Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 837 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: úte 01.09.2015 10:11 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2014
Příspěvky: 708
Bydliště: ČR
Obrázky: 0
Tak jsem tu bestii konecne zalital a mel bych jeden dotaz. Ve cteni fora jsem tak v polovine a dost se probiralo treti lozisko, tak nevim, jestli muj problem nesouvisi s tim.

Ceho jsem si vsiml : pri nizsich otackach - 1900 na IDLE1 se heli nekdy jakoby zacne houpat kolem osy rotoru. Nevim, zda za to muze silny vitr, ktery ted byl, nebo listy. Prvni let jsem lital s GFC, to byla hruza, tezke, hnusny zvuk, ale nepozoroval jsem to houpani. Dalsi den jsem nasadil origo aligny CF a zvuk lepsi, ale porad se mi zdal divny, jako kdyz mam na 450tce rozhozenou stopu, ale stoba byla OK. Listy jsem vazil, jsou uplne stene, nejsou ani ohnute, nic.

Rex je po havarce, kdy jsem mel udelany reverz cykliky a zahrabal ho listama do zeme uz pri startu. Menil jsem ale hlavni, pricnou, listy, atd. Daval jsem i nova JAPAN loziska na hl.hridel. Takze by mechanika mela byt uplne OK.

Presto mi prijde, ze to jednak nejak malo jde za kolektivem a pak, ze se to obcas rozhoupe kolem osy rotoru. Az skoro roztrese. A pak to zase prestane.
Co to muze byt? Zvysit otacky? Mam tam castle Ice, 6s pohon 5Ah a govik nastaveny na 1950 ot./min. Nebo je to zpusobene vuli hlavni hridele v ulozeni? Mel jsem pred cca 7 lety T600N a to chodilo jak svycarske hodinky, nikde se nic netrepalo, vsechno bylo pevne. Ale je fakt, ze mel ulozeni hl.hridele na 3 loziskach.

P.S. jak moc dotahujete listy? Plati pravidlo, ze kdyz postavim heli a zatresu s ni, mely by se sklonit? A co ocas? Hodne, nebo asi jako hlavni listi na 450tce?

P.

_________________
DX8, DX6i || T-rex 600ESP, 500ESP FL, 450PRO, 450S || Algol, MaxiSwift


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
PříspěvekNapsal: úte 01.09.2015 11:35 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.2.2011
Příspěvky: 1040
Bydliště: Šurany
Obrázky: 7
petrfm píše:
A pasuje to? Koupil jsem toho plastaka taky na 600 a je uplne jina :-( Ta plastova by se jeste dala predelat, ale s timhle asi nikdo nehne.


Tiez mam 600ESP a pasuje dokonale

_________________
T-Rex600E@Spirit T-Rex600N@Spirit T-Rex450@Spirit RaptorG4E720@Spirit Chase360@Spirit


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: úte 01.09.2015 11:59 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.2.2011
Příspěvky: 1040
Bydliště: Šurany
Obrázky: 7
petrfm píše:
Ceho jsem si vsiml : pri nizsich otackach - 1900 na IDLE1 se heli nekdy jakoby zacne houpat kolem osy rotoru. Nevim, zda za to muze silny vitr, ktery ted byl, nebo listy. Prvni let jsem lital s GFC, to byla hruza, tezke, hnusny zvuk, ale nepozoroval jsem to houpani. Dalsi den jsem nasadil origo aligny CF a zvuk lepsi, ale porad se mi zdal divny, jako kdyz mam na 450tce rozhozenou stopu, ale stoba byla OK. Listy jsem vazil, jsou uplne stene, nejsou ani ohnute, nic.

Rex je po havarce, kdy jsem mel udelany reverz cykliky a zahrabal ho listama do zeme uz pri startu. Menil jsem ale hlavni, pricnou, listy, atd. Daval jsem i nova JAPAN loziska na hl.hridel. Takze by mechanika mela byt uplne OK.

Presto mi prijde, ze to jednak nejak malo jde za kolektivem a pak, ze se to obcas rozhoupe kolem osy rotoru. Az skoro roztrese. A pak to zase prestane.
Co to muze byt? Zvysit otacky? Mam tam castle Ice, 6s pohon 5Ah a govik nastaveny na 1950 ot./min. Nebo je to zpusobene vuli hlavni hridele v ulozeni? Mel jsem pred cca 7 lety T600N a to chodilo jak svycarske hodinky, nikde se nic netrepalo, vsechno bylo pevne. Ale je fakt, ze mel ulozeni hl.hridele na 3 loziskach.

P.S. jak moc dotahujete listy? Plati pravidlo, ze kdyz postavim heli a zatresu s ni, mely by se sklonit? A co ocas? Hodne, nebo asi jako hlavni listi na 450tce?

P.


To mas asi padlo ze?
To hupanie mozu sposobovat but listy (velmi dotiahnute) alebo ti nieco ide ztuha alebo mas nieco krive.

Listy dotahujem tak aby pri rozbehu nerozkyvali celu heli alebo aby sa nezatvarali pri rozbehu. Ale skor ich dotahujem menej ako viac

_________________
T-Rex600E@Spirit T-Rex600N@Spirit T-Rex450@Spirit RaptorG4E720@Spirit Chase360@Spirit


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: úte 01.09.2015 12:34 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2014
Příspěvky: 708
Bydliště: ČR
Obrázky: 0
IgorGSM píše:
To mas asi padlo ze?
To hupanie mozu sposobovat but listy (velmi dotiahnute) alebo ti nieco ide ztuha alebo mas nieco krive.

Listy dotahujem tak aby pri rozbehu nerozkyvali celu heli alebo aby sa nezatvarali pri rozbehu. Ale skor ich dotahujem menej ako viac


Jo, padlo. A kdyz heli postavis, sklopi se ti listy samy, nebo s ni musis zatrepat? Ja si prave uz jen matne vzpominam, kdyz jsem mel 600N ze jsem je dotahoval o dost vic, nez u 450tky.
Jinak ja mam rozbeh opravdu hodne jemny, takze by se asi nezavrely ani kdyby byly skoro uplne volne :-(

Jeste si uvedomuju, ze jsem tak pul roku heli vystavoval na policce a pak jsem ji vubec nemazal, zkusim namazat hlavni hridel, cykliku, ocas... uvidime, jestli to necemu pomuze. Kazdopadne zadny stroj nema rad chod na sucho :-)

_________________
DX8, DX6i || T-rex 600ESP, 500ESP FL, 450PRO, 450S || Algol, MaxiSwift


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: stř 02.09.2015 19:19 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2014
Příspěvky: 708
Bydliště: ČR
Obrázky: 0
Jak se projevuje absence tretiho loziska? Vrtulnik se viditelne rozklepe pri prudsim zatahani za cykliku? Nebo to v letovem projevu neni vubec videt a dela se to jen kvuli dobremu pocitu?

_________________
DX8, DX6i || T-rex 600ESP, 500ESP FL, 450PRO, 450S || Algol, MaxiSwift


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: ned 11.10.2015 22:33 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2014
Příspěvky: 708
Bydliště: ČR
Obrázky: 0
Delali jste nekdo prestavu na bezpadlo? Pokud ano, jakou hlavu, odkud? A staci vymenit jen hlavu, nebo je treba to vzit komplet, i cykliku, atd?

_________________
DX8, DX6i || T-rex 600ESP, 500ESP FL, 450PRO, 450S || Algol, MaxiSwift


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: čtv 15.10.2015 16:54 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2008
Příspěvky: 406
Bydliště: Masečín Praha západ
Dával jsem klasiku DFC hlavu od alignu.Desku jsem nechal původní.Pouze jsem přidal třetí domek ložiska. Potože dvě ložiska dostávají na frak.David

_________________
Chybama se člověk učí .
Chase 360, logo 700xxtreme , logo 600sx. Vbar Control


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 15.10.2015 18:45 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2014
Příspěvky: 708
Bydliště: ČR
Obrázky: 0
DFC? Neni to spis na tvrde 3D? ja 3D vubec nelitam, spis osmicky a lehkou akro, takze by asi byla lepsi klasicka bezpadlovka, ne?

_________________
DX8, DX6i || T-rex 600ESP, 500ESP FL, 450PRO, 450S || Algol, MaxiSwift


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pát 16.10.2015 23:03 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2008
Příspěvky: 406
Bydliště: Masečín Praha západ
DFC hlavu můžeš klidně dát i když lítáš jen osmičky. Nevidím jedinej důvod proč ne.

_________________
Chybama se člověk učí .
Chase 360, logo 700xxtreme , logo 600sx. Vbar Control


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 22.01.2016 0:37 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 7.12.2014
Příspěvky: 344
Bydliště: Bratislava
Obrázky: 0
Zdravim Vas, kupil som si nedokonceneho T-rexa 600 ESP padlo a je tam iba origo gyro na zadnu vrtulu,
najde sa nieco vhodne gyro-head-lock pripadne aj s zachranou na padlo T-rex 600 ESP ?
pomalicky si musim zacat citat toto cele vlakno .)
trosku mi neslo do hlavy na kolko S-Lipo je tento T-rex 600 ESP, novsie su na 2x6S Lipo a ten moj je iba na 1x6S Lipo

planujem casom nanho kupit kapotaz, preto by som nechcel menit hlavu na DFC

_________________
T-rex 600 ESP, Mini Prôtos, Blade 230 V2, Spektrum DX8-G2, DX7-G2, DXe


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pát 22.01.2016 7:40 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 15.12.2011
Příspěvky: 371
Bydliště: Olomouc
http://spirit-system.com/

Tohle má vše co požaduješ a umí to i pádlovou mechaniku. Mrkni na to :wink:

_________________
KDS AGILE 5.5 (SPIRIT), KDS AGILE 7.2 (SPIRIT PRO) , TARANIS X9D+,Futaba T8FG


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 29.01.2016 23:15 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 7.12.2014
Příspěvky: 344
Bydliště: Bratislava
Obrázky: 0
Dakujem za info, je jedno ktory je najvhodnesi?

_________________
T-rex 600 ESP, Mini Prôtos, Blade 230 V2, Spektrum DX8-G2, DX7-G2, DXe


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: sob 30.01.2016 8:46 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2007
Příspěvky: 6689
Bydliště: Berounsko
PRO, ma vice konektoru, takze odpada obcasny problem kam zapojit napajeni atd.
A pokud pouzivas Spektrum, tak uz ma dva konektory pro satelity. Pokud pouzivas Futabu, tak ma zabudovany inventor pro S-Bus.

_________________
Bell 206, Mi-8, nejaka letadla, Jeti DS-16


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: úte 05.04.2016 17:16 
Mazák
Mazák

Registrován: 18.3.2013
Příspěvky: 1343
Bydliště: Zlínský kraj
jak Vám chodí volnoběžka? mám sice Nitro přestavěné na elektro ale i když volnoběžku promažu, jde mi ztuha ale ne zase moc
na co to může mít vliv v letu nebo co tím trpí?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 05.04.2016 19:25 
Mazák
Mazák

Registrován: 12.10.2012
Příspěvky: 603
Bydliště: Praha 6 ČR
obadal.rada píše:
jak Vám chodí volnoběžka? mám sice Nitro přestavěné na elektro ale i když volnoběžku promažu, jde mi ztuha ale ne zase moc
na co to může mít vliv v letu nebo co tím trpí?

Volnoběžné ložisko by mělo chodit volně, jestli nechceš sbírat helinu do igelitky tak ho vyměnˇ,může se stát že se ložisko protočí a helina maže k zemi, mě se to stalo na t rex 500. Naštěstí jsem startoval takže se heli zvedla a kecla na zem bez ztráty kytičky.Na první pohled nebylo nic znát,ale když jsem podržel kolo volnoběžky silou a zatočil listama, ložisko se protočilo, to znamená že nezabralo.

_________________
MCPX-BL, blade 130x,trex 500, trex 550 dominator, dx7


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 837 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz