Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1269 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 80, 81, 82, 83, 84, 85  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: čtv 11.02.2016 12:20 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 1.9.2009
Příspěvky: 5095
Bydliště: Praha 6
Dál to posunou jenom radikální změnou HW, už se jim nevyplatí investovat do vývoje stávající verze. Naštěstí HC3SX nelítá vůbec špatně resp. pokud někdo není fakt špičkový nebo hodně pokročilý pilot, nepozná rozdíly a finesy které lze asi ve srovnání s jinými najít. Je tedy až na cenu důstojnou variantou, která má pořád svoje kvality i když jde vývoj cestou kompatibility s mobilama a dalších novinek. To bude mít zřejmě nová verze.

_________________
TREX450PROHC3SX, TREX550Spirit, TREX600B.Demon, TREX600VBarNeo, TF8G
http://relax450.rajce.idnes.cz


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: čtv 11.02.2016 14:03 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.11.2010
Příspěvky: 1313
Bydliště: Praha Barrandov
No jo, hold budeme muset zapomenout na tlačítko „update firmware“ a smířit se s tím, že už nikdo tyhle bezpádla nevylepší. Naštěstí to lítá i takhle docela dobře, nebo alespoň mě to zatím stačí. Jen mě mrzí, že ta podpora skončila docela brzo, kdyby alespoň nabízeli novou verzi s jiným HW ale ukončit podporu něčeho co se ještě prodává mi nepříjde zrovna moc dobrá politika.

_________________
Trex 700E, Trex 600 nitro, Protos 500, Trex 500, Trex 450 Sport, Yak 55M, RS352, Piper Cub, Variant


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 11.02.2016 15:33 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 1.9.2009
Příspěvky: 5095
Bydliště: Praha 6
Trend nastavený konkurencí asi vyžaduje razantnější změnu a holt jde taky o peníze. Hlavně aby to posunuli i cenově i když mě je to už jedno. Konkurence má obrovský náskok, možná až příliš veliký. Aspoň že to co máme bude slušně fungovat i dál. Vrozená lenost zbavovat se věcí dokud ještě fungují mě netlačí HC3SX a Demona prodat. Prazvláštní odpor k českým výrobkům u řady lidí ale ještě dává šanci to časem prodat.

_________________
TREX450PROHC3SX, TREX550Spirit, TREX600B.Demon, TREX600VBarNeo, TF8G
http://relax450.rajce.idnes.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 19.02.2016 11:59 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 6.10.2008
Příspěvky: 2789
Bydliště: Cesko
Screwball671 píše:
Pokud dobře počítám, tak je to tedy zhruba rok a půl od poslední aktualizace FW. Vzhledem k tomu, že se pořád BD prodává se stejným HW jako jsem si kupoval v prosinci 2012 já, tak mi to příjde málo. Ne že by to nelítalo docela dobře, ale zastavit podporu takhle brzo? Vlastně jsem updatoval pouze 2x :(

Za celou dobu tohoto bezpádla bylo nespočet upgradů a nových firmware. Ano, verze 202 je poslední verzí.
Aktuálně se pracuje na novém hardware a pro současný hardware pravděpodobně již žádný nový firmware nebude. Nový hardware je již skoro hotov. Jak již bylo řečeno, tak zásadní změny se dají udělat jen na novém hardware a o to jde. Posunout to zásadně dopředu.

Musím oponovat proti názoru "podpora skončila velmi brzo". HeliCommand HC3 přišel na trh v roce 2010, jestli se nepletu. Možn áže právě naopak je to nejdéle podporovaný produkt. :wink:

No a za druhé podporu nikdo neskončil. Tento produkt má stále aktivní podporu. Stále je koho se zeptat a stále výrobce funguje a stále je to aktuální produkt. Jen již nelze u tohoto hardware již nejde software tak vylepšit, jak by si lidé přáli. Prostě už tam nejde dodělat governor apod.

_________________
bavarianDemon 3X a 3SX
SAB Goblin + JETI DS16 + XNova motor + Kosmik


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 19.02.2016 13:17 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 12.1.2013
Příspěvky: 1444
Bydliště: Pardubice
No a je to tu :mrgreen: .. Pro současný HW už žádný FW nebude protože už v době uvedení HC na trh byl procesor PIC18F46K20 prehistorickou vykopávkou kterou prodávali v hliníkové krabičce za krásných 12000,- ... Procesor toho měl plné kecky už tenkrát (viz. nedodělaná podpora Spektrum) natož aby tam ještě něco přidávaly, tohle jsem říkal už v roce 2013 a teď to přiznal i sám Captron... Jooo pánové takhle se podniká :wink: , jsem moooc zvědavý jak se pochlapí s novým HW....

_________________
Goblin 500 Spirit@MiniProtos Spirit@Oxy3 Spirit@Taranis + Xlite RC@ www.arcitimer.com


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pát 19.02.2016 16:16 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 1.9.2009
Příspěvky: 5095
Bydliště: Praha 6
Nejsem zběhlý v elektronice a neříkám, že HCX a Demon byly zrovna levnou záležitostí. V době uvedení na trh přišel s převratnou novinkou jménem stabilizace a záchrana, výrobce toho logicky využil a těžko se tomu divit.

Nelituji, že jsem za něj dal ( dvojmo ) celkem dost, svoji práci odvedl a odvádí perfektně a vystačí 99% uživatelů. Spoustě lidí ušetřil mnoho tisíc za díly po neuskutečněných pádech, možná zabránil i nějakému zranění. Pořizovací cena se alespoň mě mnohokrát vrátila a to je taky argument.

Především se uživatelé mohli naučit výrazně mnohem rychleji prvky, které by jim jinak trvaly mnohem déle nebo se k nim nepropracovali. A žádná jiná jednotka neměla tak vzornou podporu :-). Za to, co se dá jednotce možná vytknout, Bozzda nemůže. A nadto, Captron nastartoval a ovlivnil vývoj dalších systémů, které bude dnes dohánět a jsme upřímně zvědaví jak si v tom povede.

_________________
TREX450PROHC3SX, TREX550Spirit, TREX600B.Demon, TREX600VBarNeo, TF8G
http://relax450.rajce.idnes.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 19.02.2016 16:23 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 1.9.2009
Příspěvky: 5095
Bydliště: Praha 6
Vývoj jde rychle kupředu ale ani letově není starší HCX nic do šuplete nebo zahodit :-). Pořád ještě má a dost dlouho dobu bude mít co nabídnout. Když si vzpomenu jak lítalo 3GX, Microbeast a řada dalších. V časové ose byly sice chvíli novinkou ale pak svižně zastaraly, nebo se muselo brát v potaz několik důležitých vyjímek jak je buď nenastavit nebo na jakou heli se nehodí. Tohle u HCX neplatilo. Dnes jsou sice už letově i vyspělejší systémy, HCX / Demon si drží důstojnou a slušnou pozici.

_________________
TREX450PROHC3SX, TREX550Spirit, TREX600B.Demon, TREX600VBarNeo, TF8G
http://relax450.rajce.idnes.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 19.02.2016 17:33 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 12.1.2013
Příspěvky: 1444
Bydliště: Pardubice
Jo a spoustě lidí také přivodil nevratné ztráty v peněžence v podobě Spektrum satelitů a záchrany která má BUG.. Nejen že už nemá co nabídnout ale už nemá ani žádnou přidanou hodnotu. Ne, zásadní problém vidím v tom že se Captron pokoušel vydělat na kusu HW který v době uvedení na trh stál všeho všudy 200,- a jel na 99% svých možností... Pokud by nebyly tak nenažraní a daly tam to nejlepší co v té době bylo a udržely náskok tak by dnes byly prim v FBL a měly by oni ten náskok.. Ovšem kvůli tomu co osadily si pohřbili celou budoucnost jednotky a nemohli držet krok s konkurencí (tohle jsem fakt říkal v roce 2013 a všichni se mi smály).. Navíc se objevily chytré hlavičky a vyfoukli jim ryby z rybníku... Teď už to nemůžou nikdy dohnat, ostatní mají náskok tři světelné roky a některé chytré hlavičky i čtyři.. Fakt si nedovedu představit co by lidi přesvědčilo o tom zase sáhnout po jejich produktu, navíc s jejich cenovou politikou kdy stále prodávají nové HC3SX za 10000+ :lol: ... Jsem rád že jsem jednotku tenkrát prodal za polovinu její pořizovací ceny... Dnes už se neprodá ani za čtvrtinu původní ceny a bazary jsou toho důkazem.. Njn nezbývá než doufat že to chlapcům z Captronu došlo a své chyby nebudou opakovat, možná pak dostanou kousíček z trhu s FBL jednotkami..

_________________
Goblin 500 Spirit@MiniProtos Spirit@Oxy3 Spirit@Taranis + Xlite RC@ www.arcitimer.com


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pát 19.02.2016 20:35 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 1.9.2009
Příspěvky: 5095
Bydliště: Praha 6
S Futabou a bez satelitů mi bylo hej, obešel jsem nevýhody satelitů. Pokud je všechno technicky jak píšeš, udělali chybu ale zaplatili za ní....

Když vezmu, co jsem ušetřil na pádech a zohledním i situace kdy jsem poslal heli celkem 12x do země i se záchranou, pak to bylo vždy mojí chybou ( pozdě, zásahy do řízení, jednou jiný model ve vysílači ). I tak jsem zůstal pořád výrazně v plusu a oplatilo se to i za tu vyšší pořizovací cenu.

Jsem líný se učit nové věci, jak se jednou něco naučím slušně a rychle nastavit, pokud možno to neměním. Dva roky jsem proto oddaloval koupi Spirita, kterého mám zatím v 550. Novinky s maketovou stabilizací si říkají o jeho přehození do makety Hughes MD530 ale to už je jiné téma.

_________________
TREX450PROHC3SX, TREX550Spirit, TREX600B.Demon, TREX600VBarNeo, TF8G
http://relax450.rajce.idnes.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 19.02.2016 20:59 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 1.9.2009
Příspěvky: 5095
Bydliště: Praha 6
I přes nemnoho startů se Spiritem jsem viděl rozdíly od první chvíle, lhal bych že ne, přestože nejsem žádný extra zkušený pilot. I proto jsem neusiloval o nějakou testovací pozici, jaké se svého času nabízely. Vývoj a jiná filosofie řešení přinesly u Spirita ovoce. Navíc díky nastavení a spínačům ve vysílači je k dispozici naráz 9 typů vrtulníků ( různé nastavení, otáčky apod ). během každého jednoho startu.

Zásadní je, na jaké úrovni jako piloti jsme nebo máme šanci být. Na moje lítání mi HCX bohatě stačilo, od určité úrovně 3D lítání už se určitě projeví třeba kvalita zaseknutí vrtulky nebo i sebemenší detail. V takové situaci si pilot vybere to nejlepší na trhu, cena tolik nerozhoduje protože jinak se nemá kam posunout.

To není to můj případ. Vzhledem k limitovanému množství volného času jsem ( nadto s maketama ) v situaci, kdy bych na nějaký slušný pokrok potřeboval lítat mnohem víc. Když to nejde je to stagnace a ta zpravidla netěší a dlouho nebaví...... Tak či tak, bez HCX bych toho hlavně kvůli více pádům a drsným financím nechal nebo zůstal u 450 a makety nikdy nezkusil :-).

_________________
TREX450PROHC3SX, TREX550Spirit, TREX600B.Demon, TREX600VBarNeo, TF8G
http://relax450.rajce.idnes.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 19.02.2016 20:59 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 1.9.2009
Příspěvky: 5095
Bydliště: Praha 6
V maketě mám pořád ještě Demona........


Přílohy:
ScreenShot06069.jpg
ScreenShot06069.jpg
[ 40.62 KiB | Zobrazeno 3433 krát ]


_________________
TREX450PROHC3SX, TREX550Spirit, TREX600B.Demon, TREX600VBarNeo, TF8G
http://relax450.rajce.idnes.cz
Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 19.02.2016 22:55 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2007
Příspěvky: 6689
Bydliště: Berounsko
Jedna vec se Captronu neda uprit. Vynalez zachrany, resp jeji implementace. Byt nefungovala uplne perfektne, tak me usetrila hodne penez a bezpadlo se mi bohate zaplatilo. A nelita dodnes vubec spatne. A ze je to drahe nebo predrazene ? Nutil te nekdo si to koupit ? Nemyslim si. Kolik stal rok, dva roky predtim V-Bar. A podobne penize jsem daval za Gyrobota ktery neumel ani zdaleka tolik a navic jeho nastaveni bylo velmi uzivatelsky neprijemne. Kolik stalo v te dobe bezpadlo od Futaby ? Ne, je to o nabidce a poptavce. Proste obchod.
Pro me bylo HC v te dobe proste bezpadlo s pridanou hodnotou te zachrany. Svet se toci dal, par let letam uz jenom Spirita, protoze jeho pridana hodnota je vetsi a navic fandim jeho vyrobci.
Vyvoj jde dal a vyrobci se predhaneji v tom co jeste do bezpadla nacpat, jak zlepsit jeho funkce ci jak ho udelat uzivatelsky prijemnejsi.
Neni to tak davno co se vsude objevovaly hlasy ze bezpadlo do heliny nepatri, ze ti to zkazi ruce a dalsi nesmysly. Bezte si dneska koupit novou padlovou helinu. Vyrabi to vubec jeste nekdo ? Krome par kousku urcenych pro F3C ?
Petr

_________________
Bell 206, Mi-8, nejaka letadla, Jeti DS-16


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pát 19.02.2016 23:41 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 12.1.2013
Příspěvky: 1444
Bydliště: Pardubice
Relax píše:
Zásadní je, na jaké úrovni jako piloti jsme nebo máme šanci být. Na moje lítání mi HCX bohatě stačilo, od určité úrovně 3D lítání už se určitě projeví třeba kvalita zaseknutí vrtulky nebo i sebemenší detail. V takové situaci si pilot vybere to nejlepší na trhu, cena tolik nerozhoduje protože jinak se nemá kam posunout.

To není to můj případ. Vzhledem k limitovanému množství volného času jsem ( nadto s maketama ) v situaci, kdy bych na nějaký slušný pokrok potřeboval lítat mnohem víc. Když to nejde je to stagnace a ta zpravidla netěší a dlouho nebaví...... Tak či tak, bez HCX bych toho hlavně kvůli více pádům a drsným financím nechal nebo zůstal u 450 a makety nikdy nezkusil :-).


Jenomže takhle to brát nemůžeš.. To je to samé jako by jsi řekl že na to aby jsi dojel do práce ti stačí trabant (který by stál jako běžné dnešní auto)... Jo stačí, doveze ale předpokládám že ho nemáš, nechceš přece jen vozidlo co tě doveze z A do B, chceš aby to topilo, bylo bezpečné, jelo to rychle, málo to žralo a hlavě aby jsi dostal za svoje prašule to co chceš a to určitě není zastaralý HW (trabant taky jede).. To samé platí o FBL jednotce, jo létá to, ale nemá to žádnou přidanou hodnotu... Nejvíc mi vadí že z toho v té době dělaly high-end zařízení a když jsem se do toho podíval tak jsem vlastně zjistil že jsem si koupil kus zastaralého HW který nemá potenciál do budoucna. Už tenkrát jsem věděl že to nikdy nic dalšího umět nebude (je to tu někde ve vláknu černé na bílém) a já jsem "naletěl" reklamní kampani.. Ve finále se spektrem to nechodilo jak mělo i když to slibovaly, rady na můj problém byly jak od babky kořenářky která o technice problému nemá ani tušení (to není nic proti Bozzdovi, ten prodává jak nakoupil), nikdo se mi nezaručil že když udělám to či to tak to bude OK (kolikrát jsem psal že nejsem jejich zkušební králík, ať se mi zaručí že mi zaplatí škody když to nepomůže a nic).. Spousta nervů, čekání na pád a nic z toho, jen vyhozené prachy a strach z pádu (ono když to neposlouchá tak se ani ta záchrana nedá zapnout).. Ovšem měl jsem "Ferary" akorát v něm byl motor z trabantu.. Naštěstí se objevil kouzelný Tomáš a já neváhal ani milisekundu, HC3SX jsem prodal za polovinu ceny a hned jsem objednával Spirita.. Ten vše co slíbil splnil do puntíku, nemám s ním žádný problém, funguje přesně tak jak slibuje a nemusím honit duchy... O technické podpoře jakou má Spirit si může nechat Captron leda tak zdát (dokonce mi Tomáš ze začátku psal FW na míru, toho bych se u Captronu v životě nedočkal).. Když jsem se podíval do té kouzelné škatulky tak jsem zjistil že mám Maserati a jako bonus je v něm motor z Bugatti Veyronu u kterého vím že i za 5 let bude mít stále potenciál na zlepšováky (a že těch zlepšováků už přišlo) a ve finále Spirit létá lépe jak všechny HCxxx dohromady a to vše za "pakatel"... Ne takhle se to fakt nemá dělat, kluci z Captronu dostali co si zasloužili, navíc když viděli že je někdo lepší a má potenciál tak se chtěli soudit, zdržovaly a házely klacky pod nohy... Fuj, Fuj a ještě jednou fuj!!!


Na odlehčení dodám že ty makety máš hezké :wink: .

To pkotatko: jo implementovaly záchranu ale já si myslím že by k tomu tak jako tak někdo dospěl, oni byly holt první.. Jo, je to nabídce a o poptávce ale také o tom zda ti někdo něco prezentuje něco jako High-Tech zařízení které to ve skutečnosti není, to je podvod... Kdyby řekli tady to je tak jak to je a nečekej od toho nic dalšího a vlastně ani nečekej že to bude fungovat tak jak říkáme tak bych držel hu.. a neřekl bych ani fň, jen bych se mlátil hlavou do zdi za to jakej jsem blbec že jsem si to koupil ale to oni ne, podle nich je to snad ještě dnes to nejlepší co existuje a nemá to konkurenci..

_________________
Goblin 500 Spirit@MiniProtos Spirit@Oxy3 Spirit@Taranis + Xlite RC@ www.arcitimer.com


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: sob 20.02.2016 0:22 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 1.9.2009
Příspěvky: 5095
Bydliště: Praha 6
Jaksi víme toho všichni tři aktuálně píšící celkem hodně abychom si mohli udělat dost reálný názor na věc. Co se stalo stalo se, nikdo to nevrátí. Je dobře, že záchranu někdo vymyslel a dotáhnul do realizace, stejně tak že jiný vyvinul skoro nadlidské úsilí aby dotáhnul a právně prosadil svojí vizi ( Spirit ).

Argumenty v jaké kvalitě HW HCX vzniknul beru i když bych teda nikdy neměl odvahu to rozebrat :-). Stejně by mi to k ničemu nebylo..... Jak píše Pkotatko - byl to na prvním místě byznys. Případy, kdy s HCX heli spadla byly spíš ojedinělé a myslím si, že často to bylo díky špatnému nastavení jednotky nebo vysílače. Jediná drobná nepozornost a bylo vymalováno.

Nebo si nechat povolené zásahy do řízení. Já to udělal vědomě abych si nechal drobnou pojistku na určité situace. Lítal jsem už dost slušně a nic zásadního si nepletl, HCX jsem používal vysloveně místo simulátoru v kompu na řadu věcí včetně piroflipu a ještě jednoho prvku s couváním kde se mi to už vymstilo. A dalo mi dost práce na to přijít ( až opětovnou simulací toho prvku po opravě heli ) a nedávat jednoduše vinu výrobci.

Hlavně že máme to s čím jsme spokojeni a ať se Vám všem tahle sezóna povede dle vašich představ :-).

_________________
TREX450PROHC3SX, TREX550Spirit, TREX600B.Demon, TREX600VBarNeo, TF8G
http://relax450.rajce.idnes.cz


Naposledy upravil Relax dne sob 20.02.2016 0:33, celkově upraveno 4

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 20.02.2016 0:30 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 1.9.2009
Příspěvky: 5095
Bydliště: Praha 6
Maketu už mám jenom tu poslední, první dvě spadly. První shora na absolutní podcenění situace a druhá na technickou závadu. V první byl Miscrobeast ale za úplné tmy ( v plánu bylo jenom krátce zaviset ) bych déle jak dvě a půl minuty bych nedokázal letět ani se Spiritem. Ve druhé zelené byl už Demon a stejně neměl šanci. Vibracemi ulomený šroub stabilizátoru na ocase = zničená vrtulka a z osmi metrů na zem. Je to někde ve vláknech o maketách. Řekl jsem si do třetice a naposled což platí. Ta třetí lítá nejlíp ( zatím s Demonem ) a uvidím jak dlouho vydrží. Bohužel platí rčení, že každá heli jednou spadne.......... První dvě jsem si nechal ve velké krabici, nedokázal jsem je zatím vyhodit. Dohromady něco přes 500 hodin práce ale za tu zábavu to stálo :-).

_________________
TREX450PROHC3SX, TREX550Spirit, TREX600B.Demon, TREX600VBarNeo, TF8G
http://relax450.rajce.idnes.cz


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1269 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 80, 81, 82, 83, 84, 85  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz