Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 1494 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35 ... 100  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pát 27.07.2018 23:32 
Mazák
Mazák

Registrován: 28.4.2017
Příspěvky: 1030
Bydliště: Napajedla
RCStudio píše:
nejdriv to zacne odpovidacem, pak reknou ze muzeme litat jen v jistem prostoru, pak reknou ze si mamme modely zaregistovat a pozadat o ID a pak zjistime ze nemuzeme litat nikde a s nicim


To právě bylo už uvedeno v článku L.Kellera v RCR, co jsem sem dával - povinná registrace všech modelů nad 250 gramů....
Je to nějaký návrh legislativy...


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: pát 27.07.2018 23:36 
Mazák
Mazák

Registrován: 28.4.2017
Příspěvky: 1030
Bydliště: Napajedla
jio píše:
Jak vidím, tak 60+ je někdy výhodou. :(


Nad tím jsem si tady nedávno stejně postesknul - že mi snad bude méně vadit, že se něčeho nedožiju.
Nové technologie a vývoj vpřed je fajn a škoda ho nezažít, ale některé "zlepšováky" a novoty, i mimo modelařinu (opálená nemehla, ujídající z talíře) si rád odpustím.
A bude hůř, nedělám si iluze.
Nejhorší je, že o některých kravinách rozhodují jen teoretici či ti, kteří vůbec nemají páru o čem je řeč...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 30.07.2018 12:37 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
JirkaA píše:
Haha, víš kolik váží transponder??


Mene nez si myslis - http://www.unmannedsystemstechnology.co ... oration/#3

Napr. maj 25g ktery obsahuje gps/baro takze nepotrebuje nic dalsiho

_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pon 30.07.2018 12:40 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
LV píše:
Robite z toho prilis vedu. Minuly vikend som lietal v Nemecku a vobec mi neprekazalo nalepit si na model kovovy stitok s adresou, ani to, ze prebehla kontrola poistky a vsetko sa zapisuje do dennej letovej knihy. Dokonca si miestny zvykli na vyluky letov so spalovakmi od 12:00 do 14:00 a od 18:00 do 08:00. Vyzerali vsetci normalne a spokojne.


jak vypada ten stitek ?

_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pon 30.07.2018 21:44 
Mazák
Mazák

Registrován: 28.4.2017
Příspěvky: 1030
Bydliště: Napajedla
Pokud je stejný jako na dronech, pak je to "imatrikulace" vygravírovaná v plechu. Musí být nehořlavý (viník se musí najít i při zpopelnění dronu ;-) )
Můžu vyfotit...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 31.07.2018 5:25 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.1.2007
Příspěvky: 9185
Bydliště: Trenčianska Turná
Obrázky: 0
Model mam zaveseny v bedni, takze to teraz neodfotim.
Rozmer 15x40mm, material eloxovany hlinik. Vygravirovane je tam meno a adresa majitela. Musi byt umiestneny na viditelnom mieste.

_________________
Nie som zlý.... iba rýpem
www.elektromodely.sk


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: úte 31.07.2018 6:46 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
Steve píše:
Můžu vyfotit...


Yes, please :-D

_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: úte 31.07.2018 8:50 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2010
Příspěvky: 6838
Bydliště: Žilina, SK
Obrázky: 15
Ak dostanem grafický podklad, môžem komukoľvek taký štítok vyrobiť. Ako z eloxovaného Al plechu 0,5mm (farba podkladu môže byť čierna, modrá, zelená alebo červená), tak aj z antikorového a ten už prežije snáď každý požiar modelu. Viac info môžem dať do SZ.

_________________
Neviem byť stručný :(, ale mnohé myšlienky sa dvoma slovami povedať nedajú :)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: úte 31.07.2018 18:21 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Vlado, tvoje nabídka je pěkná, ale... Ale aby to nedopadlo jako třeba s oranžovýma vestama do auta. Všichni je nakoupili a pak přišel někdo s nápadem, že musí mít homologaci. Ty nové jsou zcela stejné, ale mají na obalu a pak na štítku, kde se normálně uvádí, na kolik to prát, ještě E a nějaké nic neříkající číslo. Ovšem staré se nedají použít a všichni teď musí kupovat jen ty nové.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: stř 01.08.2018 0:05 
Mazák
Mazák

Registrován: 28.4.2017
Příspěvky: 1030
Bydliště: Napajedla
Amper píše:

Yes, please :-D


Je to samozřejmě obdélník, zdánlivý průhyb je způsoben "okopírováním" těla dronu.
Made in Telink, asi za dvě kila....

Příloha:
20180801_001018.jpg
20180801_001018.jpg
[ 82.93 KiB | Zobrazeno 1826 krát ]



Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 01.08.2018 0:13 
Mazák
Mazák

Registrován: 28.4.2017
Příspěvky: 1030
Bydliště: Napajedla
DAF píše:
Vlado, tvoje nabídka je pěkná, ale... Ale aby to nedopadlo jako třeba s oranžovýma vestama do auta. Všichni je nakoupili a pak přišel někdo s nápadem, že musí mít homologaci. Ty nové jsou zcela stejné, ale mají na obalu a pak na štítku, kde se normálně uvádí, na kolik to prát, ještě E a nějaké nic neříkající číslo. Ovšem staré se nedají použít a všichni teď musí kupovat jen ty nové.


Vzhledem k tomu, že už je to v běhu, tak jsou parametry dány.
Jestli se to změní, pak to nejspíš bude vadit až za dva roky (nebo kolik je do další kontroly).
Na vestu ti nikdo certifikát pro běžnou kontrolu nedá, takže riziko, že koupíš něco, co nesplňuje (padělek, čerstvě nesplňující....a pod.), je - bohužel - na straně uživatele.
Certifikát (homologace) k modelu je jako techničák - platí do příští kontroly.
Přestože u nás je možné všechno....


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 01.08.2018 7:14 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2010
Příspěvky: 6838
Bydliště: Žilina, SK
Obrázky: 15
DAF píše:
Vlado, tvoje nabídka je pěkná, ale...

Nechápu co je na tom na homologaci 8O
Je to obyčejný plechový štítek jakých dĕlam dennĕ desítky. Gravír laserem je mírnĕ do hloubky, aby to i po "upečení" bylo čitelné. Spolu s předepsaným materiálem štítku, velikostí a hloubkou písma nevidím navíc žádne jiné podmínky, které by mohl splnit jen ten "certifikovaný" štítek. :P

_________________
Neviem byť stručný :(, ale mnohé myšlienky sa dvoma slovami povedať nedajú :)


Naposledy upravil VTjr dne stř 01.08.2018 10:42, celkově upraveno 2

Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: stř 01.08.2018 7:47 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 5.12.2007
Příspěvky: 482
Bydliště: Trenčín
Treba hľadať problém aj tak kde nie je :D Ale ja sa určite ozvem, budem asi potrebovať zopár štítkov na modely keby som išiel do nemecka na contest. Musím zistiť.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: stř 01.08.2018 10:52 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2010
Příspěvky: 6838
Bydliště: Žilina, SK
Obrázky: 15
DAF píše:
... pak přišel někdo s nápadem, že musí mít homologaci. Ty nové jsou zcela stejné ... Ovšem staré se nedají použít a všichni teď musí kupovat jen ty nové.

Tak to je pro mne novinka. 8O V obou mých autech mám několik vest, po ruce v salonu, jak je to nařízeno a pro jistotu víc kusů. Ale jestli mají homologaci, nebo ne, to jsem opravdu nikdy nezkoumal. Ony jsou pořád ještě zabalené v tom igelitu z prodejny, protože jsem je zatím naštěstí nemusel použít. 8)
Já vycházím z toho, že vesta je pro moje dobro, má chránit především mne, a proto já sám chci aby byly v té ochraně co nejúčinnější. :P A ne aby mi někdo zkoumal nějakou homologační značku, jestli to má reflexní pruhy podél, nebo napříč, přičemž to může být klidně mnohem horší šunt, kde po pár letech to reflexní přestane být reflexní a nějakým předpisem mě zas donutí (stejně jako u lékárničky), abych si pravidelně kupoval nové a nové. :x Tedy spíš proto, aby někdo "certifikovaný" měl z toho permanentní kšeft.

_________________
Neviem byť stručný :(, ale mnohé myšlienky sa dvoma slovami povedať nedajú :)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: stř 01.08.2018 18:55 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
VTjr píše:
Nechápu co je na tom na homologaci 8O
Je to obyčejný plechový štítek jakých dĕlam dennĕ desítky. Gravír laserem je mírnĕ do hloubky, aby to i po "upečení" bylo čitelné. Spolu s předepsaným materiálem štítku, velikostí a hloubkou písma nevidím navíc žádne jiné podmínky, které by mohl splnit jen ten "certifikovaný" štítek. :P

A co je na vestě k homologaci? Rozdíl mezi starou a novou cestou je vyznačení homologace. Když jsem byl kdysi na technické, technik chtěl vidět trojúhelník, ukázal jsem, tenhle mi nevezme, nemá homologaci, je sice podle jeho názoru lepší, než nové, ale nemá Éčko. Určitě by se našel důvod, proč mít cedulky homologované s Éčkem. Při dnešní nutnosti mít všechno schválené bych se tomu nedivil. Jinak jen mě napadlo, že to tak do budoucna být může, neříkám, že to tak bude. V době směrnic na všechno...

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 1494 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35 ... 100  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 32 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz