Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 24 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 03.10.2010 10:50 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 14.12.2008
Příspěvky: 560
Bydliště: Ústí nad Labem
Obrázky: 0
Zdař chlapi, na Mistrálovi 2,6m, 2kg, jsou klapky, křidélka a výškovka normálně taky průhlednou izolačkou, a není žádný problém.
Myslím si ale, že to je nějaká kvalitnější s pořádným lepem, jinak by to bylo o hubu.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 03.10.2010 19:18 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 1.1.2009
Příspěvky: 465
diky za názory, já si už svůj taky udělal. Dám tam panty a přes ně pásku kvůli estetice (ASW 19 4,15m rozpětí)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 23.10.2010 18:45 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.2.2010
Příspěvky: 652
Bydliště: Jindřichův Hradec
Tak jaký panty jsi nakonec použil? Ty pouze ohýbací MP Jet, nebo s osičkou? Mám Discuse od TOP modelu 4500mm a maj to z obou stran přilepený průhlednou páskou. Sice to drží, ale pokud na to kouknu odzadu , od odtokovky, tak konce křidýlek jsou o cca 1mm nad povrchem křídla a to nebude zrovna nejlepší a vypadá to blbě. Uvažuji o těch pantech co se pouze ohýbaj a nedával bych na to pásku , ale zažehlil bych to folií. A ještě nemáte někdo vyzkoušenou pásku na zajkrytí spodní drážky mezi křídlem a křidýlkem. Prodává to Graupner a Lindinger. Není to moc tuhý, aby to servo utáhlo a křidýlko se nekroutilo.

_________________
ASW22E Baudys,Moswey3,PIKE Sup.,Vision50Ely-q,Seawind carbon,XB-8 ,MPX Roy Pro 16,


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 23.10.2010 20:57 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 1.1.2009
Příspěvky: 465
Ahoj,
dal jsem tam nakonec klasické MP jet panty velké s osičkou. Musíš je šikovně zapustit "pod povrch" křídla a šikovně zadlabat, takže osa otáčení je cca 3mm od horní hrany křidélka. Takhle můžeš mít křidélko doražené takřka ke křídlu a štěrbina je minimální. Jde to úplně zlehka, takže servo to ani nepozná. Mám 5 pantů na křidélku 900mm. Ty ohýbací panty bych tam nedával. Rád si nechávám "zadní vrátka". Co když budu potřebovat někdy křidélko sundat (třeba kvůli opravě)? Tady jen vytahám osičky a křidélko je venku. U ohýbacího pantu to budeš muset trhat. Finální rozhodnutí je samozřejmě na tobě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 24.10.2010 8:02 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.2.2010
Příspěvky: 652
Bydliště: Jindřichův Hradec
Děkuji za odpověď. Ty panty s osičkou se mi také líbí víc, ale když to dáš 3mm od okraje, neláme se to při pohybu nahoru? Ještě troufalej dotaz, nemáš nějaký foto?

_________________
ASW22E Baudys,Moswey3,PIKE Sup.,Vision50Ely-q,Seawind carbon,XB-8 ,MPX Roy Pro 16,


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 24.10.2010 8:49 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 1.1.2009
Příspěvky: 465
nic se neláme, když si s tím vyhraješ :wink: foto bych ti mohl udělat


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 24.10.2010 11:55 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.2.2010
Příspěvky: 652
Bydliště: Jindřichův Hradec
Když Ti chvilka vyjde. Děkuji předem.

_________________
ASW22E Baudys,Moswey3,PIKE Sup.,Vision50Ely-q,Seawind carbon,XB-8 ,MPX Roy Pro 16,


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 24.10.2010 12:02 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.2.2010
Příspěvky: 652
Bydliště: Jindřichův Hradec
Ještě mi došlo, jestli nemáš tvar křidýlka /myslím hranu / jiný tvar. Mě končí křídlo kolmo zaříznutý a křidýlko je šikmo přez celou tloušťku. Tak to spolu přesně lícuje pouze na horní straně a ta škvíra je při pohledu zespodu jako takové "V". Proto je mi divný, že by se to nelámalo. Pokud by to bylo jako u akrobata , tak je to OK.[/img]

_________________
ASW22E Baudys,Moswey3,PIKE Sup.,Vision50Ely-q,Seawind carbon,XB-8 ,MPX Roy Pro 16,


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 21.02.2018 9:34 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 24.9.2009
Příspěvky: 78
Bydliště: Brno
Nechci zakládat nové téma.
Stavím konstrukční e-větroň, klasické konstrukce s balsovou torzní skříní, rozpětí 3,2 m pro rekreační polétání. Potah křídla bude vlies + spodní strana fólie.
Nyní se chystám odříznout klapky a křidélka – po potažení křída budou nalepeny na transparentní lepící pásky se silný lepidlem.
Rád se zeptám zkušenějších, jak na „V“ drážku. U klapek je to jasné, páska bude zespodu a shora širší mezera „V“.
Jak u křidélek? Jak orientovat „V“ drážku, co je výhodnější? Pokud bude širší část „V“ zespodu bude to esteticky vypadat lépe, ale aerodynamicky by asi bylo lépe, kdyby širší část „V“ byla shora.
Co zavětrování (překrytí mezery) má to smysl se tím zabývat a řešit to? Pokud ano, čím překrýt mezeru mezi křídlem a křidélkem?


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 24 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz