Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Laminovani trupu lode
PříspěvekNapsal: čtv 22.06.2017 21:33 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 13.6.2014
Příspěvky: 110
Zdravim. Delam ted novou lodku,ta stara je z polystyrenu a jen jsem ji polaminoval a neni to ono,je to mekke.Udelal jsem si kopyto,neco mam nastudovano,zkusenost z laminovanim mam jen z te stare lodky.....Cetl jsem,ze se maji jednotlive vrstvy delat nez zaschne vrstva predhazejici...Je velka chyba,kdyz to tak neudelam?Jednoduse se to neda zvladnout,dnes jsem zacal a jen prostor kolem dveri kde se vyklapi krmeni / je to zavazeci lodka/ jsem delal dve hodiny.Ne proto ze jsem lama,ale proto,ze je tam proste hodne zahybu atd.Mam v planu dat tri vrstvy,prvni je 120 g tkanina,druhou bych dal 160 g a treti znova 120 g.Bude to stacit nebo je zapotrebi dat vrstev vic? Kazdopadne to musim delat tak,ze az jedna vrstva zavadne,tak dam druhou,protoze to casove nezvladnu.Je to velka chyba?Děkuji za rady.


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Laminovani trupu lode
PříspěvekNapsal: čtv 22.06.2017 22:17 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4515
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
tím se vůbec nevzrušuj . Pokud to úplně vytvrdne tak to lehce přebruš. Pokud to budeš dělat po pár hodinách, epoxid předchozí vrstvu
naleptá. Nicméně u lodičky nejde ani o váhu, ani o vysoké pevnosti , takže není co řešit .
ty vrstvy budou stačit a pokud by se ti to nezdálo po vytvrdnutí , tak můžeš přidat . Pokud bys ten polystyren chtěl odleptat, tak bych přidal .


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Laminovani trupu lode
PříspěvekNapsal: pát 23.06.2017 10:27 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 13.6.2014
Příspěvky: 110
Děkuji.Jo budu to doleptavat.Nejdřive vylámu co se bude dát a pak aceton....Tak mám dát vrstvy 4?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Laminovani trupu lode
PříspěvekNapsal: pát 23.06.2017 19:30 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4515
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
dal bych 2 ty 160 . Záleží na tvaru, počtu žeber, velikosti loďky a podobně . Každopádně pokud to budeš doleptávat, vznikne hodně hnusnej vnitřek . Asi bych to polepil hnědou páskou na balíky a laminoval na ní . Pak polystyren vydlabal . Na pásce se epoxid po vytvrzení neudrží a budeš mít krásně hladkej vnitřek . Taky můžeš udělat dvě půlky samostatně, vyndat polystyren , slepit a olaminovat poslední vrstvou vcelku . Fantazii se meze nekladou :D .


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Laminovani trupu lode
PříspěvekNapsal: sob 24.06.2017 8:01 
Mazák
Mazák

Registrován: 10.4.2007
Příspěvky: 4251
Bydliště: Pardubice
migo píše:
Děkuji.Jo budu to doleptavat.Nejdřive vylámu co se bude dát a pak aceton....Tak mám dát vrstvy 4?

Tady trochu opatrně, mně po acetonové očistě ten laminát (karoserie na RC-auto) změkl ... :?


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Laminovani trupu lode
PříspěvekNapsal: sob 24.06.2017 12:53 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10498
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Toluen, ten laminátu neškodí. Jen musíš do krámu s živnosťákem. Posledně ho po mě chtěli i při koupi peroxydu 30% na plošný spoje....
Jirka


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Laminovani trupu lode
PříspěvekNapsal: pon 26.06.2017 5:51 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 13.6.2014
Příspěvky: 110
dudaj píše:
dal bych 2 ty 160 . Záleží na tvaru, počtu žeber, velikosti loďky a podobně . Každopádně pokud to budeš doleptávat, vznikne hodně hnusnej vnitřek . Asi bych to polepil hnědou páskou na balíky a laminoval na ní . Pak polystyren vydlabal . Na pásce se epoxid po vytvrzení neudrží a budeš mít krásně hladkej vnitřek . Taky můžeš udělat dvě půlky samostatně, vyndat polystyren , slepit a olaminovat poslední vrstvou vcelku . Fantazii se meze nekladou :D .


Jo,ja to kopyto cely polepil lepící páskou,tkz.to bude v poho.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz