Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 124 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Fotky vaších RC Kufříků
PříspěvekNapsal: ned 30.06.2013 7:08 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
poté co jsem se i ve svem blizkem okoli dozvedel o pripadech nenadaleho vzplanuti LiPolek, snazim se baterky od ostatnich veci oddalit, jak doma pri skladovani, tak v kufru. Poridil jsem prubezne mensi kufriky, doplnil je popruhy a mam zvlast vysilac (kufrik slouzi zaroven jako podlozka = nevalim vysilac v trave, nosim kufrik az k plose, radio pritom muze byt v zavrenem kufriku zapnute, signal se prosakne), zvlast nabijecky s kupou ruznych kabelu, zvlast "polni" sadu naradi, lepidel, gumicek atd., rovnez baterky maji svuj kufr a jsou v nem samy a v pripade katastrofy se tato snad omezi jen na obsah tohoto battery-boxu... Jedine na halove letani beru pidiaku, nabijec a tx v jednom kufriku...

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Fotky vaších RC Kufříků
PříspěvekNapsal: ned 30.06.2013 8:59 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.9.2012
Příspěvky: 1682
Obrázky: 0
Na skladovani lipolek mam koupeny primo trezor na skladovani lipol co nabizi Robbe. Je to velky cerny kufr s 5cm stenami vyztuzenymi nehorlavym materialem. Takhle mam aspon klidne spani... Na letiste to vozim v lipol pytlech stribrnych.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Fotky vaších RC Kufříků
PříspěvekNapsal: ned 30.06.2013 9:57 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.9.2005
Příspěvky: 2388
Bydliště: Doma
Baterky skladuji v plechovem kufru, vevnitr polstrovany a s plastovymi kastliky - koupeni v obi jako prirucni pokladna. Vypada bytelne.

_________________
Quis custodiet ipsos custodes?


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Fotky vaších RC Kufříků
PříspěvekNapsal: ned 30.06.2013 11:33 
Helimaniacs Brno
Helimaniacs Brno
Uživatelský avatar

Registrován: 10.11.2010
Příspěvky: 4631
Bydliště: Brno, CZ
Blog: Zobrazit blog (4)
Taky používám pokladnu. V největší verzi, co Bauhaus nabízel, se dají skladovat 12S 5300mAh stick packy :wink:

_________________
Tom


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Fotky vaších RC Kufříků
PříspěvekNapsal: ned 30.06.2013 12:04 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 16558
baui píše:
Taky používám pokladnu. V největší verzi, co Bauhaus nabízel, se dají skladovat 12S 5300mAh stick packy :wink:


Mám tyhle pokladničky dvě, používám to asi dva roky. Celou dobu si říkám, že musím nějak předělat ty debilní zámečky. Dnes na to došlo. Jedna baterka podjela až pod zámeček a nešlo to otevřít. Naštěstí jsem si vzpoměl jak je to tam dělané, tak jsem to nerval klíčkem násilím, protože bych prorazil tu lipolku. Vyndaval jsem to ven asi dvacet minut, protože kufřík byl plný baterek a nedařilo se mi to nasunout pryč od toho zámku.
Lepší jsou ty lehké hliníkové krabice s víkem na dvě přezky zvenku. Dělá se to ve všech možných rozměrech.

_________________
Pokud cokoliv v této diskusi hodnotím, nebo se k něčemu vyjadřuji, je to jen má domněnka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Fotky vaších RC Kufříků
PříspěvekNapsal: ned 30.06.2013 12:38 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 18.8.2005
Příspěvky: 4945
Bydliště: Šternberk, ČR
Obrázky: 0
foto1
Kufřík na vysílačku, klešťový ampérmetr, anemometr, JeTiBox a ProgBox.
foto2
Kufr s nabíječkami a nářadím. Nářadí tam je trvale a tak co po vybavení kufříku chybělo, muselo se dokoupit. Oba kufříky koupeny v OBI jako 2 v 1.
foto3
Plechový kufřík z Bauhausu. Opět za pár korun. Když nelítám, tak slouží k uložení LiPol akumulátorů jako ochrana před případným vzplanutím. Aby to nechrastilo a případně nejiskřilo, jsou stěny obloženy Colorplastem ...
foto4
... a nejčastější použití tohoto kufříku. Do jedné ruky vezmu dva a někdy i tři modely, do druhé kufr a jdu létat kousek za barák. Horní 2 kufry tak používám jen při celodenních výletech na letiště a těch je poslední dobou poskrovnu. Takže spíše zabírají místo než by sloužily.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Fotky vaších RC Kufříků
PříspěvekNapsal: ned 30.06.2013 14:12 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.9.2012
Příspěvky: 1682
Obrázky: 0
Zde ještě doplním obrázky toho trezoru na Lipolky od Robbe.

PS - svoje dodam pres tyden, nejsem ted doma

Mam v tom tyto kousky:
2x 5000mAh 6S Lipo
2x 4500mAh 6S Lipo
8x 2200mAh 3S Lipo (FunCub, T-Rex 450 sport)
4x 300mAh 2S Lipo (Blade 130x)

Vse se to tam pekne nasklada (uz tam na vic baterek nemam misto, mozna na par malych a nebo bych to musel dat na sebe)

Trezor je dost tezkej, pocitam ze tak kolem 6kg mit bude


Přílohy:
100-xl.jpg
100-xl.jpg
[ 348.27 KiB | Zobrazeno 3361 krát ]

6999s1.jpg
6999s1.jpg
[ 38.08 KiB | Zobrazeno 3361 krát ]

Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Fotky vaších RC Kufříků
PříspěvekNapsal: úte 02.07.2013 2:11 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.11.2010
Příspěvky: 2308
Bydliště: Liberec
Chlapi, já jako furt nevim co s těma baterkama...
O nenadálých vzplanutích jsem slyšel (naštěstí jen slyšel), ale furt jsem neslyšel, co tomu předcházelo. Pokud "nic", tak to je dost divný.

Ohledně skladování a převážení... Hodně z vás používá trezory nebo tlustostěnné boxy.
Trezory chápu - nehořej.
Tlustostěnný box asi vydrží explozi.
A přitom (jsem o tom přesvědčen), by stačil co nejvíc hermeticky uzavřený box. Protože tam kde není vzduch, tam nic nechytne. A kde je málo vzduchu, tam to hoří špatně. Takže pěknej kufřík, oblepit páskou na těsnění oken a hotovo. Nebo ne?

A otázka na závěr: Proč teda nosíme všichni mobil v kapse, necháváme ho nabíjet bez dozoru, bereme si ho do postele? To samé notebooky, tablety, bezdrátové telefony, atd.?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Fotky vaších RC Kufříků
PříspěvekNapsal: úte 02.07.2013 7:03 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Ticcino píše:
.... já jako furt nevim co s těma baterkama........?

http://news.hitb.org/sites/default/file ... k=J3J2LVk7
http://4.bp.blogspot.com/_T6ij2siDgfU/R ... plodes.jpg
http://www.pqdvd.com/blog/iphone/wp-con ... attery.jpg
staci? nebo jeste? :-)

jinak co ja vim, tak to bylo pri (udajne) beznem nabijeni, z toho jednou byly ty LiPol jako prijimacovky, tedy zadne velke proudy. Znas to - dzban, voda (pivo), ucho... ;-)

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Fotky vaších RC Kufříků
PříspěvekNapsal: úte 02.07.2013 7:16 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.9.2005
Příspěvky: 2388
Bydliště: Doma
Ticcino píše:
Chlapi, já jako furt nevim co s těma baterkama...


protoze nahoda je blbec? qua hora nescis.. uz i tady byly fotky jak nekomu vyhorel automobil myslim a urcite nekolikrat ze to blaflo v dilne. vetsinou pri nabijeni, ale jeden myslim psal ze zkrat.
ja se sice muzu utesovat ze moje baterky jsou jen male (3s) takze by tolik neblafly, skladuji je tak ze se snad nemaji sanci nejak zkratovat, nabijim relativne malymi proudy, ale neni lepsi byt trochu paranoidni nez nad vyhorelym bytem rikat "no statisticky byla sance pul procenta, jak je to mozne"..

to ze se mi to nikdy nestalo jeste neznamena ze se to nestane. kapne ti tam nekde voda nebo hrknes krabici tak nestastne ze spojis nejaky konektory a nestesti je hotovo. proto i pouzivam XT60 konektory (predtim mini tamyia) na baterky misto vychvalovanych mpJetu - proste dva volne konektory se teoreticky muzou nestastnou nahodou spojit nebo je muzu obratit, dva ktere jsou pevne zapustene v domecku ne.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Fotky vaších RC Kufříků
PříspěvekNapsal: úte 02.07.2013 9:35 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.4.2013
Příspěvky: 4186
Bydliště: Pod Slavkovským lesem...
Obrázky: 75
Blog: Zobrazit blog (10)
Ticcino píše:
Chlapi, já jako furt nevim co s těma baterkama...
O nenadálých vzplanutích jsem slyšel (naštěstí jen slyšel), ale furt jsem neslyšel, co tomu předcházelo. Pokud "nic", tak to je dost divný. Ohledně skladování a převážení... Hodně z vás používá trezory nebo tlustostěnné boxy.

Na převážení a cestování asi nebude trezor to pravé ořechové, že :lol: ?
Já jsem si pořídil LiPo Safe Bag, který řeší hlavně bezpečné nabíjení a umí pohltit příp. explozi i požár LiPo, vzniklé teplo, a vznikne jen kouř. Je to vhodné i pro převoz jako prevence.
Je to to nejlevnější a nejskladnější řešení, které můžete pro svou bezpečnost udělat.

A mimochodem, tyto LiPo Safe pytlíky jsou dobré i do letadla, kde můžou nastat problémy při transportu více LiPo, než může být zdrávo personálu...

Obrázek



Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz

_________________
Ptaak 2 (Phantom 4 HDMI Mode) | FS Dominator HD2 | MarcoPolo Locator |


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Fotky vaších RC Kufříků
PříspěvekNapsal: úte 02.07.2013 9:59 
Helimaniacs Brno
Helimaniacs Brno
Uživatelský avatar

Registrován: 10.11.2010
Příspěvky: 4631
Bydliště: Brno, CZ
Blog: Zobrazit blog (4)
Ty LiPo sacky jsou taky sazka do loterie... Na obrazku je ne zdaleka ojedinely pripad.

Obrázek

Navic pokud jde napriklad o dlouhe 12S packy, ktere meri 30cm, jsou tyhle sacky stejne prilis male.

_________________
Tom


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Fotky vaších RC Kufříků
PříspěvekNapsal: úte 02.07.2013 10:55 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.4.2013
Příspěvky: 4186
Bydliště: Pod Slavkovským lesem...
Obrázky: 75
Blog: Zobrazit blog (10)
Chapu, videl jsem to take, nicmene to neni bezne, ze to takto vzdy dopadne.
Osobne to beru jako dodatecnou moznost ochrany, lepsi nez vubec nic.
Asi nejbezpecnejsi je si postavit nejake hnizdo z cihel ci podobneho materialu, a v tom to nabijet. To je ale stacionarni reseni pro garaz, ne pro cestovani a prevazeni.

_________________
Ptaak 2 (Phantom 4 HDMI Mode) | FS Dominator HD2 | MarcoPolo Locator |


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Fotky vaších RC Kufříků
PříspěvekNapsal: úte 02.07.2013 11:31 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.9.2012
Příspěvky: 1682
Obrázky: 0
Ja ty lipo sacky pouzivam na prevazeni baterek po vyndani z lipo trezoru a na nabijeni... Ale nezachrani ti to domacnost ;) videl.jsem co to udelalo kolegovi a co umi lipolka a to triclanek ;)


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Fotky vaších RC Kufříků
PříspěvekNapsal: úte 23.07.2013 13:12 
Heliholics Ostrava
Heliholics Ostrava
Uživatelský avatar

Registrován: 15.12.2010
Příspěvky: 3165
Bydliště: Havířov-město zaslíbené
Obrázky: 45
Tak se taky přidám a pochlubím se svým, kufříkem pro nabíjení...


Přílohy:
Nab. kufr.jpg
Nab. kufr.jpg
[ 84.27 KiB | Zobrazeno 3188 krát ]


_________________
Compass 7HV, T-Rex 700E [img]http://alefnula.wz.cz/modely/rcmania/rcheliholics.png[/img]
Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 124 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Igor659 a 25 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz