Switch to full style
Motory, gyra, serva, regulátory, stabilizátory, ale i ložiska a jiné obecné technické problémy
Odeslat odpověď

Jake pouzivate baterie do Goblina 700 (770)

stř 21.02.2018 15:16

Zdravim, potrebuji nove baterie do Goblina a hledam nejake vhodne. Zatim se priklanim k

Gens ACE LiPo - 6S 5000mAh 22,2V 6S1P 45C

ale jejich cena se mi zrovna nelibi. Z HK se mi jevi vhodne

Turnigy 5000mAh 6S 40C Lipo Pack w/ XT90

Jejich cena je temer tretinova.
Letate je nekdo a nebo jit opravdu do tech GensAce. V dronech a letadlech, kde mam max 3S 2200 mam ty GensAce a nemuzu si stezovat. Nadruhou stranu jsem mel Turnigy v T-REX 500 a dve sezony bez problemu. A to tam byly pouze 25C. V dronu mam ted nekolik packu namixovanychc. Bud jsou to Turnigy a nebo GensAce a pripadaji mi temer stejne.

Nejde to ale srovnavat s Goblinem Urukay, kterej je velikosti 770 a do toho to prave chci dat. Hlavu tam mam 3 list. a to same i vrtulku.
Motor Scorpion a regl Hobbywing Platinum 160HV. Poradite coc tam strcit at mam na jaro pripraveno ?

Re: Jake pouzivate baterie do Goblina 700 (770)

stř 21.02.2018 15:43

to zase bude bitva.... :mrgreen:

Obavam se ze se budes muset asi rozhodnout sam. Kazdy ma nejake sve zkusenosti, kazdy se k baterkam chova jinak a kazdemu take vydrzi jinou dobu. Druha vec je samozrejme kdo je ochoten kolik investovat. Mozna ze nekdo ma relevantni srovnani obou znacek, ale i to bohuzel nemusi byt uplne prukazne. Baterky jsou loterie a muze se klidne stat, ze posledni varky nebudou stat za nic. A to u jakekoliv znacky. Pokud Turnigy stoji tretinu a vydrzi alespon sezonu, klidne bych do nich sel.

Re: Jake pouzivate baterie do Goblina 700 (770)

stř 21.02.2018 18:25

Ahoj

Neřeknu Ti které, ale možná malinko pootočím úhel pohledu jak se taky dá na to koukat.
Ještě bych možná bral v potaz kolik toho za tu sezonu nalétáš. Pokud cca 60-70 startů, pak bych bral ty HáKáčka baterky. Pokud jsi náruživí letec, a máš více volného času a uděláš za sezonu 120+ startů, možná bych se již rozmýšlel nad pořízením Gensů.

Důvody mám dva.

1) rozpočet na jeden start.
2) Při vyšším náletu mi vychází lépe provoz baterií, které mají udanou hodnotu C pravdivější. Proč? Protože já alespoň hrubě počítám návrh elektropohonu a vím jaké které batetrie použiji. Z nejenom mého provozu výchází, že Gensy oněch 25C splňují více něžli které 35-40C baterie. Z othoto hlediska mi vychází i delší životnost baterie a tudíž se mi lépe riskuje s vyšší pořizovací cenou sady. A zase zpět k bodu jedna .....


PS: mne dlouhodobě vychází, že za sezonu dám s velkým vrtulníkem cca 130 startů.
AgaPower 40C mi jedou již 4 sezonu. Gensy 25C mi skončili na třetí sezoně. Opět se potvrdila spekulace o vhodnosti rozmyšlení konkrétní accu sady v dané aplikaci. Dovolil bych si odhadnout, že kdyby u Gens byla hodnota 40C, ty 4 sezony by dali zajisté také.

Re: Jake pouzivate baterie do Goblina 700 (770)

stř 21.02.2018 22:57

Za sezónu dam tak do těch 70 startu max. Není prostě čas a jeden měsíc mi to vyjde třeba 6 startu každý víkend a potom 14 dní nic. Plánuji na tuto sezónu jednu sadu, kterou na letišti vždy nabíjím tak že ji šetřit na 1C nabíjení fakt nebudu. Spíš do ní budu spát tak 3C při nabíjení. Na druhou stranu létám jen pro radost a 3D neumím tak že za letu nebudu z toho tahat závratné ampery. Něco možná přidá ten 3 list ale počítám s maximálním odběrem tak k 70A.

Re: Jake pouzivate baterie do Goblina 700 (770)

čtv 22.02.2018 15:00

pak ber to nejlevnější. Zkus třeba taky baterie HRB. Myslím že je nejvíce obědnávají z bangood.com

Re: Jake pouzivate baterie do Goblina 700 (770)

čtv 22.02.2018 19:59

A bude stacit tech 40C ? premyslim ze mezi baterie a regl soupnu Castle Capacitor Pack 12S 4x220?F, ale je to dalsi spoj a pokud se to tam uklepe a nebo se tam neco posere tak je rana.
Zase by to ale vykrylo pripadne proudove spicky a netrpeli by tolik baterky.

Re: Jake pouzivate baterie do Goblina 700 (770)

pát 23.02.2018 21:03

Ahoj lítám goblina pár let a baterky turnigy levné dobré pak gens 45c 5000mah katastrofa za 12000kč 45 startů a konec ted sls qvantum paráda cena 11000 kč uvidím zda se po sezoně vzbudí kluci lítají hrb dobrá kvalita za parádní cenu budu je kupovat,ale pokud lítáš tak málo je to problém asi ti nevydrží žádné víc jak sezonu.A pokud budete chtít tak 1-3.6.bude na letišti Břeclav druhý Helicup je to zatím v jednání s letištěm ale je to na dobré cestě no a v září heliburčák tak jste zváni.

Re: Jake pouzivate baterie do Goblina 700 (770)

sob 05.05.2018 20:49

kvak píše:Ahoj lítám goblina pár let a baterky turnigy levné dobré pak gens 45c 5000mah katastrofa za 12000kč 45 startů a konec ted sls qvantum paráda cena 11000 kč uvidím zda se po sezoně vzbudí kluci lítají hrb dobrá kvalita za parádní cenu budu je kupovat,ale pokud lítáš tak málo je to problém asi ti nevydrží žádné víc jak sezonu.A pokud budete chtít tak 1-3.6.bude na letišti Břeclav druhý Helicup je to zatím v jednání s letištěm ale je to na dobré cestě no a v září heliburčák tak jste zváni.

gens 45c 5000mah katastrofa za 12000kč 45 startů a konec 8O kde kupuješ za takové peníze prosím
mam gens 4400mah a 230 startu a lita staři 3roky, pak mam 2x4000mah a 180 startu stari 2roky a ještě 2x5000mah a tam 100startu staři rok a pohoda a 2x5000mah nove 30startu teď kupované
za rok dam cca 400 až 500 startu v klidu a pohodě 8) :lol:
Odeslat odpověď