Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 74 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 20.12.2010 14:01 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.2.2009
Příspěvky: 1331
Gyro KDS800 na normal režim mírně utíká na headlock je ok. Ale dá se snadno trimovat, i po načtení. Naťuká se trim a přepne se 3x spínač citlivosti (kan.5), akorát už bych musel hledat v které poloze se začne. Gyro si načte nový neutrál a lítá se dál. Funguje to dobře, mám to ověřeno i měřákem pulsů.
A dokud bylo uhýbání ocasu malé, tak jsem to ani neřešil. Za běžných letových režimů se to ztratí jak nic. Větší drift se objevuje až při velkém rozdílu teploty oproti chvíli kdy bylo gyro se servem posledně seřízeno.


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 20.12.2010 14:39 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 18.4.2009
Příspěvky: 127
Bydliště: Rychnov nad Kněžnou
Obrázky: 0
Díky Mikelo udělal jsem to jak si radil a je to OK ještě jednou dík


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 20.12.2010 23:29 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 14.12.2010
Příspěvky: 387
Bydliště: Banskaá Bystrica
freerider píše:
Angusss píše:
Jak se vlastně MSR seřizuje?Nějak si nedovedu představit co potřebuješ.... pokud něco není ono, mění se díl za jiný a zkouší se odstranit problém, samotné nastavování na vrtulníku MSR snad ani není možné...nebo mi něco uniká?


Máš pravdu jediný co se tam dá štelovat jsou táhla k desce cykliky jinak se jen mění pač je všecko jasně danný nic se nešteluje .


mno dobre, to chápem- avšak povedzte mi, čo ešte iného sa dá nastaviť ?

táhla k desce cykliky, listy, vysielačka...ja mam copterx BlackAngel a nič iného na nastavenie som tam nenašiel (samo okrem gyra)

vďaka za odpoveď, nakoľko mi niečo uniká.

_________________
hanzi


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 21.12.2010 12:54 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 2.2.2010
Příspěvky: 752
Bydliště: Hranice na Moravě
a.hanes píše:
freerider píše:
Angusss píše:
Jak se vlastně MSR seřizuje?Nějak si nedovedu představit co potřebuješ.... pokud něco není ono, mění se díl za jiný a zkouší se odstranit problém, samotné nastavování na vrtulníku MSR snad ani není možné...nebo mi něco uniká?


Máš pravdu jediný co se tam dá štelovat jsou táhla k desce cykliky jinak se jen mění pač je všecko jasně danný nic se nešteluje .


mno dobre, to chápem- avšak povedzte mi, čo ešte iného sa dá nastaviť ?

táhla k desce cykliky, listy, vysielačka...ja mam copterx BlackAngel a nič iného na nastavenie som tam nenašiel (samo okrem gyra)

vďaka za odpoveď, nakoľko mi niečo uniká.


řekl bych to asi takhle: Pokud máš ten vrtulník od výrobce tak v podstatě nic. Protože je jednak seřízený a nic tam štelovat nejde. Mimo dotláčení cykliky pomocí červeného bazmeku - to je v návodu.
Co se týče vysílače, tak trimy se dá upravit klopení, klonění, pokud Ti utíká stabilně na jednu stranu. To se dá přirozeně taky korigovat úpravou délky táhel od serv. Pokud se ti ocas otáčí na jednu stranu lze to korigovat pouze trimem. Taky ( pokud máš rozumný vysílač) můžeš, pokud je na tebe moc divoký, nastavit omezení výchylek, případně otupit citlivost ve středových polohách kniplů - čímž z toho můžeš udělat až shnilý dvourotorák.

No a to je tak vše. Pokud jde o udržování v provozním stavu tak je nutno kontrolovat mimo jiné axiální vůli v osičkách serv a přípaně dotlačit ty gumové čudíly. Motorky taky nejsou věčné.

Ta msr je v hračka ( pěkná a neříkám že špatná), ale do vrtulníku to má daleko. Já osobně mám dvě ( jednu v kovu) a používám je na obveselení vnuků, kamarádů v hospodě a nebo, když mám létací absťák a nemohu s rexem.

Moje rada: pokud se dá vrťásek udržet rozumně ve vzduchu, nešpekulovat, učit se páčkovat a létat, létat a zase létat (a mezi tím vším dávat do původního stavu cos rozflákal). K ničem, jinému to totiž není.

_________________
Blade msR, mcpx, Trex 250 FBL + DX6i ;Trex 250,Trex 500 FBL + T8FG


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 28.12.2010 13:29 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 18.4.2009
Příspěvky: 127
Bydliště: Rychnov nad Kněžnou
Obrázky: 0
Zdravím pánové nemáte náhodou někdo český manuál k rádiu KDS. K-7X Měl jsem ho v PC a virus mi vše sežral. Díky


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 12.01.2011 11:42 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 18.4.2009
Příspěvky: 127
Bydliště: Rychnov nad Kněžnou
Obrázky: 0
Zdravím páni můžete mi poradit .Páka plynu začíná točit motorem když je přesně uprostřed serva se zvedají už od spoda Nevím co se stalo .Díky


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 12.01.2011 12:27 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 22.9.2007
Příspěvky: 496
Bydliště: Plzeň
Nejspis spatne nastavena krivka plynu.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 12.01.2011 12:45 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 18.4.2009
Příspěvky: 127
Bydliště: Rychnov nad Kněžnou
Obrázky: 0
Dík za odpovědˇale já nevím jak na to potřeboval bych vědět pod jakou zkratkou to na rádiu najdu Jsem v 6ti kanálu nováček dík


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 12.01.2011 13:18 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.11.2006
Příspěvky: 922
Bydliště: Praha 9
pokud nevis kde jsou krivky, lze predpokladat, ze si je nemenil. takze to muze taky byt rozhozenim rozsahu plynu na regulatoru. obvykle je postup nasledujici:

plny plyn
zapojit baterku do regulatoru
pockat na pipnuti
plyn dolu
potvrzujici pipnuti
a je to - ale radeji nekde sezen manual na regulator, muze to byt jinak

_________________
T-Rex 500 ESP (GP780), T-Rex 450 Pro (MicroBeast), T-Rex 250 (FM), Blade mCPx - DX7


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 12.01.2011 13:34 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 18.4.2009
Příspěvky: 127
Bydliště: Rychnov nad Kněžnou
Obrázky: 0
To Gattor. Díky moc !!! už je to OK


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 18.01.2011 10:05 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 18.4.2009
Příspěvky: 127
Bydliště: Rychnov nad Kněžnou
Obrázky: 0
Zdravím pánové, při staženém plynu na 0 mi jaksi nervozně cukají serva bez dotknutí se páčky.Může te poradit děkuji


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 18.01.2011 10:22 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 16.8.2008
Příspěvky: 6894
Bydliště: Moravský kras
josef kraček píše:
Zdravím pánové, při staženém plynu na 0 mi jaksi nervozně cukají serva bez dotknutí se páčky.Může te poradit děkuji


Kondenzátor, elektrolyt pokud možno low ESR typ, kapacitu alespoň 1000µF paralelně k napájení přijímače resp. serv, například do volného kanálu přijímače.

_________________
OK2WY


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 18.01.2011 11:51 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 12.9.2009
Příspěvky: 1156
Bydliště: Kadaň/Praha
josef kraček píše:
Zdravím pánové, při staženém plynu na 0 mi jaksi nervozně cukají serva bez dotknutí se páčky.Může te poradit děkuji

Nemas jeste Megahercovou(35/45Mhz) vysilacku? Me se to s ni u vrtulniku taky nejednou stalo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 18.01.2011 13:10 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 18.4.2009
Příspěvky: 127
Bydliště: Rychnov nad Kněžnou
Obrázky: 0
Mám 2,4GH 7Kanál a už je to v pořádku poladil jsem výchylky. Jinak všem díky za námahu.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 03.03.2011 20:59 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 18.4.2009
Příspěvky: 127
Bydliště: Rychnov nad Kněžnou
Obrázky: 0
Zdravím pánové má nastavení subtrimú na vyšší hodnoty vliv na odběr energie a nebo proč se to obecně nedoporučuje.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 74 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz