Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 1494 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50 ... 100  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: čtv 11.04.2019 22:14 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4515
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
jde mi o to, aby celý to nebylo zneužitelné a já pak nemusel obhajovat, že jsem někde nebyl a nezpůsobil škodu.

Protože dnes lze zneužít mnohem sofistikovanější věci, než je vygravírovaná cedulka , kterou si může udělat dnes kdokoli na koleně.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
PříspěvekNapsal: pát 12.04.2019 6:36 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 18.8.2005
Příspěvky: 4945
Bydliště: Šternberk, ČR
Obrázky: 0
Dovolím si odcitovat kousek článku, který asi ukazuje budoucnost.

Kód:
Dětem samotným se logicky ven nechce, protože tam nikdo není. Všichni totiž – pokud vůbec – sportují organizovaně v oddílech a kroužcích. A tady začíná kámen úrazu.


Zdroj:
https://www.idnes.cz/onadnes/deti/deti- ... 2_deti_abr


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 12.04.2019 7:35 
Mazák
Mazák

Registrován: 2.2.2012
Příspěvky: 1248
Byl tady dotaz k těm zbraním.Už jsem to psal dříve,nemusím být nikde organizován,nemusím mít žádnou pojistku.Pokud vlastním zbraň,musím mít samozřejmě zbrojní pas,zbraň má svúj "průkaz zbraně".a střílet jen na schválených střelnicích.Ale zastřílet si klidně může v podstatě kdokoliv na schváleném místě s osobou mající zbrojní pas.Dříve stačil k nákupu zbraně platný zbrojní pas odpovídající skupiny,dnes je k nákupu zbraně nutné i povolení policie.Tak snad nedojde k tomu,že k nákupu éra nad 250 gr.bude potřeba nějaké povolení :D Ale do těch zbraní už začínají taky dost "šťourat",vypadá to,že i vzduchovky se budou muset časem registrovat... :(


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 12.04.2019 8:05 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Jó, máš pravdu, psal jsem to v rychlosti a pořádně po sobě nepřečetl :oops: . Za to se omlouvám. Použití registrovaných zbraní pro průserech je v mnohém menším měřítku, než neregistrovaných.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pát 12.04.2019 8:22 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2010
Příspěvky: 6838
Bydliště: Žilina, SK
Obrázky: 15
LV píše:
... Štítok si dáš vygravírovať v reklamke.

Napríklad aj u mňa. :wink: Z eloxovaného Al, z antikoru, alebo zo samolepiacej plastovej fólie hr 0,3; 0,8 alebo aj 1,6 mm.
Už teraz vidím, ako ma tu teraz niekto napadne, že tu presadzujem názory, ktorými chcem podporiť nejaký svoj biznis. :lol: Ale uisťujem všetkých, že výroba štítkov v jednotkových sériach žiaden super biznis nie je. :P Takže moje statusy a názory v nich s tým nijako nesúvisia. Ale ak bude nutné tie štítky vyrábať, tak určite rád pomôžem.

_________________
Neviem byť stručný :(, ale mnohé myšlienky sa dvoma slovami povedať nedajú :)


Naposledy upravil VTjr dne pát 12.04.2019 8:35, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pát 12.04.2019 8:25 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2010
Příspěvky: 6838
Bydliště: Žilina, SK
Obrázky: 15
dudaj píše:
jde mi o to, aby celý to nebylo zneužitelné a já pak nemusel obhajovat, že jsem někde nebyl a nezpůsobil škodu.
Protože dnes lze zneužít mnohem sofistikovanější věci, než je vygravírovaná cedulka , kterou si může udělat dnes kdokoli na koleně.

To už je trochu konspirace, nemyslíš?. 8O To jako že někdo zcizí Tvé osobní údaje, vyrobí si štítek s nimi, nalepí na svého drona a pak s ním půjde poletovat kolem věží Temelína, nebo nad startovací dráhu v Ruzyni? :lol: Spíš si myslím, že tam nebude mít štítek žádný. Protože u jakéhokoli štítku, pokud si ho nevyrobí sám, by se asi dalo dohledat kde byl vyroben a tím vypátrat i zadavatele. Spíš si myslím, že vědomý porušovatel odstraní ze svého dronu úplně všechno, co by mohlo pomoci jeho odhalení (štítky, nálepky s výrobními čísly na všech komponentech a pod.)
Jinak i ten štítek se přece dá vyrábět s jistými ochrannými prvky. Jde jen o to, jak vysoká cena bude pro modeláře ještě přijatelná. Pokud ale má být velice levný, tak se určitě bude dát snadno sfalšovat.

_________________
Neviem byť stručný :(, ale mnohé myšlienky sa dvoma slovami povedať nedajú :)


Naposledy upravil VTjr dne pát 12.04.2019 8:40, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pát 12.04.2019 8:33 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 21.9.2008
Příspěvky: 3152
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom, SK
(Skoro) všetko je sfalšovateľné!
Nevravím, že niekto nebude používať štítok na iné či vymyslené meno, ale nebude to hromadné a kvôli pár ľuďom predsa nebudeme robiť štítky ako bankovky...

_________________
Realistické RC modely - http://rcmodely.cevaro.sk


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pát 12.04.2019 8:34 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.1.2018
Příspěvky: 604
Bydliště: Trvalé
Obrázky: 0
Právě kvůli takovým požadavkům je celý ten proces tak složitý. Každý si od nových pravidel slibuje něco jiného, každý by tam chtěl mít nějaký kousek svého nápadu. Nakonec z toho bude tisíc stránek strojopisu, ve kterých se vyzná jen pár právníků. :roll:
A pro jistotu se bude víc omezovat, registrovat, zakazovat, přikazovat a postihovat. Aby se někomu neudělalo bebi.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 12.04.2019 9:21 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4515
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
štítek si udělám sám, pokud bude povoleno. To je to nejmenší.

Ale mnohem důležitější považuji adresu, než nějaké registrační číslo.

Ta adresa se dá odkontrolovat kdekoli podle občanky a pak není potřeba ani registrace, ani další blbosti.
Protože pokud bude na havarovaném modelu má adresa, jsem jako viník znám.

Pak je jakákoli registrace s číslem zbytečná nadstavba. Není potřeba administrativa pro přidělování čísel.
Nějaké testy na webu jsou stejně k ničemu.

Prostě úplně by stačila povinnost adresy na kovovém štítku a hotovo.
A druhá věc je informovat lidi. Jak se denně přesvědčuji, nikdo o připravované "akci" neví.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pát 12.04.2019 9:27 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.1.2018
Příspěvky: 604
Bydliště: Trvalé
Obrázky: 0
dudaj píše:
Protože pokud bude na havarovaném modelu má adresa, jsem jako viník znám.



Tak to určitě ne. Jen bude jednoduché zjistit a vyšetřit, jestli jsi nebo nejsi viník.
Podle mě naprosto dostačující.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 12.04.2019 9:55 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2010
Příspěvky: 6838
Bydliště: Žilina, SK
Obrázky: 15
Možná právě registrace, vygenerující nějaké číslo spolu s adresou bude ztěžovat to falšování, kterého se tak obává dudaj a mior. :roll:
Není problém přece zařídit, aby byla databáze přiřazení modelů, adres a registračních čísel neveřejná, takže budeš jenom Ty sám vědět jaké má Tvůj model to číslo. :P Takže když to pak i někdo sfalšuje, dá tam Třeba Tvé jméno a adresu, ale k tomu smyšlené číslo, tak se falzifikát bude dát velmi snadno rozeznat. A taková ochrana téměř nic nestojí. Samozřejmě štítek si pak může vyrobit každý sám. A jeho pravost bude dána jen těmi údaji na něm. :wink:

_________________
Neviem byť stručný :(, ale mnohé myšlienky sa dvoma slovami povedať nedajú :)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pát 12.04.2019 9:57 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.1.2018
Příspěvky: 604
Bydliště: Trvalé
Obrázky: 0
A každé uletění modelu tím pádem bude řešit "orgán". :roll:


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 12.04.2019 10:00 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2010
Příspěvky: 6838
Bydliště: Žilina, SK
Obrázky: 15
Nechápu proč? :o
Tvá adresa tam přece bude a poctivý nálezce Ti ho buď donese, nebo ne. Pokud mu model/dron např. rozbije skleník, tak se obrátí nejspíš nejprve na Tebe. A až když Ty odmítneš spolupracovat, nebo budeš tvdit, že model/dron není Tvůj, ale má falešný štítek, tak to asi bude muset řešit ten "orgán". :|

_________________
Neviem byť stručný :(, ale mnohé myšlienky sa dvoma slovami povedať nedajú :)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pát 12.04.2019 10:10 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.1.2018
Příspěvky: 604
Bydliště: Trvalé
Obrázky: 0
Složité, drahé. Při každém incidentu, kdy se model dostane do "nepovolaných rukou", budu žádat o nové číslo? Číslo bude normálně skryté, aby ho nebylo vidět třeba na letišti nebo na výstavce?
Podle mě je to složité a zbytečné. Když tam bude moje adresa a telefon a něco vážnějšího se stane, dá se běžnými postupy (policie) zjistit, jestli jsem za čin odpovědný. A nemusí se platit nějaký registr, úředníci atd.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 12.04.2019 10:14 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.1.2007
Příspěvky: 9185
Bydliště: Trenčianska Turná
Obrázky: 0
Stitok musi byt na viditelnom mieste.

_________________
Nie som zlý.... iba rýpem
www.elektromodely.sk


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 1494 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50 ... 100  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Janek2 a 16 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz