Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 162 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 11  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 01.02.2010 20:38 
Mazák
Mazák

Registrován: 20.8.2007
Příspěvky: 8426
Mazat nebudu, mam v tom psani a zakladani moc casu a rad ty modely ukazuju pratelum. Reklama me vubec nezajima, doplnek prohlizece zobrazovani blokuje, takze zadny pestrobarevny sracky me neobtezuji.

Zacina to smrdet komerci, nedivim se ze lidi jsou nastvani. Ja recenze nebo testy motoru (nebo jak to nazvat) nedelam pro penize, ale pro zabavu a pro vedomi ze pomuzu dalsim. Zaplacena recenze smrdi neobjektivitou. Nak


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 01.02.2010 21:19 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 20.2.2008
Příspěvky: 117
Bydliště: Orlová
Ono nejde o to jestli reklama ano či ne.Reklama na internet patří a hodně stránek by se bez ní nedalo provozovat.Jak se říká vše něco stojí.Mě se spíše jedná o "agresivitu" reklamy.Pokud by byly sloupečky po stranách obrazovky,tak nic proti ní.Ale pokud se při prohlížení fotek mám roloval v okně nahoru a dolů,tak to už mi vadí.Pokud by byla reklama úplně nahoře,tak si jí při otevření stránky přečtu,odroluji a v klídku se podívám na modely.A byla by spokojenost na obou stranách Mohu použít "Adblock",ale to přece nemá smysl.Reklama má vhodně graficky doplnit stránku a informovat uživatele a ne ho nutit používat proti opatření.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 01.02.2010 22:20 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.10.2007
Příspěvky: 537
Bydliště: Černošice
Nakadah píše:
Zacina to smrdet komerci, nedivim se ze lidi jsou nastvani. Ja recenze nebo testy motoru (nebo jak to nazvat) nedelam pro penize, ale pro zabavu a pro vedomi ze pomuzu dalsim. Zaplacena recenze smrdi neobjektivitou. Nak


Tak tak...

Vadi mi ten princip. Udelame super web pro modelare, at si tam davaji letadylka, udelaji foto, popisky, napisou sve know-how... no a az tam toho bude dost a bude tam chodit hodne lidi, tak na tom vydelame.
Tohle je bohuzel postup nejednoho webu.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 01.02.2010 22:32 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.11.2005
Příspěvky: 5337
Obrázky: 0
paf píše:
Nakadah píše:
Zacina to smrdet komerci, nedivim se ze lidi jsou nastvani. Ja recenze nebo testy motoru (nebo jak to nazvat) nedelam pro penize, ale pro zabavu a pro vedomi ze pomuzu dalsim. Zaplacena recenze smrdi neobjektivitou. Nak


Tak tak...

Vadi mi ten princip. Udelame super web pro modelare, at si tam davaji letadylka, udelaji foto, popisky, napisou sve know-how... no a az tam toho bude dost a bude tam chodit hodne lidi, tak na tom vydelame.
Tohle je bohuzel postup nejednoho webu.


Přesně moje pocity.

_________________
http://ar1.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 01.02.2010 23:06 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 4.5.2009
Příspěvky: 1504
Bydliště: Praha 6
paf píše:
Nakadah píše:
Zacina to smrdet komerci, nedivim se ze lidi jsou nastvani. Ja recenze nebo testy motoru (nebo jak to nazvat) nedelam pro penize, ale pro zabavu a pro vedomi ze pomuzu dalsim. Zaplacena recenze smrdi neobjektivitou. Nak


Tak tak...

Vadi mi ten princip. Udelame super web pro modelare, at si tam davaji letadylka, udelaji foto, popisky, napisou sve know-how... no a az tam toho bude dost a bude tam chodit hodne lidi, tak na tom vydelame.
Tohle je bohuzel postup nejednoho webu.


Jenom pro doplneni - at je to jak je to, na rcalbum nikdo nevydela. Vzhledem k charakteru nebo navstevnosti je maximum cca 50Kc/den.

Tim spis si myslim ze admini to zvorali, kvuli par korunam (pochybuji ze agresivni reklama vede k vic klikum) si takhle znepratelit komunitu.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 02.02.2010 0:03 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 3.6.2007
Příspěvky: 5838
Bydliště: DNV
Každý to cíti inak, mne trebárs nevadí, keby na tom Vzduchoplavec zarobil miliardu a do smrti sa vyvaľoval na Bahamách - našiel dieru na trhu, vyplnil ju svojim produktom, malo to úspech - prečo nie.

Vadí mi niečo iné. Že sa narušuje personalita (charakter prezentácie) dobrovoľne a bezúplatne prispievajúceho používateľa a jeho modelov.

Skúsim jednoducho a konštruktívne:

Obrázek

Čo je v žltým orámovanej časti ma až tak nezaujíma, to je priestor WEBu, tam je miesto aj na reklamu. Červeným orámovanú časť však pociťujem ako "svoj príspevok". Do toho mi nemá právo nikto strkať čokoľvek. To, ako vyzerá červeným orámovaný priestor je (v rámci daného jednotného formátu) len a len na mne. Je to moja prezentácia, prezentácia môjho modelu. Nemám dôvod dopustiť, aby bola niečím narušovaná, s čím sa nestotožňujem. A áno, patria tam aj komentáre a diskusia, aj tie sú súčasťou toho modelu. Červeným orámovaná časť je ako celok prezentačný list lietadla. Ak odtiaľ reklama nevypadne, vypadnú tie lietadlá aj s popismi.

Tertium non datur.

_________________
http://galerie.rcserver.cz/index.php?sum=72


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 02.02.2010 9:43 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 31.1.2010
Příspěvky: 48
m2 píše:
Každý to cíti inak, mne trebárs nevadí, keby na tom Vzduchoplavec zarobil miliardu a do smrti sa vyvaľoval na Bahamách - našiel dieru na trhu, vyplnil ju svojim produktom, malo to úspech - prečo nie.

Vadí mi niečo iné. Že sa narušuje personalita (charakter prezentácie) dobrovoľne a bezúplatne prispievajúceho používateľa a jeho modelov.

Skúsim jednoducho a konštruktívne:

Obrázek

Čo je v žltým orámovanej časti ma až tak nezaujíma, to je priestor WEBu, tam je miesto aj na reklamu. Červeným orámovanú časť však pociťujem ako "svoj príspevok". Do toho mi nemá právo nikto strkať čokoľvek. To, ako vyzerá červeným orámovaný priestor je (v rámci daného jednotného formátu) len a len na mne. Je to moja prezentácia, prezentácia môjho modelu. Nemám dôvod dopustiť, aby bola niečím narušovaná, s čím sa nestotožňujem. A áno, patria tam aj komentáre a diskusia, aj tie sú súčasťou toho modelu. Červeným orámovaná časť je ako celok prezentačný list lietadla. Ak odtiaľ reklama nevypadne, vypadnú tie lietadlá aj s popismi.

Tertium non datur.


Myslím, že tady to M2 vcelku dobře podal, prostřední bannery jsou staženy.

Nechám nicméně pozice jako spící zálohu - pokud bych potřeboval od vás náměty k RCalbum.com, zobrazila by se tam třeba krátkodobě zpráva administrátora, ano ?

_________________
...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 02.02.2010 10:14 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 7.10.2009
Příspěvky: 50
Myslím, že ADEKVÁTNÍ reklamy na podobné weby patří a nevadí mi. Důkležité je to slovo adekvátní. Reklama, která propaguje výrobce nebo prodejce RC modelů (ideálně té kategorie - tzn. když jsme na rcalbu v autech, tak reklamy s RC auta tematikou, kdyz na letadlech tak s letadly). Když to funguje takhle, vydělávají na tom vlastně všichni, jak zadavatel reklamy, provozovatel serveru, tak uzivatel. Zadavatel reklamy oslovi lidi, ktery oslovit chtel, provozovatel ziska nejake prostredky, ktere idealne vrati do provozu serveru, novych vylepseni atd. a uzivatel muze objevit neco noveho (minimalne mu reklama s tematikou, ktera ho zajima tolik nevadi).

Libi se mi, jak je to na zahranicnich serverch, at uz forech nebo specialne zamerenych strankach. Je tam jen reklama, ktera se na dane stranky hodi a vubec tam nevadi. Hodnekrat tam najde zajimavou vec a rad na tu reklamu kliknu, abych zjistil neco vic. Mam tak dobry pocit, ze ta reklama tam k necemu je a neni to jen nastroj pro provozovatele, jak vydelat penize.

Reklama jako je na RCalbu ted mi vadi velmi. Napr. ten tragicky vybuch co se objevuje pod logem, nebo reklama na sportovni vozy a jine netematicke reklamy jsou tragicke a obrovsky serveru vadi.

Pokud ten server "vydelava" 16 korun denne, tzn. zhruba 6000 rocne. To se tu opravdu nenajdou modelarske firmy, ktere by daly za banner na strankach 5000,-? Dva bannery a server jako takovy se musi uzivit. Maximalne bannery udelat menici se a po kazdem nacteni nove stranky se reklama zmeni. Tak se da pocet banneru zmensit. Staci dve pole a 4-6 zadavatelu a je to... Myslim, ze potom by ten server vypadal uplne jinak a hlavne by nikomu nevadil.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 02.02.2010 10:21 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.3.2005
Příspěvky: 10798
Bydliště: ČR, P6 Dědina, Letiště: Trněný Újezd
Obrázky: 11
Rajny píše:
Prijde mi, ze se chovate jak male deti, nelibi se mi reklamy, tak smazu vsechny moje modely, co to je za pristup?

Nejde jen o agresivni reklamy. Precti si co psali tks, paf, AR1, m2. Me osobne jde treba o cele zakulisi akce.
Predstav si, ze pracujes v male softverove firme, majitel a sef je tvuj kamarad, par let se to pekne rozviji. A pak jednou prijdes do prace a je tam velikej napis Microsoft, tvuj kamos firmu prodal. Penez budes mit furt stejne, ale misto abys pracoval vicemene "na svojem projektu", tak uz delas "pro Billa"... a najednou te ta prace nejak prestava tesit. :(
Ja zacal na RCalbum psat jako jeden z prvnich, zalozil ho muj kamarad a zezacatku jsem s nim spolupracoval na vyvoji, testoval, atd... A po 3 letech je najednou web prodanej cloveku, kterej si z konicka dela kseft. A to se mi nelibi. Kdybych chtel motat hobby a kseft dohromady, tak jdu treba prodavat k Peckovi :wink: Ale to nechci.
A zamer prilakat dalsi a dalsi lidi k modelarine? Proboha proc? Uz takhle je na letistich co litam casto hlava na hlave a "na vzduch" se pomalu stoji fronta. Jenze ono je to spis o tom "prilakat nove lidi co by utratili penize v eshopu XYZ...."

Ale jedna vec je pozitivni, zase po case ozivim svuj soukromy modelarsky web a sve modely tam presunu. Dal jsem si termin do konce unora, tak snad to zvladnu.

_________________
Abu (Tomáš S.) - MC19 - kanál č.90 na 40MHz


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 02.02.2010 10:56 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 31.1.2010
Příspěvky: 48
Abu píše:
... kterej si z konicka dela kseft.


Mě taky přestalo bavit nakupovat na HobbyCity, protože si z toho dělaj kšeft ... :D


Teď vážně: Abu, byl bych rád, kdyby jsi pokračoval ve vývoji RCalbum.com, protože nejsem programátor, ale spíš člověk s celou řadou nápadů.

V každé firmě má vždy člověk na starosti to, čemu nejvíc rozumí - jeden bere telefony, druhý vede obchodní jednání, třetí ... atd.

Věřím, že to ve třech zvládneme a tohle "dítko" společně vymazlíme k dokonalosti.

_________________
...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 02.02.2010 11:10 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 11.4.2008
Příspěvky: 5095
Bydliště: CA
[quote="Comet 4"][/quote]
Mňa hlavne nakrklo to, že obmedzenie tých banerov tu bolo sľubované už skutočne veľmi dávno a nič sa nudialo. A tvrdenie, že to je pre naše dobro.... no aj dvojnásobné dane môžu byť pre naše dobro ....Takže malá revolúcia pohla veci dopredu.
Cez víkend som hľadal neakú inšpiráciu v galérii. Potreboval som nájsť neaké konštrukčné samokrídlo. Podľa vyhľadávacích kritérii samozrejme vypadli len Torá. Takže bolo treba listovať.... Po hodine som to vzdal - som prereklamovaný na 10 rokov dopredu. Preto mi to zdvihlo adrenalín.
Potrebu sa za každú cenu prezentovať nemám. V galérii som mal len pár modelov, v skutočnosti ich mám najmenej 15-20 kúskov.... Ale občas sa niekto pýtal na konštrukčné riešenie, tak stačilo dať odkaz.... Už dávnejšie som to začal riešiť uložením obrázkov na Centrum.cz.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 02.02.2010 11:19 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 31.1.2010
Příspěvky: 48
to lubo1: osobně jsem se už večer diskuse neúčastnil a dnes vidím, že se až tak špatně nerozběhla.

Vytvořit web podle zadání je věc na několik týdnů, takže se tam bannery zatím nechaly, více se řeší zabezpečení, ale to zase není vidět z pohledu uživatele.

Tak snad jsou nyní bannery pořešeny k oboustranné spokojenosti.

_________________
...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 02.02.2010 11:27 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 3.1.2009
Příspěvky: 1656
Bydliště: Praha - Krč, ČR
Když už tedy s těmi bannery pracujete, tak k plné spokojenosti by bylo dobré ještě banner u zobrazení fotek šoupnout pod tu fotku a bylo by to asi uspokojivé pro většinu :).

_________________
SOVA is YouR CO-pilot
http://rc-sovy.blogspot.com
http://www.rcsovy.cz


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 02.02.2010 11:32 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 31.1.2010
Příspěvky: 48
kratas píše:
Když už tedy s těmi bannery pracujete, tak k plné spokojenosti by bylo dobré ještě banner u zobrazení fotek šoupnout pod tu fotku a bylo by to asi uspokojivé pro většinu :).


To bude horší - pozice musí být viditelná při běžném rozlišení monitoru,
ale v budoucnu by mohla být po straně, dík.

_________________
...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 02.02.2010 11:48 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 15.6.2009
Příspěvky: 378
Bydliště: Hodonín
Začínám to vidět pozitivně. Reklamy se přesunuly, jak psal m2 a další změny jsou slibované. Pokud hoši co nejdřív dodělají vyhledávání podle více kritérii, tak věřím, že se jim podaří dostat prejekt zpátky na cestu vpřed.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 162 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 11  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz