Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 1494 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 100  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: úte 25.07.2017 14:00 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 24.4.2003
Příspěvky: 10764
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
Doplněk X neplatí pro modely. Prostě neplatí. Proto se také jeho aplikace nevymáhala. Jako doporučení dobré, ale to je asi tak vše. Nařízení EU je zcela jiná úroveň zakonodárství.

A ještě bych Michale rád řekl, že hlášky typu "nobelovku těm, co to dokážou (třeba tu za mír, tu dostávaj i teroristi :lol: )" jsou vtipné jen velmi málo a berou opravdu nepodporují snahu v tom něco udělat.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 
PříspěvekNapsal: úte 25.07.2017 14:06 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.5.2013
Příspěvky: 1538
Bydliště: Brno
fokker1 píše:
[

A proč to nedělali s Doplňken X, naopak z toho velice rychle vycouvali? Proč nebuzerují třeba výše uvedené pejskaře? Protože chodí bez dokladů - to říkal nějaký policajt veřejně v televizi. :lol: Oni se taky do konfliktů neženou a nedělají co nemusí. A ohledně obtěžování, létání na náměstí, nad lidmi, zahrádkami (cizími), domy atd. mám stejný názor jako ostatní. Ale létání někde v polích - nemyslím, že by se tam policajtí hnali. Spíš si daji velký pozor aby nikoho nezastihli a nemuseli to řešit. :lol:


Souhlasím s tebou.
Už v současné době jsou zákony o občanském soužití, obtěžování hlukem, ochrana osobních údajů a další vymahatelné. Ale je s tím holt práce. Stejně tak se bude jednat spíše o přestupky, než trestné činy, a ty se dají řešit i domluvou.

Ad Pepin - doktory, a hlavně psychology bych do modelařiny a poletování s RC modely netahal - např. vyhodnocení psychotestů je těžce subjektivní, takže by se mohlo stát, že si moc lidí nezalétá. Psychotesty nědělají ani běžní řidiči, kteří mohou lehce zabíjet autem, tak proč modeláři - RC piloti? (stavěčům by to asi nevadilo)

_________________
MC-20HOTT,DS-16,X10S,14SG,S-trino MkII,SpeedFire, Extra 102",MiniCorado,LOGO550SE,Goblin570


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 25.07.2017 14:11 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.4.2009
Příspěvky: 754
FlyBear píše:
Létání v polích je zpravidla OK. Tam to nikoho neobtěžuje ani neohrožuje. Je to jen o soukromém vztahu pilota s majitelem toho pole. Takový vztah může být naprosto pohodový...

--- Odesláno z mobilu přes Tapatalk


Jenže výše uvedený návrh od EASA povoluje volné léténí i v polích s modely do 250g. :( Pokud tedy v časopisech psali pravdu, čtyřicetistránkový anglický dokument opravdu nedám. Podle mě je to celé úplně mimo, ale spíš je to přehnané, protože očekávají, že se to při vyjednávání zmírní. Nicméně mě celá tahle záležitost nařizování z Bruselu moc nebaví. Zbraň nemám, takže to mě ještě nezajímalo, teď drony a modely, co bude dál?

_________________
https://fokker1.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 25.07.2017 14:18 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.4.2009
Příspěvky: 754
TomasC píše:
Doplněk X neplatí pro modely. Prostě neplatí. Proto se také jeho aplikace nevymáhala. Jako doporučení dobré, ale to je asi tak vše. Nařízení EU je zcela jiná úroveň zakonodárství.


Jaká? Vzdálenější? Každá taková kapka je krůček blíž k Czexitu. Ne že bych mu fandil, ekonomicky by nám to moc nepomohlo a z druhé strany čeká Putin. Ale v tom Bruselu se poslední dobou asi opravdu zbláznili.

A doplněk X měl pro modely platit. Že neplatí, je zásluhou několika jedinců, kteří to vyjednali. Svaz se nijak neangažoval a teprve dodatečně jednání posvětil. Ale čo bolo to bolo. Tohle je opravdu jiná úroveň. Praha je Praha a Brusel je Brusel. Tam pro ně moc neznamenáme ani jeko celý stát, to v poslední době dost názorně ukázali. Snahy něco udělat si samozřejmě cením.

_________________
https://fokker1.rajce.idnes.cz/


Naposledy upravil fokker1 dne úte 25.07.2017 14:26, celkově upraveno 2

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 25.07.2017 14:21 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.5.2013
Příspěvky: 1538
Bydliště: Brno
citace z odpovědi evropského poslance Teličky (z vedlejšího vlákna):

"Evropský parlament již před rokem přijal zprávu o bezpečném používání bezpilotních letounů, ve které uznává výhody #dr0nů#
pro evropskou ekonomiku a vyzývá k takovému regulačnímu rámci, který umožní rozvoj této technologie v celé EU. V současné době jsou právní předpisy v členských státech roztříštěné, což brání tomuto odvětví využívat potenciál jednotného vnitřního trhu EU.
Návrh Evropské komise k EASA se zaměřuje na vytvoření regulačního rámce EU pro bezpečnou integraci #dr0nů#
"

Myslíte si, že jde o ochranu spoluobčanů, usměrnění létajících modelářů, nebo vyklizení letového prostoru pro komerční dr0ny?

_________________
MC-20HOTT,DS-16,X10S,14SG,S-trino MkII,SpeedFire, Extra 102",MiniCorado,LOGO550SE,Goblin570


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 25.07.2017 14:27 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 24.4.2003
Příspěvky: 10764
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
No jestli myslíš, že se tím něco vyřeší, tak ti to neberu. Ale současná situace je nějaká a pouhé stěžování nepomůže.


P.S.
Já zbraň mám, petici jsem podepsal. Nějaké peníze na spolek LEX poslal. Poslal jsem i pár mailů na eu poslance. Pomohlo to?? Nevím, ale udělal jsem co jsem mohl a dokázal.


P.S.
dron není mi to nápadné... Náhrada slova dron je vypnutá.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: úte 25.07.2017 14:29 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 24.4.2003
Příspěvky: 10764
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
BoŠ píše:
citace z odpovědi evropského poslance Teličky (z vedlejšího vlákna)



Pak je potřeba prosadit, že polytechnická výchova školní mládeže, prostřednictvím modelářství, má mnohem větší ekonomický přínos.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: úte 25.07.2017 14:41 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.5.2013
Příspěvky: 1538
Bydliště: Brno
TomasC píše:


Pak je potřeba prosadit, že polytechnická výchova školní mládeže, prostřednictvím modelářství, má mnohem větší ekonomický přínos.


Jednak počet mladých modelářů nějak neroste, a vůbec zájmy nové generace jsou nasměrovány úplně jinam, takže ekonomický přínos asi neobhájíme.
A na úspěšného lobistu se modelářské obce asi nesloží...

_________________
MC-20HOTT,DS-16,X10S,14SG,S-trino MkII,SpeedFire, Extra 102",MiniCorado,LOGO550SE,Goblin570


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 25.07.2017 14:44 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 24.4.2003
Příspěvky: 10764
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
Svaz modelářů, respektive Klub leteckých modelářů, to z ročního příspěvku 3,7€ zvládne.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: úte 25.07.2017 14:50 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.9.2009
Příspěvky: 1067
Bydliště: Brno sever
Zatim to tu asi explicitne nezaznelo, ale ma nekdo zpravy, ze vyrobci a dovozci modelarskych veci se nejak zabyvaji lobby ve prospech zmirneni techto pravidel?
Nejedna se jen o nas maly cesky rybnik, ale o celou EU a tam si myslim, ze by to mohlo byt ekonomicky vyznamne.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 25.07.2017 15:09 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.4.2009
Příspěvky: 754
mhabr píše:
Zatim to tu asi explicitne nezaznelo, ale ma nekdo zpravy, ze vyrobci a dovozci modelarskych veci se nejak zabyvaji lobby ve prospech zmirneni techto pravidel?
Nejedna se jen o nas maly cesky rybnik, ale o celou EU a tam si myslim, ze by to mohlo byt ekonomicky vyznamne.


Myslím, že je jim to jedno. Omezení prodeje se zatím nechystá a významné omezení poptávky nepředpokládám. Část modelářů si potřebné papíry opatří (možná i já, když to bude nutné :lol: ) a ti co létají na louce s EPP (a představují největší podíl na tržbě) se na nějaké nařízení vykašlou. Možná se o něm ani nedozvědí. Navíc všichni stejně nakupují v Číně. :D

_________________
https://fokker1.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 25.07.2017 15:19 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12768
Bydliště: praha 5
FlyBear píše:
Létání v polích je zpravidla OK. Tam to nikoho neobtěžuje ani neohrožuje. Je to jen o soukromém vztahu pilota s majitelem toho pole. Takový vztah může být naprosto pohodový...

--- Odesláno z mobilu přes Tapatalk


nevidím to tak optimisticky, jakmile se mezi lidi --veřejnost dostane info, že modely jsou nějakým zpusobem regulovány, budou volat policii a policie to bude muset jezdit řešit--třeba to bude tolerovat, ale dojet to řešit a zkontrolovat to budou muset.

Loni jsem mluvil s nějakou partou kluku, co třeba v opuštěných ruinách blbnou jako vojáci--imrvére je nahání policie na základě telefonátu náhodně kolemjdoucích.

já si vubec nic nenamlouvám v tom smyslu, že by vubec nějaký majitel nějaké louky, nebo jakéhokoli pozemku byl nadšený, že mu tam třeba já poletuji s nějakým větrunkem.

Do budoucna to alespon já opravdu dobře nevidím, na druhou stranu, kdyby ta regulace nakonec ve výsledku vedla i u nás k nějakým svahově větronářským modelářsky významějším lokalitám s nějakým zázemím--poplatky majiteli ale z jeho strany pak umožnění upravy letové plochy, nakonec by to bylo možná lepší, než se jako dnes někde na divoko proplejtat při startu a přistání třeba skrz stromy, nebo keře.

Určitě se to nějak nakonec vyřeší, ale regulace podle mého projde a bude.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 25.07.2017 15:26 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12768
Bydliště: praha 5
Jinak trochu mimo téma----uplně v pohodě prošlo, že se už nesmí ani v klasické pivní hospodě kouřit.

že se nesmí létat s modýlky projde jako prd, pokud se nenajde nějaký rozumný kompromis.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 25.07.2017 15:35 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.4.2011
Příspěvky: 3156
Bydliště: Praha Letňany
FlyBear píše:
...
Přečíst asi nestačí. Já jsem například dostatečně zběhlý v tom, abych si přečetl i daleko (řádově) více než jen pouhých 40 stran úředního dokumentu v angličtině. Jenomže nejsem právník ani úředník a už vůbec ne úředník s právním vzděláním a praxí v EU. Tím pádem si netroufnu sepsat jakoukoliv fundovanou reakci, protože nejsem zběhlý v úředních postupech a hnutích jejích myslí.
...


Já myslím, že na reakci člověk nemusí být ani právník ani úředník. Docela dobře jsi načrtnul osnovu, kterou by reakce, návrh, námitka... nebo jak tomu bude člověk říkat, mohla mít. A určitě jí stačí napsat "lidskou řečí" a ne "právničinou". Já taky nejsem ani právník nebo úředník. Ale jsem schopný přečíst anglický text a (třeba i s nějakými chybami) sepsat reakci. To podle mne stačí. Protože když se určitá masa lidí neozve, tak to bude brané tak, jako že vlastně všichni se vším uvedeným souhlasí. Podle mne jsou tady dvě roviny, jak se snažit změnu prosadit - jednak "oficiální", což je asi úkol pro SMČR, ČMMA, FAI a jednak neoficiální, kdy je možné zaslat názory veřejnosti - a k tomu není ani ta angličtina nutná (viz můj příspěvek výše). Předpokládám, že se nebudou ozývat jen modeláři z ČR/SR, ale i z jiných zemí-má to přece být celoevropská regulace. A to už není úplná hrstka lidí. Asi se nepodaří celou směrnici stopnout, takové iluze si nedělám. Ale jde spíš o to, eliminovat největší excesy, které tam mohou být (třeba výška 120m - ta je likvidační pro veškeré větroňářské kategorie, omezení létání pouze na oficiální letiště-to si vůbec nedovedu představit, protože ofiko letišť zase tak moc není a to už nemluvím třeba o hydroplánech, které zmiňoval pepin).

_________________
Wind Dragon slow 2,4 GHz byl první...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: úte 25.07.2017 15:59 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.4.2009
Příspěvky: 754
pepin píše:
Jinak trochu mimo téma----uplně v pohodě prošlo, že se už nesmí ani v klasické pivní hospodě kouřit.


No zrovna v pohodě to nebylo, trvalo to nějakých deset let, když už to mezitím zavedli v celé Evropě. :D V tomto ohledu jsme vzdorovali dost dlouho. :lol: Navíc myslím, že se to v mnoha hospodách stejně nedodržuje (aspoň u jedné to vím skoro jistě). Osobně to pokládám taky za nesmysl, a to jsem nekuřák a prakticky abstinent. :lol: Nicméně kouření prokazatelně škodí a stojí za miliony úmrtí. Kolik je mrtvých v souvislosti s modelářstvím a drony. Na UCL, když obhajovali doplněk X, napočítali v historii asi pět případů. A to se určitě snažili.

Osobně myslím, že jde v tomto případě opravdu o uvolnění prostoru komerčnímu (například dopravnímu) provozu dronů. Ne proto, že by se dal v nejbližších letech očekávat, ale právě jak jsem psal, kvůli zmíněnému velikášství a mesiášství - prostě my budeme v Evropě ve všem první. V praxi to nezvládneme, ekonomicky nic moc proti USA a Asii, jak to dopadlo s uprchlíky vidíme ve Francii a Německu skoro denně, tak aspoň na papíře budeme první a nejlepší. :lol: Úředníků máme v EU dost a papíry umíme produkovat dobře. I když je to to jediné. Buď bude tato garnitura nahrazena někým jiným, reálnějším (ale oni se sami o koryto nepřipraví, navíc to ani nejde, když jsou přece jedinou spásou Evropy a světa :lol: :lol: ), nebo se tento spolek rozpadne.

Ale to už jsem hodně OT, tak končím. :D

_________________
https://fokker1.rajce.idnes.cz/


Naposledy upravil fokker1 dne úte 25.07.2017 16:15, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 1494 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 100  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 26 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz