Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 29 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Litani s heli v zimě
PříspěvekNapsal: pát 18.01.2013 17:35 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.10.2010
Příspěvky: 1012
Brr moc mi připomínáš předmět termomechanika


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Litani s heli v zimě
PříspěvekNapsal: pát 18.01.2013 17:38 
Heliholics Ostrava
Heliholics Ostrava
Uživatelský avatar

Registrován: 5.4.2008
Příspěvky: 590
Bydliště: Havířov
Tak, tak. O tom je ten i-d diagram vlhkého vzduchu... :lol:

_________________
PROTOS 500, BLADE 130 X

Heli kabinky: http://michalpa.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Litani s heli v zimě
PříspěvekNapsal: pát 18.01.2013 17:50 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 16.8.2008
Příspěvky: 6893
Bydliště: Moravský kras
nostromo píše:
Jde hlavne o plasty, ktere pod nulou krehnou. A dale o kondenzaci vody, clovek vynda helinu "teplou" z auta nebo z domu a okamzite dojde k oroseni. Ja jsem na kondenzaci roznesl Rexe, protoze z niceho nic zaclo blbnout bezpadlo a vymalovano sbiral jsem do igelitky.

To je ovsem kravinimum, ke kondenzaci dochazi naopak kdyz studenou vec preneses do tepla. Duverne to znaji fotografove a lide nosici bryle. Ostatne i v meteorologii je dobre znamy pojem teplota rosneho bodu. Chladnejsi vzduch nepojme tolik vodni pary jako teply, prebytek pary pri poklesu teploty kondenzuje.

_________________
OK2WY


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Litani s heli v zimě
PříspěvekNapsal: pát 18.01.2013 18:03 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 16.7.2012
Příspěvky: 305
Bydliště: Stará Ves n/O (Ostrava)
Obrázky: 30
Já jsem do teďka vždy vytáhnul helinu z auta, 3 a půl minuty polítal a zase šup s ní do auta. Myslíte že za tu dobu tak promrzne? Nikdy jsem po vytažení z auta nepozoroval nějaké orosení nebo něco takového. Horší je to s nabíječkou, která je vždy celou dobu venku. Tu když strčím do vyhřátého auta tak z ní jen teče :( .

_________________
T14SG,Katana S50V2, Protos 500, T-rex700E


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Litani s heli v zimě
PříspěvekNapsal: pát 18.01.2013 22:05 
Heliholics Ostrava
Heliholics Ostrava
Uživatelský avatar

Registrován: 15.12.2010
Příspěvky: 3165
Bydliště: Havířov-město zaslíbené
Obrázky: 45
[quote="michalll"]Ohledně kondenzace:
Takže by mělo stačit, pokud se vrtulník po lítání, pokud není od sněhu, uzavře spolu se suchým venkovním vzduchem např. do velkého sáčku,


Do sáčku dávám heli po lítání zásadně ve chvíli, kdy jeho další let je v nedohlednu a já si nejsem jist, kolik součástek mi ještě chybí :lol:
Brát sebou sáček na letiště, znamená přitahovat neštěstí :D


]

_________________
Compass 7HV, T-Rex 700E [img]http://alefnula.wz.cz/modely/rcmania/rcheliholics.png[/img]


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Litani s heli v zimě
PříspěvekNapsal: pon 21.01.2013 14:23 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2012
Příspěvky: 3697
Bydliště: Řečkovice
Obrázky: 0
Z tepla do zimy se určitě nic neorosí.

Baterka se sama částečně zahřívá, takže pokud není studená na startu, nevidím problém. Serva se taky hřejí.

Problém vidím v polovodičích. Ty pod 0°C začínají fungovat špatně. Osobní zkušenost mám s levným vrtulníkovým gyrem (HK401B), které jednu baterku vydrželo, pak asi zmrzlo nebo co a ocas si dělal, co chtěl. Po "rozmrznutí" zase funguje normálně. Takže pokud není gyro vyhřívané a je piezzo, tak asi trochu bacha.

_________________
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | poletuchy | 24ch volantovka)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Litani s heli v zimě
PříspěvekNapsal: pon 21.01.2013 14:31 
Heliholics Ostrava
Heliholics Ostrava
Uživatelský avatar

Registrován: 15.12.2010
Příspěvky: 3165
Bydliště: Havířov-město zaslíbené
Obrázky: 45
No právě, já heli T-Rex 700 se stabilizací 4dStabi dávám do auta jen proto, abych ušetřil serva a celkově celé elektronice. Když přijedu na letiště v 11 dopoledne a jsem tam tak do půl 5 , tak je nechci mít celou dobu venku na -7°C. Proto strkám stroj do auta. Nestalo se mi, že by se tam něco orosilo. Pokud ano, tak bych zvážil další let. Určitě bych to nepodcenil.

_________________
Compass 7HV, T-Rex 700E [img]http://alefnula.wz.cz/modely/rcmania/rcheliholics.png[/img]


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Litani s heli v zimě
PříspěvekNapsal: pon 04.02.2013 17:12 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 12.1.2013
Příspěvky: 1444
Bydliště: Pardubice
Zdravým, tak s LaHeli Riccem jsem s pádlem chodil létat i v -10°C a nepřipadalo mi že by to nějak trpělo.. Teď když jsem na něj dal bezpádlo tak jsem to zalétával v -15°C a naprosto bez problémů až na moje ruce, musel jsem po letu vždy na 10 minut do auta :lol: .. Vrtulník zůstával venku a nic nenamítal.. Jinak co se týče polovodičů tak optimální pracovní teplota je -40 až +80°C, v extrémech se dají polovodiče provozovat i v teplotách -100 (přetaktovaný CPU) až +130°C (běžná teplota GPU při maximálním zatížení), problém je jen u vlastních akcelerometrů kde se musí počítat s teplotním driftem ale to už je jen otázka SW v CPU gyra jak je to ošetřené, ovšem moderní akcelerometry už kompenzují vlastní drift automaticky a jdou z nich už jen kompenzovaná data a kompenzace v SW CPU není třeba.. Takže o elektroniku se není třeba bát a je to jen o mechanice (u bezpádel není co řešit) a o tom co snesou palce na páčkách :lol: .. PS: nejste někdo z Pardubic?? popřípadě kam chodíte létat když je hnusně?? Já a ještě dva lidé s 450kama chodíme trénovat do podzemních garáží Albert, celkem se to dá jen člověk musí počítat s nízkým stropem :twisted: ..

_________________
Goblin 500 Spirit@MiniProtos Spirit@Oxy3 Spirit@Taranis + Xlite RC@ www.arcitimer.com


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Litani s heli v zimě
PříspěvekNapsal: čtv 21.01.2016 10:11 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 18.3.2010
Příspěvky: 2878
Bydliště: Zavar, SK
Chlapci, ako lietate v zime s heli, co maju ocasnu vrtulku na remen?
Vzdy, ked donesiem heli na pole, tak je remen uplne povoleny ( pochopitelne, fyzika nepusti, mraz je mraz, kovova ocasna trubka spravi svoje). Toz povolim sroby na ocasnej mechanike, zlahka remen napnem a srobky naspat dotiahnem. Rovnako pochopitelne je, ze to zabudnem tak a heli donesiem dovnutra, ergo remen sa natahuje :(
Ako to riesite vy? Je to rovnako markantne aj pri heli, co maju karbonovu ocasnu trubku?
Vdaka.

_________________
X9D & T16Pro & TX16S & nejaké lietadlá, heli a koptéry www.rcmodelytt.sk


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Litani s heli v zimě
PříspěvekNapsal: čtv 21.01.2016 11:32 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2007
Příspěvky: 6689
Bydliště: Berounsko
Teplotni roztaznost uhlikve trubky je zanedbatelna. To je presne duvod proc si ji lide jako tuning kupuji.

_________________
Bell 206, Mi-8, nejaka letadla, Jeti DS-16


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Litani s heli v zimě
PříspěvekNapsal: sob 23.04.2016 7:16 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 12.1.2013
Příspěvky: 1444
Bydliště: Pardubice
ddano007 píše:
Chlapci, ako lietate v zime s heli, co maju ocasnu vrtulku na remen?
Vzdy, ked donesiem heli na pole, tak je remen uplne povoleny ( pochopitelne, fyzika nepusti, mraz je mraz, kovova ocasna trubka spravi svoje). Toz povolim sroby na ocasnej mechanike, zlahka remen napnem a srobky naspat dotiahnem. Rovnako pochopitelne je, ze to zabudnem tak a heli donesiem dovnutra, ergo remen sa natahuje :(
Ako to riesite vy? Je to rovnako markantne aj pri heli, co maju karbonovu ocasnu trubku?
Vdaka.


Na jaké heli to řešíš?? Řemínkových heli jsem už pár měl a na žádné jsem tento problém nepozoroval.. Ani MiniProtos s tím nemá problémy a tam je extra dlouhej řemen (na 450), Goblin taky cajk a co si pamatuji tak i Rex 600 s tím neměl problém a to si troufnu tvrdit že tahle zima tak krutá nebyla, vzpomínám jak jsme létali v -15°C ... Na druhou stranu jsem ani neměl důvod to řešit, nikdy jsem nepozoroval že by bylo něco špatně..

_________________
Goblin 500 Spirit@MiniProtos Spirit@Oxy3 Spirit@Taranis + Xlite RC@ www.arcitimer.com


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Litani s heli v zimě
PříspěvekNapsal: úte 23.05.2017 16:13 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.4.2005
Příspěvky: 3072
Bydliště: Praha východ
Obrázky: 6
Kondenzace je relativne neskodna pokud je elektronika bez napeti. Cim lip to je lakovane tim lip. Zabije to az oxidace prave diky elektrine. Tj pokud neco donesete do tepla vypnute a neni to uplne nelakovane, nestane se nic ( samozrejme lepsi to nechat na chodbe kde neni + 30). Dalsi vec je ze uvnitr vysliace nebo prijimace se to ohriva pomaleji a tedy i kondenzatu je min. Osobne vim z Rc aut kde jsem jezdil i pod -10 ze vse fungovalo ok. Polovodicum je to opravdu jedno a ani po letech v prijmaci ani vysilaci korozi nemam. Samozrejme nema cenu to pokouset a urcite nezapinat driv nez to vse bude suche.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Litani s heli v zimě
PříspěvekNapsal: čtv 25.05.2017 7:11 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2012
Příspěvky: 3697
Bydliště: Řečkovice
Obrázky: 0
S tou kondenzací. Nemáte někdo zkušenost s Nanoprotech (http://www.rcking.eu/cs/ochranne-a-cist ... 75-ml.html) nebo něčím podobným?

_________________
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | poletuchy | 24ch volantovka)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Litani s heli v zimě
PříspěvekNapsal: čtv 25.05.2017 9:43 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.11.2006
Příspěvky: 922
Bydliště: Praha 9
Sprej funguje. Dokonce jsem po aplikaci (kvuli desti) na draty elektricke ohradky proti slimakum zpusobil, ze vodice prestaly davat slimakum rany (tj. nevodilo to ani pres ten jejich sliz) a musel jsem draty vymenit.

Ohradka proti slimakum: 2 draty (+ a -) na konstrukci 2 centimetry od sebe. Napajeno 9ti voltovou baterii. Pokud slimak svym telem draty spoji, zakrouti se zpet pred ohradku a po par minutach prcha. Po aplikaci spreje prestaly draty slimaky probijet.

_________________
T-Rex 500 ESP (GP780), T-Rex 450 Pro (MicroBeast), T-Rex 250 (FM), Blade mCPx - DX7


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 29 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz