Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 85 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Raptor 60 V2 ano nebo ne
PříspěvekNapsal: čtv 13.03.2014 8:52 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.10.2007
Příspěvky: 1222
Bydliště: Zápy - Brandýs nad Labem
Chtel bych prejit na vetsi heli a laka me nejaky spalovak. Nechci to na 3D ani to neumim, ale spis letani po obloze max nejaky loping vykrut souvrat. Spise me lakaji makety.

A ted otazka. Ma cenu jit do teto verze heli a nebo ne. Vim ze je to vlastne zmensena size 90 se slabsim motorem TT70. To ji prave nepredurcuje na 3D, ale spise k tomu maketovemu letu.
Prosim o nejake poznatky kdo ji mel jaka je to vlastne heli. Poridil bych ji v prestavbe na FBL (pouze odstraneny padla).

Jak je to s dostupnosti dilu na tuto verzi. Predpokladam, ze bych puvodni upravenou hlavu do budoucna upgradoval na FBL hlavu od RJX, ktera by tam mela pasovat.


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Raptor 60 V2 ano nebo ne
PříspěvekNapsal: čtv 13.03.2014 12:46 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.10.2007
Příspěvky: 1222
Bydliště: Zápy - Brandýs nad Labem
Nikdo nic ? Prosim kdo ma s touto velikosti zkusenosti.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Raptor 60 V2 ano nebo ne
PříspěvekNapsal: čtv 13.03.2014 14:09 
Mazák
Mazák

Registrován: 18.3.2013
Příspěvky: 1343
Bydliště: Zlínský kraj
raptor 60 je o malinko menší než 90, má kratší trubku, menší listy a na 60 se dává 70tka motor, do 90 obvykle 91 motor, taky po něm prahnu, je to už veliký stroj takže na obloze je veliký


Naposledy upravil obadal.rada dne čtv 13.03.2014 14:13, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Raptor 60 V2 ano nebo ne
PříspěvekNapsal: čtv 13.03.2014 14:12 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.10.2007
Příspěvky: 1222
Bydliště: Zápy - Brandýs nad Labem
Nechci to na zadne 3D, ale pouze na poletovani tak si myslim ze ten motor 70 by mohl byt v pohode.
Lze to v budoucnu prestavet na 90. Maximalne pokud bych to prestavoval na maketu tak je dost trupu pro 60/90 velikost.
Mohu jej mit za rozumne penize vcetne osazeni tak se ptam na zkusenosti.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Raptor 60 V2 ano nebo ne
PříspěvekNapsal: čtv 13.03.2014 14:16 
Mazák
Mazák

Registrován: 18.3.2013
Příspěvky: 1343
Bydliště: Zlínský kraj
a výhoda je, že se tu dá dát i benzínový motor co se dává do aut 1:5 a máš poloviční náklady


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Raptor 60 V2 ano nebo ne
PříspěvekNapsal: čtv 13.03.2014 14:16 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.10.2007
Příspěvky: 1222
Bydliště: Zápy - Brandýs nad Labem
tak ze je to dobry stroj ta velikost 60 ?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Raptor 60 V2 ano nebo ne
PříspěvekNapsal: čtv 13.03.2014 15:07 
Mazák
Mazák

Registrován: 18.3.2013
Příspěvky: 1343
Bydliště: Zlínský kraj
tak je ale těch náhradních dílu už moc není, chce to mít záložní, zda na to pasují díly z G4 netuším


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Raptor 60 V2 ano nebo ne
PříspěvekNapsal: čtv 13.03.2014 15:23 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.10.2007
Příspěvky: 1222
Bydliště: Zápy - Brandýs nad Labem
S dily by problem byt nemel. Sice nejsou skladem, ale na objednavku vzdy sezenou. Aspon jsem byl tak informovan. No nebude to jako s t-rex dily, kdy jsem si po havarce zasel druhy den do kramu a odpoledne jsem uz lital.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Raptor 60 V2 ano nebo ne
PříspěvekNapsal: čtv 13.03.2014 15:30 
Mazák
Mazák

Registrován: 18.3.2013
Příspěvky: 1343
Bydliště: Zlínský kraj
ja časem tu 90tku pořídím ale do toho benzín a na poletování super, časem do trupu


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Raptor 60 V2 ano nebo ne
PříspěvekNapsal: čtv 13.03.2014 15:36 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.10.2007
Příspěvky: 1222
Bydliště: Zápy - Brandýs nad Labem
no porad jsem na vazkach zda ji poridit. Laka me prave velikost a druhe dilema je zda elektriku nebo spalovak.
U elektriky a takove velikosti mi to prijde ze si moc nezalitam jelikoz budu vic nabijet a predstava ze si mam koupit na sezonu treba dva packy baterek no tak potes koste.

K tomu poradnou nabijecku kterou nemam a pokud bych chtel takove paky nabijet na letisti tak pomalu i centralu.

V tom spalovaku koupim proste palivo a vicemene litam. Nemam problem s vybavenim. To jiz mam pro letadla i auticko.

Druha vec je ta ze ji spise chci na takove to spestreni kdy jsou veskere baterky na velikost 500 na nabijecce.
Utvrdte me ze chybu s tou velikosti 60, ktera je da se rici zmensenina velikosti 90, neudelam.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Raptor 60 V2 ano nebo ne
PříspěvekNapsal: čtv 13.03.2014 15:40 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2007
Příspěvky: 6689
Bydliště: Berounsko
Podle meho nebyly Raptor 30 a Raptor 60 zrovna povedene stroje. Derivace Raptora 50 a 90. Tezke na mensi motor a kratsi listy. Na poletovani ale ano. To zvladne urcite. Jen ten motor TT bylo nestesti v jakekoliv velikosti. Aby mel trosku vykon, musel jet hodne chudy a hral se. Motor a zrejmne i vyfuk bych dal urcite jiny.

_________________
Bell 206, Mi-8, nejaka letadla, Jeti DS-16


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Raptor 60 V2 ano nebo ne
PříspěvekNapsal: čtv 13.03.2014 16:15 
Mazák
Mazák

Registrován: 18.3.2013
Příspěvky: 1343
Bydliště: Zlínský kraj
bych řekl levný vrtulník na levný pohon v případě, že se tam dá benzíňáček na to poletování nebo do makety, ja chci raptora 90 a dát tam zenoah 26ccm s tahový startérem, žádné žhavení, žádný starter a docela dost to vydrží ve vzduchu


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Raptor 60 V2 ano nebo ne
PříspěvekNapsal: čtv 13.03.2014 17:20 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.10.2007
Příspěvky: 1222
Bydliště: Zápy - Brandýs nad Labem
Tak ze pokud to chapu spravne tak rozdil mezi 60 a 90 je pouze v delce trubky a listu a potom v rozdilnych motorech a telo je vlastne identicke nebo je nejaky rozdil i ve velikostech tela.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Raptor 60 V2 ano nebo ne
PříspěvekNapsal: čtv 13.03.2014 18:31 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 2.8.2008
Příspěvky: 1566
Bydliště: Pelhřimov, ČR
Obrázky: 1
Za sebe bych chtěl tazateli ohledně velikosti spalovací 60 rozšířit obzor ještě o vrtulníky či mechaniky od německého Vario. Mám na mysli základní model Kobold nebo SkyFox (téměř totožné), je to osvědčená jednoduchá hodně bytelná levotočivá mechanika vhodná po odmontování trubky na zastavění do trupu, na trhu dávno před příchodem raptorů. Nevyzdvihuju nízké ceny, ale sám jsem novou mechaniku za plný peníze ani nikdy neměl, občas jsem do bazarové (z německého Ebaye, tam jich bylo a pořád je mraky) dokoupil nějaké nové díly, něco se dá udělat i doma svépomocí. Výhodou je rozhodně široký rozsah převodových poměrů a dobře udělaný chlazení. Tolik alternativa k pravotočivému raptoru ve třídě 60.

Benzínovej motor v heli podle mě není žádný terno, ten proti palivu levnej benzín nevyváží ten příšernej smrad, ty vibrace a tu váhu, brácha měl krátce postupně dokonce dva benzíny (jeden cvičný a druhý s robbe futura mechanikou v trupu UH-1D), jsem rád že to prodal dál. A když do toho budeš kupovat netoxickej benzín Aspen (aby to nemuselo zůstávat v kotelně a mohlo to do bytu), tak to je cena jak za žhavící palivo a hlavní výhoda je v trapu.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Raptor 60 V2 ano nebo ne
PříspěvekNapsal: čtv 13.03.2014 19:06 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.10.2007
Příspěvky: 1222
Bydliště: Zápy - Brandýs nad Labem
Tak o variu si necham zdat. To bych asi musel prodat i manzelku abych si poridil jejich nadhernou maketu (od nich bych bral ale uz turbinovou), ale to zase radeji ozelim tu mechaniku.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 85 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz