Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 67 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pát 30.08.2013 8:25 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 11.6.2012
Příspěvky: 231
Bydliště: Hodonín/Brno
Ač mám psy normálně rád, jsou situace, kdy je nesnáším :) Jednou jsem lítal s F3K na loukách, přes které vede panelka od sídliště k jednomu místnímu "výletnímu místu"...a bylo to v pátek navečer, takže jsem očekával, že budou kolem chodit lidi. Nebylo to tak hrozné, semtam někdo prošel nebo projel na kole. Ale přestože jsem se před každým startem přesvědčil, zdali není v blízkosti pes, dítě, cyklista nebo co já vím, tak jsem po jednom startu, kdy už mi zbývala dolů jenom polovina výšky a tedy tak 30 sekund ve vzduchu, zpozoroval, jak přes pole uhání mým směrem tři takoví malí buldoci nebo co to bylo za kreatury s tou rozpláclou, pyskatou držkou. Chtěl jsem si sednout do ruky, ale udělal jsem špatný rozpočet a káčko keclo do pole pár metrů přede mě, naštěstí na hlučné zvolání "padej hajzle!!!" ti tři čokli na moment zpomalili a já jsem stihl model sebrat. Pak jsem čekal 5 minut, než se neochotně doplahočila prudká inteligence, nějaká slepice s kočárkem, která místo toho, aby dávala majzla na to, kde má čokle a děcka, tak radši kdákala s druhou ženskou, hrubým odhadem ze stejné inteligenční kategorie, a čokle i fagany nechala pobíhat po okolí. Protože to není modelářské letiště, tak jsem si na ni hubu moc neotvíral...
Ale jednou na jaře, když jsme byli lítat na modelářském letišti, jsme poodešli od ostatních, protože jsem měl s sebou házedlo a devadesátimetrový gumicuk. A přímo na ploše tam měli čoklaři postavený ten sprostý naviják, co vypustí "kořist" po obdélníkové dráze a několik čoklů se za nima žene jak blbí. Tohle je zrovna případ demence lidí, kdyby popošli o 250m dál na plochu, která je k tomu víceméně určena, nikoho to nesere...

_________________
„Pilot nesmí být tuctový šofér, ale dokonalý pán svého stroje!“ A.I.Pokryškin


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
PříspěvekNapsal: pát 30.08.2013 9:22 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.3.2007
Příspěvky: 5413
Bydliště: Praha
Obrázky: 5
Blog: Zobrazit blog (3)
Lidi nepřemýšlí, třeba u nás na letišti.
Máme asfalt vzletovou dráhu, za dráhou je cesta, a tam se nacpou lidi s autama, vylezou a koukaj jak lítaj letadla. Stojí přímo v dráze vzletu. Kdyby byl někdo dlouhej a chtěl to rychle zvednout, tak by mohl být problém. Tak za nima jdu, vysvětluju že je to nebezpečné, že jesli chtějí ať jdou do areálu letiště za plot a můžou koukat. Dočkám se pár blbích narážek a odjedou, za 2hodky jsou spátky a situace se opakuje. Nebo, jeden pilot létal se stíhačkou. Přijel chlap na kole a vjel na dráhu, zastavil před pilotem a začal se ho na něco vyptávat 8O kolem něj prolítává stíhačka hroznou rychlostí a on nic. Pak nased na kolo a zese přes tu dráhu odjel.
To prostě nepochopim. Kdyby to byl nějaký parkflier ale tohle bylo kompozitové éro na kerosin. Prostě lidi nemaj rozum a nepřemýšlej

_________________
Nikdy nikomu nevěř, pak budeš věřit všem stejně....


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pát 30.08.2013 11:21 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 3.5.2008
Příspěvky: 2997
Bydliště: Prostějov
Blog: Zobrazit blog (1)
Já být na vašem místě a s takovými zkušenostmi, tak dám na kritická místa cedule s důrazným varováním, že je tam nebezpečno. Ochráníte tím především sebe. Nemám iluze že by to všechny takové nemyslící tvory zastavilo, ale aspoň u některých to pomůže.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 30.08.2013 12:01 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 11.6.2012
Příspěvky: 231
Bydliště: Hodonín/Brno
Tak to jsou vážně zabednění debilové.

_________________
„Pilot nesmí být tuctový šofér, ale dokonalý pán svého stroje!“ A.I.Pokryškin


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pát 30.08.2013 13:02 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.7.2010
Příspěvky: 5680
Bydliště: Kamenice - Praha východ
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (2)
Vůbec to těm klukům nezávidím. Kluci umí přistávat pěkně a jsou to profíci, jenže, prostě občas je potřeba opakovat přistání a v tomhle případě to třeba zrovna dost vadí. Dlouhý éro na pokusu o kontakt se zemí který opětovně opouští přistávačku ..... a tama čučilové. Nikdo jim to koukání nebere, mají na to svaté právo ..... jen popojít 20m a byl by každý spokojený. :D


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: úte 04.02.2014 20:45 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 1.1.2014
Příspěvky: 24
Bydliště: Zlínsko/Luhačovicko
František Koudelka píše:
najednou pribehnul pes a okamzite skocil po heli,



nejsem moc do elektriky ani do psychologie psů ale tohle jsem našel : http://www.conrad.cz/plasic-psu-antistekac.k710003

nevím jak dobře to funguje ale možná by se to vyplatilo vyzkoušet. 0,245 kg - větší stroj by to možná i unesl (a pod sundání krytu a přebastlení možná i lehčí)

možná existuje i něco jiného co psovi spolehlivě přivodí psotník. pejskaři by mohli poradit.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 04.02.2014 22:45 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 14.1.2014
Příspěvky: 62
Bydliště: Praha
A co mít v kapse nachystaný párek nebo kus buřtu? :) Stačí pohodit o kus dál, spolehlivě a bezpečně se změní fokus psa na ten správný objekt a nějaký vrtulník ho ihned přestane zajímat :)

No a jako bonus Vás pes ještě bude mít rád :)

_________________
nCPX, nQX, 500X Bell 222, Phantom 2 FPV, Snapper CF, SkyJib-X4, Mavic Air
DX8, Phoenix


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 05.02.2014 7:27 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.5.2003
Příspěvky: 11187
Bydliště: Břeclav, ČR
helifanda píše:
nevím jak dobře to funguje ale možná by se to vyplatilo vyzkoušet. 0,245 kg - větší stroj by to možná i unesl (a pod sundání krytu a přebastlení možná i lehčí)

možná existuje i něco jiného co psovi spolehlivě přivodí psotník. pejskaři by mohli poradit.


A pak ještě lítají ptáci, chodí kočky, zajíci a další havěť, po ploše se pletou houbaři a děcka...

Na helinu tedy navěšíš sirény, plašiče, taser, kulomet, možná i kanón.

Neblázni člověče a nevymýšlej kraviny.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 05.02.2014 10:53 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2007
Příspěvky: 6689
Bydliště: Berounsko
Ono je to jednoduche. Ja nelitam s helinou na psim cvicaku. Pes nema co delat na modelarskem letisti. Pokud litam nekde na "uzemi nikoho" musim holt pocitat s tim, ze to uzemi nebudu vyuzivat sam.

_________________
Bell 206, Mi-8, nejaka letadla, Jeti DS-16


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: stř 05.02.2014 11:52 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 1.1.2014
Příspěvky: 24
Bydliště: Zlínsko/Luhačovicko
zdzd píše:
Neblázni člověče a nevymýšlej kraviny.


tak proti gustu žádný dišputát. kdo to chce ať si nezpečnost udělá po svém. někdo buřt, nekdo dogu, někdo plašič. ať si každý udělá jak uzná za vhodné.

konec konců je možné mít to i na zemi.
Každý koho někdy bezdůvodně pokousal/ohrožoval pes ví, že pak se tolerance ke krásným "ten je hodnej, nic neudělá" a jejich majitelům, kteří je nezvládají exponenciálně snižuje.

PS. taky vlastním psa, něco málo o tom vím.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 05.02.2014 11:59 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 14.1.2014
Příspěvky: 62
Bydliště: Praha
Pokud máte někdo větší helinu (700 / 800) tak byste mohli psa připevnit pod ní, odtransportovat ho do bezpečí pár set m daleko a pak se vrátit na klidné přistání :) Takové helitaxi.

_________________
nCPX, nQX, 500X Bell 222, Phantom 2 FPV, Snapper CF, SkyJib-X4, Mavic Air
DX8, Phoenix


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 05.02.2014 15:29 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2007
Příspěvky: 6689
Bydliště: Berounsko
Starkong píše:
Pokud máte někdo větší helinu (700 / 800) tak byste mohli psa připevnit pod ní, odtransportovat ho do bezpečí pár set m daleko a pak se vrátit na klidné přistání :) Takové helitaxi.

Akorat premet doporucuji pak delat radeji na vetsi rychlosti...... :mrgreen:

_________________
Bell 206, Mi-8, nejaka letadla, Jeti DS-16


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: stř 05.02.2014 15:38 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.9.2009
Příspěvky: 1067
Bydliště: Brno sever
helifanda píše:
PS. taky vlastním psa, něco málo o tom vím.


Tak asi vis malo, jinak bys vedel, ze pes bezduvodne nekouse.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 05.02.2014 16:02 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2007
Příspěvky: 6689
Bydliště: Berounsko
To urcite ne, akorat nekdy ten duvod zna jen ten pes.
Velci psi asi ne, ale takovej male podvratak klidne pribehne a zakousne se ti do nohy. A duvod proc, vi jen on. Mam takovou zkusenost.

_________________
Bell 206, Mi-8, nejaka letadla, Jeti DS-16


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: stř 05.02.2014 16:07 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 1.1.2014
Příspěvky: 24
Bydliště: Zlínsko/Luhačovicko
mhabr píše:
Tak asi vis malo, jinak bys vedel, ze pes bezduvodne nekouse.


jiste, nejsem psi psycholog ale na vlastni kuzi jsem zazil: ze klidne jdu po ulici a

1x - z branky vybehne nejaky chudacek, zakousne se do boty a utece (jen diky kozene bote se nic nestalo)
1x - vybehne vetsi a rychlejsi pes ktery na mne dotira agresivne steka a majitel nikde
1x - pokousana manzelka na dovolene - cely den straveny hledanim tlumocnika, doktora atp + predcasny odjezd
1x - na mne postvali psa i kdyz maleho

+ dalsi pripady neco mezi tim

chapu ze ti psi meli jiste velmi dobry duvod (sel jsem po jeho ochcanem teritoriu, mel jsem spatnou vonavku, prilis jsem se priblizil k jeho panovi, atp)
ale uprimne: mne ten psi duvod nezajima. MAJITEL si ho mel ohlidat (ale to znamena vycvik a spoustu "zbytecne" prace a namahy) a tim to konci.

a protoze majitele zmlatit nemuzu, musim se branit psovi. howgh.

PS. pokud by se mi to stalo dnes a jsem schopen majitele vypatrat, nevaham to oznamit na policii atp. za psa je odpovedny majitel.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 67 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz