Switch to full style
Všechno co je o modelech vrtulníků, ale nevejde se do jiné vrtulníkové kategorie.
Odeslat odpověď

Re: Gpro se nespojí s počítačem

pon 16.03.2015 13:00

frantas píše:Jednotka zaslána na přezkoušení k prodejci - tak uvidím .


Docela jsem zvědav na výsledek.

Re: Gpro se nespojí s počítačem

sob 21.03.2015 22:12

Tak Gpro mám zpátky , u prodejce fungovalo normálně , chyba je zřejmě na mém počítači .
Aby se rozsvítila červená dioda status je nutno mít připojeny nejen úplně všechny kabely do příjmače ale i serva- nevím proč ale bez toho se dioda vůbec nerozsvítí . Systém v heli naběhne , poskočí cyklika a rozvítí se červená dioda status.
Nicméně po opakovaném odinstalování a nainstalování se stále nedaří sojit s počítačem .
Poradí někdo kdo má gpro ?

Re: Gpro se nespojí s počítačem

ned 22.03.2015 15:17

frantas píše:Tak Gpro mám zpátky , u prodejce fungovalo normálně , chyba je zřejmě na mém počítači .
Aby se rozsvítila červená dioda status je nutno mít připojeny nejen úplně všechny kabely do příjmače ale i serva- nevím proč ale bez toho se dioda vůbec nerozsvítí . Systém v heli naběhne , poskočí cyklika a rozvítí se červená dioda status.
Nicméně po opakovaném odinstalování a nainstalování se stále nedaří sojit s počítačem .
Poradí někdo kdo má gpro ?

Máš určitě špatně nastavený ovladače v PC.

Re: Gpro se nespojí s počítačem

pon 23.03.2015 0:30

Jen pro informaci
Dnes jsem u bratránce nainstaloval program Gpro na stolní počítač a funguje a spojuje se . Má stejné Windows 7 - zkoušeli jsme nastavení ovladačů a vše je stejné - ale na noťasu to nejde . Nejde to ani na noťasu s Windows 8.

Na tabletu to nejde také a předpokládám že počítají pouze se spojením přes Blutu modul za 44 dolarů.
Po kabelu to nejde stajně jako na noťasu.
Zřejmně se naseru a postavím heli upoutanou a řízenou lanky jako staré účko - klasika je prostě klasika :twisted:

Re: Gpro se nespojí s počítačem

pon 23.03.2015 17:03

Ahoj, vyzkoušej ve správci zařízení odebrat vše co je v položce "Řadiče USB" Potom restartuj počítač. Nainstaluje to vše k USB znovu. Potom ještě restart a vyzkoušej instalaci GPRO znovu.

Re: Gpro se nespojí s počítačem

pon 23.03.2015 20:39

Dík za radu
provedl jsem jak bylo psáno . Ovladač se znovu nainstaloval , zahlásil že úspěšně . Počítač ho vidí po připojení USB . Program se stále nespojuje s Gpro. Dnes mi prodejce řekl ať provedu instalaci nového firmware ze stránek align - nejde to , protože program se nespojí s Gpro.

Re: Gpro se nespojí s počítačem

pon 23.03.2015 21:09

Zkoušel si i jiné USB porty? Připojuješ to do NB a nebo stolního počítače? Když to Gpro připojíš, tak vidíš že se to USB připojilo ve správci zařízení? Případně dole na liště u hodin, vidíš že lze zařízení bezpečně odebrat?

Re: Gpro se nespojí s počítačem

pon 23.03.2015 21:38

Jiné USB porty jsem zkoušel - zřejmě je problém přímo v programu Gpro

Stejný problém má i uživatel raging

Re: Gpro se nespojí s počítačem

pon 23.03.2015 22:37

Ano...vyzkoušel jsem taktéž všechny možnosti,bohužel se stejným výsledkem jako frantas,takže Problém bude nejspíše v GPRO :cry:

Re: Gpro se nespojí s počítačem

pon 23.03.2015 23:34

Mám nové info o problému.Za nekomunikaci jednotky z počítačem může počítač sám,resp.jeho O.S.,Je v češtině 8O Prodejce tady se spojí s ROBBE a snad to vyřeší :P

Re: Gpro se nespojí s počítačem

úte 24.03.2015 12:31

Tak opravdu zde bude problém - ten stolní počítač na kterém jde Gpro připojit nemá také České Windows , ale Anglickou verzi Windows

Re: Gpro se nespojí s počítačem

úte 24.03.2015 21:49

Řešení s Robbe a Align je termínově ve hvězdách
Modul BLUTU se kterým by to mělo prý fungovat přes tablet s Androidem nejdříve za 14 dnů za 50 dolarů.
Robbe je v insolvenci a termíny dodání jsou v .....
Řeším to koupí jiného bezpádla , protože nebudu dál čekat a koukat na složený vrtulník.
Po dodání Firmware se Gpro snad rozchodí .

Re: Gpro se nespojí s počítačem

čtv 02.04.2015 18:01

Tak zde je návrh řešení od prodejce

Z naší strany toho moc neuděláme. Problém jsem nahlásil distributorovi a doufám, že se na nápravě pracuje. S výrobcem se bobužel spojit nemohu, protože na něj neznám použitelný kontakt.
Jako řešení bych viděl nainstalovat si na nějaký počítačanglická windows, nebo ještě jednou windows v anglicke verzi jako dual boot na stávající počítač aby vám zůstala zachovaná česká verze. (Vaše originální instalační medium českých windows by měly umožňovat instalaci i anglické verze.) Dále by mohlo zafungovat vytvoření virtuálního stroje na vašem PC s anglickými windows. (to je ostatně to nejelepší řešení pro jakékoliv pokusy které nijak neovlivní systém) Nejjednodušší variantou vitrual PC je XP mode.
Dalsí variantou zustavá blue Tooth module.

Máte někdo ze šťastných vlastníků verzí Super Combo Gpro možnost to s Windows anglické verze zkusit a Gpro rozchodit ?

Re: Gpro se nespojí s počítačem

čtv 02.04.2015 23:30

Gpro je v našich krajích a v normálních rodinách úplně k ho.nu.Pokud je někdo IT tak je tu šance gpro rozchodit.

Dost dobře nechápu,jak a proč tahle situace vznikla.Zřejmě a priori počítají s tím,že tím pádem půjdou na odběr BT moduly.Já gpro odložil do šuplíku a pokud se nic nepohne,výrobce nic nevymyslí,skončí v odpadu :P

Re: Gpro se nespojí s počítačem s Windows CZ

sob 04.04.2015 23:55

Tak potvrzuji, GPRO se spojí jen s OS windows v angličtině. Zkoušel to můj známý a potvrdilo se to.Zkoušel GPRO, které bylo staženo na anglické verzi, zapojit s českým windowsem, ale nekomunikuje.Hned bych to prodal kdyby to někdo chtěl.
Odeslat odpověď