Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1435 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: T-rex 550E
PříspěvekNapsal: úte 19.09.2017 17:49 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 31.8.2009
Příspěvky: 5079
Bydliště: Praha 6
Stiffener vyšel pěkně draho. Grand RC 84,30 USD ( 1837,00 ) PayPal, teď proclení a deklarace 625,00. Celkem 2462,00 našich troníků.
První Stiffener do Hughese ještě přes známého který to tam vyzvedl na hotelu při služebce nestál zdaleka ani polovinu.

Hnací kola a volnoběžka budou nakonec podstatně levnější...

_________________
TREX450PROHC3SX, TREX550Spirit, TREX600B.Demon, TREX600VBarNeo, TF8G
http://relax450.rajce.idnes.cz


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: T-rex 550E
PříspěvekNapsal: stř 18.10.2017 9:32 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 3.1.2012
Příspěvky: 315
Bydliště: Praha
Obrázky: 1
Ahoj,

prosím zkušené majitele T-rex 550 o radu.

Jedna se o napojení hlavy na hlavní hřídel. Šroub mám dotažený úplně na krev a občas dotahuji. Přesto je docela velký vakl mezi hlavou a hřídeli. Šroub je až nad prozeřezem, takže vlastně není šance, aby hlava objala hřídel. Mám to zkusit proříznout? Nebo nějak vypodložit. U jiného stroje jsem to neviděl. Ale nebylo to hlava DFC. Jaké máte zkušenosti.
Možná to nastalo až po výměně hřídele, bohužel si nepamatuji předchozí stav.

Díky za každý nápad.


Přílohy:
20171017_165055.jpg
20171017_165055.jpg
[ 68.66 KiB | Zobrazeno 7307 krát ]

20171017_165045.jpg
20171017_165045.jpg
[ 83.6 KiB | Zobrazeno 7307 krát ]


_________________
Netopyr

XL V2, Devil 380, Spirit GTR,RS,W1, Sir Edmunt Race, Bublinky, DS 12, Wave a NETOPÝR
Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: T-rex 550E
PříspěvekNapsal: stř 18.10.2017 16:32 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2008
Příspěvky: 1959
Bydliště: Kralupy n.vlt
Obrázky: 0
Netopyr píše:
Možná to nastalo až po výměně hřídele, bohužel si nepamatuji předchozí stav.



Z tohoto usuzuji,že došlo k havárii.Potom je možné, že je hlava vymáčklá, zkrátka KO.V tom případě je určitě lepší to vyhodit a koupit novou.
Z vlastní zkušenosti (se 450kou)vím, že sice ve velmi malém procentu ale přecijen není každý nový díl od alignu stoprocentní.Kámen hlavy,hřídel,cokoli jiného.
Takže zkus tu hlavu na jinou hřídel a uvidíš.Může být menší ta nová hřídel.Pokud je to nějaká mikrovůle,asi bych jako poslední možnost zkusil zakápnout loctitem a pozoroval pár startů jestli nevibruje.
Ten prořez je takhle krátký u těchto hlav co koukám všude.Taky moc nechápu funkčnost.Kdysi jsem se pokoušel na 450ce tuhle vůli (po pádu)řešit zmáčknutím pod místem řezu a vymezit vůli.Jen se to ještě víc zdeformovalo.

_________________
https://www.youtube.com/user/dagxcz/videos
http://dagx.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: T-rex 550E
PříspěvekNapsal: stř 18.10.2017 17:10 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 3.1.2012
Příspěvky: 315
Bydliště: Praha
Obrázky: 1
Ahoj,

havárie byla, už je to dýl. Byla ohlá hlavní osa, tak jsem ji měnil. Jinak to vypadalo dobře. Ano ještě ložisko, to jsem taky měnil. Mám pocit, že to má zhoršující tendenci. Na původní ohlou osu mohu zkusit, ještě ji mám. Myslím, že jen to zmáčknout u konce to nemá smysl, to se opět vykloktá. Tak možná to stáhnout sponou na vodu a dobře dotáhnout, ale to asi není řešení. A na lepení to už taky není možná na začátku.

Tak to bude asi nová hlava. Jen se bojím, že bude mít taky vůli.

Děkuji

_________________
Netopyr

XL V2, Devil 380, Spirit GTR,RS,W1, Sir Edmunt Race, Bublinky, DS 12, Wave a NETOPÝR


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: T-rex 550E
PříspěvekNapsal: stř 18.10.2017 18:06 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2008
Příspěvky: 1959
Bydliště: Kralupy n.vlt
Obrázky: 0
Jestli je to v takovém stavu, že loctite už nepomůže a vůle se stále zvětšuje,tak to nemá smysl řešit.Z nové bych strach meměl.Takovou vůli mít nebude :wink:
Jsi z prahy tak si ji můžeš někde třeba u pecky zkusit nasadit na hřídel přímo v krámu.

_________________
https://www.youtube.com/user/dagxcz/videos
http://dagx.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: T-rex 550E
PříspěvekNapsal: stř 18.10.2017 18:54 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 3.1.2012
Příspěvky: 315
Bydliště: Praha
Obrázky: 1
dagx píše:
Jsi z prahy tak si ji můžeš někde třeba u pecky zkusit nasadit na hřídel přímo v krámu.



Myšlenka krásná, ale zkus to někde sehnat. Ani Benovo to nemaj. Takže zahraničí.

_________________
Netopyr

XL V2, Devil 380, Spirit GTR,RS,W1, Sir Edmunt Race, Bublinky, DS 12, Wave a NETOPÝR


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: T-rex 550E
PříspěvekNapsal: stř 18.10.2017 19:27 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 31.8.2009
Příspěvky: 5079
Bydliště: Praha 6
Určitě zkusit nový díl. Rád bych vypomohl ale bohužel nemám DFC hlavu a hřídele kterých snad pár mám jsou zřejmě taky jiné.

S díly je to někdy potíž, jednu věc už sháním dva měsíce a nic. Pochopil bych to v zimě kdy lítá ( a event. spadne ) jedno procento vrtrdelníků ale koncem léta ?

_________________
TREX450PROHC3SX, TREX550Spirit, TREX600B.Demon, TREX600VBarNeo, TF8G
http://relax450.rajce.idnes.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: T-rex 550E
PříspěvekNapsal: stř 18.10.2017 20:42 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 3.1.2012
Příspěvky: 315
Bydliště: Praha
Obrázky: 1
Obávám se, že je tento stroj již trochu za zenitem. A to bude asi i důvod. No nic zkusil jsem napsat do dvou českých obchodů, uvidíme s čím přijdou a jinak cizina. Jen doufám, že se mi to do té doby nerozsype ve vzduchu.

_________________
Netopyr

XL V2, Devil 380, Spirit GTR,RS,W1, Sir Edmunt Race, Bublinky, DS 12, Wave a NETOPÝR


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: T-rex 550E
PříspěvekNapsal: stř 18.10.2017 21:03 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 31.8.2009
Příspěvky: 5079
Bydliště: Praha 6
Za zenitem ? DFC verze se snad prodává pořád ne ? Je fakt že už to moc nesleduju, několik let jedu s 550 "na špajz" a je to ještě první E verze. Až teď dostane šikmé převody a chybí mi set volnoběžky. Jinak jsem na DFC hlavu žádnou chválu nikdy neslyšel, spíš něco o velkých vůlích apod. Právě proto jsem u 450 nechal klasiku, u 550 taky.

Pokud máš pocit že by se to mohlo ve vzduch rozsypat tak bych s tím radši nelítal. Teď Ti chybí díl za pár stovek, když se to sesype komplet jsi v tom za pár tisíc. Za to Ti těch pár startů nestojí....

_________________
TREX450PROHC3SX, TREX550Spirit, TREX600B.Demon, TREX600VBarNeo, TF8G
http://relax450.rajce.idnes.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: T-rex 550E
PříspěvekNapsal: stř 18.10.2017 23:27 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 10.2.2014
Příspěvky: 327
Bydliště: Černošice/Praha
On trochu přehání. Má teď kyvnou hlavu, skoro jako na TDR :) A když náhodou ve vzduchu strhne šroub co drží hlavu, alespoň si zkusí autorotací. Říkal, že je začne trénovat, tak to bude mít naostro :)

_________________
TDF, TDR, Logo 600SX, Oxy 4 Max @ 3Digi, VBar Neo, Spirit, Grapuner mz-32, mx-20


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: T-rex 550E
PříspěvekNapsal: čtv 19.10.2017 6:34 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2007
Příspěvky: 6689
Bydliště: Berounsko
Kdyz mu ulitne ten sroub, tak se bude spatne autorotovat. Bez rotoru.... :mrgreen:
Vuli mezi hrideli a kamenem hlavy jsem kdysi resil vlozenim ocelove planzety. Ustrizeny kousek, stoceny do diry a to cele nasunute na hridel. Je to tam asi jeste dneska. Mel jsem planzety 0,02 a 0,05mm tluste. Prodavaji se takove pasky sire jako elektrikarska izolepa.

_________________
Bell 206, Mi-8, nejaka letadla, Jeti DS-16


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: T-rex 550E
PříspěvekNapsal: čtv 19.10.2017 7:19 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 3.1.2012
Příspěvky: 315
Bydliště: Praha
Obrázky: 1
To Tomáš, jsem trochu překvapen, že jsi i tady, ale jsem rád že mě kontroluješ :D
Radši bych zůstal u Rexe, tento přechod na TDR není úplně ideální. :?
Nejsem úplně odborník, ale také si myslím, že bez toho šroubku úplně autorotovat nepůjde :roll: Navíc sice zkouším autorotovat, ale ještě by jsem asi chvilku potřeboval trénovat. :oops:

To Petr, já věděl, že se ozveš a moc děkuji, to vypadá jako dobré řešení. Zkusím navštívit Fabory, tam by to mohli mít.


Děkuji i ostatním.

_________________
Netopyr

XL V2, Devil 380, Spirit GTR,RS,W1, Sir Edmunt Race, Bublinky, DS 12, Wave a NETOPÝR


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: T-rex 550E
PříspěvekNapsal: čtv 19.10.2017 8:01 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 10.2.2014
Příspěvky: 327
Bydliště: Černošice/Praha
Netopyr píše:
To Tomáš, jsem trochu překvapen, že jsi i tady, ale jsem rád že mě kontroluješ :D
Radši bych zůstal u Rexe, tento přechod na TDR není úplně ideální. :?
Nejsem úplně odborník, ale také si myslím, že bez toho šroubku úplně autorotovat nepůjde :roll: Navíc sice zkouším autorotovat, ale ještě by jsem asi chvilku potřeboval trénovat. :oops:

To Petr, já věděl, že se ozveš a moc děkuji, to vypadá jako dobré řešení. Zkusím navštívit Fabory, tam by to mohli mít.


Děkuji i ostatním.
Když se nad tím takhle po ránu zamyslím, tak s tou autorotací by opravdu byl problém tedy s úspěšnou, takovou jak jsem zvládl když se mi odpojila baterka by jsi dal

_________________
TDF, TDR, Logo 600SX, Oxy 4 Max @ 3Digi, VBar Neo, Spirit, Grapuner mz-32, mx-20


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: T-rex 550E
PříspěvekNapsal: čtv 19.10.2017 8:05 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 10.2.2014
Příspěvky: 327
Bydliště: Černošice/Praha
Ale vložení planžety v principu nic neřeší, ne? Tedy pokud to nebude opravdu natěsno. Problém je, že ten zářez je krátký, takže to nemůžeš pořádně utáhnout a celé to drží jen ten šroub...

To je podobné jako na Mini Protosovi, kde se lámal šroub mezi hřídelí a hlavním kolem. Díra byla větší než šroub a kolo na hřídeli rozhodně nemělo vakl...

_________________
TDF, TDR, Logo 600SX, Oxy 4 Max @ 3Digi, VBar Neo, Spirit, Grapuner mz-32, mx-20


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: T-rex 550E
PříspěvekNapsal: čtv 19.10.2017 8:09 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 3.1.2012
Příspěvky: 315
Bydliště: Praha
Obrázky: 1
TomasN píše:
takovou jak jsem zvládl když se mi odpojila baterka by jsi dal


No právě nedal, protože když se mi odpojí baterka, tak už není žádná záloha. To je ten rozdíl mezi námi. Pracuju na tom a zlepším se.

_________________
Netopyr

XL V2, Devil 380, Spirit GTR,RS,W1, Sir Edmunt Race, Bublinky, DS 12, Wave a NETOPÝR


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1435 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz