Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 21 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: čtv 20.11.2014 10:11 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 14.7.2007
Příspěvky: 1130
Bydliště: Praha 6, ČR
Obrázky: 12
Arcicorsa píše:
TO Maxipes: bohužel toto měření ale o ničem nevypovídá. Zkus si ze srandy vygooglit jaké špičky generují digi serva..


V tomto pripade si myslim ze je dulezita prumerna hodnota, jedna se o linearni BEC takze je zajimavy ztratovy vykon. Linearni BEC se spickama moc problem nema.

_________________
T-Rex 600N Spirit, Tx Aurora.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
PříspěvekNapsal: čtv 20.11.2014 12:17 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Maxipes píše:
... Linearni BEC se spickama moc problem nema.

To třeba ne, ale chce to vidět ještě co to dělá s napětím aby s tím neměl problém přijímač....

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 20.11.2014 12:37 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2014
Příspěvky: 708
Bydliště: ČR
Obrázky: 0
Jak uz jsem psal, napeti se skoro nehne ani pri zatizeni 6A - o tom si vetsina spinanych BECu muze nechat zdat. Popravde nechapu, proc ti pitomci do reglu za skoro 1000Kc nemuzou delat poradne BECy? Vzdyt ten rozdil v nakladech by byl radove par centu a vysledek by byl uplne jiny :roll:
Panove, cim merite ty odbery na BECu? Normalnim loggerem typu EagleTree, nebo telemetrii?

No a nezapominejte, ze ja nemam bezpadlo, takze ty spicky budou podstatne mensi, takze v zime se toho nebojim a na leto neco vymyslim, pokud to jeste bude v celku :lol:

_________________
DX8, DX6i || T-rex 600ESP, 500ESP FL, 450PRO, 450S || Algol, MaxiSwift


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: čtv 20.11.2014 13:09 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
petrfm píše:
... cim merite ty odbery ...

žádný z těch krámů (ani ty módní TrueRMS měřáky apod.) pořádně nepostihne úzké impulzy které tam jsou. Snímal jsem osciloskopem napětí na bočníku. Teprve tam je vidět co se s tím ve skutečnosti děje. To že se napětí nehne při 6A není směrodatné, klasický digitální měřák to snímá max. několikrát za vteřinu... Se podívej na nastavení časové základny, tam je to vidět jaký je časový průběh těch špiček...

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 20.11.2014 13:21 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2014
Příspěvky: 708
Bydliště: ČR
Obrázky: 0
Ma to jeden hacek. Zadny lidove dostupny osciloskop nepovesis na helinu a neudelas s nim aspon souvrat :lol: Aspon ja bych teda svuj Rigol akrobacii neucil :lol: Takze pak nezbyva, nez pouzivat tyhle bazmeky, ktere to samozrejme dost filtrujou, ale pro predstavu, co se tam deje, to staci.
Osciloskopem se to da dobre zmerit na stole - chtelo by to serva zatizit gumama a mozna by se podarilo nasimulovat aspon trochu realne podminky.
Jinak ja mam na tyrani zdroju postavenou zatez, ale bohuzel mi chybi moznost definovat si impuls urcite periody. Tim by se proverilo, jak zdroj zvlada pulsni zatez, se kterou ma vetsina zdroju problem, protoze nedokazou dostatecne rychle reagovat na zmenu zateze a napeti pak mzikove lita uplne mimo povolene meze - to muze spolehlive zrestartovat prijimac, atd.
Asi tu zatez trochu vytunim. Prijde mi to takove sofistikovanejsi, nez si ukvedlat packu na vysilajde :-)

_________________
DX8, DX6i || T-rex 600ESP, 500ESP FL, 450PRO, 450S || Algol, MaxiSwift


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: čtv 20.11.2014 13:29 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2007
Příspěvky: 6689
Bydliště: Berounsko
Ty moje grafy jsou data primo z BECu regulatoru Kontronik Jive. Zaznam je pres JLog, ktery je uklada na SD kartu behem letu. Mozna to neni laboratorne presne, ale treba rozdil mezi jinymi servy poznam vcelku spolehlive.

_________________
Bell 206, Mi-8, nejaka letadla, Jeti DS-16


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 21 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz