty neposlechneš :-), ale kup si ten největší vrtulník jaký si můžeš dovolit. V konečném výsledku budeš mnohem spokojenější jako když začneš s něčím malým ( protože je to levné) . Velký je mnohem líp vidět, je daleko více času na reakce a budeš bourat řádově méně jako s malým. A taky ladnost letu a hlavně ten požitek z letu je na jiném levelu. A modelaříme přece aby nám to přinášelo libé pocity . A víc libých pocitů je dle mne lépe. Létám RC heli více než 25 let, a měl jsem doma všechno od prcků až po spalovací i elektrické devadesátky. Tuto radu Ti dávám na základě mých vlastních a drahých zkušeností, to není vyčtené nebo odposlouchané moudro. A i když si samozřejmě nakonec uděláš vlastní závěr, aspoň se nad mojí řečí trošku zamysli. Dlužíš mi to za to , že tady píšu takový elaborát :-) . Mám doma Logo 600, je staré nejmíň 12 let a kromě kloubků a ložisek je na něm vše původní. Startů má opravdu spousty - to jenom aby ses nebál že bys do nějakého Loga musel strkat nějaké závratné sumy. A je to dlouhodobě můj nejoblíbenější vrtulník. Z toho o čem uvažuješ jsem řídil vše a v současnosti vlastním i Devila 380. Logo 480 jsem měl asi dva roky a prodal jsem to, tento typ Ti nedoporučuji, ne, že by to byl špatný vrtulník,to vůbec ne, ale je fakt relativně těžký, už to není na ladné lítání ale spíše na takové silové. Pokud můžeš jezdit někam na větší plochu ( a to bych velice doporučoval ) ber Logo 550 . Ale od něho je už jenom kousek k šestistovce a to je zase jiná káva :-) . Takové autorotace s relativně lehkým Logem 600 jsou lahůdka :-) . Ty vrtulníky s kapotáží jsou fajn protože jsou opravdu líp vidět , ale jsou opět těžší a svědčí jim lítaní spíše na rychlosti. Já bych doporučil Logo 550 ( pokud bys to zvládnul tak 600, klidně bazarové) a jezdit někam , kde je bezpečno a pohodlně na lítání. Pokud bys chtěl lítat u baráku ( což příliš nedoporučuji ale nevím jaké tam máš podmínky) tak třeba Devila ( nebo Goblina) 380 nebo možná 420. Ale i tyto malé heli mají kilo a půl a velmi slušnou rychlost, když někoho trefíš můžeš mu vážně ublížit. Já ani s malým Devilem u baráku nelítám a to je nejbližší dům od mého asi 200m .


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 07.04.2020 6:44 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.7.2010
Příspěvky: 5680
Bydliště: Kamenice - Praha východ
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (2)
Troll píše:
Už jsem to psal mockrát , a počítám že mne ani Ty neposlechneš :-), ale kup si ten největší vrtulník jaký si můžeš dovolit. V konečném výsledku budeš mnohem spokojenější jako když začneš s něčím malým ( protože je to levné) . Velký je mnohem líp vidět, je daleko více času na reakce a budeš bourat řádově méně jako s malým. A taky ladnost letu a hlavně ten požitek z letu je na jiném levelu. A modelaříme přece aby nám to přinášelo libé pocity . A víc libých pocitů je dle mne lépe. Létám RC heli více než 25 let, a měl jsem doma všechno od prcků až po spalovací i elektrické devadesátky. Tuto radu Ti dávám na základě mých vlastních a drahých zkušeností, to není vyčtené nebo odposlouchané moudro. A i když si samozřejmě nakonec uděláš vlastní závěr, aspoň se nad mojí řečí trošku zamysli. Dlužíš mi to za to , že tady píšu takový elaborát :-) . Mám doma Logo 600, je staré nejmíň 12 let a kromě kloubků a ložisek je na něm vše původní. Startů má opravdu spousty - to jenom aby ses nebál že bys do nějakého Loga musel strkat nějaké závratné sumy. A je to dlouhodobě můj nejoblíbenější vrtulník. Z toho o čem uvažuješ jsem řídil vše a v současnosti vlastním i Devila 380. Logo 480 jsem měl asi dva roky a prodal jsem to, tento typ Ti nedoporučuji, ne, že by to byl špatný vrtulník,to vůbec ne, ale je fakt relativně těžký, už to není na ladné lítání ale spíše na takové silové. Pokud můžeš jezdit někam na větší plochu ( a to bych velice doporučoval ) ber Logo 550 . Ale od něho je už jenom kousek k šestistovce a to je zase jiná káva :-) . Takové autorotace s relativně lehkým Logem 600 jsou lahůdka :-) . Ty vrtulníky s kapotáží jsou fajn protože jsou opravdu líp vidět , ale jsou opět těžší a svědčí jim lítaní spíše na rychlosti. Já bych doporučil Logo 550 ( pokud bys to zvládnul tak 600, klidně bazarové) a jezdit někam , kde je bezpečno a pohodlně na lítání. Pokud bys chtěl lítat u baráku ( což příliš nedoporučuji ale nevím jaké tam máš podmínky) tak třeba Devila ( nebo Goblina) 380 nebo možná 420. Ale i tyto malé heli mají kilo a půl a velmi slušnou rychlost, když někoho trefíš můžeš mu vážně ublížit. Já ani s malým Devilem u baráku nelítám a to je nejbližší dům od mého asi 200m .



Toto co napsal Troll, Petroneli můžeš považovat za písmo svaté. :) Všemi deseti jsem za Logo 550. Je to něco o čem jsem přesvědčený že 100% funguje Tvým zamýšleným směrem a požadavkům. Napsal jsi to co Tě baví létat a kam bys rád směřoval. A z tohoto pohledu Goblin 500 ne, Trex 550 ne. Také provoz nevyjde tak draho, jako třeba u Goblina 500 při pádech. A pokud Troll napsal a jen na chvilku zahřešil myšlenkou na Logo 600 pak si můžeš být jistý, že moc dobře ví proč. :) Letové vlastnosti lehkého Loga 600 jsou vynikající. Ale už je to minimálně provoz na 10S, a trochu větší vrtulník ..... ale všechny tyhle věci jsou náležitě a královsky vykompenzovány letovými vlastnostmi. :)


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: úte 07.04.2020 10:04 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 21.2.2016
Příspěvky: 367
Ahoj, díky oběma za cenné rady! Pořídím si určitě větší, výběr je zúžený na Goblin 500 a Logo 550SX, to možná nakonec zvítězí :-) Goblin má výhodu, že je více viditelný, moje stárnoucí oči ocení každou pomoc. Nicméně potřebuji opravdu pohodovější helinu, která bude pro mě pomalejší, dá mě víc prostoru, času a kde si vychutnám pohodové průlety, dokonalé zatáčky a opravy mě nepřinutí dát manželku do zástavy :-) Věřím, že Logo 600 a další větší heli jsou ještě lepší, ale pro mě už je to doopravdu moc, navíc bych zůstal u 6S baterií.

Přeji všem hezký den


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 07.04.2020 10:47 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 10.2.2014
Příspěvky: 327
Bydliště: Černošice/Praha
Ono ten cenový rozdíl mezi Logo 550 a 600 není moc velký. Dost dílů je společných, většina elektroniky také. Asi největší problém je to nabíjení 6S vs 10S. Ale i těch 10S lze nabíjet jako pětičlánek, buď postupně nebo paralelně.

Jedno období jsem myslel, že budu provozovat jenom jeden vrtulník a volil jsem mezi Logem 550 a 600. Nakonec jsem šel do 600ky.

_________________
TDF, TDR, Logo 600SX, Oxy 4 Max @ 3Digi, VBar Neo, Spirit, Grapuner mz-32, mx-20


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 68 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz