Switch to full style
Všechno co je o modelech vrtulníků, ale nevejde se do jiné vrtulníkové kategorie.
Odeslat odpověď

FIA - F3C akrobacie vrtulníků / létání na přesnost

čtv 14.09.2017 13:00

Je tu někdo kdo se věnuje tréningu ať už přesnosti v létání a nebo už rovnou létání podle nějaké sestavy?

Naposledy jsem cvičil v 2014 poslední polohové sestavy a pak pro silný nedostatek času jsem přestal. Vrtulníky mám malé, nejsou to žádné kapotované speciály jako u opravdových profi týmů, ale letovými vlastnostmi a plošným zatížením vyhovují. Tento týden (sice k závěru letní sezony) jsem se rozhoupal a znovu začal cvičit základy. Bohužel, bylo by potřeba hodně času a tréningu se dostat alespoň na poloviční formu. Ale rád bych nepřestal a udržoval se alespoň v kondici. Pokud je tu ještě někdo, kdo létá přesnostní létání a nebo o někom víte, dejte info prosím.

PS: nejde mi o žádnou profi úroveň

Pro případné zájemce o co jde, info zde.

http://www.fai.org/ciam-our-sport/f3-ra ... elicopters
Naposledy upravil OPR dne pát 15.09.2017 9:36, celkově upraveno 1

Re: FIA F3C

pát 15.09.2017 9:33

Tady jen doplním podle kterých prvků jsem se snažil létat. Vše co je v sestavě pozic se dá dost dobře proložit piruetou. Nejvhodnější pro vložení piruety je obrazec "M" - jelikož je asi jednoduší.
Přílohy
F3C sesava pozic.jpg
FAI 2014 fig P.jpg

Re: FIA - F3C akrobacie vrtulníků / létání na přesnost

pát 15.09.2017 12:19

Nedostatek času bude hlavní problém u většiny běžných heli modelářů.Já letos lítal dost F3k,autíčka,lodičky... Samozřejmě na ůkor heli.Pak je člověk rád že jde zalítat a nemůže moc řešit nějakou přesnou.

Nějaké fragmenty z těch obrázků lítám ale spíš jsem se ustálil na sestavě prvků které zvládám intuitivně bez přemýšlení.

Ale určitě to zkusím s riccem přes zimu v tělocvičně.Jestli máš taky podobnou možnost,můžem po nějaké době porovnat své výkony :) Bez trochy té soutěživosti se člověk k tomu jinak nedonutí :lol:

pát 15.09.2017 20:11

Ahoj

Hele jo, beru Tě za slovo a určitě rád se přijedu podívat. U nás je to s halou trošku problém ..... ale i tak v zimě budu chodit ven. Mám Ricco nově předělaný na FBL tak to musím pořádně rozlétat a nastavit. Bude to super na trénování rychlo ven do zimi na dvě accu a šup domů za pec do tepla :-)

ned 17.09.2017 22:00

Já myslel jen ukázat video z lítání ale jinak samozřejmě není problém se domluvit.Stáhnul jsem si ze zvědavosti všechny ty sestavy.Ty obrázky od Tebe budou stačit :lol: .Ůčastní se podobných soutěží vůbec nějaký amatér? Tedy někdo jako my? Zatím jsem zahlídl většinou firemní piloty.

pon 18.09.2017 8:11

Řekl bych že to bude jako u akrobacie 3D. Je dost možné že se někdo tu a tam přihlásí a zkusí to sám za sebe. Jinak většina jich budu již sponzorovaných z řad talentů, které si vyhlídli a uzavřeli spolu nějakou spolupráci.

pon 18.09.2017 8:12

dagx píše:Já myslel jen ukázat video z lítání ale jinak samozřejmě není problém se domluvit.....

Pouze video není ono, u toho se nemůže tak kvalitně pokecat. :P

stř 04.10.2017 20:14

Tak od začátku snahy mám natrénováno přes sedum a půl hodiny. Že by to bylo vidět se říct ale bohužel nedá. Dost mi pomáhá to, že mám dvě sady baterek na které mohu udělat 15ti minutové lety. Obvykle na jeden tréning beru sebou 4 kusy baterií 2x15 minut a 2x 8 minut je 45 minut čistého letového času. Pak to trošku naskakuje.
Odeslat odpověď