Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Jeti RX Rex3 a Mini K-bar
PříspěvekNapsal: pon 19.07.2021 0:06 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 19.11.2015
Příspěvky: 185
Bydliště: Praha 9
Zkoušel jsem propojit ten malý Rex3 přijímač s Mini K-barem (klon mini Vstabi, dodaný v setu s heli) pro testovací účely na heli. Pro tyto potřeby mají všechny Rex přijímače možnost na výstupu E1/E2 posílat celou sadu signálů po jednom drátu a není nutné mít třeba sedmikanálový přijímač. Mini K-bar zase umí s takovým vstupem pracovat. Jeti na výstupu nabízí např.: ExBus output, UDI (12 nebo 16) a Sbus. Mini K-bar nabízí mimo jiné Jeti přímé propojení, UDI a Futaba Sbus.
Jeti přímé propojení se mi nepodařilo nijak rozběhat. Na druhou stranu, UDI ožilo (ale plně jsem to nedotestoval). Propojení přes Sbus funguje ok. Tedy na přijímači je potřeba nastavit na daném výstupu místo serva Sbus output, a v Mini K-baru pak zase Futaba S-bus propojení. Namapování kanálů je v Vstabi SW.
Nevím, proč se mi nedařilo zapojení přímo "Jeti", ale snad tohle někomu může pomoci. Jo a Rex je flashnutý na nejnovější FW.


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Jeti RX Rex3 a Mini K-bar
PříspěvekNapsal: pon 19.07.2021 1:02 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.4.2010
Příspěvky: 10507
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Mě by zajímala jiná věc kolem Rex3. Před časem mi někdo tvrdil, že se dá do něj nahrát "opačný" FW, tak že se přijímač změní ve vysílací/telemetrickej modul, kterej se dá použít do jakýhokoliv jinýho vysílače. Nevíte prosím někdo, jak to s tím je? A pokud jo, jak se u toho řeší anténa typu pendrek nebo Téčko.
Jinak běžně používám čtyřkanálový přijímače Futaba, který jsou přepnutý do módu 2 x servo + S-bus a k tomu Frsky S-bus dekodér https://emotors.cz/cs/prislusenstvi/4983-frsky-sbus-na-pwm-dekoder.html nebo https://emotors.cz/cs/prislusenstvi/6782-frsky-sbus-na-pwm-dekoder.html


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jeti RX Rex3 a Mini K-bar
PříspěvekNapsal: úte 20.07.2021 1:39 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 19.11.2015
Příspěvky: 185
Bydliště: Praha 9
Hm, tak jsem zase laboroval s tím propojením "přímo Jeti". Našel jsem i další podmínku, nejen nastavit output periodu na 20 ms (default je 17 ms) ale taky nastavit PPM-UDI na computed. A pak jsem nastavil ExBus output na daný výstup, nastavil V-bar na Jeti, ale pořád to nejede. Tak jsem se pokorně vrátil k S-bus, dal zpátky 17ms a direct, a šlape to (snad jako hodinky).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jeti RX Rex3 a Mini K-bar
PříspěvekNapsal: úte 20.07.2021 9:32 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2012
Příspěvky: 3760
Bydliště: Řečkovice
Obrázky: 0
S.bus posílá data po 9ms. Nestálo by za to těch 17 ms ještě zkrátit? Jestli to nemá vliv na jiné věci...

_________________
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | poletuchy | 24ch volantovka)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jeti RX Rex3 a Mini K-bar
PříspěvekNapsal: stř 21.07.2021 0:01 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 19.11.2015
Příspěvky: 185
Bydliště: Praha 9
prikrylm píše:
S.bus posílá data po 9ms. Nestálo by za to těch 17 ms ještě zkrátit? Jestli to nemá vliv na jiné věci...

Tak jsem zkusmo nastavil na Rex3 přijímači S.bus a 9ms, a vypadá to, že to jede - řídím. Jestli se něco změnilo, to neposoudím :). Vysílač je Duplex EX Tx modul.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz