Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 1494 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62 ... 100  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: úte 16.07.2019 6:40 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.1.2018
Příspěvky: 604
Bydliště: Trvalé
Obrázky: 0
JardaRůžička píše:
V tomhle s Tebou nesouhlasím.


To mi vůbec nevadí. Já zase nesouhlasím s tebou. Jsme na diskuzním fóru, a tak to má být. :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: úte 16.07.2019 6:46 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.9.2005
Příspěvky: 2388
Bydliště: Doma
ja sice padesata leta nepamatuji, do modelarskeho krouzku sem chodil koncem 80.let, ale pokud vim, tak tehle propracovany system pro prace s modelari, vykonnostni tridy, vse pod hlavickou svazarmu.. byl porad dobrovolny. Proste kdo chtel chodit do krouzku a kdo chtel soutezit podle pravidel, musel splnovat nejake pozadavky. Ale porad se nebranilo tomu, aby si nekdo patlal spejlicky doma podle navodu a pak vysledek hodil v nedeli odpoledne na louce za domem ze svahu. Stat po nem nevyzadoval zadne registrace, zadne sankce ani zadny pilotni prukaz a dokonce ani znalosti, proc to leti. Pokud by svym jednanim zpusobil skodu, dalo se to zakonne resit uz tehdy, jen obecni pravni upravou ktera nerozlisovala jestli clovek zpusobil skodu jinemu padem modelu do skleniku nebo tim ze mu jeho pes roztrhal kalhoty.
Ostatne, plati to dodnes jak sem psal. jen proste uz neni ten celostatne rizeny system ala svazarm a modelari maji dostatek moznosti a prostredku pro to, aby mohli provozovat svuj konicek, nemusi tedy chodit pod svazarm jen proto, aby dostali balsu.

a ze nekdo hodi koupeny spitfire do vzduchu a ono mu to spadne? a vubec nevi proc to leti a nema potuchy o aerodynamice? a komu to vadi? rozbije si sam svuj model, za svoje penize.. a kdyz se zepta na foru tak kolikrat dostane ironickou sodovku ktera urcite mnohe "ja uz sem modelaril za cisare pana tak musim vedet vsechno nejlip" vnitrne velmi potesi jak mu to vytmavili. a pokud svym modelem nekomu jinemu neco rozbije.. porad se to da resit dle prava i bez specialnich zakonu, vzdyt je to uplne stejne, jako kdyby cutal micudou a vysklil okno.

a pamatujte - zadny uceny z nebe nespadl a chybami se clovek uci. Člověk, který nikdy nedělá chyby, je člověk, který nikdy nedělá nic.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: úte 16.07.2019 6:56 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4515
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
Teď jsem poslouchal pořad , ve kterém dotyčný prohlásil " větší mantinely = vetší odpovědnost"

Uvědomil jsem si co mi na nových více a více omezujících nařízeních vlastně podvědomě vadí.
Ne to, že se někde musím registrovat, platit a dělat nějaký přiblblý zkoušky. V tom problém není.

Jde o to, že se nám neustále zmenšují ty mantinely. Každá příčina má svůj následek, ale ono to funguje i obráceně. Je to vzájemně provázané. Takže čím budou v našich životech těsnější mantinely, tím bude menší přirozená odpovědnost lidí . V podstatě civilizace bude degenerovat.
Pokud mi někdo nastaví pravidla jak mám žít a nebudu mít možnost dle svého úsudku toto upravit, tak se ani nebudu snažit o tom přemýšlet - proč taky, když je tu přesný návod, který nesmím porušit. A to je ta degenerace.

V opačném případě budu přemýšlet a vyhodnocovat a přirozeně se rozvíjet ve způsobu myšlení.

Je správné trestat špatná rozhodnutí jednotlivce, která vedla k ublížení či poškození někoho jiného.
Je špatné nastavit těsné mantinely, abychom se skoro nemohli pohnout a sami nemohli rozhodovat jak chceme žít.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: úte 16.07.2019 7:09 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.9.2005
Příspěvky: 2388
Bydliště: Doma
dudaj píše:
Teď jsem poslouchal pořad , ve kterém dotyčný prohlásil " větší mantinely = vetší odpovědnost"

Uvědomil jsem si co mi na nových více a více omezujících nařízeních vlastně podvědomě vadí.
Ne to, že se někde musím registrovat, platit a dělat nějaký přiblblý zkoušky. V tom problém není.

Jde o to, že se nám neustále zmenšují ty mantinely. Každá příčina má svůj následek, ale ono to funguje i obráceně. Je to vzájemně provázané. Takže čím budou v našich životech těsnější mantinely, tím bude menší přirozená odpovědnost lidí . V podstatě civilizace bude degenerovat.
Pokud mi někdo nastaví pravidla jak mám žít a nebudu mít možnost dle svého úsudku toto upravit, tak se ani nebudu snažit o tom přemýšlet - proč taky, když je tu přesný návod, který nesmím porušit. A to je ta degenerace.

V opačném případě budu přemýšlet a vyhodnocovat a přirozeně se rozvíjet ve způsobu myšlení.

Je správné trestat špatná rozhodnutí jednotlivce, která vedla k ublížení či poškození někoho jiného.
Je špatné nastavit těsné mantinely, abychom se skoro nemohli pohnout a sami nemohli rozhodovat jak chceme žít.


ano, takto presne to funguje. Prikladem je automobilismus, kde utahovani sroubu a zmensovani manevrovaciho prostoru ridice dosahlo az obludnych rozmeru, kdy je pro mnohe daleko dulezitejsi koukat neustale na tachometr a po znackach kterych je vsude les aby nekde ve meste nevjeli nahodou do nejake rychlostni pasti, misto aby koukali neustale pred sebe a kolem sebe, jestli treba nejsou nekde nejaci chodci nebo nejaka udalost na vozovce na kterou by meli reagovat. Lide vypinaji mozek "protoze sem na hlavni, protoze mam zrovna zelenou, protoze jedu padesat tak se mi nemuze nic stat".
a experimenty ktere prubezne probihaly a probihaji v ruznych mestech kde odstranili dopravni znaceni a zavedli pouze jednoduche prednosti zprava ukazaly, ze to funguje - doprava se zklidnila, protoze nikdo nemuze profrcet pet krizovatek za sebou jen proto, ze vidi zlutou znacku a "je na hlavni tak vsichni uhnete". Ubylo nehod protoze kazdy kvuli tomu musi jezdit obezretneji, u kazde krizovatky se rozhlizet a musi mit porad oci na stopkach a sledovat provoz misto znacek. Ve Statech maji neznacene krizovatky, kde neplati ani ta prednost zprava ale pravidlo "kdo driv prijde ten driv jede" a taky to funguje prekvapive. Ten kdo by chtel jezdit jako dobytek se sam rychle vyradi protoze proste naboura.
https://www.lidovky.cz/svet/mesta-zrusi ... ranici_svo treba zde

Jenze takoveto experimenty vedou k nebezpecnym zaverum, krome toho ze neplynou prijmy z pokut z rychlostnich pasti tak je to nebezpecny precedens nebot ukazuje, ze ridici vlastne az tak drakonicky dohled a represi vubec nepotrebujou a provoz se reguluje tak nejak sam..


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: úte 16.07.2019 7:50 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4515
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
Kubo 78 souhlas.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: úte 16.07.2019 8:05 
Mazák
Mazák

Registrován: 2.3.2012
Příspěvky: 2715
Bydliště: Ústí nad Labem
Tak s tímhle souhlasím taky. A velmi.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 16.07.2019 8:07 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Ano, jako rekreační pilot bych samozřejmě nemusel znát všechno o aerodynamice, pevnostní výpočty pro konstrukci atd. Ovšem určité základy je dobré znát, vědět něco o těžišti, o seřízení, již zmiňovaném negativu ad., pak se člověk zbytečně diví, proč mu to nelétá a přitom by stačilo tak málo. Ale budiž, táta koupí klukovi stavebnici a nějak to do toho luftu dostanou. Ale horší je právě neznalost zvykového práva, které vytvořili za ta léta modeláři o provozu. I jenom to by stačilo.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: úte 16.07.2019 11:42 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 24.1.2009
Příspěvky: 2651
Bydliště: Praha 4 -Krč, ČR
Neustále se hromadí příspěvky o zbytečnosti nařízených (nařízených, ne dobrovolných nebo doporučených) opatření. Já s tím že nemají praktický význam, jen budou komplikovat atd, souhlasím. Ale je to schválené a asi jediná možnost by byla vystoupit z EU. Ale ani to by nepomohlo, je to celosvětový trend. Jediná cesta je v rámci konkrétních prováděcích norem (které jsou v kompetenci národních a podobných orgánů) najít možný kompromis. Bohužel je to tak, že lidé, automobily, všechno možné se přemnožili. Tak se hledá regulace všeho druhu, s nevyřčeným cílem počty co nejvíc redukovat nebo to úplně zatrhnout. Znechutit to tak, aby to zkoušeli jen zvlášť odolní jedinci. Ty regulace mají reálný rozumný základ, ale jako všechno dovedené do důsledků vedou k buzeraci a nesmyslům. Já ty zkoušky udělám, pokud budu muset. Evidovat a povolovat každý model (já jich mám asi 10) si nedovedu představit. Pokud ano, budu mít povolené 1 - 2 kusy. Jak by se to schvalovalo, když s tím praštím a uvedu znova do provozu ?

_________________
Lítám blbě, ale rád http://www.kocour111.rajce.idnes.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 16.07.2019 12:22 
Mazák
Mazák

Registrován: 2.2.2012
Příspěvky: 1248
Nějak si nedokáži představit,že bych svých více jak 20 modelů vezl někam na ůřad.Většina je z epp,ty neublíží,jenom leští. :D A samozřejmě,ne všechny jsou v letuschopné stavu.Až prý bude nejhůř,modely jednoduše někomu daruješ a občas si jej půčíš.Že není vše ok?To už není tvůj problém.Ano,i takové rady už jsem vyslechnul.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 16.07.2019 12:46 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.12.2008
Příspěvky: 1714
Bydliště: Lysice,Brno.
Obrázky: 12
Kuba78 píše:
Stat po nem nevyzadoval zadne registrace

Myslím že to není pravda.Za minulého režimu každý kdo chtěl používat svoji RC soupravu musel mít povolení k provozu rádiového zařízení.Takže všichni s rádiem podléhali registraci.Kdyby se to nezrušilo tak to dnes vypadalo jinak-lépe.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: úte 16.07.2019 14:19 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2014
Příspěvky: 1500
Bydliště: Mikulov na Moravě
Obrázky: 6
Když se zde sem tam řeší i množství modelů a jejich evidence, padla číslovka 20.
Já mám těch letu schopných 54 :roll: a to mi to syn počítal před 5 lety od té doby pár modelů přibilo.

Může po mě někdo chtít abych si objednal kamion a dovezl je na evidenci na úřad co to dostane na starost?

Odpovím si sám: Samozřejmě může :evil: :evil: :twisted: Neptejte se co bych jim odpověděl :lol: :lol: :lol:

_________________
Nahoru to půjde ... dolů musí.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: úte 16.07.2019 14:27 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.1.2007
Příspěvky: 9185
Bydliště: Trenčianska Turná
Obrázky: 0
pepinozbrna píše:
Když se zde sem tam řeší i množství modelů a jejich evidence, padla číslovka 20.
Já mám těch letu schopných 54 :roll: a to mi to syn počítal před 5 lety od té doby pár modelů přibilo.

Může po mě někdo chtít abych si objednal kamion a dovezl je na evidenci na úřad co to dostane na starost?

Odpovím si sám: Samozřejmě může :evil: :evil: :twisted: Neptejte se co bych jim odpověděl :lol: :lol: :lol:

Evidencia ak niekedy bude, tak bude online a nikam jazdit nebudes.

_________________
Nie som zlý.... iba rýpem
www.elektromodely.sk


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: úte 16.07.2019 14:33 
Mazák
Mazák

Registrován: 16.1.2013
Příspěvky: 1166
Kuba78 píše:
Stat po nem nevyzadoval zadne registrace.

Zkusím se zeptat - kolik je Ti let a kde jsi před r.89 žil?
https://img21.rajce.idnes.cz/d2103/1/18 ... .JPG?ver=5
Doporučuji si všimnout datumů - ze kdy to je a jak často se to pak muselo obnovovat.
A aby bylo jasno, tak abych mohl kdysi pod LMK jako junior na závody s házedly a CO2 (pokud tušíš, co to jako to házedlo a CO2 vůbec je) tak jsem musel na Hosíně si svoje odstřílet z vzduchovky a i se házelo granátem :roll: (na placu vedle modelářské dráhy - u buńek)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 16.07.2019 15:46 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
blembondo píše:
...Kdyby se to nezrušilo tak to dnes vypadalo jinak-lépe.

Souhlasím. Měl jsem a byl jsem tenkrát na to hrdý, že takový povolení nemá kdejakej jouda.

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 16.07.2019 17:12 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 24.4.2003
Příspěvky: 10764
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
Vyházeny příspěvky mimo téma "Budoucnost leteckého modelářství v Evropě / ČR". Díky za pochopení.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 1494 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62 ... 100  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz