Switch to full style
Aby těch modelářských kategorií nebylo zbytečně moc. Když se to dotýká modelaření, ale nenašli jste zde specializované fórum. Taková témata vložte sem.
Odeslat odpověď

Nepovolené pásmo 2,4 GHz v SR - Vyřešeno, LZE používat

úte 13.03.2012 17:21

http://1rcmodelklub.sk/2-nezaradene/10- ... ie-modelov

Ani som to nemal chuť čítať..

Pásmo 2,4GHz je jednoznačne prínosom k bezpečnosti, toto musela schváliť len tlupa d*bilov.

Re: Nepovolené pásmo 2,4 GHz v SR?

úte 13.03.2012 17:28

To si tam zvás dělaj holubník né? dyť néni ještě apríla. Jestli je to jako že fakt tak doufám že do takového stádia unás nedospějem.

Re: Nepovolené pásmo 2,4 GHz v SR?

úte 13.03.2012 17:34

Docela mi děsí tahle část:

...
Týmto všeobecným povolením sa implementujú rozhodnutia Európskeho rádiokomunikačného výboru (ERC - European Radiocommunications Committee) Európskej konferencie poštových a telekomunikačných administratív (CEPT - European Conference of Postal and Telecommunications Administrations) ERC/DEC/(01)10, ERC/DEC/(01)11 a ERC/DEC/(01)12 o harmonizácií frekvencií, technických charakteristikách a oslobodenia od individuálneho povoľovania zariadení s krátkym dosahom určených na ovládanie modelov.
...

Pokud je to něco co má vazbu byť i jen třeba na doporučení nějaké komise, podkomise nebo podvýboru EU, dá se čekat něco podobného i u nás. Ale trochu mne překvapuje, že i v zemích "nejeurovatějších", jako je Německo a spol. se 2.4 GHz rádia vesele prodávají. Jestli on někdo v SR nebyl papežštější než papež :twisted:

Re: Nepovolené pásmo 2,4 GHz v SR?

úte 13.03.2012 17:40

tvl to jak tedkom musejí všici přejít zas na 40 mhz?? Tak to je hafo na pytel...

Re: Nepovolené pásmo 2,4 GHz v SR?

úte 13.03.2012 17:46

Kde se tady http://www.teleoff.gov.sk/data/files/25631.pdf pise vyslovne o zruseni 2,4GHz pro rizeni modelu? Nak

Re: Nepovolené pásmo 2,4 GHz v SR?

úte 13.03.2012 17:47

TERAZKY píše:http://1rcmodelklub.sk/2-nezaradene/10-nove-povolovacie-podmienky-tu-sr-pre-ovladanie-modelov

Ani som to nemal chuť čítať..

Pásmo 2,4GHz je jednoznačne prínosom k bezpečnosti, toto musela schváliť len tlupa d*bilov.


IMHO chlapci z 1rcmodelklub.sk podlehli panice a šíří nepodložené blbosti. V tom dokumentu http://www.teleoff.gov.sk/data/files/25631.pdf není ani zmínka o tom, že by ovládání modelu v pásmu 2,4 GHz bylo zakázáno. Je to jako u nás, Všeobecné oprávnění týkající se RC modelů řeší klasická pásma 27, 35 a 40 MHz, jiné VO řeší pásmo 2,4 GHz obecně včetně jakéhokoli zařízení k přenosu dat (tedy i dat k řízení modelu, pokud výkonem a modulací vyhoví tomuto VO).. Tyhle diskuse tady dávno byly, dokonce jsem tady kdysi citoval vyjádření z ČTÚ na můj dotaz ohledně této problematiky. Jde o harmonizované předpisy v souladu s EU jak u nás, tak na Slovensku.

Klíííííííííd... :mrgreen:

Re: Nepovolené pásmo 2,4 GHz v SR?

úte 13.03.2012 17:48

UFF taky si rikam ze to by byla totalni hovadina ... to ani urednika snad nemuze napadnout,
kdyz domaci wi fi svini vic nez vysilacka ne ?

Re: Nepovolené pásmo 2,4 GHz v SR?

úte 13.03.2012 17:50

No to je strašné, neviem si to teda predstaviť čo bude ďalej. Z tohto skur... štátu asi kto môže rýchlo újsť preč ! Je mi z toho zle.

Re: Nepovolené pásmo 2,4 GHz v SR?

úte 13.03.2012 18:01

hanz píše:No to je strašné, neviem si to teda predstaviť čo bude ďalej. Z tohto skur... štátu asi kto môže rýchlo újsť preč ! Je mi z toho zle.


umíš číst?

Re: Nepovolené pásmo 2,4 GHz v SR?

úte 13.03.2012 18:16

JirkaA píše:
hanz píše:No to je strašné, neviem si to teda predstaviť čo bude ďalej. Z tohto skur... štátu asi kto môže rýchlo újsť preč ! Je mi z toho zle.


umíš číst?

Reagoval som na prvotnú reakciu a medzi časom som už nečítal v tom rozrušení ďalšie príspevky a rovno napísal. Ďakujem za nasmerovanie na korektný zdroj a prepáčte za unáhlenú reakciu. To sa mi uľavilo.

Re: Nepovolené pásmo 2,4 GHz v SR?

úte 13.03.2012 18:22

je to stejne jako v CR... pasmo 2,4GHz neni u nas ani v SK regulovane, tudiz je to jen zbytecny poplach ;) pokud bude nejaky ustav resit detaily, pak vy vysilackou sice model ovladate, ale posilate data (stejna jako u klasicke wifi) tudiz vysilace spadaji pod tuto a 2,4GHz pasmo jak je znamo je volne.

Re: Nepovolené pásmo 2,4 GHz v SR?

úte 13.03.2012 18:27

JirkaA píše:V tom dokumentu http://www.teleoff.gov.sk/data/files/25631.pdf není ani zmínka o tom, že by ovládání modelu v pásmu 2,4 GHz bylo zakázáno.

Presne tak - a čo nie je zakázané - je povolené.

Re: Nepovolené pásmo 2,4 GHz v SR?

úte 13.03.2012 18:52

Kissman píše:je to stejne jako v CR... pasmo 2,4GHz neni u nas ani v SK regulovane, tudiz je to jen zbytecny poplach ;) .....


Každé pásmo je regulované :wink: 2,4GHz 100mW/m

Re: Nepovolené pásmo 2,4 GHz v SR?

úte 13.03.2012 18:54

vime jak to bylo mysleno... volne, provoz v tomto pasmu neni podminen zakoupenim prislusne licence

Re: Nepovolené pásmo 2,4 GHz v SR?

úte 13.03.2012 19:28

koulinek píše:To si tam zvás dělaj holubník né? dyť néni ještě apríla. Jestli je to jako že fakt tak doufám že do takového stádia unás nedospějem.



To je hodně zajímavé, no asi nějak tak... doufám, že u nás se to nezakáže...
Odeslat odpověď