Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 11 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Regulátor Ray 40A problém
PříspěvekNapsal: pát 07.08.2015 13:32 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 27.5.2012
Příspěvky: 1687
Bydliště: Kroměříž
Obrázky: 38
Zdravím

Mám problém s nastavením regulátoru. Potřebuju hlavně pomalý rozjezd a toto ani cokoliv jiného nejde nastavit. Při roztáčení mi to vrťas stočí minimálně o 90 stupňů ať dělám co dělám. A co mi vadí nejvíc, že mi to povoluje pastorek na motoru.
Podle návodu to nemůžu nastavit, přitom to není můj první regl. Na jiném to šlo.
Zkoušel jsem i roztáčení pomocí velmi pozvolné křivky plynu a nic nic a pak fofrem roztočení. Už z toho rostu. Kamarád měl taky ten samý problém, ale prý mu to pomocí kniplu plynu to roztočilo plynule (jiná vysílačka).
Mám zkusit koupit programovací kartu, nebo to reklamovat? Kupováno před týdnem pár desítek km daleko (skoro se nevyplatí).
Nebo ještě jiná možnost? Rozšlapat a koupit jiný?


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Regulátor Ray 40A problém
PříspěvekNapsal: pát 07.08.2015 15:23 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 11.12.2008
Příspěvky: 214
Bydliště: České Budějovice
A co to nastavit ve vysílačce - určitě máš možnost nastavit zpomalení na konkrétním kanálu

_________________
FPV QUAD FAUST,T-REX 600 DOMINATOR,T-REX 500,F3A Supra Fly 10cm,Mistral,Funfly6,5 ,Viper 3D elektro.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Regulátor Ray 40A problém
PříspěvekNapsal: pát 07.08.2015 15:33 
Mazák
Mazák

Registrován: 24.11.2013
Příspěvky: 627
Bydliště: Praha 10, ČR
Obrázky: 9
Já měl s regulátory Ray a Foxy podobné zkušenosti a nebyl jsem sám:
viewtopic.php?t=69655
Motor se nejdřív roztočí a pak teprve začne přizpůsobovat otáčky nastavené výchylce plynu na vysílači a rychlosti rozběhu v regulátoru.
Pozvolná křivka plynu nepomůže. Jediné, co by mohlo pomoc je nastavení parametrů regulátoru (časování, rozběhový proud apod.).
Pokud bys potřeboval kartu Ray, tak myslím, že bych jí doma měl mí a že bych ti jí mohl poslat. Ale nejdřív to raději ověřím.
Petr


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Regulátor Ray 40A problém
PříspěvekNapsal: pát 07.08.2015 15:53 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 27.5.2012
Příspěvky: 1687
Bydliště: Kroměříž
Obrázky: 38
Grugh píše:
Motor se nejdřív roztočí a pak teprve začne přizpůsobovat otáčky nastavené výchylce plynu na vysílači a rychlosti rozběhu v regulátoru.

Takto podobně se to chová taky a nebylo daleko od toho, aby letěl do koše. Nakonec jsem se v tom vařícím vzduchu pěšky vydal do pár minut vzdáleného krámku, kde mi pán objednal tu programovací kartu (ušetřené poštovné). Dám tomu ještě jednu šanci.
A to jsem si říkal, že do této značky už nepůjdu (po zkušenostech s aku)...


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Regulátor Ray 40A problém
PříspěvekNapsal: pát 07.08.2015 18:10 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 14.1.2015
Příspěvky: 226
stejný problém jsem nedávno řešil taky,ale s regulátorem Emax BL.Po 10 minutách pokusů o nastavovení rozběhu si listy hrábly do asfaltu,jak sebou heli škubala.Taky hned jak jsem dorazil domu,Emax šel z modelu a visí na modelbazaru.Některý régly pomalý rozběh prostě neuměj.Teď mám Yep a je klid.

_________________
TSA 600E,Gaui NX5,Gaui NX7,HD 502 all@SPIRIT,OXY3,OXY4MAX @IKONLOGO690,LA700 + nějaký ten eroplán


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Regulátor Ray 40A problém
PříspěvekNapsal: pát 07.08.2015 18:14 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 12.1.2013
Příspěvky: 1444
Bydliště: Pardubice
Marek_Km píše:
Nebo ještě jiná možnost? Rozšlapat a koupit jiný?



Ano, toto je jediná správná cesta.. Kup něco co do heli patří a ne regl pro letadla a ještě od Pelikána.. Mohu doporučit regulátory YEP, na rozdíl od jiných fungují a mají SUPER governor a garantuji ti i super plynulý rozběh.. http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... oller.html (jo a programovací karta je nutnost)..

_________________
Goblin 500 Spirit@MiniProtos Spirit@Oxy3 Spirit@Taranis + Xlite RC@ www.arcitimer.com


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Regulátor Ray 40A problém
PříspěvekNapsal: pát 07.08.2015 19:48 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 27.5.2012
Příspěvky: 1687
Bydliště: Kroměříž
Obrázky: 38
No jo, to je tak, když někdy s něčím pospíchám a chci to hned. Přitom jsem už dávno mohl mít z HK třeba ten YEP za peníze, které mě zatím tento křáp vyšel. Holt občas šlápnu vedle no. Kartu už vezmu a když to nepůjde, tak objednám jiný no...


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Regulátor Ray 40A problém
PříspěvekNapsal: pát 07.08.2015 20:09 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 12.1.2013
Příspěvky: 1444
Bydliště: Pardubice
Jo jo, to znám :wink: , nejhorší je že si člověk ve finále stejně počká ale navíc ho to většinou pak stojí dvakrát tolik :mrgreen: ..

_________________
Goblin 500 Spirit@MiniProtos Spirit@Oxy3 Spirit@Taranis + Xlite RC@ www.arcitimer.com


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Regulátor Ray 40A problém
PříspěvekNapsal: pát 07.08.2015 20:42 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.2.2013
Příspěvky: 533
Bydliště: ČR
Zdravím,
mám podobnou zkušenost. Od nuly nejdou otáčky zhruba do poloviny dobře regulovat, zkoušel jsem regulátor seřídit i přes kartu, ale po všech možných řešení si objednáván jiný regulátor.Zjistil jsem že levné není vždy to dobré. Teď objednávám regulátor Advance 40 PRO SB.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Regulátor Ray 40A problém
PříspěvekNapsal: sob 08.08.2015 6:47 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 27.5.2012
Příspěvky: 1687
Bydliště: Kroměříž
Obrázky: 38
Mě se tak nějak velice daří v poslední době. S koptérama už moc nelítám, z vrťasů mi 700 odpočívá (čekám na nabíječku), Nano mi padá kvůli baterkám, které nestíhají stříďákovému setu (objednané větší), s HKčkem jsme po posledním crashi nelítal a až jsem ho po čase opravil, tak jsem zjistil, že mi odešel regl. No, a v té době jsem koupil to bazavé DFC. Jenže to bylo bez stabilizace (koupená) motor na asi 6čl. (1700kV - pro mě nepoužitelný), regl Jeti (nepoužitý), který nějak divně funguje - moc se mu nechce roztočit, pak roztočí, ale přitom hřeje. Motor jsem do něj ukradnul HKčku, pro ten přiblblý regl jsem si udělal narychlo výlet a stejně výsledek je takový, jaký je:
Regl s tím při roztáčený šíleně cukne, při nastavení stabilizace jsem ji blbec nastavil špatně (řešil jsem v jiném vláknu) a tím pádem jsem při pokusu o start heli několikrát zachránil cvaknutím autorotace, ale poslední ne. Výsledkem byly lehounce odřené listy na koncích (použitelné) a nakoplá hlavní hřídel. Tu jsem objednal spolu s příčnou (rozmontoval jsem hlavu až po přijetí zásilky a zjistil, že jsem vzal jiný typ), naštěstí příčná je použitelná. No a do finále mi kleknul telefon od mladého (už byl pro volání nepoužitelný). Měl jsem jej kvůli nastavení bezpádla. Svůj mám stařičkou obouchanou N95, které se nechci vzdát, v tabletu nemám BT a noťas se mi tahat nechce.
Teď ten regl :roll: , vezmu do něj kartu a stejně asi hned i tak objednám ten YEP nebo něco, protože potřebuju ještě jeden do toho HK (samozřejmě do HK půjde ten horší) a vlastně musím do HK koupit ještě motor, který jsem z něj ukradnul.
Prostě kamarád, který mě sleduje, nechápe, jak můžu mít takové trable, když on jen vezme vrťasy a jde si zalítat a já s tím jen bojuju. (Krásně mu lítá i ta 500, kterou jsem mu pustil, kvůli 700...)
No kolikrát jsem už chtěl tuto drahou zábavu zabalit. Sorry za OT


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Regulátor Ray 40A problém
PříspěvekNapsal: úte 18.08.2015 17:18 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 27.5.2012
Příspěvky: 1687
Bydliště: Kroměříž
Obrázky: 38
Konečně dorazila programovací karta - až dnes, prý kvůli dovolené. No, a samozřejmě ať nastavím, co nastavím, tak to plynule neroztočí. Vždy to skočí do otáček a teprve potom jdou otáčky regulovat. Další penězi zaplacená zkušenost a už opravdu nic s nápisem RAY nekoupím. Definitivně.
Kdyby měl někdo zájem, tak to bude k dispozici - za pár korun...


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 11 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz