Reklama

Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: ned 07.04.2019 13:04 
Nováček serveru
Nováček serveru

Ahoj všem,
potřeboval bych radu s přeflashnutím firmwaru ESC regulátoru Turnigy plush 12A. Jde mi o to, že potřebuju FW který podporuje na vstupu PWM modulaci, protože to hodlám použít v MJX F649, jehož řídící jednotka takhle ovládá ocasní rotor. Takže jsem pročet, jak na to (http://www.olliw.eu/2012/owsilprog-tutorials/#appendix), koupil Arduino Nano, flashnul jej, propojil s regulátorem, zkouším přes C2 .. a nic. Zkoušel jsem BLheli a další nástroje, a nic. Myslím si, že na straně Arduina není co zkazit, piny jsem zkoušel GND,D2,D3, i variantu přes ICSP, tím to asi nebude, zřejmě nejsem schopen správně nakontaktovat regulátor - identifikoval jsem čtyři plošky pod MCU GND, n-a, C2CK, C2D, snažím se kontaktovat přes zbastlený konektor s jehličkami. BLHeli píše hint all com lines low, což je zvláštní, když měřím přímo na ploškách tak je tam 3.3V na C2CK i C2D proti GND. OlliW BLhelitool občas hodí nějaké ID, ale píše wrong MCU or connection failed. Oba nástroje by měly plush regulátor podporovat. Nechci plošky pájet, mám pocit, že bych poškodil regulátor. Nenapadá někoho, co dělám blbě ? Nevím, jestli je to v nakontaktování regulátoru, nebo něco jiného. Taky by mě zajímalo, jestli je nutné přivést napájení regulátoru až po nakontaktování, tj. jak se vlastně regulátor a C2 rozhranní chová, jestli můžu nějak zjistit, zda to není problém regulátoru.
Díky a hezký let všem.

PříspěvekNapsal: stř 10.04.2019 21:53 
Nováček serveru
Nováček serveru

No nikdo nic. Update - z ničeho nic se mi podařilo ESC nakontaktovat, a dokonce flashnout BLheli FW, pak sem s tím trochu hrál..flashnul znovu FW, v půlce chyba, a od té doby bez šance nějak donutit ESC komunikovat po C2 interfacu. Ch jo.