Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 16 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Kdysi rozestavěný vrtulník
PříspěvekNapsal: stř 28.01.2015 12:55 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 3.5.2008
Příspěvky: 2997
Bydliště: Prostějov
Blog: Zobrazit blog (1)
Kdysi jsem létal třicítkové vrtulníky. Mělo to motor cca 5 cm3 a ty heli motory byli pořádně nabušené, nesrovnatelné s obyčejným leteckým motorem.Mělo to výkon srovnatelný s běžnou leteckou desítkou. Heli motor točil asi tak 17 000 ot/min + a obvykle se používaly laděné výfuky. Takový třicítkový vrtulník měl cca 2,5 kg , byl podstatně menší než Helix a nebylo tam nic navíc, nic co by šlo nějak výrazně odlehčit. Takže tady máme dvaapůkilový vrtulník s motorem o výkonu běžné desítky. Létalo to hezky, ale žádný extra divočák to nebyl. Já jsem hluboce přesvědčen, že podstatně větší Helix za tři kila nejde postavit. A provozovat ho s obyčejným motorem menším než 10 cm3 není rozumné. Přemýšlet nad dvaapůlkou nebo třiapůlkou je už naprostá bláhovost. Držím palec do stavby, ale také doufám, že zvítězí zdravý rozum a zanecháš pokusů o pohon tak malým motorem . Řekl bych, že udělat nové motorové lože na větší motor je ve výsledku mnohem lepší řešení jak se trápit s motorem který pro tak velký vrtulník prostě není dostatečný. A určitě tam dej heli motor. Viděl jsem spoustu trápení s MVVS a jinými ve vrtulnících. Holt OS byli drahé, ale nakonec měl vždy takový stavitel ve vrtulníku OS MAxe, Webru nebo Rossi a v šuplíku MVVS s malou hlavou a blbým karburátorem co se přehříval, a neměl ani výkon ani přechody.


Nahoru
 Profil  
 
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 16 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz