Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 162 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 02.02.2010 12:14 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 20.4.2007
Příspěvky: 4260
Bydliště: Praha-východ (Měšice)
No... prihodím aj ja pár slov. Mám svoj vlastný modelársky miniweb, asi ako večšina z nás. Už nejakú dobu zvažujem, že modely z RC Albumu tam presuniem. Ale bola by to škoda, na RC Album som často chodil pre inšpiráciu, pohľadať ako ktorý model vypadá, pozrieť konfiguráciu, pohon, atď. A na oplátku som aj u svojich modelov uvádzal aspoň stručný popis, príp. odkazy na články u mňa na webe.

Plne sa stotožňujem s názormi (Abu, tks, lubo1, m2...), že RC Album v takejto forme je už hodne ďaleko od povodného zámeru. A reklama na spodné prádlo je naozaj trochu mimo modelárčiny, že ? :-)

Inak samozrejme chápem, že prevádzka webu niečo stojí, ale nie je to nič, čo by si človek nemohol dovoliť, pokiaľ to prevádzkuje ako hobby. U mňa je to napr. cca. 1.000 KČ ročne za doménu a hosting (php, mySQL...). V rámci iných modelárskych výdajov maličkosť. Jasne, je potreba pripočítať prácu v php, to ja považujem za osobný vklad hobby modelára do dobrého projektu.

_________________
Truggy od TeamC - Torch E TR8Te
Moj RC web: www.mojefotogalerie.com/rc


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 02.02.2010 12:22 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.11.2005
Příspěvky: 5337
Obrázky: 0
Ale já myslím, že chápe každej, že ten web nejede zadarmo. O tom to přeci vůbec není!

Je to přesně o tom jak psal Abu. Využije se dobrej nápad, kam mnozí znás psali své poznatky jakožto modeláři modelářům a když se to zaplní, tak toho někdo využije pro svojí komerci. A to mě přijde že ze mě dělá někdo osla. A ta reklama mezi modelama byla toho všeho jen spouštěč.

Já jsem tam svůj učet nezrušil, ale modely jsem smazal a uvidím co z toho vyleze. Třeba to bude mít hlavu a patu. Zatím se mi to nelíbí. Což je můj názor a mám na něj plný právo

_________________
http://ar1.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 02.02.2010 13:25 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.10.2008
Příspěvky: 1708
Bydliště: Praha Kunratice
Oddelovat casti textu od sebe reklamou se nedela ani na slusnych komercnich webech, u nas to bohuzel ale na spouste webu vidim. Myslim ze to, ze cela hlavicka je reklama, pripadne jeste dat nejakou reklamu do leveho sloupce by na ty poplatky za domenu a hosting melo vydelat. A ze se do toho par korun vrazi ze sveho - s tim se musi pocitat. Kamaradi sem treba zvou zahranicni kapely, ktere by zadne komercni promotion nedovezlo, ale chteji aby je lidi mohli videt a uz se jim stalo, ze doplaceli za koncert treba 50 tisic ze sveho - proste jakmile nekdo neco dela pro ostatni tak to holt jde casto z jeho kapsy :(
Samozrejme ze se s tim da neco delat, ale narvat vsude reklamu rozhodne neni reseni. Provoz RC manie urcite taky neco stoji, nehlede na cas moderatoru apod., a taky to tu neblika jak vanocni stromecek :D

Ja RC galerii fandim a svoje modely zatim rozhodne mazat nebudu, ale proste "vylepsit" sluzbu modelarum tim, ze vsude dam reklamy a zavedu slozite hodnoceni o ktere nikdo z tech, kteri tam chodi cerpat informace nestoji, je proste vyslapnuti uplne spatnym smerem, s tim musim s ostatnimi souhlasit.Jestli z toho chcete udelat modelarske libimseti tak se musite smirit s tim, ze to bude znamenat to, ze se lidi vykaslou na to davat tam sve modely, psat se s popisky, odpovidat na dotazy a tak - a bude to strasna skoda, zatim to fungovalo vyborne

_________________
Nejlépe to nosí nad hlavou a ještě ke všemu směrem do slunce.
Nejlepší investice jsou peníze vyhozené do vzduchu.
Žádný učený ještě z nebe nespadl.


Naposledy upravil were dne úte 02.02.2010 13:33, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 02.02.2010 13:33 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 31.1.2010
Příspěvky: 48
to AR1:
www.HobbyCity.com - Nepodporuji tento komerční web

Co třeba přidat i takový link :wink:




Každá činnost má-li nějak vypadat by měla mít základ v komerci - jinak by jsi ve svém městě neměl jedinou modelářskou prodejnu.

Příklad v Čechách: je relativně velké množství ultralightů, ale díky nesmyslné vyhlášce jejich majitelé nesmějí "vydělávat" Přitom bezpečnost ULL je vyšší, než u 30-50 let starých sportovních letadel.

Pokud někdo sveze zákazníka, tak od něj bere peníze se strachem, že jej někdo napráší. Vlastníkům tak do jejich koníčku netečou peníze ( případně teče málo peněz ) a výsledkem je zastarávající letový ULL park.


Příklad v USA: totální komerce sportovního letectví, pilotní průkaz má údajně 8% dospělých. Výsledkem jsou udržované stroje, nízké ceny letadel, obrovský počet výrobců, proletíš se za "pár korun" a bezpečně.


Proto osobně přeji výdělek každému webu, pokud sem RCmanie dá banner, klidně za něj zaplatím, protože ji tím podpořím.

_________________
...


Naposledy upravil Comet 4 dne úte 02.02.2010 13:37, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 02.02.2010 13:36 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.10.2008
Příspěvky: 1708
Bydliště: Praha Kunratice
Comet 4 píše:
Každá činnost má-li nějak vypadat by měla mít základ v komerci - jinak by jsi ve svém městě neměl jedinou modelářskou prodejnu.

Aha, tak ted uz jsem pochopil to, co ostatni pochopili uz davno... ze je to v haji :(

_________________
Nejlépe to nosí nad hlavou a ještě ke všemu směrem do slunce.
Nejlepší investice jsou peníze vyhozené do vzduchu.
Žádný učený ještě z nebe nespadl.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 02.02.2010 13:41 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 20.4.2007
Příspěvky: 4260
Bydliště: Praha-východ (Měšice)
Tak to si, kamaráde, úplne mimo :-) Nebudem sa rozpisovať, AR1 ti to vysvetlí, keďže si to smeroval na neho...

Comet 4 píše:
to AR1:
www.HobbyCity.com - Nepodporuji tento komerční web

Co třeba přidat i takový link :wink:

_________________
Truggy od TeamC - Torch E TR8Te
Moj RC web: www.mojefotogalerie.com/rc


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 02.02.2010 13:49 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 31.1.2010
Příspěvky: 48
were píše:
Aha, tak ted uz jsem pochopil to, co ostatni pochopili uz davno... ze je to v haji :(


Doporučuji vyčkat premiéry, poté soudit.

_________________
...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 02.02.2010 13:51 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.11.2005
Příspěvky: 5337
Obrázky: 0
Comet 4 píše:
to AR1:
www.HobbyCity.com - Nepodporuji tento komerční web

Co třeba přidat i takový link :wink:



Jé, a proč? Já Hobbycity podporuju! Hobbycity nikdy nepsalo, že je to modelářský web, který nám ostatním modelářům umožňuje sdílet svoje fotky, abysme si předávali zkušenosti a následně to někomu prodalo, aby si dotyčný na této databázi cosi komerně budoval. Takže proto.

Ale třeba to už konečně vysvětlíte a bude klid, vždyť není nic jednoduššího (teda bez těch blábolů že díky reklamě dostanu zadarmo informace).

_________________
http://ar1.rajce.idnes.cz/


Naposledy upravil AR1 dne úte 02.02.2010 13:55, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 02.02.2010 13:55 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 31.1.2010
Příspěvky: 48
to AR1: když to půjde dobře, tak 2.4.2010 bude nový web a ten dá odpověď na řadu otázek.

_________________
...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 02.02.2010 13:56 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.11.2005
Příspěvky: 5337
Obrázky: 0
Comet 4 píše:
to AR1: když to půjde dobře, tak 2.4.2010 bude nový web a ten dá odpověď na řadu otázek.


OK, jsem zvědavý. Průběh je ovšem slabota, to musíte uznat.

_________________
http://ar1.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 02.02.2010 14:00 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 16558
Osobně nemám u svých příspěvků fotku čumáku, avatar, odkaz na galerii modelů, slogany pod čárou......
Vadí mi to, že je to na úkor přehlednosti. Pokud někdo navrhne, že mám doplatit tři stovky abych se sem mohl podívat bez reklamy, rád to udělám.
Ale to je věc názoru, každý to vidí jinak.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 02.02.2010 14:01 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 7.10.2009
Příspěvky: 50
Tak do té doby aspoň zrušte ty reklamy tak jak jsou tam teď (když to teda stejně nic nenese)- aby mne na první stránce serveru uvítala růžová reklama na dámské prádlo a pohled na atomový hřib je hrozný obecně, na modelářském webu to je celkem tragicky a nedivím se všem ostatním, že reagují tak, jak reagují - že je to komerce za všechny prachy...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 02.02.2010 14:07 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 3.1.2009
Příspěvky: 1656
Bydliště: Praha - Krč, ČR
Jistě, existuje řešení, že platící registrovaný návštěvník může mít web bez reklam. Některé weby to tak mají a vcelku jim to funguje.

Jinak mi chvílemi přidou reakce Comet 4 trošku hrrr. To jen aby si neodvrátil i ty kteří jsou mu ještě nakloněni. Pokud bude premiéra 2.4.2010, tak mi to promo přišlo trochu brzo. (myslím reklamní promo)

No nic, uvidíme.

_________________
SOVA is YouR CO-pilot
http://rc-sovy.blogspot.com
http://www.rcsovy.cz


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 02.02.2010 15:38 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 20.4.2007
Příspěvky: 4260
Bydliště: Praha-východ (Měšice)
Len aby tam ostal aj nejaký obsah, modely. Pretože bez nich (t.j. bez dobrovoľnej práce modelárov, ktorí tam tie modely zadali a popísali bez nároku na honorár !) ten web nemá zmysel.

Comet 4 píše:
to AR1: když to půjde dobře, tak 2.4.2010 bude nový web a ten dá odpověď na řadu otázek.

_________________
Truggy od TeamC - Torch E TR8Te
Moj RC web: www.mojefotogalerie.com/rc


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 02.02.2010 16:00 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 11.4.2008
Příspěvky: 5095
Bydliště: CA
Marek71 píše:
Len aby tam ostal aj nejaký obsah, modely. Pretože bez nich (t.j. bez dobrovoľnej práce modelárov, ktorí tam tie modely zadali a popísali bez nároku na honorár !) ten web nemá zmysel.

Comet 4 píše:
to AR1: když to půjde dobře, tak 2.4.2010 bude nový web a ten dá odpověď na řadu otázek.

Odpoveď máš o pár príspevkov vyššie

..... To bude horší - pozice musí být viditelná při běžném rozlišení monitoru........
Takže podstatnou vecou na stránke musí byť reklama....


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 162 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 38 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz