Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 52 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: sob 17.03.2012 11:54 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 7.10.2011
Příspěvky: 284
Obrázky: 3
abych to upřesnil-mám dvě místa kam chodim létat a už se mi několikrát stalo,že na jednom místě letadla lítají uplně bez problému a tom druhym sou éra docela neposlušný a dokonce se vypnul i motor,tak proto se ptám.Děkuji


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
PříspěvekNapsal: sob 17.03.2012 12:06 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 16.11.2008
Příspěvky: 585
Bydliště: Jablonec
Za sebe rikam ano.podle mne je kazde pasmo ruseno necim. A asi u 2,4ghz je to mensi jev,zatim,ale stat se to podle mne muze.dnes existuje spousta rusicek a nebo signalu co pouziva buhvi kdo a tak neverim tomu,ze by bylo nemozne zarusit nase vysilace.

_________________
nerušit...bastlím :-)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 17.03.2012 12:40 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 1.9.2011
Příspěvky: 120
Bydliště: Dobroměřice okr. Louny
Obrázky: 3
Já taky říkám že jo mě se to taky stalo a jen v jednom místě.Radši už tam nelítám a je klid.

_________________
Katana50 rozpětí1350mm délka1270mm váha3.0kg motor PH 8.5ccm,Swallow-90 rozpětí1680mm


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: sob 17.03.2012 13:00 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 7.10.2011
Příspěvky: 284
Obrázky: 3
to kritické místo je na kopci u takové malé vesničky kde mají barák moje rodiče jsou tam stožáry vysokého napětí ty velké a taky tam mají wifi připojení kde u jednoho baráku má centrálu a od něj všichni přijímají signal wifi,tak mám podezření právě na tohle,ale buchví.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: sob 17.03.2012 13:14 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.4.2009
Příspěvky: 2087
Bydliště: Sokolov
paklize je to v nejake riti svete, kde tamni poskytoval nedodrzuje visilaci limity a vseobecna pravidla, pak ano, muze byt ruseno.

_________________
Jeti DC-16 | „Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora“


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: sob 17.03.2012 13:37 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2009
Příspěvky: 5761
Bydliště: Praha
Obrázky: 38
a jakej system ? nam se za leta co litame v klubu skoro vsichni na fasstu jeste ruseni na 2,4 ce nestalo

jinak na 35 ce sem prisel na ruseni o jedno ero uplne a parkrat malem uplne ... zlata 2,4

_________________
SOVA is YouR CO-pilot
Cesta je mým cílem .......

KLM RC Sovy // KPM Model Kit Kladno


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: sob 17.03.2012 14:02 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 7.10.2011
Příspěvky: 284
Obrázky: 3
Milan Nes píše:
a jakej system ? nam se za leta co litame v klubu skoro vsichni na fasstu jeste ruseni na 2,4 ce nestalo

jinak na 35 ce sem prisel na ruseni o jedno ero uplne a parkrat malem uplne ... zlata 2,4


jestli máš namysli jakou mám vysílačku:RC souprava 4ch - 2,4GHz, vysílač 4ch přijímač 6ch.


Přílohy:
48-619-thickbox.jpg
48-619-thickbox.jpg
[ 29.78 KiB | Zobrazeno 4580 krát ]

48-620-thickbox.jpg
48-620-thickbox.jpg
[ 21.19 KiB | Zobrazeno 4580 krát ]

Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: sob 17.03.2012 14:02 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.4.2009
Příspěvky: 2087
Bydliště: Sokolov
2,4ghz je oproti mhz upne jinaci kafe, ale zarusit se samozrejme da ;) pokud v celem pasmu bude dostatecne silny vysilac (vetsinou blbec nedodrzujici narizeni TU) tak ti ero muze padnout taky...

_________________
Jeti DC-16 | „Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora“


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: sob 17.03.2012 15:53 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 6.4.2008
Příspěvky: 101
Bydliště: Plzeň
Od té doby co použvám na 35MHz dvojité směšování,zmizelo rušení na známých místech.
Výpadky tam měli téměř všichni.Nejbliší vedení 22KV bylo 300m.

Už jsem lítal i 20m od vedení 110KV a žádný rušák jsem nezaznamenal.
Těch 50Hz je dost málo na to aby to mělo nějaký dosah. Třeba Trapyho video,kdy letí souběžně s vedení a v jednom okmžiku jím prolétne! Kdyby rušení byli tak jisté od vední Vn/VVn jak se traduje,neukořistil by jedinou klidnou vteřinu letu.
http://www.youtube.com/watch?v=J9L4phs1owA&list=WL2EF12C998CDA6A5C&index=1&feature=plpp_video

Od technologie 2,4GHz jsem si sliboval úplnou odolnost bez možnosti náhodně rušit signál.
Ale třeba FPV na 2,4 v kombinaci s RC na 2,4 je sebevražda.
Dvacet modelů na 2,4GHz se vzájemně neruší,ale stačí jedna Wifi a je problém.

_________________
Eclipse + Palík + FrSky


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 17.03.2012 16:21 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.4.2009
Příspěvky: 2087
Bydliště: Sokolov
Kavy píše:
ale stačí jedna Wifi a je problém
staci jedna hodne spatne nastavena wifi ;) kvalitne nastavena wifi nic takoveho neudela ;)

_________________
Jeti DC-16 | „Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora“


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: sob 17.03.2012 16:52 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2009
Příspěvky: 5761
Bydliště: Praha
Obrázky: 38
mno ja nevim, ja lital 35 ku s asi top prijimacema a to Shulze a i tak sem mel kopance ...

jinak musim zaklepat na 2,4 zatim zadnej problem, kamos dvakrat mel problemy ale to na Spectrumu,
ja jednou na assanu ale to bylo mechanicke poskozeni moji hlouposti na ktere sem prisel horsim zpusobem :(

_________________
SOVA is YouR CO-pilot
Cesta je mým cílem .......

KLM RC Sovy // KPM Model Kit Kladno


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: sob 17.03.2012 16:53 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.4.2009
Příspěvky: 2087
Bydliště: Sokolov
na 35Mhz se u nas nedalo absolutne litat... serva litala kam chtela uz na zemi okamzite po zapnuti. Po prechodu na 2,4GHz se tu da litat vsude ;)

_________________
Jeti DC-16 | „Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora“


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: sob 17.03.2012 17:04 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 7.10.2011
Příspěvky: 284
Obrázky: 3
nejhorší je když kvuli tomu rušení vypne motor a EG teprve nabírak výšku a ještě navíc jsem vubec nemohl ovládat výškovku-to je pak super :cry:
Dopadl pěkně na čumák a mohl sem jít domu lepit držák motoru :twisted:


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: sob 17.03.2012 17:07 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.5.2006
Příspěvky: 9047
Bydliště: Bratislava dnv SK
Ja si myslím, že
- top príjmače na MHz boli Multiplex (IPD - jedno z mála naozaj dobre zvládnutých). Nezažil som za nejakých 7 rokov ani jeden kopanec ani tam kde kolegovia hlásili problémy či padali.

- 2,4 GHz môže byť samozrejme aj zahltené/prehlušené, ale takmer s istotou vyjadrím názor že to nemôže byť v žiadnom prípade legálnym, a pravdepodobne ani nelegálnym ak to má byť na väčšiu vzdialenosť, vysielacím výkonom..
- môže ísť o nedokonalosť príjmača, že ho zostrelí (zahltí vstup alebo donúti znížiť AGC) mimopásmové rušenie, čiže nejaká úplne iná frekvencia možno v licencovanom pásme a s výrazne vyšším výkonom, alebo aj niečo z vysokého napätia a podobné brutality.
- normálne sa dá rušiť aj malým výkonom, špeciálnou rušičkou čo použije rovnaké kódy a postupnosť preskokov ako má rušený systém, alebo jednoducho len opakuje signál s malým oneskorením. Nie nejakým šumom alebo náhodným signálom, toho sa Spread Spektrum dokáže pekne zbaviť.. Okrem úchylákov s rušičkami by mohlo ale ísť o odraz od hociakej väčšej plochy, alebo možno aj menšej ak by bola blízko príjmača (čiže asi v modeli... :))

- na prípad straty signálu majú slušné príjmače nastavenie Failsafe a mnohé modely by zalietali bezpečne aj v režime neriadeného voľného modelu - keby to bolo rozumne nastavené. Horšie je ak príjmač zdochne čiže zmrzne jeho procesor, a robí somariny alebo nič. V prípade že má napätie alebo že sa to napätie aspoň po probléme obnoví, to ale ide o jasnú chybu jeho výrobcu a nedám sa presvedčiť o tom že nie..


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 17.03.2012 22:40 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 11.9.2011
Příspěvky: 404
Bydliště: Praha 8
Ono taky záleží na tom, jak má výrobce to rozprostřené spektrum implementované. Může používat FHSS nebo DSSS nebo kombinaci obojího, může přeskakovat rychle nebo pomalu, může využívat všechny kanály nebo jen omezený počet atd. To že někdo vysílá v 2,4 GHz ještě nutně neznamená, že to dělá dobře.

_________________
ex Modela T4, QB-15
Phoenix, DX6i, Easystar II, Blade Nano CP X


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 52 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz