Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 16 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: t-rex 600 dfc nitro
PříspěvekNapsal: pon 15.05.2023 20:31 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 14.2.2007
Příspěvky: 120
Ahoj jdu si pro radu.. poridil jsem rexika z druhe ruky osazen stabilizaci v-bar silver bohuzel jsem v-barem nepoliben.. ale vrtulnik jsem koupil nastaven prehodil jsem prijmac a ejhle... vrtulnik jsem v letu nevidel... nejakou dobu stal tak to chtelo vycistit komplet palivovou soustavu... motor jde krasne ale ted k tomu v-baru.. propojeni s kompem v pohode kouknuti jeslti vse chodi spravne a je nastaveno vse se tvari OK vrtulnik leti ale je problem ze z niceho nic zacne padat na levou stranu.. cim vetsi otacky tim je to horsi.. ale projevuje se to i na male otacky jakmile zacne padat na levo tak pomuze az restart v-baru... jeste ceho jsem si vsimnul i na volnobeh pocukavaji serva cykliky.... podezrivam z toho vibrace.. ale zkousel jsem pod senzor ruzne "mechovky" s necim to je lepsi s necim horsi.. jen doplnim letam braina 3digi a beasta.... a nikde jsem se s nicim takovim nesetkal... taky zadna z helin neni fbl nitro... mam jeste raptora 50 s padlama tak kdyz porovnam vybrace motoru tak se mi zdaji byt stejny... takze v motoru bych to taky nehledal... no a ted kudy z toho ven? jinou fbl jednotku? popripade jakou? s brainem se mi leta skvele... ale nevim jak je odolny proti vibracim v nitro heline....3digi uz nevirabi.. no a beasta letam uz je v 450... uplne me neoslovil letovy projev... a to neletam zadnou divocinu....
prikladam jeste analyzu vybraci na volnobeh... hridele kontrolovany hodinkama v soustuhu vse vypada ok... neohnute... loziska taky vypadaji ok....
Příloha:
rex.PNG
rex.PNG
[ 69.17 KiB | Zobrazeno 4627 krát ]


Příloha:
rex1.png
rex1.png
[ 370.82 KiB | Zobrazeno 4627 krát ]


Příloha:
20230515_202123.jpg
20230515_202123.jpg
[ 87.93 KiB | Zobrazeno 4627 krát ]


_________________
HK500 GT
HK450-480 4clanek
MCPX 2S power


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: t-rex 600 dfc nitro
PříspěvekNapsal: úte 16.05.2023 16:56 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 19.5.2011
Příspěvky: 322
Obrázky: 0
viděl bych to na vibrace od motoru - zkontrolovat vyvážení ventilátoru,spojky,bubínku ,pokud ok

tak se podívat na ložiska od motoru - co je to za typ ?

taky by mohlo pomoci mezi lože fbl a fbl nalepit ocelovou destičku (hmotnost),jako se dávala pod GY 540

_________________
Jan Hess-MODELSPORT,RC,vrtulníky SAB Goblin-RAW,e- shop,jhess@mscomposit.com,www.modelsport.info


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: t-rex 600 dfc nitro
PříspěvekNapsal: úte 16.05.2023 16:58 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 19.5.2011
Příspěvky: 322
Obrázky: 0
ještě možnost to fbl lože dát dál od motoru - třeba někam dozadu za hlavní hřídel

_________________
Jan Hess-MODELSPORT,RC,vrtulníky SAB Goblin-RAW,e- shop,jhess@mscomposit.com,www.modelsport.info


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: t-rex 600 dfc nitro
PříspěvekNapsal: úte 16.05.2023 21:18 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 2.5.2008
Příspěvky: 406
Bydliště: Masečín Praha západ
To nacem sedi senzor je uplne to nejhorsi co je. Sundej to a dojdi si koupit normalni mechovou obostranku. Prodavaj dva kousky v baleni a mas klid. Ani desticku potrebovat nebudes. Hlavne ne gelovku.Ptojdi hlavni hridel a pricnou. Protoze tyto kupovane stroje od nekoho jsou vzdy bonus.

_________________
Chybama se člověk učí .
Chase 360, logo 700xxtreme , logo 600sx. Vbar Control


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: t-rex 600 dfc nitro
PříspěvekNapsal: stř 17.05.2023 6:15 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 21.7.2010
Příspěvky: 5680
Bydliště: Kamenice - Praha východ
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (2)
Ahoj, kolega Halíř má, zdá se, také jeden dobrý postřeh. Dle fotky, to gyro sedí na hrozný opičárně co tam máš teď. Dej tam jen malinko vyšší oboustranku od 3M a zkus to jen s tím.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: t-rex 600 dfc nitro
PříspěvekNapsal: stř 17.05.2023 11:07 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 2.5.2008
Příspěvky: 406
Bydliště: Masečín Praha západ
Ja osobne bych zacal tim ,ze bych precesal komplet kabely. Je to strasna motanice. Hlavne opravdu projdi celej vrtulnik a urcite se zbav toho silenstvi pod tim senzorem.https://www.rcprofi.cz/091-oboustranna- ... ska-2-0-mm pouzivam tuto na vsech vrtulnicich a jsem sni max spokojenej

_________________
Chybama se člověk učí .
Chase 360, logo 700xxtreme , logo 600sx. Vbar Control


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: t-rex 600 dfc nitro
PříspěvekNapsal: stř 17.05.2023 15:26 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 14.2.2007
Příspěvky: 120
MS COMPOSIT píše:
viděl bych to na vibrace od motoru - zkontrolovat vyvážení ventilátoru,spojky,bubínku ,pokud ok

tak se podívat na ložiska od motoru - co je to za typ ?

taky by mohlo pomoci mezi lože fbl a fbl nalepit ocelovou destičku (hmotnost),jako se dávala pod GY 540


prosimte mohl by jsi nejak rozvest jak zkontrolovat vyvazeni ventilatoru spojky a bubinku? loziska jsem kontroloval jsou bez vule pri toceni taky jak "nove" presunul jsem sensor do zadu za hridel.. tak kdyz prestane foukat udelam test.. jinak motor je osazen OS 55 HZ

_________________
HK500 GT
HK450-480 4clanek
MCPX 2S power


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: t-rex 600 dfc nitro
PříspěvekNapsal: stř 17.05.2023 15:37 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 2.5.2008
Příspěvky: 406
Bydliště: Masečín Praha západ
Muze bejt cinkla ojnice v motoru muze nejbt cikle cokoliv. To chce soustruh a ten odchylkomer nebo jak se tomu nadava

_________________
Chybama se člověk učí .
Chase 360, logo 700xxtreme , logo 600sx. Vbar Control


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: t-rex 600 dfc nitro
PříspěvekNapsal: stř 17.05.2023 15:59 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 19.5.2011
Příspěvky: 322
Obrázky: 0
Kraken píše:

prosimte mohl by jsi nejak rozvest jak zkontrolovat vyvazeni ventilatoru spojky a bubinku? loziska jsem kontroloval jsou bez vule pri toceni taky jak "nove" presunul jsem sensor do zadu za hridel.. tak kdyz prestane foukat udelam test.. jinak motor je osazen OS 55 HZ


1)zkontrolovat na trnu hodinkama,zda nehází nějak moc větrák na náboji,zda má všechny lopatky,
a potom zkontrolovat vyvážení a hodinkama házivost celé sestavy spojka,bubínek,startovací hřídel
pokud ok
2)rozebrat motor a prohlídnout ho,jestli tam něco není špatně,třeba upadlej kus pístu atd.
3)vyndat ložiska a vyzkoušet - samozřejmě celej motor vyčistit,když už je rozrbranej.
4)kontrolu kliky,jestli není ohnutá - taky už jsem to viděl

Záleží na tvých technických možnostech,nebo poprosit někoho kdo to už dělal,nebo ví o co jde

Ještě k tomu fbl loži - koegové mají pravdu - a ještě ten v bar je strašně "vysoko" nad tou platformou

OS 55 HZ je ring nebo nikasil ?

_________________
Jan Hess-MODELSPORT,RC,vrtulníky SAB Goblin-RAW,e- shop,jhess@mscomposit.com,www.modelsport.info


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: t-rex 600 dfc nitro
PříspěvekNapsal: stř 17.05.2023 17:20 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 14.2.2007
Příspěvky: 120
MS COMPOSIT píše:

1)zkontrolovat na trnu hodinkama,zda nehází nějak moc větrák na náboji,zda má všechny lopatky,
a potom zkontrolovat vyvážení a hodinkama házivost celé sestavy spojka,bubínek,startovací hřídel
pokud ok
2)rozebrat motor a prohlídnout ho,jestli tam něco není špatně,třeba upadlej kus pístu atd.
3)vyndat ložiska a vyzkoušet - samozřejmě celej motor vyčistit,když už je rozrbranej.
4)kontrolu kliky,jestli není ohnutá - taky už jsem to viděl

Záleží na tvých technických možnostech,nebo poprosit někoho kdo to už dělal,nebo ví o co jde

Ještě k tomu fbl loži - koegové mají pravdu - a ještě ten v bar je strašně "vysoko" nad tou platformou

OS 55 HZ je ring nebo nikasil ?



super dekuji tak souosost ventilatoru bubinku spojky jsem uz delal vcera hodinkama bylo to prvni po cem jsem sel.... vypadalo to ok.. ale mezi hroty kuli vyvazeni jsem to nedal... no ze by byla ohla klika nebo ojnice me uprime nenapadlo takze to jsem nekontroloval..... moje chyba... takze jeste rozcuknu motor a kouknu... ale kazdopadne jsem presunul senzor nad zadni trubku vibrace v grafu jsou mnohem lepsi cukani serv ustalo prvni obrazek volnobeh druhej roztoceno na 60% plynu bez listu kdyz vrtulnik drzim v ruce tak vibrace mi nepripadaji nijak abnormalni.... pokud se uklidni vitr zkusim to ve vzduchu...


Přílohy:
Poznámka: volnobeh_senzor_vzadu
rex2.png
rex2.png
[ 365.22 KiB | Zobrazeno 4277 krát ]

Poznámka: 60%plynu_senzor_vzadu
rex3.png
rex3.png
[ 369.89 KiB | Zobrazeno 4277 krát ]


_________________
HK500 GT
HK450-480 4clanek
MCPX 2S power
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: t-rex 600 dfc nitro
PříspěvekNapsal: stř 17.05.2023 19:39 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 14.2.2007
Příspěvky: 120
tak pocasi nakonec dovolilo vzlet a heli leti jako nikdy predtim... sice jen na malem placku takze jsem nemohl poradne zatahat... ale aspon jsem objevil LOG ve v-baru doted jsem o nem nevedel :( takze prikladam log a v logu jsem nasel i co se delo pred premistenim v-baru dozadu nad ocasni trubku.... no kdyz pocasi dovoli tak zitra letiste... a pak ucesat kabelaz... jeste bych chtel vyzkouset tu ocelovou desticku jak se davala pod to gyro gy540 co to s vibracemi udela.... clovek se proste uci celi zivot :-)


Přílohy:
Poznámka: pred premistenim
pred premistenim log.JPG
pred premistenim log.JPG
[ 105.28 KiB | Zobrazeno 4253 krát ]

Poznámka: po premisteni
po premisteni log.JPG
po premisteni log.JPG
[ 87.08 KiB | Zobrazeno 4253 krát ]


_________________
HK500 GT
HK450-480 4clanek
MCPX 2S power
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: t-rex 600 dfc nitro
PříspěvekNapsal: pát 19.05.2023 20:21 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 14.2.2007
Příspěvky: 120
tak v-bar chodi uplne krasne dekuji za rady :-) jen mam jeste jeden problem nevim jeslti to je normalni nebo ne... ale raptor mi to nedela.. podle telemetrie mam teplotu do 90 stupnu pri lehke akro... coz si myslim ze je ok.. ale kdyz mam spodni tretinu nadrze tak rostou otacky... vykonu porad dostatek... a zda se mi ze zacne vic kourit.... prosel jsem hadicky nic spatneho jsem neshledal... zkousel jsem letet i hodne na bohato teplota do 80 stupnu ale stejne spodni tretina nadrze otacky jdou nahoru... nemate nekdo napad?

_________________
HK500 GT
HK450-480 4clanek
MCPX 2S power


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: t-rex 600 dfc nitro
PříspěvekNapsal: pát 19.05.2023 20:25 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 19.5.2011
Příspěvky: 322
Obrázky: 0
přidej vyrovnávací nádrž

_________________
Jan Hess-MODELSPORT,RC,vrtulníky SAB Goblin-RAW,e- shop,jhess@mscomposit.com,www.modelsport.info


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: t-rex 600 dfc nitro
PříspěvekNapsal: pát 19.05.2023 22:04 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 14.2.2007
Příspěvky: 120
MS COMPOSIT píše:
přidej vyrovnávací nádrž

vyrovnavacka tam je....... asi zkusim vymenit vsechny hadicky jestli tam nekde neni mikrotrhlinka.... nic jineho me nenapada....

_________________
HK500 GT
HK450-480 4clanek
MCPX 2S power


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: t-rex 600 dfc nitro
PříspěvekNapsal: pát 19.05.2023 22:10 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 19.5.2011
Příspěvky: 322
Obrázky: 0
nebo zkusit filcový bimbátko

_________________
Jan Hess-MODELSPORT,RC,vrtulníky SAB Goblin-RAW,e- shop,jhess@mscomposit.com,www.modelsport.info


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 16 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz