Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 38 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Jake bezpadlo? VBAR / Spirit?
PříspěvekNapsal: pon 12.10.2015 15:52 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2014
Příspěvky: 708
Bydliště: ČR
Obrázky: 0
pkotatko, nejsem si uplne jisty, ale podle mne je to v pripade, kdy mam moznost kdykoliv prevzit rizeni a pokud to mam na dohled, povolene. Zakaz se tyka jen pripadu, kdy to je opravdu autonomni let, bez moznosti to ridit.

Jinak by i FBL jednotka musela byt zakazana, protoze zasahuje do rizeni a v rezimu stabilizace v podstate ridi za tebe :-)

Ale plati pravidlo, ze musis mit moiznost prevzit kontrolu, t.j. ze to stale ridis ty a ze musis letat jen tak, abys to videl. S tim se dostava do rozporu hlavne FPV letani.

_________________
DX8, DX6i || T-rex 600ESP, 500ESP FL, 450PRO, 450S || Algol, MaxiSwift


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Jake bezpadlo? VBAR / Spirit?
PříspěvekNapsal: pon 12.10.2015 16:14 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.10.2012
Příspěvky: 1539
Bydliště: Kladno
bohužel, je to pravda RTL není legální . FBL ano protože do toho zasahuješ, je to v podstatě 3 osé gyro.
ale to už se dostáváme mimo toto téma.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jake bezpadlo? VBAR / Spirit?
PříspěvekNapsal: pon 12.10.2015 17:12 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2014
Příspěvky: 708
Bydliště: ČR
Obrázky: 0
Takže DJI Phantom není legalní? Ten dokáže lítat zcela bez RC soupravy, dá se to v podstatě nastavit z tabletu a frnk... Odletí i přiletí hezky sám. V tom případě má par lidí velký problém :lol: Ale osobně si myslím, že to bude jinak.

_________________
DX8, DX6i || T-rex 600ESP, 500ESP FL, 450PRO, 450S || Algol, MaxiSwift


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jake bezpadlo? VBAR / Spirit?
PříspěvekNapsal: pon 12.10.2015 18:23 
Helimaniacs Brno
Helimaniacs Brno
Uživatelský avatar

Registrován: 10.11.2010
Příspěvky: 4631
Bydliště: Brno, CZ
Blog: Zobrazit blog (4)
Je to pravda, Phantom bez registrace a všech formalit opravdu v autonomních režimech legální provozovat není. Stejně tak i záchrana je už docela dost za hranicí, i když to tu nikdo neřeší...aspoň zatím.

_________________
Tom


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jake bezpadlo? VBAR / Spirit?
PříspěvekNapsal: pon 12.10.2015 19:20 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.1.2010
Příspěvky: 861
Bydliště: Partizanske
Obrázky: 6
petrfm píše:

A kdyz uz jsme to tu nakousli - ma smysl jit do noveho PRO? Mam spektrum, ale predstava, ze budu litat jen se satelitem se mi docela prici. Da se k spiritu i vbaru pripojit klasicky spektrum prijimac + satelit? Nebo je satelit u obou systemu podporovany a vyhovujici pro heli rekneme tridy 500?


S jednym satelitom lietat sa da, ale dva su ideal. Vyrobca Spiritu u novej verzie ma uz dva konektory na satelity, takze v tomto smere je pre pouzivatelov satelitov, ako som napriklad ja, uz rovnocenny s ostatnymi bezpadlami. Pouzitie klasickeho prijimaca+satelit na prijimaci, pri prepojeni klasicky cez kable, je rychlost prenosu info z prijimaca do bezpadla pomalsia, z dovodu premeny digitalnej formy signalu na analogovu. Samotne satelity pripojene priamo do bezpadla, komunikuju s FBL jednotkou v digitalnej forme. Preto je prenos info rychlejsia. Novsie prijimace Spektrum, ktore maju vystup DATA, je mozne prepojit len jedinym kabelom podobne ako prijimace Futaba. Komunikacia je taktiez v digitalnej forme, teda je rychlejsia.

_________________
Gaui 100,Rex 450,Prôtos 500,Frenzy TZ 50,Logo 600SE,FX18 DSM2,JR 9 DSM2,
MAX,Rival,BN-2 Islander


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jake bezpadlo? VBAR / Spirit?
PříspěvekNapsal: pon 12.10.2015 20:15 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 15.12.2011
Příspěvky: 371
Bydliště: Olomouc
BoŠ píše:
Jsem začátečník, také mi zpočátku dodávala možnost záchrany částečný pocit jistoty, že když udělám chybu, tak budu mít možnost helinu zachránit, dokonce jsem ji alespoň desetkrát opravdu i využil, ale jak tak postupně pokračuju, tak ji používám stále méně, a snažím se lítat tak, abych se do problémů pokud možno nedostal, případně, když už se zadaří, tak se snažím řešit problém páčkováním. Možnost záchrany mi uvolnila ruce, ale jak postupně pokračuju v létání, tak se její význam v mé psychice trochu zmenšuje. A proto nevím, zda RTH a udržování minimální výšky bude až takovým přínosem.
Btw, cosi s výškoměrem hlídajícím minimální výšku jsem kdysi minulý rok viděl u BoZZdy s Bavarian Démonem v praxi.

Taky to tak mám. Prostě po nějaké chvíli prostě záchranu přestaneš používat. Jsou chvíle, kdy jsi za ní vděčný, ale je jich čím dál tím méně. Víc bych asi nechtěl, to si můžu hrát simulátor.

_________________
KDS AGILE 5.5 (SPIRIT), KDS AGILE 7.2 (SPIRIT PRO) , TARANIS X9D+,Futaba T8FG


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jake bezpadlo? VBAR / Spirit?
PříspěvekNapsal: pon 12.10.2015 21:27 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 21.7.2013
Příspěvky: 84
Za mne Spirit :o

Aneb kupujte cizí zboží, budete nezaměstnaní a v důchodu nebudete mít ani na rohlíky.
:lol: :lol: :lol:

Člověku s elementárníma ekonomickými znalostmi nemusím vysvětlovat.

Lidé na "západě " to ví a dodržují to.
Pokud mám adekvátní volbu- volím český výrobek. v tomto případě Spirit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jake bezpadlo? VBAR / Spirit?
PříspěvekNapsal: úte 13.10.2015 10:22 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.10.2007
Příspěvky: 2788
Bydliště: Český Těšín
Za mne spirit, krom V bar jsem mněl spoustu bezpádel, některé chodili docela slušně , ale . Spirit je český výrobek za supr cenu, nejenom že má záchranu a stabilizaci v základu.
Máš supr technickou podporu zdarma, upgrade zdarma, umí taky nastavování přes BT z telefonu z Androidem, tak podporuje sbus a z rádiem JETI toho dostaneš ještě větší komfort. Umí si otestovat bec regulátoru, podporuje governor, banky a má diagnostiku vybrací na helině, skvělý nástroj na hledání problémů, no myslým že v návodu, který je dostupný na stránkách je to popsáno vše a líp. Ja mám 3x Spirit a jeden Pro. jinou jednotku bych už do heliny nedal , navíc se testuje i stabilizace pro plošníky taky velmi zajímavé , jenom přehraješ soft a šupneš to do éra :)
Tak si vyber , dobře ti bude lítat i Beast s kterým jsem byl taky velmi spokojen, Je to hlavně o rukách a nastavení jednotky

_________________
Chase360 SniperII LA 700 Agile 7,2 Rytmus Max
http://petrct.rajce.idnes.cz/
http://www.helitesin.cz/


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 38 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz