Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 100 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: T-rex 600efl-pomoc s doladěním
PříspěvekNapsal: stř 21.02.2018 21:26 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 31.8.2016
Příspěvky: 151
Tak to je super.Mě to na těch 20%(na míň se mi neroztočí) točí přibližně 1400.Takže když dam 22%,tak to bude tak 1500,což jsou otáčky se kterýma už se snad spokojim.Zvláštní ale,že už při otevření jen o 10% větším to točí o 700 víc.Líp se mi to ale asi zkalibrovat nepovede.
Ještě bych uvítal pomalejší rozběh.Dá se to nějak nastavit?V manuálu jsem se o tom nic nedočet,ale koukal sem,že se prodává i propojka k PC se kterou by toho snad mělo jít v aplikaci K-Konfig nastavit víc.Zkoušel jste to už někdo?


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: T-rex 600efl-pomoc s doladěním
PříspěvekNapsal: stř 21.02.2018 23:59 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 10.2.2014
Příspěvky: 327
Bydliště: Černošice/Praha
mulda píše:
Ještě bych uvítal pomalejší rozběh.Dá se to nějak nastavit?V manuálu jsem se o tom nic nedočet,ale koukal sem,že se prodává i propojka k PC se kterou by toho snad mělo jít v aplikaci K-Konfig nastavit víc.Zkoušel jste to už někdo?


Pokud máš ten starší Jive, tak s ním ta USB propojka a nastavování přes PC nefunguje. Musíš použít buď ProgDisc, nebo ProgCard (jsou dvě). Ale pokud se nepletu, tak standardně je rozběh 12s a prodloužit nejde, jen zkrátit. Obě karty mám, takže pokud jsi náhodou z okolí Prahy, můžeš se stavit a nastavíme to.

_________________
TDF, TDR, Logo 600SX, Oxy 4 Max @ 3Digi, VBar Neo, Spirit, Grapuner mz-32, mx-20


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: T-rex 600efl-pomoc s doladěním
PříspěvekNapsal: čtv 22.02.2018 5:13 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2007
Příspěvky: 6689
Bydliště: Berounsko
Muzu poslat domu ProgDisk. Zena je ted u me a vraci se v pondeli. Tak by se to dalo pres TomasN vyresit.

Petr

_________________
Bell 206, Mi-8, nejaka letadla, Jeti DS-16


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: T-rex 600efl-pomoc s doladěním
PříspěvekNapsal: čtv 22.02.2018 22:45 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 31.8.2016
Příspěvky: 151
Pánové moc děkuju za nabídku a snahu pomoct,ale Praha je pro mě dost daleko.Jsem z Klatov a do Prahy skoro nejezdim.Mě to teď roztáčí přibližně těch 12s,takže pokud je to maximum co se dá nastavit,tak se s tim stejně nehne.Přes ten Progdisc se dá nastavit taky max. jen těch 12,jako přes tu kartu,nebo je tam víc možností?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: T-rex 600efl-pomoc s doladěním
PříspěvekNapsal: čtv 22.02.2018 23:29 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 10.2.2014
Příspěvky: 327
Bydliště: Černošice/Praha
mulda píše:
Pánové moc děkuju za nabídku a snahu pomoct,ale Praha je pro mě dost daleko.Jsem z Klatov a do Prahy skoro nejezdim.Mě to teď roztáčí přibližně těch 12s,takže pokud je to maximum co se dá nastavit,tak se s tim stejně nehne.Přes ten Progdisc se dá nastavit taky max. jen těch 12,jako přes tu kartu,nebo je tam víc možností?
ProgDisk v sobě vlastně obsahuje ty karty, takže to je to samé.

Odesláno z mého VTR-L29 a podpis odstraním

_________________
TDF, TDR, Logo 600SX, Oxy 4 Max @ 3Digi, VBar Neo, Spirit, Grapuner mz-32, mx-20


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: T-rex 600efl-pomoc s doladěním
PříspěvekNapsal: pát 23.02.2018 22:34 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 31.8.2016
Příspěvky: 151
Tak mam holt smůlu a musim se spokojit s těma 12s.
Momentálně vybíram nový servo na vrtulku,protože se mi stále nedaří uklidnit ocas.Rozhoduju se mezi KST BLS805X HV a MKS HBL 980. KST mam ve 450,kde sem s nima zatim spokojenej(nulový vůle,kovová krabička) a láká mě ta cena,ale nevim jak je to u těhle větších.MKS je jistota,ale zase stojí 2x tolik.
Který by jste mi z nich doporučili?Nebo klidně nějaký jiný do 4000Kč.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: T-rex 600efl-pomoc s doladěním
PříspěvekNapsal: sob 24.02.2018 13:23 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 10.2.2014
Příspěvky: 327
Bydliště: Černošice/Praha
mulda píše:
Tak mam holt smůlu a musim se spokojit s těma 12s.
Momentálně vybíram nový servo na vrtulku,protože se mi stále nedaří uklidnit ocas.Rozhoduju se mezi KST BLS805X HV a MKS HBL 980. KST mam ve 450,kde sem s nima zatim spokojenej(nulový vůle,kovová krabička) a láká mě ta cena,ale nevim jak je to u těhle větších.MKS je jistota,ale zase stojí 2x tolik.
Který by jste mi z nich doporučili?Nebo klidně nějaký jiný do 4000Kč.
Já mám KST 805X na TDR a jsem s ním spokojen.

_________________
TDF, TDR, Logo 600SX, Oxy 4 Max @ 3Digi, VBar Neo, Spirit, Grapuner mz-32, mx-20


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: T-rex 600efl-pomoc s doladěním
PříspěvekNapsal: ned 25.02.2018 21:05 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 31.8.2016
Příspěvky: 151
TomasN píše:
Já mám KST 805X na TDR a jsem s ním spokojen.


Ok,zkusim ho.Snad vyřeší moje potíže.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: T-rex 600efl-pomoc s doladěním
PříspěvekNapsal: ned 22.04.2018 21:14 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 31.8.2016
Příspěvky: 151
Prosim o pomoc s identifikací závady.Dnes sem byl poprvé přinucenej autorotovat.Při druhej baterce,asi po 5 minutách letu,se mi vypnul motor.Byl sem tak 70m daleko,30m vysoko a jetě k tomu letěl od sebe,když najednou slyšim jak začínají klesat otáčky.V ten moment sem si pomyslel,že mam po vrtulníku.Ani nevim jak sem to dokázal,protože autorotaci sem zatim zkoušel jenom v simu,ale podařilo se mi to otočit,"doplachtit" až k sobě a posadit heli na zem bez škod.Jediný co to odneslo je vrtulka,protože sem nad zemí moc podrovnal a škrtnul o asfalt.Docela mě překvapilo,jak dlouho si ty listy drží energii a jak to klesá pomalu,čekal sem,že po vypnutí motoru pujde heli k zemi jako kamen a ne že bude plachtit jako letadlo. :) Skoro to vypadalo jako by se motor nevypnul hned,ale pozvolně ubíral otáčky až se zastavil,protože sem uletěl fakt ještě kus.
Samozřejmě na zemi motor úplně mrtvej,ani neměl snahu se roztočit.Jenže po odpojení a připojení baterky se zase normálně rozběhnul a ještě sem si bez problémů zavisel skoro 2min.
Teď ale nevim na co se zaměřit.Mam strach jít lítat,aby se to nestalo znovu.První věc,co mě napadá je,že vypnul regulátor.Napadlo mě jestli Jive nemá nějakou tepelnou ochranu,kdy při překročení určitý teploty vypne,protože se mi dost hřeje(nevim proč).Po letu na chladiči skoro neudržim ruku a to chodim vždycky lítat až večer,když neni horko.Dneska sem byl ale dopoledne a bylo dost vedro,tak mam podezření na to že se přehřál.Pak mi ještě napadá studenej spoj někde na konektoru u baterek,ale to se bude špatně hledat.
Nenapadá někoho co by mohlo bejt příčinou?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: T-rex 600efl-pomoc s doladěním
PříspěvekNapsal: pon 23.04.2018 7:36 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2007
Příspěvky: 6689
Bydliště: Berounsko
Jive ti ledkama vyblikava kod zavady nebo problemu. Bohuzel jen do vypnuti baterek. Pak by byla diagnoza jednoducha.
Jaky je to Jive a jaky motor ? Jaka heli a kolik tocis ?
Mohlo by pomoci zapnout KSA mod. Mozna si Jive uplne nerozumi s motorem a proto se hreje. KSA by to vyresil. Ale nektere starsi Jive tento mod nemaji.

Petr

_________________
Bell 206, Mi-8, nejaka letadla, Jeti DS-16


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: T-rex 600efl-pomoc s doladěním
PříspěvekNapsal: pon 23.04.2018 18:24 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 31.8.2016
Příspěvky: 151
Díky za reakci!Heli je T rex 600 efl pro,prodlouženej na 700 listy.Točim 1600ot.Je to nejmíň na co se s timhle převodem dostanu a to mam křivku plynu jen na 21%(míň už to nejde).
Regl je jive 80+hv,motor Align 750mx 530kv ( http://www.benovoletadylka.cz/750mx-bru ... -5238.html ).
Na ty ledky se mi v tej chvíli vůbec nenapadlo podívat,byl sem byl rád,že sem tom dostal na zem v pořádku a musel sem si na chvíli sednout :lol: a tohle mě napadlo až cestou domů.Škoda,moje blbost.
Ten KSA mod by ten regl snad mít měl,alespoň podle manuálu.Co sem vyčet,tak je to nějaký dynamický časování.Mam ho zkusit teda zapnout?
A ještě sem zapomněl napsat že se nehřeje jenom regl,ale docela i motor.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: T-rex 600efl-pomoc s doladěním
PříspěvekNapsal: pon 23.04.2018 20:21 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2007
Příspěvky: 6689
Bydliště: Berounsko
Ted jsem si to znovu cele precetl abych si ozivil jaka byla historie a docvakla mi jedna vec.
21% otevreni s tim ze to uz niz neroztoci motor je prusvih. Jive funguje od cca 20% a do 80% rozsahu kanalu plynu.
Takze ve skutecnosti letas na 1% otevreni reglu. Proto se hreje.
Treba OPR psal, ze leta na 13% otevreni, to ano, ale ma nastaven kanal plynu v radiu od -80 do +80%. Takze je pak jeho skutecne otevreni nejakych cca 33% (20 do kdy regl nereaguje+13 na krivce).
Takhle si lidi nastavovali radia (vcetne me), byla okolo toho sveho casu docela debata na zahranicnich forech.
Porad ale nechapu, proc ti to tolik toci.
Mohu poprosit jeste o udaje o KV motoru, aktualni prevody (pocet zubu pastorku a hl. kola) a baterky (mas tam 12S ?).


Petr

_________________
Bell 206, Mi-8, nejaka letadla, Jeti DS-16


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: T-rex 600efl-pomoc s doladěním
PříspěvekNapsal: úte 24.04.2018 7:30 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.7.2010
Příspěvky: 5680
Bydliště: Kamenice - Praha východ
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (2)
Ahoj, já mám kanál plynu v ATV nebo end pointech nebo jak se to jmenuje -100 / +100

Kalibraci kanálu (roztáhnutí kanálu plynu) , o které psal pkotatko nedělám. Regulátor při úvodní kalibraci načte šířku kanálu plynu polohou MIN a MAX páky plynu na TX a načte si referenční výchozí hodnoty se kterými pak pracuje a šířku kanálu si on sám upraví a pracuje s ní stejně tak, jakoby se kanál plynu neroztahoval.


Pro tvůj klid a úplné maximum co pro to můžeš udělat jej, že regulátor shodíš do továrního nastavení, provedeš prvotní kalibraci plynu pákou na TX a znovu nastavíš mod pro vrtulníky, mod pro LIPOL baterie.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: T-rex 600efl-pomoc s doladěním
PříspěvekNapsal: úte 24.04.2018 8:32 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2007
Příspěvky: 6689
Bydliště: Berounsko
Kalibraci delal desetkrat. Pak tomu ale nerozumim, protoze vsechny Jive co mi prosly rukama (a par uz jich bylo) i po kalibraci fungovaly mezi cca 20 a 80% rozsahu kanalu plynu. Jak to, ze tobe to chodi nize ? Jsi prvni komu to tak chodi.

_________________
Bell 206, Mi-8, nejaka letadla, Jeti DS-16


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: T-rex 600efl-pomoc s doladěním
PříspěvekNapsal: úte 24.04.2018 20:03 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 31.8.2016
Příspěvky: 151
Taky nechápu proč to točí tolik.Pokud počítam dobře,tak mi vychází,že na 21% by to mělo točit cca 650 ot./min a ne 1600.Když to zvýšim ještě o 10%,tak už se dostávam přes 2000.
Motor tam je Align 750mx 530kv,hlavní kolo 118z,pastorek 14z a baterie 12S lipo.
Jakákoliv kalibrace plynu mi nepomáhá,i když změnim rozsah kanálu plynu,tak se sice šoupne min hodnota otevření,na kterou se to ještě roztočí,ale otáčky furt zůstávají stejný a na nižší se nedostanu,ani kdybych se na hlavu stavěl.Nevim kde je chyba a je to pro mě záhada.
Trochu sem počítal,že si tim lítáním na 21% koleduju o průser,ale tiše sem doufal,že to jive zvládne,protože si v žádným případě nemůžu dovolit otáčky ještě zvyšovat,spíš bych je potřeboval snížit.

Teď mi ještě došlo,že nemam nastavenej ten mod pro Lipolky,ale to s tim asi nemá nic společnýho.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 100 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz