Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 1494 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 ... 100  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pát 11.08.2017 21:07 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.4.2011
Příspěvky: 3156
Bydliště: Praha Letňany
Zkusím se vrátit k tématu. Dočetl jsem si návrh EASA a chystám se sepisovat nějakou reakci. Posílat jí budu na stránky EASA a asi i členům příslušného DG, které se věnuje dopravě (a ve které má EASA zástupce) - to se dá najít na stránkách Evropské komise. Bohužel zrovna v tomhle DG nemá ČR ani SR zastoupení eurokomisařem. Takže asi i v upravené verzi českým eurokomisařům - i když upřímně se mi nepodařilo najít, kolik jich vlastně máme - vím o Těličkovi, Jourové ale asi jich je víc? Mimochodem, českým (a slovenským eurokomisařům se dá psát česky/slovensky - možná by to bylo konstruktivnější, než vést debatu nad tím, kdo je pravověrnější modelář :roll: ). Než si začnu něco sepisovat, tak bych měl dva dotazy:
2 FlyBear (a myslím, že několik dalších): pochopil jsem z části diskuse, že někteří máte přehled, jak je to s omezeními v jiných zemích. Dá se to někde najít?
2 TomasC: Tomáši, dotaz na Tebe, jako na člena vedení KLeM ČR - protože ta aktivita EASA bude mít celoevropský dopad, je nějaká snaha modelářských organizací v Evropě postupovat společně nebo je to každá země za sebe? Nebo je nějaký lobbing přes CIAM FAI?

_________________
Wind Dragon slow 2,4 GHz byl první...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
PříspěvekNapsal: pát 11.08.2017 21:36 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.6.2010
Příspěvky: 2313
Bohužel nevím o tom, že by se někde dal najít přehledný seznam regulací v různých zemích. Ani jednotlivé země takový přehled nemusí mít k dispozici, člověk musí pátrat sám jako detektiv.

Přehledy bývají k dispozici u činností, které podléhají nějaké certifikaci - pak se dá přehled zpravidla najít v učebnici ke zkoušce. Ale to dosud není situace modelařiny...

--- Odesláno z mobilu přes Tapatalk


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 14.08.2017 9:57 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 24.4.2003
Příspěvky: 10764
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
kope píše:
2 TomasC: Tomáši, dotaz na Tebe, jako na člena vedení KLeM ČR - protože ta aktivita EASA bude mít celoevropský dopad, je nějaká snaha modelářských organizací v Evropě postupovat společně nebo je to každá země za sebe? Nebo je nějaký lobbing přes CIAM FAI?


V první řadě velmi děkuji za tvůj přístup. Tohle je cesta jak něco změnit.

K tvému dotazu. Snaha o společný postup je veliká a je zaštítěna špičkami CIAM FAI. SMČR je součástí tohoto postupu, ale určitě podá i svůj pohled.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: ned 03.09.2017 16:13 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 10.1.2014
Příspěvky: 17
Bydliště: Trnava Hora
DDano007, naozaj ti nerozumiem. Na jednej strane tvrdíš, že registrácia nie a na strane druhej mi dávaš palec hore(???) Ale mojou( priípravného výboru LERMAS) snahou je vybudovať silnú orgánizáciu. Čítaj všetky prispevky , je predsa rozdiel keď pôjdeme na DÚ a budeme požadovať podmienky pre 500 občanov štátu, ako keď pôjdem s tým že zastupujem 5000. Nemyslíš? To je ako so vzťahom k pojmu, že modelárstvo je šport. Keby sme nemali úspešných reprezentatov , ktorí dotiahli medelársky šport na druhú priečku váhy športov na Slovensku, myslíš že by naša pozícia pri rokovaní s MŠ bola rovnaká?
K tým Tvojím neustálym obavám o možnosť si polietať na lúke za dedinou. Pokiaľ tam budeš lietať s modelikom do 500gramov do výšky 30m , asi ani po prijatí tých najprísnejších podmienok to nebude vylúčené. No je rozdiel s čím lietaš ( aký máš model), kde lietaš( kde je tá lúka vo vzdušnom priestore ?) A ako je ďaleko npr, nejaký objekt, ktorý je akýmsi systémom chránený. Poviem Ti to na rovinu:
aj keď budem mať strýka na DÚ a teta bude riaditeľkou sekcie letectva na MDVRR, tak nič nevybavím pre Teba, okrem toho, že sa pokúsim obhajiť registrovanú plochu s presne stanovenými podmienkami lietania na ktorej bude smieť lietať iba registrovaný( poistený a poučený) člen. A Tebe ponúknem možnosť stať sa členom LERMAS. Keď je niekto ochotný zaplatiť poistku v asociacii ale nechce byť registrovaný(????)--Toto si budem musieť nechať vysvetliť samostatne, pokiaľ mi na to zostane čas. A nenapadlo Ti, že výška poplatku za poistku je odvislá od počtu členov - čím nás bude viac tak budeme pre poisťovňu lepším partnerom???Nehľadiac na to, že poistka sa bude vzťahovať na registrovaných členov- inák nevieme ,ako stavovská organizácia, z poisťovňou spolupracovať? Pokiaľ Ťa ešte zajíma stav- tak za pár dní bude spustená registrácia nových členov už na našej stránke . www.lermas.sk; Ostatné by si sa mal dozvedať už výlučne prostredníctvom tejto stránky. Takže tento príspevok považuj za môj posledný na tomto fóre, ktoré isto bolo založené na iné účely ako na riešenie legislatívnych otázok.
Ľubomír Krupár
predseda klubu leteckých modelárov Slovenska


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 04.09.2017 9:15 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 16.9.2008
Příspěvky: 608
Ja síce nie som DDano007, ale priznám sa, že môj postoj k povinnej registrácii, vyhradeným modelárskym plochám, poisteniu a pod. je bližšie k DDanovmu ako ku Colonelovmu.

Keď štátna - úradná inštitúcia musí jednať s nejakou stavovskou - záujmovou organizáciou, tak či je jej 500 členov málo a 5 000 dosť, to závisí od nej. Môže mať postoj, že ak partner na jednanie nezastupuje aspoň 50 000 členov, tak sa s ním ani nebude baviť. Veď nech je to aspoň jedno percento obyvateľstva SR. A dosiaľ to vyzerá tak, že takýto nejaký postoj DÚ naozaj má. Navyše je pravdepodobné, že časom slovenský DÚ len prevezme európsko-bruselské smerovanie a potom bude fakt jedno, či je slovenských modelárov 500 alebo 5 000.
Takže cielené naháňanie sa za čo najvyšším počtom členov napokon môže byť zbytočné, obzvlášť ak množstvo takýchto členov bude formálnych, len za účelom dosiahnutia vysokého čísla. Takže sa celá organizácia môže stať formálnou a vyjednávačsky impotentnou, asi tak ako je to teraz.

Niektoré Colonelove vízie ma však priam desia.
Ak napr. môj dospievajúci syn prejaví záujem o modelárstvo, tak v duchu navrhovaného mám dve možnosti:

- kúpim mu model do 500 gramov, s ktorým nebude smieť lietať vyššie ako 30 metrov. To bude čo za model? Veď aj vehlasný model pre začiatočníkov - Easy Star váži viac. Takže napokon môj syn s takýmto kvazi-modelárstvom sekne a vráti sa k počítačovým hrám alebo k drogám.

- kúpim mu model nad 500 gramov, s ktorým bude smieť lietať aj vyššie ako 30 metrov. Ááále, predtým sa pôjdeme prosikať, aby ho vzali do nejakého modelárskeho klubu, aby mohol chodiť lietať na evidovanú vyhradenú modelársku plochu s presnými a prísnymi pravidlami a pôjdeme vybaviť modelárske poistenie. A keďže bývame na lazoch, tak to na najbližšiu vyhradenú evidovanú plochu budme mať asi tak 70 km. Keď tam prídeme, tak tam vo fronte na lietanie bude stáť šóra lietania-chtivých modelárov. Prečo? Veď modelárov na Slovensku bude aj vyše 5 000. A koľko bude evidovaných vyhradených modelárskych priestorov? Budem optimista: čo tak 20. Navyše tam budú aj takí tí ťažkí modelári, ktorí nám budú naznačovať, že granulované modely nech uhnú laminátovým - turbínovým. Že nie? Sám som to zažil na vlastnej (granulovanej) koži.
A tak mi môj syn povie, že na takéto modelárstvo sa môže ..... a vracia sa k počítačovým hrám a k drogám. Tie sú dostupnejšie ako lietanie s modelmi podľa vami navrhovaných pravidiel.
Ďalšie dni strávime tým, že sa po týždni planých nádejí odhlásime z modelárskeho klubu a zrušíme horko-ťažko vybavenú povinnú modelársku poistku.

A keď časom môj syn v televízii náhodou uvidí reláciu o modelárstve, tak vyfúkne marihuanový dym z džointa a popolníkom rozbije obrazovku televízora.

Aké pekné zajtrajšky nás čakajú?!


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 04.09.2017 10:35 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 18.3.2010
Příspěvky: 2878
Bydliště: Zavar, SK
@ colonel:
1, Vďaka za info o LERMASe, je dobré vedieť, že sa niečo pozitívne deje.
2, Nemôžem si pomôcť, ale z tvojich príspevkov mám pocit, že som ideš vždy akurát agitovať za LERMAS ( čo je v poriadku ), ale moc nečítaš diskusiu, inak by si sa dočítal že s registráciou ( bod č.2 ) problém nemám...
3, ... problém mám skôr s postojom, ktorý si teraz odprezentoval:
colonel píše:
...Poviem Ti to na rovinu: aj keď budem mať strýka na DÚ a teta bude riaditeľkou sekcie letectva na MDVRR, tak nič nevybavím pre Teba, okrem toho, že sa pokúsim obhajiť registrovanú plochu s presne stanovenými podmienkami lietania na ktorej bude smieť lietať iba registrovaný( poistený a poučený) člen.

Aj som napísal, prečo ako posledný bod :(

_________________
X9D & T16Pro & TX16S & nejaké lietadlá, heli a koptéry www.rcmodelytt.sk


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 04.09.2017 15:21 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 4.12.2016
Příspěvky: 312
Obrázky: 0
Atto
vidím to naprosto stejně jako ty . Ovšem když se na to podívám z pohledu colonela je to perfektní byznys.
Ovečky budou poslušně sypat hrachy za členství,pojistky,školeníčka . Vyhrazených ploch bude minimum,protože zas takový byznys pro investory a provozovatele to nebude a co na tom , že si nezalítáš , budou lítat vyvolení a zasloužilí členové . Nepřipomíná vám to něco soudruzi ?

Víte jak funguje Europarlament v dnešní multikulturní výchově ?
To že jsou modeláři pro Evropu nebezpečnější než noví osadníci je myslím všem již jasné
Možná jsem skeptik a budu jen rád pokud se něco povede,ale jak je známo z jiných činností oné agentury , věřím spíše že se znovu rozestoupí Rudé moře ....,

Toto je jen můj osobní názor a nikomu ho nevnucuji


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pon 04.09.2017 15:33 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 24.4.2003
Příspěvky: 10764
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
No spíš bych se od tebe rád dozvěděl, co jsi udělal a co budeš dělat proto, aby "slunce zase vyšlo".

Ptám se proto, že dobrých nápadů není nikdy dost a třeba se tam najde nějaká inspirace.
A určitě za tím nehledejte souhlas s "colonel".


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pon 04.09.2017 15:45 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 4.12.2016
Příspěvky: 312
Obrázky: 0
Neudělal jsem v téhle věci vůbec nic , měl jsem možnost se s touhle agenturou blíže seznámit , když nám uzemnily L-13.
Proto jsem skeptik . Jenom pro svou představu,co bych jako měl dělat dle tebe ?


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pon 04.09.2017 19:51 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 24.7.2013
Příspěvky: 414
Bydliště: Praha
Obrázky: 0
Organizovaně,spořádaně,radostně.Kde jsem to jen zažil.... Díky nechci


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pon 04.09.2017 21:05 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 18.3.2010
Příspěvky: 2878
Bydliště: Zavar, SK
tratonah píše:
...Ovšem když se na to podívám z pohledu colonela je to perfektní byznys.
Ovečky budou poslušně sypat hrachy za členství,pojistky,školeníčka . Vyhrazených ploch bude minimum,protože zas takový byznys pro investory a provozovatele to nebude a co na tom , že si nezalítáš , budou lítat vyvolení a zasloužilí členové . Nepřipomíná vám to něco soudruzi ?...

Mnooo, skúsim takto:
1, To, že ide ( aj ) o peniaze, napísal colonel už v prvom príspevku. Pragmaticky vzaté: ak v súčasnosti sa delia peniaze bez ohľadu na veľkosť členskej základne, tiež by ťa to asi štvalo, keby si s 1000členmi dostal tak isto peňazí ako tí, čo majú 100 členov. A čo s tými peniazmi budú robiť... to neviem. Dajú sa použiť rozumne, aj chamtivo a ja nemám žiadne info, podľa ktorých by som to vedel v tejto chvíli posúdiť a šmahom ruky to odsúdiť. A že kôli peniazom býva najviac hádok, to je jasné...
2, Registrácia z môjho pohľadu = dať niekomu mandát, aby čosi v tvojich veciach robil. Ak niečo robí, OK, ak nerobí, dá sa z toho vystúpiť. Ja v súčasnosti vnímam situáciu na Slovensku, že nikto nerobí nič. Ak colonel a jeho melody boys sú schopní spraviť aspoň niečo aj pre ostatných, určite je to posun k lepšiemu. A vždy býva viac tých čo akurát hundrú a kritizujú, než aby priložili packu k dielu. Do akej miery to "pre ostatných" bude "len pre svojich" a do akej miery aj pre neregistrovaných, to neviem. Čo starší si pamätáme, že "Gavarím Lénin, padrazúmivajem pártija, gavarím pártija, padrazúmivajem Lénin" :lol: V tomto zmysle pre mňa colonel nie je LERMAS a LERMAS nie je colonel. Do akej miery bude zmýšľanie vedenia LERMASu totožné s colonelovým "aj keby som mohol, aj tak nič pre druhých nespravím" toť vaprós. Z colonelovho prvého agitačného príspevku som pochopil, že si prišiel naháňať ovečky aj medzi neregistrovanými modelármi. Koľko si ich naženie s postojmi, ktoré tu prezentoval, je asi skôr námet na zamyslenie preňho... :mrgreen:

_________________
X9D & T16Pro & TX16S & nejaké lietadlá, heli a koptéry www.rcmodelytt.sk


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 04.09.2017 22:26 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 4.12.2016
Příspěvky: 312
Obrázky: 0
ddano007
Souhlasím co píšeš,vždycky budou ti kteří jednaj a ti kteří se tzv.vezou,ale co mají dělat ?
Fandím každému nadšení pro věc,ovšem tahle agentura nevznikla a nejedná aby podlehla tzv.masám.Ta jede po úplně jiné lajně , takže je úplně jedno jestli bude tlačeno sto nebo,stotisíci nespokojených modelářů s podnětnými návrhy.Ve hře jsou úplné jiné zájmy kulantně zabalené do bezpečnosti letového provozu.
Pokud někdo v tomhle směru věří na demokratické principy , tak já rozhodně ne a opět podotýkám,že je to jen můj osobní názor a nikumu jej nevnucuji


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: úte 05.09.2017 6:55 
Mazák
Mazák

Registrován: 1.1.2008
Příspěvky: 2370
Bydliště: Ban.Bystrica
Ked sa nic nerobilo v zmose, mnohi reptali, ze sa nic nerobi a nemaju ziadne informacie, konecne sa nieco zmenilo, je tu nejaka vizia a zase sa najdu nespokojni, ze sa bude treba registrovat. Mnohi si neuvedomuju, ze aj ich granulove modely maju uz tiez uctihodnu vahu a budu mozno podliehat lietaniu na vyhradenych plochach. Jednoznacne sa treba registrovat v novom spolku a dat mu podporu. Ako sa hovori do roka a do dna. Potom sa uvidi, co to komu prinieslo, alebo neprinieslo. Ale neregistrovani rebeli, uvedomte si, ze ako neregistrocanych vas urcite nik nepusti na tie modelarske plochy a zase budete len nadavat. Zo srandy, reptajuci, prevazte si svoje plne nalozene modely.

Odoslané z P00C a podpis odstránim


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: úte 05.09.2017 7:22 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 4.12.2016
Příspěvky: 312
Obrázky: 0
jozefbb píše:
Ked sa nic nerobilo v zmose, mnohi reptali, ze sa nic nerobi a nemaju ziadne informacie, konecne sa nieco zmenilo, je tu nejaka vizia a zase sa najdu nespokojni, ze sa bude treba registrovat. Mnohi si neuvedomuju, ze aj ich granulove modely maju uz tiez uctihodnu vahu a budu mozno podliehat lietaniu na vyhradenych plochach. Jednoznacne sa treba registrovat v novom spolku a dat mu podporu. Ako sa hovori do roka a do dna. Potom sa uvidi, co to komu prinieslo, alebo neprinieslo. Ale neregistrovani rebeli, uvedomte si, ze ako neregistrocanych vas urcite nik nepusti na tie modelarske plochy a zase budete len nadavat. Zo srandy, reptajuci, prevazte si svoje plne nalozene modely.


Odoslané z P00C a podpis odstránim


Hele Jozef
Jsem členem Aeroklubu i Svazu modelářů . Každá organizace má svůj výkonný orgán na který přispívám a která by měl jednat v zájmu svých členů.Nerozlišuji modely jestli jsou z EPP,balsy, kompositu nebo svařené z trubek.Ale jestli si někdo myslí,že je řešení nahnat modeláře do zřízených rezervací tak se dle mne šeredně plete a hlavně to negativně postihne právě takové jako jsi ty a tvé modely .
Nevím,jestli na Slovensku není obdoba SMČR a pokud je, duplikací další organizací nic dle mne nevyřešíte,protože ti co se chtěli někde registrovat již jsou a ti co prostě nechtějí tak se prostě nezaregistrují ani v té nový že.
Ale přestože se jsem ptal co by takový řadový člen,nečlen měl dělat žádnou reakci jsem nedostal,teda až na tu klasickou vícemodelářskou tj.segregaci modelů na vícemodeláře atd.
A na to jsem v tomhle vlákně nebyl zvědavý


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: úte 05.09.2017 8:38 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 18.12.2006
Příspěvky: 478
Bydliště: Písek
tratonah píše:
Nevím,jestli na Slovensku není obdoba SMČR...

Jistěže je:
Zväz Modelarov Slovenska (ZMoS): http://www.zvazmodelarov.sk
Slovenský Modelársky Zväz (SMoZ): http://www.smoz.sk

_________________
Z jihočeského Písku pozdravuje
Ladislav Douša (ladous)


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 1494 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 ... 100  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz