Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 100 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: T-rex 600efl-pomoc s doladěním
PříspěvekNapsal: stř 31.01.2018 9:44 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.7.2010
Příspěvky: 5680
Bydliště: Kamenice - Praha východ
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (2)
Ten odlišnej zvuk, šustosvist :lol: je vlastnost tohoto autostabilního profilu. Musíš si zvyknout. Ale naprosto to ničemu nevadí.
Já je na sniperovi létám přes pět let, a jsou to naprosto famózní listy. Pokud tě baví spíše ty nižší otáčky, veliká škoda té vrtulky jak jsi objednal ty listy naopak. Ale pokud nemáš problémy s vrtulkou a nebo nechceš experimentovat s létáním na velmi nízké otáčky, asi je potřebovat nebudeš.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: T-rex 600efl-pomoc s doladěním
PříspěvekNapsal: stř 31.01.2018 23:34 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 31.8.2016
Příspěvky: 151
Je to o zvyku,dneska sem ten zvuk už skoro ani nevnímal.A o zvuk mi ani moc nejde,hlavně aby to lítalo.
Dneska sem to byl pořádně proletět a vypadá to dobře.Lítal sem na 1600 ot. a žádný houpání se nekonalo.Takže to vypadá,že to bylo listama.
Jinak je to teď takový línější a klidnější,nemá to takovou snahu se samo rozletět rychle a do rychlosti se to musí spíš nutit.Letově se mi to moc líbí.Jenom je teď ta hlava asi moc měkká a řízení je dost gumový.Asi zkusim trochu tvrdší gumy.
Každopádně teď když už se nehoupe,tak je vidět že vrtulka pořád nedrží a občas trochu plave sem tam.Hlavně ve větru.Budu asi muset zkusit koupit jiný servo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: T-rex 600efl-pomoc s doladěním
PříspěvekNapsal: stř 31.01.2018 23:40 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 31.8.2016
Příspěvky: 151
pkotatko píše:


Máš nádherný heli!Můžu se zeptat co tam máš za bezpádlo?Lítá ti to perfektně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: T-rex 600efl-pomoc s doladěním
PříspěvekNapsal: čtv 01.02.2018 4:33 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2007
Příspěvky: 6689
Bydliště: Berounsko
Jsem rad ze listy pomohly.
Nez zacit zase laborovat s tlumenim, mekke gumy bych nechal, ty budou dobre a zkusil bych prenastavit bezpadlo. Beast ma zabudovane expa. Uz si nepamatuji ktere menu to presne je, ale je to tam, kde se nastavuje letovy projev a jako posledni volba je tam neco jako "z vysilace" ( ? ). Az tato volba neobsahuje zadna expa a agilita se nastavi velikosti vychylek a pripadne expy ve vysilaci.
Zkusil bych to udelat takhle.
Zadna expa na heli nepouzivam. Nikdy mi to nepripadlo prijemne. V rizeni potrebuji cit a linearni prubeh.
Osazeni tehle dvou maket na videu je nasledujici, ono to neni vsechno jen o bezpadlu :
Futaba BLS 276 na vrtulce, MKS HBL 850 cyklika Mi8, BK BLS 8002 Bell. Regulatory Kosmik 160 v Mi8 a Helijive 120 v Bellovi. Bezpadla Spirit Pro. Napajeni u obou helin primo z BECu, jen u Mi8 jsou jeste kondenzatory na pokryti spicek od R2. Mi8 leta na 6S baterku a Bell na 12S. Listy rotoru a vrtulky Helitec. To jsou osvedcene komponenty co litam uz dlouho.
Stejne osazeni jako v Bellu mam jeste v UH-60.
Neni to zrovna to nejlevnejsi, ale do makety stojici hromadu penez a prace bych nic jineho nedal. Spirita letam uz od doby kdy byl ve vyvoji a nebyl jeste v prodeji. Takze si ho umim dobre nastavit. Zajimavost je, ze ve vsech trech maketach je letove nastaveni totozne. Lisi se jen v zisku gyr pro rotor a vtulku. Nastaveni pro maketu je ale uplne jine nez pro akro
Letet trochu tak aby to vypadalo maketove neni nic jednoducheho. Chce to trochu trenovat. Letam na hodne nizke otacky (Bell 1100/listy 820, UH-60 1100/ listy 700 a Mi8 820/ listy 840), to (spolecne s velkou vahou makety) teprve da vlacny a klidny pohyb. Ovsem zase za cenu, ze je treba predvidat, ridit trochu s predstihem a myslet u toho. Rozhodne tam nemam vykon na rozdavani a na zachranovani nejake me blbosti. Podobne jako u vetsiny dospelych helin.
Kdyby jsi pridal 3 kila zavazi pod svoji helinu a jeste mozna trochu snizil otacky, poznas o cem mluvim. :-)
Jinak, vsechny tri heliny tu jsou trochu popsane ve svych vlaknech v sekci maket.

P.S. nasel jsem to nastaveni. Parametr menu/ B odezva rizeni/ modra. Pripadne zkusit primy zisk cykliky na pot.2. Alespon u verze 2 pro kterou jsem kdysi manual prekladal.


Příloha:
025-DSC_2135 (2014_10_15 17_19_31 UTC).JPG
025-DSC_2135 (2014_10_15 17_19_31 UTC).JPG
[ 23.73 KiB | Zobrazeno 2546 krát ]


_________________
Bell 206, Mi-8, nejaka letadla, Jeti DS-16


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: T-rex 600efl-pomoc s doladěním
PříspěvekNapsal: čtv 01.02.2018 23:45 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 31.8.2016
Příspěvky: 151
Zkusim to teda napřed poladit v beastu.O tej možnosti přes "přes vysílač" vim,ale nikdy sem jí zatim nezkoušel.A přiznam se,že ani moc nechápu funkci toho potenciometru 2,takže ho mam na továrním nastavení.Ale zkusim si s tim pohrát.
Otáčky už snižovat nemůžu,protože mi níž nepustí regl.Už při 1600 píše,že je to málo pro správnou funkci governoru,ale lítá to i tak.A převod tu asi měnit nejde,neni tu možnost posouvat motor.
Zkusim schválně to závaží.Mam tu 2kilovou činku,která se akorát vejde mezi ližiny,tak to tam pověsim.
Když čtu to tvoje osazení,tak asi budu muset zapřemejšlet o změně.To moje ve mě zrovna moc důvěru nevzbuzuje. :) Hlavně ty serva od alignu.A nerad bych si koupil trup a hned ho rozsekal kvůli nějakej blbosti.
Chtěl sem teď koupit do serv nový převody,protože mají docela vůli,ale asi trochu přidam a koupim radši jiný serva.Regulátor bude asi taky na hraně.Mam tam jenom Castle Phoenix HV 80 a i po klidným letu teď v zimě na něm sotva udržim ruku.
A ve Spiritovi lítáš stabilizaci nebo bez?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: T-rex 600efl-pomoc s doladěním
PříspěvekNapsal: pát 02.02.2018 7:10 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2007
Příspěvky: 6689
Bydliště: Berounsko
Stabilizaci nepouzivam. Zkousel jsem to, ale nejak nejsme kamaradi. Na videu jsou obe heliny bez stabilizace, bez expa na cyklice, jen trochu expa na vrtulce u Mi8.
80A regulator na maketove letani musi stacit. Tvuj Castle se hreje kvuli nizkym otackam. Ty mu delaji problem. Zkus si najit nejake info o funkci Active Freewheeling. Treba tady : https://www.helifreak.com/showthread.php?t=657204
U Align mechanik je prevodovani trochu problem, sice existuje posuvne loze od KDE, ale ne vzdy jde dat mensi pastorek. Nevejde se to potom k autorotacnimu kolu. U Bellu, kde je Trex 800 mechanika, jsem to musel resit az motorem s nizsim KV.
Align serva jsem letal na par akro helinach. Jsou to prevlecene Savoxy. Vule se v prevodech se udela i na novych pomerne rychle, ale pak se uz nejak zasadne nezvetsuje. A nemohu rici, ze bych to za letu nejak poznal. Nejsou to uplne spatna serva ve sve cenove kategorii. Nechci te nabadat k porizeni toho nejdrazsiho. Jen pisu co pouzivam a cemu verim. Najde se XX lidi s jinym nazorem.
A se zavazim pomalu a obezretne. Nechci mit tvoji helinu na svedomi :-) . Doporucuji pridavat postupne. Pul kila asi ani nepoznas, ale kilo uz asi ano. Dost jsme to probirali tady v sekci maket.

_________________
Bell 206, Mi-8, nejaka letadla, Jeti DS-16


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: T-rex 600efl-pomoc s doladěním
PříspěvekNapsal: pát 02.02.2018 17:14 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 23.9.2009
Příspěvky: 88
Bydliště: Kraslice
Ahoj,to je divny,mam vtom Roxy 75 a i v tech vedrech co byly,musim zaklepat,stale maka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: T-rex 600efl-pomoc s doladěním
PříspěvekNapsal: sob 03.02.2018 0:58 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 31.8.2016
Příspěvky: 151
Jelikož elektronice moc nerozumim a anglicky neumim,tak jsem podle toho co mi přelouskal Google pochopil,že Freewheeling je funkce regulátoru,kdy si regulátor sám řídí frekvenci PWM.Je to tak?Stačí teda jen v reglu nastavit "režim pro oběžky"?Taky mi to bylo divný,že by ten 80A regl nestačil.
Co se týče převodu,tak pastorek by se mi tam menší vešel,místa mezi autorotačním kolem je dost.Lože by se při nejhorším daly vyfrézovat podle potřeby.Potřeboval bych ale někde sehnat pastorek alespoň 11T nebo menší a aby pasoval na tohle kolo http://www.benovoletadylka.cz/kolo-hlav ... -3878.html
Align servům moc nevěřim z důvodu,že jsem je měl na 450 a dvě mi odešly.
Na závaží dam bacha,nejdřív zkusim kilo a pak kdyžtak přidam.Četl sem tu ve vlákně o mi 24,že po přidání zátěže pod mechaniku se to pěkně zklidnilo,tak sem zvědavej co to udělá.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: T-rex 600efl-pomoc s doladěním
PříspěvekNapsal: sob 03.02.2018 5:06 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2007
Příspěvky: 6689
Bydliště: Berounsko
Pastorek se sikmymi 10 a 11 zuby na 6mm hridel a modul 1 existuje.
Tady a dalsi strana : http://www.catalog-rc.com/index.php?rou ... 17&page=42
Pastorky jsou stejne pro T550, T600 a T700. Alespon to tak bylo pred par lety kdy jsem se tim zabyval.
Takze koupit by se nekde asi dal.
Ale u T800, kde mam 13 zubu nesel dat mensi patorek, protoze uz se tam potom nevesla podpora s loziskem. Nebylo misto mezi podporou a autorotacnim kolem. Neslo to ani odfrezovat, protoze ani samotne lozisko v podpore uz se tam neveslo. Ale treba to u T600 vyjde. Nemam v hlave vsechny modifikace od Alignu.
AFW (automatic freewheeling) funkce umoznuje snizit teplotu regulatoru prave pri nizkych otackach. Nejak to rekuperuje energii indukovanou na civkach motoru a nepousti ji to az k FETum. Vic elektronice nerozumim. Zrejmne jsem byl v hospode kdyz se ve skole probirala elektrika. :-)
Pro me je dulezite vedet, ze regulator tuhle funkci musi mit, pokud chci motor honit na nizkych otackach. Jinak muze shoret. CC regl tohle zrovna asi moc neumi. Ma snad jen pasivni FW a proto se ti hreje. Jive regulator se da pouzivat dlouhodobe i pri treba 30% otevreni. To mam vyzkousene.

_________________
Bell 206, Mi-8, nejaka letadla, Jeti DS-16


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: T-rex 600efl-pomoc s doladěním
PříspěvekNapsal: sob 03.02.2018 19:42 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 1.8.2009
Příspěvky: 1205
Bydliště: západočesko
Obrázky: 38
Já jsem k tomu kolu kupoval tenhle 11T pastorek https://www.ebay.com/itm/Lynx-Align-Tre ... 3f69251140

_________________
Ground Penetration Tester


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: T-rex 600efl-pomoc s doladěním
PříspěvekNapsal: sob 03.02.2018 20:56 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 23.9.2009
Příspěvky: 88
Bydliště: Kraslice
a vesel se?neprekazi tam serva


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: T-rex 600efl-pomoc s doladěním
PříspěvekNapsal: sob 03.02.2018 22:55 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 31.8.2016
Příspěvky: 151
pkotatko píše:
Pastorek se sikmymi 10 a 11 zuby na 6mm hridel a modul 1 existuje.
Tady a dalsi strana : http://www.catalog-rc.com/index.php?rou ... 17&page=42
Pastorky jsou stejne pro T550, T600 a T700. Alespon to tak bylo pred par lety kdy jsem se tim zabyval.
Takze koupit by se nekde asi dal.
Ale u T800, kde mam 13 zubu nesel dat mensi patorek, protoze uz se tam potom nevesla podpora s loziskem. Nebylo misto mezi podporou a autorotacnim kolem. Neslo to ani odfrezovat, protoze ani samotne lozisko v podpore uz se tam neveslo. Ale treba to u T600 vyjde. Nemam v hlave vsechny modifikace od Alignu.
AFW (automatic freewheeling) funkce umoznuje snizit teplotu regulatoru prave pri nizkych otackach. Nejak to rekuperuje energii indukovanou na civkach motoru a nepousti ji to az k FETum. Vic elektronice nerozumim. Zrejmne jsem byl v hospode kdyz se ve skole probirala elektrika. :-)
Pro me je dulezite vedet, ze regulator tuhle funkci musi mit, pokud chci motor honit na nizkych otackach. Jinak muze shoret. CC regl tohle zrovna asi moc neumi. Ma snad jen pasivni FW a proto se ti hreje. Jive regulator se da pouzivat dlouhodobe i pri treba 30% otevreni. To mam vyzkousene.


Tak sem si to pořádně proměřil a asi mam smůlu :( .Mezi podporou ložiska a autorotačním kolem je sice místa dost,skoro 1cm,ale nemůžu šoupnout motor dozadu,protože tam překáží serva.Mam tam větší motor Align 750mx a mezi servama a motorem jsou tak 2 mm.Takže převod nezměnim,ani kdybych se na hlavu stavěl.
Řešení by byla možná změna reglu.Pokud Jive funguje i na 30%ní otevření,tak bych ani žádnej převod měnit nemusel.Zrovna sem jeden Kontronik 80 HV našel na modelbazaru http://inzerce.modelbazar.cz/inzerat/Ko ... HV/818287/ tak přemejšlim jestli do něj nejít,ale mam strach z další bazarový věci,když sem se u heli takhle spálil. A jakej je rozdíl mezi JIVE a JIVE PRO?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: T-rex 600efl-pomoc s doladěním
PříspěvekNapsal: sob 03.02.2018 22:58 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 31.8.2016
Příspěvky: 151
janva9 píše:
Já jsem k tomu kolu kupoval tenhle 11T pastorek https://www.ebay.com/itm/Lynx-Align-Tre ... 3f69251140


Jak si řešil posun motoru?Dělal si jiný lože?A vešel se ti motor k servům?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: T-rex 600efl-pomoc s doladěním
PříspěvekNapsal: sob 03.02.2018 23:02 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 10.2.2014
Příspěvky: 327
Bydliště: Černošice/Praha
mulda píše:
A jakej je rozdíl mezi JIVE a JIVE PRO?


Jive je starší řada, Jive Pro je novější, měl by např. mít lepší governor z Kosmik řady, dále BEC do 8V (starý Jive jen do 6V), ale na druhou stranu zvládá hůř proudové špičky - to co starší Jive ještě dal, Pro-ko už vypne.

_________________
TDF, TDR, Logo 600SX, Oxy 4 Max @ 3Digi, VBar Neo, Spirit, Grapuner mz-32, mx-20


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: T-rex 600efl-pomoc s doladěním
PříspěvekNapsal: sob 03.02.2018 23:13 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 1.8.2009
Příspěvky: 1205
Bydliště: západočesko
Obrázky: 38
Já se ještě nerozhodl, jestli ho dám do T600 nebo T700, tak jsem ho ještě nezkoušel. Pastorek má průměr 13mm. To kolo už máš koupené?

_________________
Ground Penetration Tester


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 100 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz