Switch to full style
Aby těch modelářských kategorií nebylo zbytečně moc. Když se to dotýká modelaření, ale nenašli jste zde specializované fórum. Taková témata vložte sem.
Odeslat odpověď

Rcalbum - návrh změny hodnocení

pon 01.02.2010 9:16

Na RCalbum.com máte možnost hlasovat, tedy dát vytvořenému albu body od 1 do 5-ti. Zvažuje se možnost hodnocení více parametrů:

- počet fotografií ( MÁLO/HODNĚ, lze udělit 1 až 5 bodů )
- kvalita fotografií ( ROZMAZANÉ/OSTRÉ, lze udělit 1 až 5 bodů )
- jsou vyplněny všechny parametry modelu ? ( NE/ANO, lze udělit 1-5 bodů )
- popis modelu ( ŽÁDNÝ/HODNĚ POPSANÝ, lze udělit 1 až 5 bodů )
- model jako takový se mi líbí/nelíbí ( NE/ANO, lze udělit 1-5 bodů )

Album by tak získalo jediné hodnocení dané průměrem všech bodů.
Cílem je přesnější hodnocení + lépe zpracovaná alba.

Co si o navrhované změně v hodnocení myslíte ?
Napadají vás další možnosti bodování ?

pon 01.02.2010 9:19

Možná by nebylo od věci mít možnost zobrazení modelů podle hodnocených parametrů jednotlivě, např. modely s nejlepším popisem (sestupně od nejlepšího) atd...

pon 01.02.2010 9:24

Muj nazor - v jednoduchosti je sila.

pon 01.02.2010 9:52

Abu píše:Muj nazor - v jednoduchosti je sila.

Taky bych to tak viděl. Počet fotek a zda jsou rozmazané, či ne, nijak nesouvisí s tím, zda jde o kvalitní model.

pon 01.02.2010 9:57

Hlavně mi přijde divné, že někdo vybalí nějaký drahý ARF model z krabice, rozloží to na koberec, vyfotí a následně dostane skoro samé pětky.

Přitom někdo jiný tam dá nějaké krásné samodomo házedlo nebo gumáčka a dostane dvojky, trojky - protože to prostě není ten správný 3D visolet nebo nějaký celokompozitový fííí nahoru fííí dolů....

pon 01.02.2010 10:07

tks píše:Hlavně mi přijde divné, že někdo vybalí nějaký drahý ARF model z krabice, rozloží to na koberec, vyfotí a následně dostane skoro samé pětky.

Přitom někdo jiný tam dá nějaké krásné samodomo házedlo nebo gumáčka a dostane dvojky, trojky - protože to prostě není ten správný 3D visolet nebo nějaký celokompozitový fííí nahoru fííí dolů....


Vím, ale s tím moc nenaděláš - na auto.cz mají vysoké hodnocení různá Porsche, Ferrari a přitom v nich jedeš 130 km/h a neslyšíš vlastního slova.

Proto by mělo být hodnocení více parametrů ...

pon 01.02.2010 10:13

Me prijde ze se to hlasovani moc resi - ja se tam chodim koukat co stavi ostatni a inspirovat se, ne hlasovat - obcas mi ale prijde ze to vsichni berou jako nejake modelarske libimseti... ja bych to hlasovani uplne zrusil a nechal tam jenom komentare, hezke modely stejne kazdy rad pochvali i slovem, nejenom kliknutim na hlasovani :D
Navic ty neustale komentare jak to ze tohle dostalo tolik zatimco tamto jenom tolik jsou opravdu vopruz - bez hlasovani by tohle vsechno prestalo...

pon 01.02.2010 10:21

were - :idea: v tom je hodne pravdy :!:

pon 01.02.2010 10:28

Abu píše:were - :idea: v tom je hodne pravdy :!:

K ozrejmeniu: keď tam Vzduchoplavec to hlasovanie dával, tak som s ním komunikoval, že by malo byť jasné, či sa hodnotí model, modelár, údaje, fotky alebo čo vlastne ... ak sa dobre pamätám, tak jeho odpoveď bola, že to nemám riešiť, lebo "lidi to tam chtěli, tak jsem to tam dal"... no a tak to tam teraz je... :wink:

A tak by som to aj nechal - 5 rôznych hodnotení je nezmysel, a prečo odtiaľ stiahnuť niečo, čo si ľudia sami vyžiadali.

Z môjho pohľadu: PREČ s reklamami prekladajúcimi text a obrázky, nech sú po stranách, ale krížom nie. Inak tam mám koprivku čokoľvek vpisovať. A to čím ďalej väčšiu. A moje modely sa mi sťažujú, že sa im tam nepáči a pýtajú sa preč...

pon 01.02.2010 10:30

Proč to komplikovat?
Hodnotím model - tím i majitele.
Když chci hodnotit fotky tak jdu na fotoforum :)

pon 01.02.2010 10:48

JEDNODUCHOST :wink: .

pon 01.02.2010 11:00

Chtěl jsem tím říct, že bych hodnocení zrušil. Ale protože to neprojde, tak ponechat v současném stavu.

A s tou reklamou něco udělejte, jinak vznikne konkurenční projekt bez bannerů. :wink:

pon 01.02.2010 11:06

REKLAMA:

To si neumite nainstalovat doplnek do prohlizece, aby se vam ta reklama nezobrazovalo? Nemyslim to spatne, jen tady kvuli tomu vsichni kafraj, ale aby to zkusili takhle vyresit to je nenapadne, ten web z neceho zit musi

pon 01.02.2010 11:06

Ano to hodnoceni je samozrejme jen orientacni. Neda se postihnout komplexne vsechno. Muze to byt super model, ale priserne fotky z mobilu nebo naopak umelecke snimky, ale model typu Infarkt. Jak pak hodnotit, ne?

Rozhodne berte to hodnoceni s rezervou a nadhledem. Moc nechapu lidi, kteri si zalozi treba 5 uzivatelu jen, aby sobe dali same 5ky a nekomu jinemu zase same 1ky. To me prijde jednak ubohe a jednak to pridelava adminovi praci, ze musi takove "hrisniky" odmazavat.

Ja osobne bych tam ale nechal jen to jedno hlasovani. Uz jen proto, ze by se pak nevslo vsech 5 hodnoceni do seznamu modelu.

pon 01.02.2010 11:08

Ad reklama: Me se tam take nelibi, ale chystaji se velke zmeny a toto je jejich nutna soucast.
Odeslat odpověď