Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 314 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 17, 18, 19, 20, 21
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: úte 09.12.2014 1:06 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2014
Příspěvky: 708
Bydliště: ČR
Obrázky: 0
Panove, nevim, zda to tady uz nekde neni, hledal jsem, nenasel.
Vsude se hovori o modelu letadla. Vztahuje se tohle pojisteni i na vrtulniky? Aby to pak nebylo duvodem k nejakym obstrukcim pri plneni? :?

A druha vec - existuje dnes nejake lepsi pojisteni, nebo je tohle idealni varianta pro modelare?
Diky za info,
P.

_________________
DX8, DX6i || T-rex 600ESP, 500ESP FL, 450PRO, 450S || Algol, MaxiSwift


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
PříspěvekNapsal: úte 09.12.2014 10:36 
Mazák
Mazák

Registrován: 25.3.2012
Příspěvky: 912
ano je to i na heliny.
Vzhledem k vysi plneni a jeho cene hodne lidi vyuziva clenstvi v nemeckem ci rakouskem aeroklubu.

_________________
Text meho prispevku nemusi nutne odpovidat tomu, co jsem zde napsal ...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 10.09.2016 5:29 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2008
Příspěvky: 12832
Bydliště: praha 5
jsem pořád z toho slavného modelářského pojištění tak nějak už delší dobou rozpačitý--platil jsem, ale přestal platit, když jsem nebyl schopný prokomunikovat, zda bude to pojištění hradit i případnou trvalou, nebo dlouhodobou zdravotní ujmu na zdraví--létam na RAný, já tam fakt zmuchlanej blatník u auta neřeším, bohužel z komunikace mám dojem, že pokud nepujde o víc, než zmuchlanej blatník--- trvalou ujmu na zdraví uhradí ---pouze možná --- :lol:

tak k čemu je takové pojištění, opravdu z toho mám už takový pocit, že je to jen takové placebo, které neuhradí o nic víc, než opravdu združené pojištění domácnosti, jen se toho chytla modelářská komunita a v modelářském provozu vyžaduje spešl--na blatník auta spešl modelářskou pojistku, kteerou by opravdu mělo uhradit i běžné združené pojištění domácnosti--bohužel všichni se dle mého toho spešl modelářského pojištění chytli a dospěli k závěru, že je sakra rozdíl, jestli střílíš za humnama z kuše šípem, nebo lítáš s easygliderem, bo rozzuřený aeasyglider je určitě dnes hrozba společnosti-řeším z pozice nesoutěžního modeláře.

PS: živnostenský list mám --výroba a provoz RC modelu, pojištění živnosti--vedle výroby další z mnoha živnostenských listu jsem i pánský krejčí, vubec si nevybavuiji, že bych si pracovně vyřizoval pracovní pojistku na konkrétní živnostenský list.prostě jsem pojištěný na živnost---i modelářskou---nejsem právník, ale když mám živnost modelářskou, kurna proč si platit i mimo živnost modelářskou pojistu.

si myslím, že ta celá slavná modelářská pojistka bude opravdu pouze hodně o tom placebo---ale finálně se toho budou chytat nakonec všechny pojištovny---dobrý podnikatelský záměr--co vždy hradilo běžné združené domácí pojištění. dnes bude do doby, než to napadne nějaký schopný právcík nutné nesmyslně pltit spešl co by modelářské pojištění--ačkoli větší škody jsou nejspíš zpusobeny vytřískáním oken obyčejným kopacím míčem.

mě to přijde prostě opravdu nesmysl--nejde vubec v zásadě o ty 4 stovky za základ do 7kg era, jde o to, že je to podle mého opravdu nesmysl.

vždyt už nesmysl je i to, že modelářskou pojistku nabízí pouze jedna pojištovna---a podle mého, kdo nechodí na RC mánii vubec netuší, že vubec nějaká pojištovna hradí za spešl poplatek pojištění zájmového blbnutí s rc modely---v podstatě i vyhozenou vlaštovkou dítětem z paneláku----šikovný podnikatelský tah, který ty co sjíždějí moelářský diskuzní fora sežrali i s navijákem a nemyslně platěj za nic--respektive znovu platěj za to, za co platěj i v tom združeném pojištění domácnosti.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 10.09.2016 7:46 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 18.8.2005
Příspěvky: 337
Zdravotní újmu? pokud tě zraněný zažaluje a bude kvalifikováno jako ublížení na zdraví můžeš mít pojistku jakou chceš a o trestu a plnění rozhodne soud a je dost dobře možné že finanční plnění určí pojišťovně a tebe jen zavřou :)). Trestně právní odpovědnosti tě žádné pojištění nezbaví.
Mudrovat coby kdyby je možno, ale aby pak nebylo pozdě. Já jsem rozbil na czech heaven modelem předokenní žaluzii a CMMA pojistka zafungovala, pojišťovna uhradila 5000Kč fakturu za opravu. Takže za mne OK, funguje, na našich soutěžích je pojistka již dlouho povinná.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 10.09.2016 9:29 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20845
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Jak je to v současnosti?
Spoléhám na pojistku SMČR neb jsem stále řádným členem. Létám éra do 20kg. Nesoutěžím.
Je ta SMČR pojistka nějak/něčím podstatně nevýhodná oproti té ČMMA?

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 10.09.2016 13:25 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2011
Příspěvky: 3159
Bydliště: Praha Letňany
jyrry píše:
Jak je to v současnosti?
Spoléhám na pojistku SMČR neb jsem stále řádným členem. Létám éra do 20kg. Nesoutěžím.
Je ta SMČR pojistka nějak/něčím podstatně nevýhodná oproti té ČMMA?


Pojistka SMČR se vztahuje jen na ofiko akce, "které jsou zajišťovány a organizovány SMČR. Vztahuje se i na tréninky v soutěžních kategoriích dle sportovních řádů SMCR a to pouze za předpokladu, že výcvikové tréninkové dny, místo a stanovená hodina tréninků jsou prokazatelně uvedeny v zápise členské schůze příslušného modelářského klubu". Toto pojištění se týká pouze soutěžních kategorií uvedených ve sportovních řádech FAI a SMČR." (to je citace z tištěného kalendáře SMČR).
Takže když si půjdeš na letiště jen tak zalítat a způsobíš škodu, pojistka SMČR se na to nevztahuje. Stejně tak, když způsobíš škodu s něčím, co nespadá pod pojem "soutěžní kategorie dle SŘ". To je asi základní rozdíl (a i nevýhoda) oproti pojistce ČMMA. A jak to tady píšu, tak jsem se sám překvapil-myslel jsem, že se vztahuje na všechny akce uvedené v kalendáři SMČR. Ale podle té citace je to jen na akce, které přímo SMČR pořádá (nebo tedy ty tréninky).

Edit: takže podle toho, co čtu, když bys třeba v Suché na Elektromaketářské poslal letadlo někomu do auta, tak to kolektivní pojistka SMČR nekryje, protože to není akce pořádaná SMČR (mimochodem právě kvůli Elektromaketářské a podobným akcím jsem si pojistku ČMMA uzavřel. A taky kvůli tomu, že když jsem se v Kooperativě ptal, jestli se na modelařinu vztahuje klasická pojistka "na blbost", kterou někdo zmiňuje výše, nedostal jsem jednoznačnou odpověď).

_________________
Wind Dragon slow 2,4 GHz byl první...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: ned 11.09.2016 0:03 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20845
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
OK, dík za shrnutí a vypíchnutí toho důležitého.
Tak v klubu zůstanu už jen kvůli ploše... :-(

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 29.05.2017 18:40 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.2.2006
Příspěvky: 1206
Bydliště: Praha, Sobín
Obrázky: 3
Web CMMA má nějaké životní problémy:

Warning: mysqli::mysqli(): (HY000/1049): Unknown database 'd67225_cmma' in /data/web/virtuals/67225/virtual/www/domains/cmma.cz/rutiny/rtn_DBConnect.php on line 30

Warning: mysqli::set_charset(): Couldn't fetch mysqli in /data/web/virtuals/67225/virtual/www/domains/cmma.cz/rutiny/rtn_DBConnect.php on line 31

Warning: mysqli::query(): Couldn't fetch mysqli in /data/web/virtuals/67225/virtual/www/domains/cmma.cz/rutiny/funkce.php on line 13

Warning: main(): Couldn't fetch mysqli in /data/web/virtuals/67225/virtual/www/domains/cmma.cz/rutiny/funkce.php on line 13


Je to dočasné, nebo už jim to umřelo trvale?

_________________
Símův axiom: Každý signál se zlepší, připojíme - li anténu


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pon 29.05.2017 20:00 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.12.2007
Příspěvky: 779
Bydliště: nerad
Ťeď jsem CMMA zkusil, a normálně fungují :)

_________________
http://jakovlev.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: úte 30.05.2017 12:10 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.1.2012
Příspěvky: 863
Aby řeč nestála, tak do toho trochu píchnu:
http://www.cnb.cz/cs/dohled_financni_tr ... zbozi.html
Kde ČNB píše o cestovní kanceláři nebo bance, tam se dá doplnit i ČMMA. Je to stejná konstrukce. Jen si u ČMMA kupujete místo zboží nebo služby členství. A možná, že už ani to není nezbytně potřeba.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 31.05.2017 13:03 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.2.2006
Příspěvky: 1206
Bydliště: Praha, Sobín
Obrázky: 3
Ano, už to chodí, asi to byl krátký výpadek... Akorát se mi tím pojistka pravděpodobně posune až od července...

_________________
Símův axiom: Každý signál se zlepší, připojíme - li anténu


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: sob 03.06.2017 15:45 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.6.2008
Příspěvky: 6038
Bydliště: Praha ČR
pepin píše:
tak k čemu je takové pojištění, opravdu z toho mám už takový pocit, že je to jen takové placebo, které neuhradí o nic víc, než opravdu združené pojištění domácnosti, jen se toho chytla modelářská komunita a v modelářském provozu vyžaduje spešl--na blatník auta spešl modelářskou pojistku, kteerou by opravdu mělo uhradit i běžné združené pojištění domácnosti--


Pojistka ČMMA je v podstatě dobrá v následujících bodech:
- soutěže mimo ČR a pak i v ČR, když je to mimo svaz, to SMČR nekryje a domácnostní pojistky obvykle taky ne, tam je vesměs formulace typu "rekreační sport, ne tedy oficiální závody
- veřejné akce (i v ČR), s krytím podobná situace a pozor, nejde jen o nějaké velké předváděčky, za veřejné vystoupení se dá brát i nějaké "předveď a prodej" atd.
- obecně jakákoli akce v zahraničí, třeba i nějaké vyloženě rekreační létání v Alpách s větroněm atd. Tady by třeba i nějaké plnění z obecné pojistky šlo, ale když to budeš řešit a hodíš tomu, kdo to bude na místě řešit, jasný certifikát nadnárodního Alianzu s výslovným uvedením modelů, tak to bude budit větší důvěru než naprosto neznámá pojistka od ČP. Tady si tedy spíš ušetříš starosti, přínos s plněním už tak jasný není.

Na druhé straně ale při vyloženě rekreačním létání na vhodné ploše v ČR by skutečně v řadě případů měly obecné odpovědnostní pojistky fungovat v podstatě stejně, v tom kus pravdy je...


Naposledy upravil tomashr dne sob 03.06.2017 15:53, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 03.06.2017 15:53 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.6.2008
Příspěvky: 6038
Bydliště: Praha ČR
Patas_ píše:
Zdravotní újmu? pokud tě zraněný zažaluje a bude kvalifikováno jako ublížení na zdraví můžeš mít pojistku jakou chceš a o trestu a plnění rozhodne soud a je dost dobře možné že finanční plnění určí pojišťovně a tebe jen zavřou :)). Trestně právní odpovědnosti tě žádné pojištění nezbaví.


Dovolím si podotknout, že varianta trestně právní odpovědnosti, ale zároveň aby pojišťovna uznala plnění je u modelů dost scifi. Tady v podstatě buď létáš v souladu s rozumnými zásadami bezpečnosti a na vhodné ploše a téměř jakýkoli průser je "jen" o penězích, takže je pojistka zásadní anebo děláš nějaký "bordel/pitomosti", kde dáváš prostor k trestnímu stíhání, ale zároveň v této situaci bude pojišťovna mít velké škuby se vyhnout plnění...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 14.11.2023 18:36 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 2.12.2018
Příspěvky: 26
Ahoj.
Oživím staré vlákno. Dnes jsem byl v kooperativě aktualizovat pojistku na barák a domácnost. Paní mě upozornila, že celkem výrazně stouplo plnění pojištění odpovědnosti za škodu v občanském životě. Jelikož se mi nechce zbytečně platit současně i tzv modelářskou pojistku, ptal jsem se na to.
Odpověď : Pokud jde o modely spadající váhově pod zákon o letectví, nejedná se o běžnou pojistku a nebudou to plnit. Na jaře mi jiná pracovnice stejné pojišťovny řekla, že pokud to není žádná organizovaná akce, tak by to mělo být v pořádku.
Tak jak to teda je ?


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 314 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 17, 18, 19, 20, 21

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz