Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 1494 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 100  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: úte 25.07.2017 16:13 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12768
Bydliště: praha 5
BoŠ píše:

Ad Pepin - doktory, a hlavně psychology bych do modelařiny a poletování s RC modely netahal - např. vyhodnocení psychotestů je těžce subjektivní, takže by se mohlo stát, že si moc lidí nezalétá. Psychotesty nědělají ani běžní řidiči, kteří mohou lehce zabíjet autem, tak proč modeláři - RC piloti? (stavěčům by to asi nevadilo)


to já jen, že raději variantu subjektivního vyhodnocení psychotestu s tím, že pokud projdu--mohu až do třeba 250m, než psychotesty jsou pouze subjektivní nesmysl, všichni prostě 120m max a šmitec.

Jinak pokud se nepletu, pokud ti vezmou za přestupek řidičák, návrat řidičáku je asi v některých případech podmíněný právě psychotesty, nebo alespon byl--matně si papamatuji, že ohledně řidičáku a psychotestu neprošel jeden známý--pamatuji si to proto, že to paradoxně nevadilo vlastnictví zbrojního prukazu.


já se na to dívám takto--chci létat alespon do 250m---co pro to tedy musím udělat?

pokud mi někdo řekne, co pro to musím udělat, nemužu mu na všechno odpovídat--na to ti já ale seru.

když mužu k obvodačce se chřipkou, klidně k ní zajdu i ohledně vyšetření pro RC modely---třeba nakonec u očního v rámci toho vyšetření ve výsledku zjistím, že s brejlema se mi ten model bude řídit opravdu líp, ačkoli na auto ty brýle ještě nutně nepotřebuji.


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: úte 25.07.2017 16:15 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 24.4.2003
Příspěvky: 10764
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
fokker1 píše:
Kolik je mrtvých v souvislosti s modelářstvím a drony. Na UCL když obhajovali doplněk X, napočítali v historii asi pět případů.
Ale je třeba dodat celosvětově.

fokker1 píše:
Osobně myslím, že jde v tomto případě opravdu o uvolnění prostoru komerčnímu (například dopravnímu) provozu dronů.

Domnívám se, že o tohle opravdu nejde.
Jsou tu tři světy. Letečtí modeláři, civilní letectví a teď se přidávají UAV.
Letečtí modeláři, kteří jsou samozřejmě historicky nejstarší a jako první ovládly vzduch. Civilní letectví nemělo s leteckými modeláři problém. Modeláři uhýbali, létali na loukách a konflikty nebyly.
Ale teď přišlo UAV.
A chtějí svoje práva a berou modeláře jako rukojmí (nadsázka). Proč by UAV mělo mělo mít certifikovaná serva, když model nemusí.
A chtějí svoje práva a berou letectví jako rukojmí (nadsázka). Proč by UAV nemohlo létat po městě, když policejní vrtulník může.

UAV piloti využívají zaspání zákonodárců a poukazují na mezery v zákonech.

Dle mě je nutná definice modelu a pro model zachování současného stavu.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: úte 25.07.2017 16:31 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.4.2009
Příspěvky: 754
Ano samozřejmě celosvětově. Dva v Maďarsku, to si asi pamatuje každý, jeden tuším v Anglii hodně dávno a na další už si nepamatuju. Měli na to pěkně připravenou prezentaci i s fotkami velkých modelů. Nějak to nezabralo. :D Nikdo se nebál. A dalo se něco dělat. Teď nařídí z Bruselu jak orientální paša - přijmete uprchlíky, zakážete poloautomatické zbraně, omezíte modely a drony. Jinak bububu. Akorát nikdo neví, co to bububu vlastně je. Zastavení dotací, vyloučení...... nevím.

Jinak s tím druhým máš samozřejmě pravdu, ale rozdělit modely a drony podle kategorie a použití přece není žádný problém. Stačí když nic necertifikovaného nesmí nad lidi, nad budovy, města atd. Dejme tomu zákaz autonomního řízení, ale nemyslím, že by dlouho vydržel. Nad polem ať si kdo chce létá s čím chce. Evidentně chybí vůle.

_________________
https://fokker1.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 25.07.2017 16:48 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.4.2009
Příspěvky: 754
pepin píše:

když mužu k obvodačce se chřipkou, klidně k ní zajdu i ohledně vyšetření pro RC modely---třeba nakonec u očního v rámci toho vyšetření ve výsledku zjistím, že s brejlema se mi ten model bude řídit opravdu líp, ačkoli na auto ty brýle ještě nutně nepotřebuji.


K obvoďačce s chřipkou většinou nechodím a pro brýle jsem si zašel do optiky. Nosím je jen na létání, jinak vůbec. A na psychotesty nechci, že jsem cvok vím i bez nich. Jinak bych nestavěl modely, ale vydělával peníze, kupoval smartfouny a kdybych chtěl létat s modelem, koupím si někde na netu zážitek od renomované komerční firmy, kde mě nechají za tučný poplatek pod dozorem sáhnout na vysílač. A tak si taky správné létání představují úředníci EU. Ale už opravdu končím. 8) .

_________________
https://fokker1.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 25.07.2017 16:52 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2003
Příspěvky: 1696
Bydliště: Jaroměř, ČR
Obrázky: 0
fokker1 píše:

No zrovna v pohodě to nebylo, trvalo to nějakých deset let, když už to mezitím zavedli v celé Evropě. :D V tomto ohledu jsme vzdorovali dost dlouho. :lol: Navíc myslím, že se to v mnoha hospodách stejně nedodržuje (aspoň u jedné to vím skoro jistě). Osobně to pokládám taky za nesmysl, a to jsem nekuřák a prakticky abstinent. :lol: Nicméně kouření prokazatelně škodí a stojí za miliony úmrtí. :D



Pepin má pravdu. Nebylo zakázáno kouřit (když už se budeme bavit o zdraví a tam s Tebou souhlasím). Bylo zakázáno kouřit v restauracích (a pod tím si představ cokoli, co má společného s něčím podobným od hotelu po pajzl). Já tam tedy rozdíl vidím a dost veliký. Kdo kouřil v hospodě, kouří dnes před hospodou a je jedno, jestli na chodníku, nebo na zahrádce. Kdo kouřil v hospodě, kouří dnes se sousedy v garáži (když se tam sejdou na pivo) nebo u někoho na zahradě, na dvorku.... (doplň si kdekoliv). Není to o zákazu kouření z pohledu zdraví, (asi se shodneme, že by ten zákon musel vypadat úplně jinak), je to o zákazu z pohledu moci.
Až mi půjde o to, aby se nekouřilo (zdraví) tak kouření zakážu. Tím, že ho zakážu v hospodě, tak zvednu kuřáka ze židle a pošlu ho na 5 minut před hospodu.
A kde je teď argument "zdraví"?
Jestli je to "startovací pozice" pro "celkové nekouření" tak je uchopena dost nešikovně.
Dalších několik příkladů ještě mám, ale tohle je jiné téma a nechci odbočovat od hlavního tématu.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 25.07.2017 17:05 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.4.2009
Příspěvky: 754
JJ je to startovací pozice, salámová metoda. Zakážeme, na úřadech, v nemocnicích, dobře. Potom v hospodách, pak se vytyčí okruh kolem škol, jeslí, postupně obchodů, tam přece chodí maminky s dětmi a nakonec si člověk zapálí jen doma nebo někde v lese. Pokud to tedy není v chráněném území. :lol: Takhle to dělají všichni mocní, ale většina je jich v našem světě volených. Takže to nemůžou moc přehánět. Ovšem čím větší celek, tím menší vztah k voličům. Starosta vesnice kouření zakázat nemůže, dostal by přes hubu (hned) a nezvolili by ho (následně). Vláda a parlament už může. No a v případě vedení EU už se ten vztah vytratil skoro úplně, ti žijí v akváriu a řeší problémy, které nikoho nezajímají a neřeší to, co by řešit měli.

_________________
https://fokker1.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 25.07.2017 17:06 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 24.4.2003
Příspěvky: 10764
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
fokker1 píše:
rozdělit modely a drony podle kategorie a použití přece není žádný problém.


Tak to zkus napsat, aby to bylo jasné i úředníkovi. Já osobně něco mám, ale hrozně nerad bych to zabil tím, že budu prosazovat svůj nápad. Na to jsou někteří lidé dost citlivý.



Ale navrhuji se vrátit k tématu. Stěžování prostě nepomůže.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: úte 25.07.2017 17:09 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2003
Příspěvky: 1696
Bydliště: Jaroměř, ČR
Obrázky: 0
pepin píše:

Jinak pokud se nepletu, pokud ti vezmou za přestupek řidičák, návrat řidičáku je asi v některých případech podmíněný právě psychotesty, nebo alespon byl--matně si papamatuji, že ohledně řidičáku a psychotestu neprošel jeden známý--pamatuji si to proto, že to paradoxně nevadilo vlastnictví zbrojního prukazu.




Před nějakými dvaceti lety jsem připojoval jednoho "cvokaře" k internetu. Úžasný človíček. Totální poleno na techniku, ale lidem asi rozuměl.....
Potřeboval ještě "něco někde zadrátovat" (čti chtěl aby mu vše fungovalo tak, jak potřebuje) a snažil jsem se mu vyhovět.
Když jsem odcházel, podal mi ruku a říkal: Až se dostaneš do problémů, zastav se. Sedět nepůjdeš, ale za volant si už taky nesedneš.
Dej mi zadání, řeknu Ti výsledek.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 25.07.2017 17:35 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 16.8.2008
Příspěvky: 6896
Bydliště: Moravský kras
mohli byste se pánové fokker1, novfra (a jistě i další) držet laskavě seriozní diskuse k tématu a zdržet se nesouvisejících tlachů?

_________________
OK2WY


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 25.07.2017 17:36 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2003
Příspěvky: 1696
Bydliště: Jaroměř, ČR
Obrázky: 0
fokker1 píše:
JJ je to startovací pozice, salámová metoda. Zakážeme, na úřadech, v nemocnicích, dobře. Potom v hospodách, pak se vytyčí okruh kolem škol, jeslí, postupně obchodů, tam přece chodí maminky s dětmi a nakonec si člověk zapálí jen doma nebo někde v lese. Pokud to tedy není v chráněném území. :lol: Takhle to dělají všichni mocní, ale většina je jich v našem světě volených. Takže to nemůžou moc přehánět. Ovšem čím větší celek, tím menší vztah k voličům. Starosta vesnice kouření zakázat nemůže, dostal by přes hubu (hned) a nezvolili by ho (následně). Vláda a parlament už může. No a v případě vedení EU už se ten vztah vytratil skoro úplně, ti žijí v akváriu a řeší problémy, které nikoho nezajímají a neřeší to, co by řešit měli.


A to je právě ten nesmysl. Vytyčí se okruh kolem škol.
Až uvidíš dvě 13leté dívenky, jak jdou směrem od školy a počítají kroky, na 100 kroku STOP, zapálí mariánku a v klidu pokuřují. T = 10:20 (čti hlavní přestávka) uděláš co?
Tohle nefungovat nemůže a fungovat nebude.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 25.07.2017 17:36 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2003
Příspěvky: 1696
Bydliště: Jaroměř, ČR
Obrázky: 0
JirkaA píše:
mohli byste se pánové fokker1, novfra (a jistě i další) držet laskavě seriozní diskuse k tématu a zdržet se nesouvisejících tlachů?


Ano, už mlčím.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 25.07.2017 18:24 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 18.3.2010
Příspěvky: 2878
Bydliště: Zavar, SK
fokker1 píše:
...Kolik je mrtvých v souvislosti s modelářstvím a drony. Na UCL, když obhajovali doplněk X, napočítali v historii asi pět případů. A to se určitě snažili...

8O Ehmmm, každý rok zomrie len na Slovensku pri dopravných nehodách vyše 250 ľudí, stačí jeden bláznivý pilot Lufthansy, aby zabil 150 ľudí a ... to ako mám vážne veriť, že pri celom tom povyku okolo dr0nov ide o leteckú bezpečnosť, keď pri všetkom úsilí a fantázii napočítali za celú históriu päť prípadov? :mrgreen:
Zopár faktických:
1, Trúfnete si niekto napísať definíciu RC modelu?
Slovo dr0n je totiž pre mňa synonymom pre vojenský, komerčný alebo vedecký lietajúci vehikel s autonómnou riadiacou jednotkou a prípadným diaľkovým ovládaním. Rozhodujúci je pre mňa účel ( vojenský, komerčný alebo vedecký ), nie technické prostriedky ( riadiaca jednotka ).
Lebo model tiež môže mať riadiacu jednotku :? Napríklad taký letový stabilizátor, FBL na heli, alebo APM na koptére. V súčasnosti je síce všetkým jasné, že koptéra je dr0n, ale platí to, aj keď nemá GPSku? Alebo až keď má GPSku. Lenže napríklad taký Spirit má režim záchrana - cvakneš, zrovná heli a vystrelí od zeme. A keby k Spiritu napríklad časom pribudla GPSka - zrovná, vyletí 50m a zostane stáť na pozícii - bude to ešte stále model, alebo už dr0n?
2, Maximálna výška lietania.
Vzhľadom na športové lietadlá ( dopravné sú trochu vyššie ) v princípe nie som proti stanoveniu nejakej výšky. 150m by asi mohlo postačovať všetkým, okrem ... vetroňov a RC raketoplánov. Doplňte, ak váš čosi napadne. Možno by mohla byť pripomienka zvýšiť to na 250m okrem tých dvoch výnimiek, ale netuším, aké sú hladiny pre športové lietanie. BTW, ako je to teraz s vetroňmi a raketami? Zaujímavé, že rakety neriešia :roll:

_________________
X9D & T16Pro & TX16S & nejaké lietadlá, heli a koptéry www.rcmodelytt.sk


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 25.07.2017 18:37 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12768
Bydliště: praha 5
nemužu si pomoct, podle mého jediné, co muže mít do budoucna smysl, aby nás opravdu výškově uplně nesmyslně neutnuli je rozdělit se na registrovaný a neregistrovaný--s papírama, bez papíru.

o co tady probuh chcete do nekonečna bojovat? vadí vám, že vám třeba na kdejaké akci létají coptéry s kamerama nad hlavou, ale na druhou stranu chcete absolutní bezvládí a žádnou regulaci ?



za sebe--raději evidovaný s povolením provozovat RC model, ale už ne spojovaný s kýmkoli, kdo si koupí v hračkářství kdejaké poletovadlo a pak nás logicky všechny hází do jedné škatulky.

pokud bude ten evidovaný zásadně porušovat pravidla?, no tak o ty papíry, nebo nějakou korunu za pokutu přijde , ale at si ty --SALÁMISTI ------ DO VLASTNÍHO HNÍZDA A NEZASÍRAJÍ HO TĚM S VULÍ LÉTAT SLUŠNĚ .


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 25.07.2017 18:45 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.6.2010
Příspěvky: 2313
Co se týká povolené výšky letu, tak tam by měla být nějaká obecná pevně stanovená, klidně těch 120 metrů a k tomu možnost vyjednat si výjimku na stanovené ploše.

Nemělo by jít o individuální licence jednotlivcům, ale povolení létat výš na určitém místě - určitém modelářském letišti. S tím, že toto budou potom muset respektovat i ostatní vzduchoplavci - bude tento prostor zanesen do map a brán v úvahu při plánování letů. Individuál je k ničemu, protože přeci nepůjde někdo lítat s větroněm do 500m někde na okraji Ruzyně, jen proto, že na tu výšku má papír. Vyšší výška by měla být spojena s konkrétním zabezpečeným místem (a pro každého modeláře, který tam přijde létat).


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 25.07.2017 18:58 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12768
Bydliště: praha 5
FlyBear píše:
Co se týká povolené výšky letu, tak tam by měla být nějaká obecná pevně stanovená, klidně těch 120 metrů a k tomu možnost vyjednat si výjimku na stanovené ploše.



to si právě myslím že takto by to právě být v žádném případě nemělo a jednoznačně by měl být maximální výškový rozdíl pro registrované a neregistrované modeláře.

nemáš papíry-no tak jezdi na kole, ale né, že budeš jezdit taky autem, jenom pomalu a bo jsme solidární, tak budou pomalu jezdit teda i ti s papírama, to je podle mého špatně, striktně to střihnout hned v začátku na seriozní modeláře a ten zbytek, co hledá v hračkářství čím by se ted na chvíli zabavil.


ten pruser, co se ted řeší není kuli těm, co nejdřív hodně dlouho poslepovávali špejle a časem koupili i vysílačku, ten pruser je kuli těm, co jim v rámci koupě nového auta do kufru přibalí i coptéru s kamerou.


Naposledy upravil pepin dne úte 25.07.2017 19:01, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 1494 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 100  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Seznam.cz [Bot] a 34 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz