Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 149 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Je libo reálný vrtulník
PříspěvekNapsal: úte 25.06.2013 21:18 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 16558
Arcicorsa píše:
...... stačí aby se to vzneslo 2 m nad terén a bylo to řiditelné i třeba RC soupravou s tím že to uveze náklad do 80Kg (to už nezní jako Sci-Fi)..


Když to pojmeš takhle, tak jsou tam bezpečnostní rizika jiná a jinak se ty věci počítají a dimenzují, než když do toho místo 80kg písku polezeš Ty.

_________________
Pokud cokoliv v této diskusi hodnotím, nebo se k něčemu vyjadřuji, je to jen má domněnka


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Je libo reálný vrtulník
PříspěvekNapsal: úte 25.06.2013 21:41 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 12.1.2013
Příspěvky: 1444
Bydliště: Pardubice
Prosím neberme v potaz bezpečnost zátěže... Už jen myšlenka na takovýto stroj je prostě nebezpečná ať už do toho má sednout člověk či to jen ze vzdálenosti pozorovat a ovládat to, to samé platí i o modelech, prostě heli 700 je životu nebezpečná i když v ní nikdo nesedí, stačí jen že povolí táhlo a přihlížející budou bez hlav (kolikrát se toto stalo??? Nestalo... Ale může se to stát... Stejně jako spadne dospělá heli)... Pokud to poletí se závažím tak to poletí i s živou zátěží (to že je ta zátěž živá je jenom blbost té zátěže tak to prosím neřešte).. Podotýkám že živá Zátěž co tu mám je naprosto blbá a vleze do všeho na co ukážu :lol: (to jen tak na odlehčení)..

_________________
Goblin 500 Spirit@MiniProtos Spirit@Oxy3 Spirit@Taranis + Xlite RC@ www.arcitimer.com


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Je libo reálný vrtulník
PříspěvekNapsal: úte 25.06.2013 21:50 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 12.1.2013
Příspěvky: 1444
Bydliště: Pardubice
Pánové upřímně, proč se mi zde snaží spousta lidí říct že to nejde?? To mě máte tak rádi že se bojíte o můj život či finance co po mě budou chtít úřady?? Tomu nevěřím.. Já věřím že to jde a jestli mi budete ještě chvíli říkat že to nejde tak budou mít mašiny v práci co dělat :lol: .. Jen jsem pořád nevymyslel jak na listí... Tam to vidím na nějakou komerci...

_________________
Goblin 500 Spirit@MiniProtos Spirit@Oxy3 Spirit@Taranis + Xlite RC@ www.arcitimer.com


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Je libo reálný vrtulník
PříspěvekNapsal: úte 25.06.2013 22:00 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 25.3.2008
Příspěvky: 1534
Arcicorsa píše:
Bavme se na úrovni kde nás nezajímá legislativa, stačí aby se to vzneslo 2 m nad terén

Jasně,chápu tě....postavíš,roztočíš,pokusíš se odlepit a.....bum,vážně se poraníš,nebo někoho druhého,popř.způsobíš někomu škodu...a tady se o tebe chtě nechtě začne legislativa vážně zajímat.ÚCL je úřad,který je nekompromisní :!: nechce se mi rozepisovat,co všechno by s tebou ve správním řízení v horším případě soud řešil a co by tě čekalo.V konečném důsledku bys dostal pálku jak prase.Nechci tě tady strašit ani malovat čerta na zeď,jen tě varovat před touhle partizánštinou.Jak už jsem psal,není to sranda,taktéž zdejší úřady nemají pro tyto činnosti pochopení.
Jestli bude tvoje nadšení trvat i nadále,vem to legální cestou,která bude o něco delší,finančně o mnoho náročnější,na druhé straně však bezpečná a za to život a zdraví stojí :P Pokud zvolíš tuhle cestu,přeji ti hodně úspěchů.V opačném případě to nechci ani vědět a děj se vůle páně :(


Naposledy upravil raging dne úte 25.06.2013 22:03, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Je libo reálný vrtulník
PříspěvekNapsal: úte 25.06.2013 22:02 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 16558
Když se to pokusím nějak stručně shrnout, tak dosud létám, nebo létal jsem na čemkoliv, skákal jsem tak na dvaceti? typech padáků, (glidy do toho nepočítám). Nebráním se lézt do různých necertifikovaných verků, ale nechce se mi už na necertifikovaný skákací padák a do toho necertifikovaného mixeru.
V tom mixeru tohoto typu je to všechno na hraně ( hlavně kvůli ceně). O spolehlivosti motoru si nedělej iluze, jede prakticky pořád na plný kule, kontrolu o čemkoliv (hlavně toho motoru) máš naprosto minimální. Tady neplatí, že spadnout může všechno, včetně vrtulníku záchranky když tě povezou od autonehody. Tady je ta pravděpodobnost řádově vyšší a i superpilot bude jenom divákem, protože těch situací ze kterých se v tomhle nedostaneš se zdravou kůží je příliš moc.
Je to dost slepá cesta za hodně peněz k nějakému polétání.
Že bych Tě měl nějak rád a bál se o Tvůj život? Ne. Lidí je na světě jako sr.ček :wink: Ale dají se dělat užitečnější a příjemnější věci v životě, než bádat nad tímhle.

_________________
Pokud cokoliv v této diskusi hodnotím, nebo se k něčemu vyjadřuji, je to jen má domněnka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Je libo reálný vrtulník
PříspěvekNapsal: úte 25.06.2013 22:31 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 12.1.2013
Příspěvky: 1444
Bydliště: Pardubice
Pánové, seč s některými věcmi co zde píšete nesouhlasím tak si reakcí vážím ale taky mi není 10 let.. Je jasné že pokud bych to vytvořil a testoval tak bych provedl opatření aby se nemohlo nikomu jinému než mě nic stát.. To že by to řešili kdybych skončil v nemocnici taky pochybuji (prostě jsem se pochroumal v dílně třeba flexou nebo cirkulárkou (možná víc úrazů vznikne na tomto nářadí než při testování homemade helin)).. Až bych jim tvrdil že jsem doma dělal helikoptéru a ona mě pochroumala tak by na mě koukali jak na blázna a obávám se že po tomto tvrzení bych byl převezen do Bohnic :lol: ... Právě že už jsem vymyslel tolik ptákovin co fungují že udělat helinu by byla třešnička na dortíčku a už bych měl s vynalézáním na zbytek života klid... Už dlouho si hraji s myšlenkou udělat si vlastní model RCH ale připadá mi to náročnější než stvořit klon Mosquita (jde použít spoustu věcí standardně vyráběných).... Jo a když jsem u toho sebepoškozování tak jsem chvíli jezdil i motocross a pádů bylo dost ale stejně jsem pořád jezdil i když to bolelo naopak ten adrenalin mě do toho táhl čím dál více, a určitě je to též důvod proč skáčeš s padákem (kdyby mi nepřestala stačit mašina a byl bych ochotný dát 100000 za novou tak jezdím do dnes).. Taky si teď říkám jak jsem hazardoval se životem, létat na splašené motorce 6 metrů vzduchem... Ono jde i o Úhel pohledu, za mě skočit s padákem je sebevražda (kolik lidí se na tom už zabilo??? myslím že víc jak na ULH)... Spolehlivost beru.. Bude to homemade mašina tak se může cokoliv podělat ale taky si myslím že už při konstrukci můžu spoustu namáhaných věcí nadimenzovat... Ovšem já nechci nic zkoumat ale jít po FUNKČNÍCH PLÁNECH kde to funguje, jen to udělat doma na strojích co mám k dispozici a ne to koupit... Ovšem pak přichází na řadu argument Raginga a to jest legislativa ale tu neřeším to je až jako poslední pokud to bude fungovat, hlavně jestli se do toho během tohoto života pustím :lol: ... Konec, zase se dostáváme k nekonstruktivní diskusi... Tímto směrem je to bezpředmětné a naprosto k ničemu.. PS: pro mě je příjemné zaměstnávat svou hlavu neřešitelnými věcmi :wink: a je výzva najít řešení 8)

_________________
Goblin 500 Spirit@MiniProtos Spirit@Oxy3 Spirit@Taranis + Xlite RC@ www.arcitimer.com


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Je libo reálný vrtulník
PříspěvekNapsal: stř 26.06.2013 9:45 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 3.5.2008
Příspěvky: 2997
Bydliště: Prostějov
Blog: Zobrazit blog (1)
RC vrtulník létá sice principielně stejně, ale přece jenom je tam pár odlišností. :lol: . Jak budeš třeba vyvažovat listy a dělat rovinu ? Vibrace Ti ten stroj dokáží rozebrat za chvíli. Kolik tak odhaduješ, že to bude stát? A tím nemyslím cenu stavebnice, ale taky náklady na to aby ses to naučil. TYhle vrtulníky se nedělají sériově na lince a v přípravcích, tohle je co kus, to originál. A ten originál musí někdo zalítnout. A je velice vhodné, aby to byl někdo, kdo to umí. Létat Tě v kursu jakž takž naučí, ale těch 45 h je sakra málo. Nebudeš mít to nejhlavnější - zkušenosti. Přemýšlej i o dalších věcech, nejenom to tom, že postavíš vrtulník. On musí taky bezpečně létat. NA to, že bys tohle používal jako dopravní prostředek můžeš klidně zapomenout, tím se ani nezabývej. Tohle je na poskakování pro radost.
Já Tě neodrazuji , klidně si to postav, ale bylo by špatné, kdyby se to ve špatné obrátilo. A tahle možnost je velice reálná. Zkus si představit, že si v tom reálně rozbiješ hubu. To není jenom hypotetická možnost. :!:
Tak si udělej čas, zkus za mnou zajet a pohovoříme. Protože to co Ty potřebuješ nejvíc, jsou znalosti . A ty zatím bohužel ještě nemáš.
BTW, příčinou převrácení toho stroje na videu nebylo zaboření nohy, ale velmi pravděpodobně špatná pilotáž.( pokud tam neměl nějakou technickou závadu v řízení) A to i v případě, že se ta noha opravdu zachytla pod nějaký drn. Stát se to může. Ale nemělo by pokud by konstruktér dosedacích nožek používal mozek.Stačí je vytvarovat tak, aby takové zachycení nebylo možné.Jestli tak tvarované nejsou, tak tvůrce stroje zjevně moc nepřemýšel. A nad čím dalším ještě nepřemýšlel? A i když k tomu přijde, takováhle situace se dá snadno řešit, ale ten pilot to zjevně nedokázal. Ty bys to zvládnul? I tom přemýšlej. :wink: Tohle není jenom o nadšení postavit si vrtulník.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Je libo reálný vrtulník
PříspěvekNapsal: stř 26.06.2013 9:58 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.7.2010
Příspěvky: 5680
Bydliště: Kamenice - Praha východ
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (2)
Arcicorsa píše:
Pánové, seč s některými věcmi co zde píšete nesouhlasím tak si reakcí vážím ale taky mi není 10 let.. ....



Pokud jsi dostal nabídku od Trolla na osobní popovídání, přeji Ti, abys sis našel onen potřebný čas a tuto nabídku neodmítl. Protože proto.

Už jen z důvodu potřebnýho informačního základu (který dle toho jak k tomu zatím přistupuješ, dle mne nemáš - možná se pletu pak je má omluva na místě) zda se do toho má vůbec smysl pouštět, a zda je ve Tvých silách něco podobného zvládnout i s tím, že to zavisíš Ty sám. Schůzka s Honzou Ti jedině prospěje, ať už budeš odjíždět s vědomím toho, že to nemá smysl a je to škoda času, nebo naopak se utvrdíš v tom, že to stojí za to to risknout a pokusit se o to.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Je libo reálný vrtulník
PříspěvekNapsal: stř 26.06.2013 13:33 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 12.1.2013
Příspěvky: 1444
Bydliště: Pardubice
No pánové v tom že si to představuji jako "Hurvínek válku" máte asi naprostou pravdu, dokonce mám i nějakou představu jak řešit jisté problémy ale realita bude asi někde jinde.. Nějak žiji v představě že to složím jako RCH a ono to poletí :? , tím pádem tam chybí i ten informační základ.. Dokonce už jsem přemýšlel na tom odladění vibrací hlavního rotoru, udělala by se stolice zakotvená do země (aby to nemohlo uletět či se převrhnout) na té by byla upravená rotorová hlava (neměnný úhel náběhu a nastaveno 0°) nebo by se na to třeba namontovala originální hlava a mohlo by se testovat chování rotoru za různých provozních stavů, el. motor s frekvenčním měničem aby se mohli naprosto přesně regulovat RPM a na tom by se mohl celí rotor odladit... Ovšem to už je celkem zásadní vývoj který je celkem finančně náročný (i když až na ten rotor mám vše potřebné v dílně :lol: ) .. No nic asi této diskuse necháme, je to stejně ve hvězdách.. Finanční náročnost je jasná a bohužel věc podstatná.. Trolovi nabídky si velice vážím a kdybych to neměl 150km tak sednu do auta a jedu, ovšem třeba toho někdy využiji a myslím že se někdy někde potkáme.. Všem zúčastněním děkuji za připomínky, návrhy a doufám že už se konečně vylepší počasí abych šel radši létat a nekoumal pí...... :wink: ...

_________________
Goblin 500 Spirit@MiniProtos Spirit@Oxy3 Spirit@Taranis + Xlite RC@ www.arcitimer.com


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Je libo reálný vrtulník
PříspěvekNapsal: stř 26.06.2013 14:07 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.7.2010
Příspěvky: 5680
Bydliště: Kamenice - Praha východ
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (2)
Ono je někdy lepší a prospěšnější si věci představovat jako Hurvínek válku ..... prostě se do něčeho pustíš ani moc nevíš co Tě čeká a střízlivíš za živa během nějakýho vývoje procesu řešení jednotlivejch problémů ...... jenže tady je možná právě lepší rovnou vědět hned do čeho se pouštíš. Už jenom kvůli tomu, abys věděl co jak funguje. Bohužel ani sebelepší strojař pokud není trošku od vrtulníkového fochu, si moc neškrtne ........ teda von se spíš uškrtá. :lol: ( věda výzkum :lol: )

Jak si se zmiňoval o té testovací stolici, která by nahrazoval rotorovou hlavu a na které by jsi prováděl pokusy, tady na tom videu je něco podobnýho třeba se můžeš něčím inspirovat

http://www.youtube.com/watch?v=7aI42b2P-Z0

(nevím co je to za minutu -kóóókni na to celý)


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Je libo reálný vrtulník
PříspěvekNapsal: stř 26.06.2013 14:25 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.12.2007
Příspěvky: 533
Bydliště: Český Újezd
Obrázky: 17
test rotoru -> 3:50 ,pěkný videjko.Ani jsem netušil co EC-135 T2 dovede zaletět.A to u nás v Ústí máme piloty u DSA co předváděj skvělou pilotáž pokaždý když přistávají na nemocničním heliportu, tak i o kus dál na základně.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Je libo reálný vrtulník
PříspěvekNapsal: stř 26.06.2013 15:02 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 12.1.2013
Příspěvky: 1444
Bydliště: Pardubice
Jo pěkné, přesně takto jsem si to představoval.. Tak taky přihodím svou trošku do mlýnu..



Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz Brr... Tohle nahání hrůzu 8O 8O 8O ale i takto se dá testovat :idea: ..



Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz Klobouk dolů před těmito pány :idea: , protože kdyby jich nebylo tak si o vrtulníku můžeme nechat zdát.. Chvílemi je to velmi úsměvná podívaná a musím říct že zapálení pro věc jim nechybělo (kyz tam kolem toho běhají a snaží se to stabilizovat to je dokonalé :lol: ), navíc je to ukázka že létat se dá na všem :lol: !!!



Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz Velmi pěkné videjko i s perfektním komentářem a popisem problémů :idea: ..

_________________
Goblin 500 Spirit@MiniProtos Spirit@Oxy3 Spirit@Taranis + Xlite RC@ www.arcitimer.com


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Je libo reálný vrtulník
PříspěvekNapsal: stř 26.06.2013 17:01 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.1.2010
Příspěvky: 861
Bydliště: Partizanske
Obrázky: 6
Pozri este aj sem, taki Rusi niekedy dokazu prekvapit:
http://www.youtube.com/watch?v=ZHT5Pz14uY8
Najviac som sa pobavil na tom, odkial ten pan ma zdroj na material :) . No a listy si tiez vyrobil sam.

_________________
Gaui 100,Rex 450,Prôtos 500,Frenzy TZ 50,Logo 600SE,FX18 DSM2,JR 9 DSM2,
MAX,Rival,BN-2 Islander


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Je libo reálný vrtulník
PříspěvekNapsal: stř 26.06.2013 21:21 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.9.2012
Příspěvky: 1096
Bydliště: Šumná Šumava
Obrázky: 2
Chytremu napovez, blbeho kopni.. :roll:

Dost dlouho jsem se zabyval rogaly. Musim rici, ze jsem to se stestim prezil. A spise diky tomu, ze jsem na doma bastlenych strojich stravil jenom nekolik prvnich let, pak uz jsme mel sama fabricka era. Glider je vedle vrtulniku asi jako trikolka vedle motorky supersportu.

Nechci nikomu davat rady do zivota, ale po mnoha ranach a jizvach vim, ZE JE LEVNEJSI A HLAVNE BEZPECNEJSI si tyhle veci koupit. Certifikovane a hlavne OSVEDCENE. Treba radio si taky uz nikdo doma nebastli, ale jde si pro nej do kramu, ne?

_________________
Zpátky doma, v kopcích :-)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Je libo reálný vrtulník
PříspěvekNapsal: stř 26.06.2013 21:57 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 25.3.2008
Příspěvky: 1534
shake13 píše:
Pozri este aj sem, taki Rusi niekedy dokazu prekvapit:
http://www.youtube.com/watch?v=ZHT5Pz14uY8
Najviac som sa pobavil na tom, odkial ten pan ma zdroj na material :) . No a listy si tiez vyrobil sam.

To je teda strojovna 8O sem,tam se mě něco málo nepozdávalo,ale obyčejný klíńáky použity místo transmise k vrtulce a ještě k tomu tak dlouhý,to je silný kafe .Na druhé straně to ale letělo,protože za to sedl zřejmě zkušený pilot,patrně z velkých mašin a těch je v Rusku dost :D


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 149 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz