Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 149 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Je libo reálný vrtulník
PříspěvekNapsal: stř 26.06.2013 22:48 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.1.2010
Příspěvky: 861
Bydliště: Partizanske
Obrázky: 6
raging píše:
Na druhé straně to ale letělo,protože za to sedl zřejmě zkušený pilot,patrně z velkých mašin a těch je v Rusku dost :D

No bude to tak nejak jak pises, a ja si este myslim, ze to je aj nejaky skuseny konstrukter, lebo to co postavil aj skutocne letelo, i ked pri detailnej prehliadke to moc presvedcivo nevyzeralo. Ale on tom veril a ako sebevrah vobec nevyzeral. Naopak. A tie listy, klobuk dole, vyzerali na amatersky vyrobok velmi dobre.

_________________
Gaui 100,Rex 450,Prôtos 500,Frenzy TZ 50,Logo 600SE,FX18 DSM2,JR 9 DSM2,
MAX,Rival,BN-2 Islander


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Je libo reálný vrtulník
PříspěvekNapsal: čtv 27.06.2013 7:14 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.9.2012
Příspěvky: 1096
Bydliště: Šumná Šumava
Obrázky: 2
Mit takovyhle zamer, taky bych si nejdrive zajel pokecat za nekym, kdo tomu opravdu rozumi. Dej si vedle sebe dve rovnitka - cas a naklady na ujeti 150km a cas a naklady na vyvoj a stavbu vrtulniku.

Po revoluci byla moda postavit si vlastni letadlo. Tak jsem se take zaradil do stada, s kamaradem jsme objizdeli stavitele, prohlizeli konstrukce a sbirali rozumy. Nakonec jsem vybral Minimaxe - koupil jsem plany, postavil vyskovku, smerovku a kridlo, zacal orezavat motor z trabanta. Kdyz jsem ten srac pak jednou videl nazivo letet, byl jsem opravdu rozcarovan. Jak kdyby mi nekdo rozslapal hracky. Povesil jsem to ke stropu a za dalsich par let to skoncilo na ohnisti.

_________________
Zpátky doma, v kopcích :-)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Je libo reálný vrtulník
PříspěvekNapsal: čtv 27.06.2013 10:51 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 3.5.2008
Příspěvky: 2997
Bydliště: Prostějov
Blog: Zobrazit blog (1)
shake13 píše:
..No bude to tak nejak jak pises, a ja si este myslim, ze to je aj nejaky skuseny konstrukter, lebo to co postavil aj skutocne letelo, i ked pri detailnej prehliadke to moc presvedcivo nevyzeralo. Ale on tom veril a ako sebevrah vobec nevyzeral. Naopak. A tie listy, klobuk dole, vyzerali na amatersky vyrobok velmi dobre.

Mně se to zase naopak zdálo být celé jako šílený bastl. Se zkušeností anebo nezkušeností pilota tohle nemá co dělat. Ruské piloty docela znám, hodně lidí je podceňuje a to je velká chyba. Lítat oni umějí. Ale přístup jaký mají k bezpečnosti a vzdělání, to je zas zcela jiná písnička. A copak ten pilot předvedl? Polétal trošku nízko a pomalu. Proč neudělal alespoň jeden normální okruh? :lol: Asi tomu stroji zas až tak moc nevěří, pokud je to zkušený pilot, tak jistě ví proč předvedl právě to, co předvedl . :mrgreen: Tady u nás je jeden kluk co lítá RC heli. Lítá fakt výborně. Ale tatínek mu to přinese na start,kluk letí, přistane a dále je to opět tatínkova starost. Lítat na vysoké úrovni se dá i když o tom člověk ví kulový. A ten klínový řemen na pohon vrtulky z kombajnu, a ještě bez vedení a jenom jeden 8O . Jak říkám, do toho bych nesedl . Ne že by to neletělo, to zas jo.Ona celá ta rezatá vrtulka bůhví z čeho vypadá otřesně. Spolehlivost takového stroje je prostě naprosto nepřijatelná. Alespoň pro mne. Já jsem před pár lety zjistil, že na život mám jenom jeden pokus.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Je libo reálný vrtulník
PříspěvekNapsal: čtv 27.06.2013 11:05 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.1.2010
Příspěvky: 861
Bydliště: Partizanske
Obrázky: 6
Troll........
Mas stopercentnu pravdu vo vsetkom, co pises, ale ten clovek, zostrojil a aj sam zalietal svoj vytvor, a preto ma aj tak u mna velky obdiv.

_________________
Gaui 100,Rex 450,Prôtos 500,Frenzy TZ 50,Logo 600SE,FX18 DSM2,JR 9 DSM2,
MAX,Rival,BN-2 Islander


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Je libo reálný vrtulník
PříspěvekNapsal: čtv 27.06.2013 14:50 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.5.2003
Příspěvky: 11187
Bydliště: Břeclav, ČR
shake13 píše:
Troll........
Mas stopercentnu pravdu vo vsetkom, co pises, ale ten clovek, zostrojil a aj sam zalietal svoj vytvor, a preto ma aj tak u mna velky obdiv.


Otázkou je, kdy je na místě obdiv a kdy klepání na čelo....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Je libo reálný vrtulník
PříspěvekNapsal: čtv 27.06.2013 16:02 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 12.1.2013
Příspěvky: 1444
Bydliště: Pardubice
Pánové, věřím že kdyby si tím nebyl stoprocentně jistý tak do toho nesedá a kolem na něj nečučí celá vesnice :wink: i když ten řemen na vyrovnávací rotor mě dostal (pozor vodítka tam má stačí se pořádně podívat) .. A pokud to dělal vše sám tak ví jak to udělal, zná slabiny, ví co to vydrží .. Navíc to letí celkem obstojně, žádné vibrace, prostě nádhera a to mu na sestavení vrtulníku stačila ta skládka co tam má.. Klobouk dolů a to že se nebojí je možná velké plus protože kdo se bojí nesedá do homemade vrtulníku :twisted: .. Že o tom nemá ani páru, možná nemá a to je taky plus, protože by to pak asi nikdy nevytvořil a řešil by 10 let jestli se mu poloosa z auta v té transmisi nerozpadne .. Jen taková řečnická otázka: kolik lidí se zabilo na UL vrtulníku (sebevrazi), kolik lidí se zabilo na UL letadle (sebevrazi), kolik lidí se zabilo při skoku s padákem (sebevrazi), kolik lidí denně srazí auto na přechodu, kolik lidí se zabilo na silniční mašině (sebevrazi), kolik lidí se uchlastalo k smrti (sebevrazi)?? No myslím že ten ULH z toho vychází naprosto nejlépe :lol: :lol: a proč to co jsem jmenoval ty lidi dělají? Protože RÁDI HAZARDUJÍ SE ŽIVOTEM (tomu se říká adrenalinový sport)... Teď určitě řeknete že tech ULH létá jen pár ale to není pravda, mrknete do USA, tam je to zajímaví koníček kterému se tam věnují stovky lidí a co jsem se tam zatím dočetl tak zařvali 3 lidi (bavíme se o Mosquitu) při záletu :wink: .. Ostatní létají a 1000 startů bez poruchy je celkem běžné číslo :lol: .. Trolle a OPRe vaše rady mám stále u srdce nebojte!! NIC NESTAVÍM jen si o tom nechávám zdát :) .. No nic mam tu díly na Rexe tak jdu radši skládat :idea: ..

_________________
Goblin 500 Spirit@MiniProtos Spirit@Oxy3 Spirit@Taranis + Xlite RC@ www.arcitimer.com


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Je libo reálný vrtulník
PříspěvekNapsal: čtv 27.06.2013 16:43 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.7.2010
Příspěvky: 5680
Bydliště: Kamenice - Praha východ
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (2)
Jen aby nedošlo k nějaké mejlce, já (bohužel) s vrtulníkama nemám co dočinění ve slova smyslu tak, jako třeba Troll nebo raging.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Je libo reálný vrtulník
PříspěvekNapsal: čtv 27.06.2013 17:57 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 16558
Arcicorsa píše:
1)........... No myslím že ten ULH z toho vychází naprosto nejlépe ......

2).......a proč to co jsem jmenoval ty lidi dělají? Protože RÁDI HAZARDUJÍ SE ŽIVOTEM (tomu se říká adrenalinový sport)........................

3)..... zařvali 3 lidi (bavíme se o Mosquitu) při záletu :wink: .. Ostatní létají a 1000 startů bez poruchy je celkem běžné číslo


1) Existují na to statistiky a konkrétně s těmi třemi činnostmi je to v pořadí bezpečnosti:
parašutismus, UL, ULH na počet seskoků a nalétaných hodin (seskok se bere jako cca 1 letová hodina, to tak vychází). A to je ještě mezi těmi prvními dvěma a ULH dost odskok.

2) Tomu se neříká adrenalinový sport, tomu se říká, že jsou to vydlábla. Když jsem skákal RW, tak do té čtyřky přišel nový kluk, že se mu to líbí a chtěl by to dělat. Bylo to přesně ve vhodnou dobu, protože jsme byli po odchodu jednoho člena tři a on byl na akrobačku šikovný. Když jsem se ho ptal na důvody, proč RW, tak vyhlásil, že je to větší adrenalin, větší riziko.
Řekli jsme mu, ať přijde, až ho tohle přejde.

3) Jeden start mají, tak jak to vidíš, tak minutu, dvě. Na každých cca 25 letových hodin jeden průser je dost ne? To už úplně pomíjim ty tři mrtvoly při záletu Moskyta. Kdyby při záletu každého typu uhynuli tři zalétavací piloti, tak nejsou letadla a vrtulníky, protože s tím nemá kdo létat. :wink:

_________________
Pokud cokoliv v této diskusi hodnotím, nebo se k něčemu vyjadřuji, je to jen má domněnka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Je libo reálný vrtulník
PříspěvekNapsal: čtv 27.06.2013 18:21 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.5.2003
Příspěvky: 11187
Bydliště: Břeclav, ČR
Arcicorsa píše:
Pánové, věřím že kdyby si tím nebyl stoprocentně jistý tak do toho nesedá a kolem na něj nečučí celá vesnice :wink: i když ten řemen na vyrovnávací rotor mě dostal (pozor vodítka tam má stačí se pořádně podívat) .. A pokud to dělal vše sám tak ví jak to udělal, zná slabiny, ví co to vydrží ..


Slyšel jsi někdy to tisíckrát ověřené pořekadlo, které praví: "Pokud se zdá, že všechno jde hladce, na něco se zapomnělo!" ?

To je totiž ta blahá nevědomost. Když si ani zdaleka nedokážeš představit co všechno se může pokakat, jsi klidný. Už jsem taky volal 112 lidem, kterým nějak nedocvaklo co do čeho že se to vlastně hrnou...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Je libo reálný vrtulník
PříspěvekNapsal: ned 30.06.2013 23:15 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.11.2010
Příspěvky: 1250
Bydliště: Anglie, nebo Svitavy
No, v patnacti jsem si teda taky postavil trikolku, s poctivym motorem z mopedu Jawa 555 po dedovi, na trikolce jsem se myslim uspesne naucil svarovat, i kdyz ze zacatku obcas neco upadlo, ale ta trikolka dodnes existuje, skoro se mi ted zzelelo a jak budu v CR tak ji asi vytahnu, naleju benzin a nekam se projedu :D , ale osobne bych se teda do vrtulniku nepoustel, pokud chces mit drahou sebevrazdu, no proc ne, zabit se da i levneji, ale kdo chce kam, staci ze kolikrat resime doma problemy s RC stroji, vibrace, ruzne ustralovani, nestabilni let atd...moc si to nedokazu predstavit resit to u opravdoveho stroje s nevyzkousenymi soucastkami, nejaky vypocty predpokladam uplne vypoustis, nevim, je to krasna myslenka, ale kdyz uz, sel bych asi opravdu tou legalnejsi cestou, mam obavu ze i kdyz ti to poleti, za chvilku ti poskakovani na louce stacit nebude, zjistis ze to leti, tak poletis tam, tam a pak to jednou nevyjde, ale je to jen muj nazor

nekde na youtube byl ten elektrokopter co unesl cloveka, to uz bych skoro videl jako schudnesji reseni na blbnuti :D

dalsi vec tu napisi za sebe, k narozeninam sem dostal poukaz na 25minut letu na zkousku v letecke skola v Brne, bohuzel v dubnu co sem byl v Cechach tak nevyslo pocasi :? ale budu v CR znova deset dnu v zari tak doufam ze uz se zadari :) , poletime robinsonem R44, zeptam se zkusenych pilotu tady, jak je skutecne pilotaz takoveho vrtulniku narocna? samozrejme princip rizeni znam, ale urcite to bude jine nez ridit palcema na vysilacce, kazdopadne se na let moc tesim :)

_________________
Nezlob se Béďo, já mám dneska špatnej den


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Je libo reálný vrtulník
PříspěvekNapsal: pon 01.07.2013 12:04 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 3.5.2008
Příspěvky: 2997
Bydliště: Prostějov
Blog: Zobrazit blog (1)
Kdybys letěl v Brně u jiné školy, tak bychom se skoro jistě potkali :) . A když už budeš v Brně, pokud budeš mít čas, tak Ti klidně o vrtulnících popovídám. A i něco ukážu. Ale musel bys zajet na jižní stranu letiště. Taky jsou tam nějaké vrtulníky. :wink: Jak je náročná pilotáž vrtulníku, na to není jednoduchá odpověď. Pro úplného začátečníka je to dost težké, až se to člověk trochu naučí, tak mu to připadá snadné. Ale snadné to není.Snadné to je za ideálních podmínek, za nějakých horších anebo když věci nejdou tak jak by měli, je to opět docela náročné . No a až člověk pobere i nějaký rozum a trochu víc zkušeností tak zjistí, že to potahování za páčky je celkem jednoduchá činnost ,ale vůbec není snadné dělat správná rozhodnutí. To je to, co je na létání opravdu těžké. Přemýšlet, předvídat a nedělat chyby.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Je libo reálný vrtulník
PříspěvekNapsal: pon 01.07.2013 18:27 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.11.2010
Příspěvky: 1250
Bydliště: Anglie, nebo Svitavy
Rad si popovidam, sice na realny vrtulnik nikdy finance mit nebudu, ale na tenhle let na zkousku se tesim, je to letecka skola Brno Turany, ale nevim odkud presne vrtulnikem poletim, pokud bude cas urcite si muzeme popovidat, budu jen rad, doufam ze bude pocasi, poukaz plati rok,dostalsem jej v unoru,ale v dubnu nas prekvapil snih, tak snad v zari uz to vyjde, v zime bych to pak bylo na nic :?

_________________
Nezlob se Béďo, já mám dneska špatnej den


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Je libo reálný vrtulník
PříspěvekNapsal: úte 30.07.2013 22:02 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.7.2010
Příspěvky: 5680
Bydliště: Kamenice - Praha východ
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (2)
Ty krávo, soulož s fyzikou :lol: :lol: :lol: :lol:

http://www.youtube.com/watch?v=fks7OWG7Gh0


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Je libo reálný vrtulník
PříspěvekNapsal: úte 30.07.2013 23:15 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 3.5.2008
Příspěvky: 2997
Bydliště: Prostějov
Blog: Zobrazit blog (1)
To už tady tuším bylo. Potřebovali by chlapci trošku víc zkušeností. Třeba právě z RC modelů, pak by byli schopni napákovat a nastavit tu hlavu o dost líp. Je to nestabilní jako mrcha. I blbý pádlový Trex 450 je stabilnější. :roll: Ten pilot mával cyklikou jako zběsilý :lol: .


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Je libo reálný vrtulník
PříspěvekNapsal: stř 31.07.2013 5:21 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.7.2010
Příspěvky: 5680
Bydliště: Kamenice - Praha východ
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (2)
:)

Ahoj

Kdyz ono je to tezke. Pilot evidentne neco umel. Rekl bych ze kdyby tam sedel nekdo mene zdatny tak ta fyzika ho osoulozila okamzite a ani by se nestihl branit.
Jenze zase kdyz uz neco umi ..... proc to rovnou nrpostavili lepe?


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 149 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz