Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 28 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Brýle Rapid eyewear Innovation plus
PříspěvekNapsal: úte 23.07.2013 22:39 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.5.2012
Příspěvky: 715
Bydliště: Vyškov, ČR
Asi měsíc používám brýle Rapid eyewear Innovation plus s dioptrickými vložkami a tak si říkám, že bych o nich mohl něco napsat. Berte to vzhledem k době užívání jako první pohled.

Koupil jsem je u Hořejšího za necelou tisícovku, pak jsem skočil do mojí oblíbené optiky a po chvíli zkoumání optikem jsem se dozvěděl, že to půjde vybrousit (přeloženo, není to úplný šit). I obyčejné plastové čočky s antireflexem jsou oněco dražší než komplet innovation brýle, holt to my hůřevidící nemáme lehké.

Obsah balíčku s innovation plus byl následující.
brýle + dioptrický klip + 4x výměnný zorník
pevné pouzdro do kterého se vše vejde
čistící hadřík
šňůrka
něcojako návod

Dioptrická skla v klipu mají jiný (větší) poloměr zakřivení než u běžných brýlí a s tím je spojené jiné vnímání prostoru, někdo si na to zvyká lehce, někdo si nezvykne nikdy. Já s tím větší problémy neměl, ale je to prostě jiné.

Výměna zorníků probíhá lehce a jednoduše, z webu přebírám popis zorníků a já k nim přidám můj komentář. Létáno s 2m větroněm a 3,8m větroněm, oba spadají do definice termické koště.
Kategorie 0 lehce zesvětlující - pro slabé světelné podmínky
Výrazně slabé podmínky jsem zatím nepotkal, ale zorníky opravdu dobře zesvetlují a letadlo je viditelné pěkně.
Kategorie 2 béžové polarizované - pro jasné, nebo proměnlivé světelné podmínky
Zatím moje nejoblíbenější, z modrého azuro udělají neco šedého, ale letadlo je viditelné velice dobře i ve větší vzdálenosti.
Kategorie 3 šedé polarizované zrcadlové - pro slunečné podmínky
Velmi dobře použitelné do těchto slunečných dnů, letadlo pěkně viditelné, ale "béžové 2" viz výše mi přijdou o trochu lepší.
Kategorie 4 tmavé kouřové - pro intenzivní světelné podmínky
Asi dobré na opalování u moře, ale i když byla vymetená obloha a slunce pralo jako divé, tak je MODEL VELMI ŠPATNĚ VIDĚT i na menší vzdálenosti.
Všechny zorníky jsou opatřené vrstvou proti poškrabání a precizní rozptýlenou optikou.

Mám vyzkoušeno, že s 2 a 3 lze proletět s modelem přímo přes slunce a dále model bezpečně ovládat i když to není nic příjemného a drobné tmavé skvny ještě chvíli v zorném poli máte. S kat 4 to jde samozřejmě taky, ale na létání je nepoužívám.

Dále jako velkou výhodu beru, že lze kdykoliv zorník odklopit a dívat se jen přes čiré dioptrické skla, zrovna při testování se to hodilo, nebo když se náhle změní podmínky.

_________________
x9d, x-lite pro a pár poletuch


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
PříspěvekNapsal: úte 23.07.2013 23:15 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 2.6.2004
Příspěvky: 2825
Bydliště: dinoletiště u karviné
ja mam taky rapid eyewear Nimbus FT Black + dalsi dve skla cat3 polarised a cat4 smoke (celkem tedy 6 skel) a luxus.
mel jsem predtim dost ruznych bryli od levnych po drahe,ale tyto jsou fakt vinikajici.

_________________
Stoupak.cz - Portál pro všechny větroňáře, házedláře a jiné maníky :-D


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: stř 24.07.2013 8:17 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 8.10.2009
Příspěvky: 50
Bydliště: Slovensko
Suhlasim s mab-om. Tak isto ich mam a doporucujem. Po vyskusani mojich si ich objednali a s nimi lietaju dvaja dalsi kolegovia. Pouzivame sede polarizovane "skla" (3).


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 24.07.2013 8:57 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 29.1.2004
Příspěvky: 5848
Bydliště: Týn nad Vltavou
Obrázky: 5
Blog: Zobrazit blog (1)
Ahoj! Přijdou ti ty innovation použitelné i bez dioptrických vložek? Nebo jsou skla moc daleko od hlavy?

Objednal jsem si Nimbus Black (ne přímo u Hořejšího, ale v mé oblíbené prodejně). No někde se stala chyba, přišly Nimbusy šedivý, takže je budu vracet. Samozřejmě jsem si je zkusil, a nějak mi úplně nesedí na hlavě. Proto přemýšlím o těch Innovation.

Díky!

_________________
Vertigo 2m, Extra 330SC, Supertrino F3P (54g)+Lantsov 15", RCFactory Extra 330LT, JETI DS16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: stř 24.07.2013 8:59 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2009
Příspěvky: 5761
Bydliště: Praha
Obrázky: 38
Díky za typ, dlouho se dívám po nějakých dobrých brýlích do auta a hlavně na lítání, jak moc svítí tak moje oči zvyklé na černou kobku a monitor dosti trpí :)

jinak pokud znáte jiný spolehlivý a levnější shop než hořejší (kde jsem si je chtěl koupit) tak dejte vědět :)

_________________
SOVA is YouR CO-pilot
Cesta je mým cílem .......

KLM RC Sovy // KPM Model Kit Kladno


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: stř 24.07.2013 9:11 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.7.2004
Příspěvky: 3424
Bydliště: kousek od Hradec Králové
mab píše:
Asi měsíc používám brýle Rapid eyewear Innovation plus s dioptrickými vložkami a tak si říkám, že bych o nich mohl něco napsat.
...
Kategorie 0 lehce zesvětlující - pro slabé světelné podmínky
Výrazně slabé podmínky jsem zatím nepotkal, ale zorníky opravdu dobře zesvetlují a letadlo je viditelné pěkně.
Kategorie 2 béžové polarizované - pro jasné, nebo proměnlivé světelné podmínky
Zatím moje nejoblíbenější, z modrého azuro udělají neco šedého, ale letadlo je viditelné velice dobře i ve větší vzdálenosti.
Kategorie 3 šedé polarizované zrcadlové - pro slunečné podmínky
Velmi dobře použitelné do těchto slunečných dnů, letadlo pěkně viditelné, ale "béžové 2" viz výše mi přijdou o trochu lepší.
Kategorie 4 tmavé kouřové - pro intenzivní světelné podmínky
Asi dobré na opalování u moře, ale i když byla vymetená obloha a slunce pralo jako divé, tak je MODEL VELMI ŠPATNĚ VIDĚT i na menší vzdálenosti.


Jen bych doplnil že se vyrábí i dioptrické brýle Rapid Eyewear Pro Performance Plus. Na rozdíl od popisované verze Innovation plus nemají ty nejtmavší skla kategorie 4 ale naopak jedny čiré nezabarvené - ostatní skla jsou stejná. Takže se dají bez problémů nosit i normálně.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 24.07.2013 9:14 
Mazák
Mazák

Registrován: 25.3.2012
Příspěvky: 912
ja mel hlavni problemy při prechodech mraku a rychle se stridajicich podmínkách osvetleni problém s neustalym davanim bryli na oci a z oci. To mne vedlo k fotochromatickym sklum a cykl brýlím s dalšími vymozenostmi.

_________________
Text meho prispevku nemusi nutne odpovidat tomu, co jsem zde napsal ...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 24.07.2013 10:34 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 6.9.2011
Příspěvky: 153
Bydliště: Jičín
mab píše:
po chvíli zkoumání optikem jsem se dozvěděl, že to půjde vybrousit (přeloženo, není to úplný šit).


To znamená že upravil nějaké skla co už byla součástí těch brýlí, nebo co že to vlastně vybrousil.

_________________
Jaroslav Kuba
jabber:kouba159@jabber.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 24.07.2013 10:59 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 8.10.2009
Příspěvky: 50
Bydliště: Slovensko
Ja som objednaval priamo tu: http://www.rapideyewear.co.uk
Pre doplnenie, dodatocne skla sa pre nich daju tiez objedat. Aj to cire. Cena je podla mna dobra.
Edit: Mne brusili nove polykarbonaty do toho ramu, ktory je sucastou. Nedal som si ani antireflex, a musim povedat, ze to neprekaza. Na druhej strane som tieto okluliare s antireflexom neskusal.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 24.07.2013 13:02 
Heliholics Ostrava
Heliholics Ostrava
Uživatelský avatar

Registrován: 17.6.2011
Příspěvky: 540
Bydliště: Rychvald
HonzaS píše:
Ahoj! Přijdou ti ty innovation použitelné i bez dioptrických vložek? Nebo jsou skla moc daleko od hlavy?

Objednal jsem si Nimbus Black (ne přímo u Hořejšího, ale v mé oblíbené prodejně). No někde se stala chyba, přišly Nimbusy šedivý, takže je budu vracet. Samozřejmě jsem si je zkusil, a nějak mi úplně nesedí na hlavě. Proto přemýšlím o těch Innovation.

Díky!


používám dlouhou dobu bez dioptrických vložek... sedí i tak dobře ;)

_________________
" lítej pomalu a nízko, ať to nerozbiješ ! "


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: stř 24.07.2013 14:16 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.5.2012
Příspěvky: 715
Bydliště: Vyškov, ČR
HonzaS píše:
Ahoj! Přijdou ti ty innovation použitelné i bez dioptrických vložek? Nebo jsou skla moc daleko od hlavy?

Díky!


Dají se používat v pohodě i bez dioptrií.

_________________
x9d, x-lite pro a pár poletuch


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: stř 24.07.2013 14:20 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.5.2012
Příspěvky: 715
Bydliště: Vyškov, ČR
kouba159 píše:
To znamená že upravil nějaké skla co už byla součástí těch brýlí, nebo co že to vlastně vybrousil.


Brousí stejné čočky (plastové) jako do klasických brýlí, jen je to náročnější, asi větší úhel zakřivení.

_________________
x9d, x-lite pro a pár poletuch


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: stř 24.07.2013 14:25 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.5.2012
Příspěvky: 715
Bydliště: Vyškov, ČR
macetak píše:
Ja som objednaval priamo tu: http://www.rapideyewear.co.uk
Pre doplnenie, dodatocne skla sa pre nich daju tiez objedat. Aj to cire. Cena je podla mna dobra.
Edit: Mne brusili nove polykarbonaty do toho ramu, ktory je sucastou. Nedal som si ani antireflex, a musim povedat, ze to neprekaza. Na druhej strane som tieto okluliare s antireflexom neskusal.


Přímo z UK to je dražší (netuším proč) a to ani nevím kolik mají poštovné.

Antireflex si dávám na všechny brýle, takže i na tyto.

_________________
x9d, x-lite pro a pár poletuch


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: čtv 01.08.2013 13:47 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 6.4.2004
Příspěvky: 429
Bydliště: Ostrava
Taky přispěji svou troškou do mlýna.
Mám tyhle brýle s dioptriema 4,5; 4a3/4. Z toho jsou okolo 2,5 cylindry se sférickými skly. Prostě zmršené oči :) .
U Optika nebyl problém se zabroušením (asi už tohle dělali a mají vlastně šablony v podobě plastových sklíček v obroučkách brýlí. Akorát cena byla teda brutální. Napoprvé to vycházelo na 4násobek ceny brýlí, ale podařilo se mi to stáhnout na 2násobek.
Po prvním nasazení jsem sebou málem šlehnul na zem. Připadal jsem si jak nějaký super obr a všechny věci v oklolí byly takové maličké. Je to jako se dívat přes akvárko (k tomu i částečně napomáhají ty cylindry). Optička mi řekla že jsem teda docela odvážný. Po letišti s nima chodím jak ožralý, bo se mi z teho motají nohy, ale je to o cviku. Po chvíli si zvyknu a pak už si jen užívám výhod.
Brýle využívám hlavně na létání a pak při řízení auta je to opravdu super. Nechápu jak jsem mohl lítat bez slunečních brýlí. Teď mám neustálý přehled o letadle, nevadí ani krátké kouknutí přes slunko, no prostě paráda. Oči nemusím mhouřit, nebolí mě z koukání do oblohy a hlavně se neunaví.
Už jsem využil všechny skla a nejčastěji využívám ty 3 v řadě (šedé, polarizované). Nepozoruji nějaké problémy s přechody a éro mám neustále pod dohledem.
Nejtmavší jsem zatím použil asi 2x kdy bylo ostré slunce a nebe bez mráčků.
Hnědé jsou super na jasný podvečer, kdy perfektně vylepší kontrast.
Žluté do opravdu slabých světelných podmínek, krasně pak všechno zesvětlí a může se lítat dost dlouho.
Zpracování je na vysoké úrovni, navíc futrálek v cené je perfektní. Akorát mám problém s těma šňůrkama. Pořádně nevím jak je nasadit na brýle tak aby plnily funkci. Před ušima mi vadí a za ušima se mi zase stává že mi vypadávaly. V současné době nosím brýle bez šňůrek.
Pro slepce jako jsem já můžu tyhle brýle jen doporučit, je to investice, která se opravdu vyplatí.

_________________
Eclipse 7 - Tuning Palík (FM 35MHz - 71k, FRSKY 2,4GHz)


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: čtv 01.08.2013 14:25 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.7.2004
Příspěvky: 3424
Bydliště: kousek od Hradec Králové
kovy píše:
Mám tyhle brýle s dioptriema 4,5; 4a3/4.


Podle výrobce je maximum co tam jde dát 4,5 dioptrie, takže to bylo fakt těsně ;-)


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 28 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 26 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz