Reklama

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1113 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 71, 72, 73, 74, 75
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: úte 11.07.2017 14:44 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Obrázky: 0
Byl jsem svědkem celkem kuriózní "nehody".
Vrtulník (450) sedl trochu tvrději a dost na ocasní ploutvičku, zadní vrtulka nabrala ohnutou ploutvičku, ulomila ji a hodila dopředu. Ulomená ploutvička se zasekla do listu rotoru (asi do půlky). Tam taky po zastavení rotoru zůstala...

Takže rozbito: ocasní "ploutvička", listy vrtulky a list rotoru. Jinak zbytek OK... :)

Profil Soukromé album  

PříspěvekNapsal: pon 17.07.2017 16:11 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Vzal jsem si mCP X a zkoušel jsem lítat na zádech. Jako abych nerozbil 450-ku. Jednu věc jsem trochu podcenil. Po ztrátě orientace vrtulník nespadl (na zemi by se mu nic nestalo, byla tam vysoká tráva), ale namotal se do jabloně asi 5m vysoko.
Napřed jsem ho musel najít. Takže jsem došel do místa kde jsem viděl, jak zaparkoval a hýbal kniplem, takže jsem slyšel, jak vrzají serva. Našel jsem správný strom a protože jsem vrtulník ještě neviděl, tak jsem vzal vysílačku s sebou na strom. Echolokace zabrala, pověsil jsem vysílačku na blízkou větev a zbytek vylezl bez ní. Vrtulník do zubů, abych mohl lozit a hurá dolů. Povedlo se.

Ztratil jsem kabinku. Ta byla vidět o kousek níž, ale nedosáhl jsem na ni. Ale byl a jen papírová, tak jsem ji tam nechal.

Krom ztráty kabinky jsem našel trošičku ojeté hnací kolo. Ale nic, proč by vrtulník nelítal. :)

Tož tak.

Profil Soukromé album  

PříspěvekNapsal: čtv 03.08.2017 8:43 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Vrtulník se začal chovat "divně" cukal sebou. Začal být hodně špatně řiditelný, tak jsem jej ve chvílích, kdy šel řídit, navedl nad kukuřici, co nejníž to šlo a vypnul ho. Kukuřice způsobila "měkký" dopad, takže mechanicky naprosto OK, nic se nepokřivilo, energie listů se vybila na sekání kukuřice a namotávání listí.

Po rozebrání serva jsem zjistil upadený drátek (plus) od potenciometru (trimru), který hlídá polohu. Občas se dotknul, takže servo chvílemi fungovalo.

Oprava: výměna serv, stejně už jsem měl nachystané nové akorát jsem hledal záminku na výměnu.

Letadláři tvrdili, že kukuřice je na havárii nic moc, na "nouzová přistání" pro vrtulníky je naprosto super. :-D

Profil Soukromé album  

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1113 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 71, 72, 73, 74, 75