Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: stř 06.10.2021 21:33 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 8.4.2020
Příspěvky: 300
Bydliště: Valašské Meziříčí
Někde ne trubce jsem už několikrát narazil na jednoduché vznášedlo z depronu na elektromotor. Byl by to asi dobrý tahák pro kluky, jak začít modelařit a v začátcích by ani nepotřebovali chodit na letiště, což je někde problém. Zatím chci model jen sestavit a odladit, abych měl představu, jestli je to opravdu dobrý nápad. Pak to třeba při nějaké akci předvést ve škole, jestli by poskytli zázemí pro nějaký kroužek, aby naši kluci měli i jiné zájmy, než destrukce čehokoliv. Můj dotaz zní: Máte někdo praktickou zkušenost s podobným strojem, ať neprošlapávám všechny slepé uličky znovu. Má představa je levný motor do dronu cca 30g a k tomu baterka kolem 1000/2-3S, mikroservo a levnější přijímač, ať to pro začátek tolik nestojí.
Kdyby se udělaly dva, nebo tři dá se už závodit a to by snad kluky nejvíc bavilo. Hotové by to mohlo být za tři schůzky, když to trochu nachystám a budu mít dost rozlepovače na slepené prsty vteřiňákem. Mám nějaké podklady z netu, ale těžko posoudit, jak jsou reálné, třeba zmínka o výkonu ani těžišti tam není. Napište, co si o tom myslíte. Tady je něco z trubky:


Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz

Více obrázků tu namůžu dát, mají asi nekorektní data a rozhodí celou grafiku včetně písma.
Děkuji za vaše názory a rady. Igor
Ještě přidám video


Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz

Příloha:
Vznášedlo foto.jpg
Vznášedlo foto.jpg
[ 85.74 KiB | Zobrazeno 2683 krát ]


Příloha:
Závodní trojice.jpg
Závodní trojice.jpg
[ 121.01 KiB | Zobrazeno 2683 krát ]


_________________
Taranis QX7, Quattro, Wendy, Classic EP, Decathlon Super, Hotwing 1200, Z-50 ŠAD


Naposledy upravil Igor659 dne stř 06.10.2021 22:29, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: stř 06.10.2021 22:28 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 8.8.2017
Příspěvky: 996
Bydliště: JABLONECKO
Mám udělaný podobný poletovadlo na vodu ,zem i vzduch.Říkám tomu Ivanovy sáňky a je to možný provozovat kdekoliv. Jinak určitě to není špatný směr a pokud k tomu vyrobíš i nějaký malý jednoduchý a rychle stvořitelný eroplán do té tělocvičny (což není problém)tak jako základní upoutávka by to mohlo zabrat.Stále tvrdím (a mám vyzkoušeno)že zaujme rychlost stavby,jednoduchost a cena..Žádné dítko moc nebude bavit měsíce něco stvářet ale děcka chtějí být hned akční a po těchto začátcích si můžou určit zdali se chtějí zdokonalovat nebo jim bude stačit jen ten základ.Při mé poslední sobotní snaze o svahování jsem měl na mém svahu několik rodičů s dětmi s draky skoro všichni se přišli podívat na čem toho Lídlouše držím protože on v tom větru opravdu poletoval jako drak na šňůře a divily se že je to upravená hračka za dvěstěpáďo


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 06.10.2021 22:47 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 8.4.2020
Příspěvky: 300
Bydliště: Valašské Meziříčí
Právě jednoduchost stavby při použití šablon by mohla splnit tyto požadavky a jezdit se dá v tělocvičně, nebo i ve školní chodbě. Nemusíš s dětma ve špatném počasí ven a neskočí do silnice ... V Unihobby jsem sehnal nějaký materiál 5mm pod plovoucí podlahy za 150 Kč 5 m2 To už levněji ani nejde. Můžou to dělat, až se to povede a pak teprve osadit motor a další výbavu, která už stojí více peněz. Napřed to musím odladit, nadělat šablony a teprve ukázat dětem. Zatím nemám dořešené zdravotní problémy, tak si jen chystám, do čeho se pustit, až to půjde.

_________________
Taranis QX7, Quattro, Wendy, Classic EP, Decathlon Super, Hotwing 1200, Z-50 ŠAD


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 07.10.2021 19:45 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.7.2009
Příspěvky: 775
Bydliště: Hodonín
Ahoj,

loni jsem to tu dával + něco na zimu
viewtopic.php?f=22&t=87565

Kdesi jsem viděl i šablony na EPP


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: ned 10.10.2021 6:11 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 8.4.2020
Příspěvky: 300
Bydliště: Valašské Meziříčí
Já mám zájem o vznášedlo do tělocvičny, protože to se dá s dětmi nejsnadněji provozovat v nevlídném období roku. Nějaký výkres mám stažený z netu, ale nejde tady přidat, má nějak poškozená data. Vytisknout to šlo. Není tam nic o těžišti, celkové váze a výkonu motoru. Proto jsem se tady ptal, jestli to někdo nestavěl, abych se vyhnul chybám, které už někdo udělal za mě. Budu teď stavět prototyp a ladit, abych udělal šablony na prověřený stroj.

_________________
Taranis QX7, Quattro, Wendy, Classic EP, Decathlon Super, Hotwing 1200, Z-50 ŠAD


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz